Poprad – Lipt. Mikuláš 4:2 (kon.) | Miskolc – Trenčín 3:2 (kon.) | Detva – MAC Budapešť 4:5 (kon.)
Zvolen – Nitra 6:4 (kon.) | Nové Zámky – Banská Bystrica 3:2 (po pr.)
HKM Zvolen
6:4 (4:1, 0:0, 2:3)
HK Nitra
Středa 14.11.2018, 18:00 • Zimný štadión Zvolen • Tipos Extraliga (SR) • 21. kolo

Z tohoto zápasu je to vše, mějte se fajn. (20:38:23)

Je dobojováno! Zvolen po vydařené první třetině trochu polevil a pustil Nitru mnohem více do hry. Hosté po druhé pauze dvakrát snížili a dotáhli se na rozdíl jediného gólu. Obdržálek však ihned zvýšil na 5:3 a Handlovský poté skóroval do prázdné branky. Majdanova pozdní korekce už nic neřešila a Zvolen se ti tak upevnil první místo v tabulce.

59:35
    Nitra opět odvolala gólmana a po zakázaném uvolnění domácích hokejistů budou mít výhodu buly v útočné třetině.

59:02
    Nitra právě vstřelila branku!
    Zvolen si počínal hodně lehkovážně před vlastní brankou, kde se přes Koríma a Kerbashiana dostal puk na JURAJE MAJDANA. Ten využil hodně zlého postavení gólmana a ještě jednou snížil. Asistence: Kale Kerbashian, Karol Korím.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:18
    Zvolen právě vstřelil branku!
    Definitivní pojistka za domácím vítězstvím! Vandane co nejrychleji předal puk LUKÁŠI HANDLOVSKÉMU a ten snadno zamířil do prázdné branky. Asistence: Davis Jake Joseph Vandane, Rastislav Špirko.

58:00
    Lawson odjel na střídačku a hostující mužstvo to bude zkoušet v šesti proti pěti!

57:38
    Ofsajd Nitry, do kterého s kotoučem vletěl Róbert Lantoši. S nadějemi hostů to vypadá už hodně špatně.

57:08
    Právě Rais vybojoval puk pro Lantošiho, od kterého dostal zpětný pas, ovšem střela zpoza levého kruhu byla zablokovaná.

56:31
    Domácí chytře vyhodili tak, aby se nepískalo zakázané uvolnění. Matúš Rais se vrací až k Lawsonovi.

55:59
    Chovan přihrál pod sebe na rozjetého Zeleňák, jenž měl v úmyslu pálit z první, jenže narazil na Mezeie.

55:21
    Scheidl si pečlivě připravil střelu, kterou tlačil do horní poloviny branky, ale ta zůstala nedobytá.

54:59
    Pufahl byl na konci svého střídání a jenom nahodil puk na hráče Nitry, kterým velmi rychle dochází čas.

54:24
    Ulrych přitvrdil u mantinelu, o faul se ale nejednalo a Zvolen nekompromisně vyhodil.

53:44
    Stále se oba týmy nejsou schopny na delší dobu usadit v útočné třetině. Další pokus budou mít hosté, o rozehrávku se sterá Mezei.

52:37
    Postavení mimo hru týmu ze Zvolena, který posledním gólem hodně otupil snahu Nitry.

52:18
    Lušňák nabral rychlost, zleva už mohl střílet, ale ještě zvolil přihrávku na Obdržálka, který už kotouč nedostal.

51:49
    Po reklamní pauze je to hodně opatrné, Zvolen kontroluje hru co nejdál od své branky.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 3. Chovan (Kytnár, Ulrych), 4. Zuzin (Chovan), 16. Drgoň (Chovan, Zuzin), 19. Kytnár (Chovan, Zuzin), 51. Obdržálek (Špirko), 59. Handlovský (Vandane, Špirko) – 1. Lantoši, 41. Lantoši (McCormack), 46. Rapáč, 60. Majdan (Kerbashian, Korím)

HKM Zvolen: Skapski (Tomek) – Vandane, Pufahl, Růžička, Zeleňák, Drgoň, Ulrych, Poyhonen – Vandas, Špirko, Handlovský – Šišovský, Lušňák, Obdržálek – Zuzin, Kytnár, Chovan – Marcinek, Halama, Petráš.
    HK Nitra: Lawson (Šimboch) – Mezei, McCormack, Rais, Morrison, Pupák, Rácz, Korím – Lantoši, Slovák, Blackwater – Scheidl, Kerbashian, Majdan – Fominych, Bortňák, Rapáč – Šiška, Richard, Čaládi.

Rozhodčí: Kalina, Soós – Jobbágy, Kis-Király

Diváci: 2 196