Liberec – Mountfield HK 2:1 (kon.) | HC Litvínov – Plzeň 5:7 (kon.) | Olomouc – Č. Budějovice 1:0 (2:1 po s.n.)
Pardubice – Havlíčkův Brod 4:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Sparta 3:4 (kon.) | Kometa Brno – Žďár n/S 6:2 (kon.)
po s.n. (2:1)
HC Olomouc
1:0 (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)
HC Motor České Budějovice
Čtvrtek 15.11.2018, 17:30 • Zimní stadion Olomouc • DHL Extraliga juniorů • Skupina C

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Po reprezentační přestávce se opět začínají roztáčet kolotoče hokejových soutěží – tedy i extraliga juniorů. V dnešním zápase vyzve domácí Olomouc rozjeté České Budějovice. Soupeř z jihu Čech je ve formě, nicméně pro Kohouty hraje roli fakt, že z obou utkání, k nimž letos proti Českým Budějovicím nastoupili, odcházeli jako vítězové po výsledcích 3:2p a 2:5.

Olomoucká juniorka se podívá na led poprvé od 3. 11., kdy v dramatickém utkání přetlačila Žďár nad Sázavou 4:3. Její další výsledky jsou potom jako na houpačce – před vítězstvím nad Plameny prohrála 1:2 s poslední Jihlavou, předtím ovšem zdolala mistrovskou Kometu na samostatné nájezdy a v dvojzápase proti EHC Red Bull Salzburg i připsala jednu výhru a jednu prohru.

Hokejisté Českých Budějovic si svou premiéru po reprezentační přestávce už odbyli – v úterý na domácím ledě přivítali celek Jihlavy a přestože v první třetině o jeden gól prohrávali, nakonec dokázali zvrátit stav utkání a vyhráli 3:1. Motor je v tabulce momentálně třetí, za což vděčí zejména říjnové šňůře šesti vyhraných zápasů za sebou. Tuto výbornou bilanci ovšem před pauzou rozstřílel Salcburk, který českobudějovickou juniorku porazil vysoko 9:1.

HC Olomouc: Mokrý (Hasala) – Bahounek, Hlaváč, Vosátko, Rutar, Pírek, Dajčar – Kalač, Handl, Matiaško, Štefka, Hilšer, Tomajko, Mácha, Horký, Štědrý, Podlaha, Ministr, Kaplan

HC Motor České Budějovice: Svoboda (Prušák) – Škola, Vávra, Hubata, Dudáček, Svach, Novák, Prospal – Vaculík, Řezáč, Masopust Š., Hrubec, Masopust M., Pouzar, Janoch, Schwartz, Čížek, Silný, Krcho

Rozhodčí: Přikryl – Bubela, Zedník.

00:01

00:20
    Po úvodním buly je puk v obranné třetině hostů.

01:00
    Hra se přesunula před Mokrého, který teď musel být na pozoru před budějovickými útočníky.

01:52
    Mladí Kohouti se drali dopředu, nicméně rozhodčí ukazuje, že byli v ofsajdu.

01:58
    Ofsajd odpískán i na druhé straně

02:30
    Schwartz přivezl puk po levém křídle do útočného pásma, ale útok Budějovic zastavili domácí obránci.

03:05
    Mokrého vyrážečka v akci.

04:05
    Čížek dostal pěknou přihrávku a řítil se na olomouckou bránu, Budějovice se díky němu dostaly do útočného pásma.

04:40
    Na druhé straně se před brankářem Svobodou zjevili tři olomoučtí, ale spolupráce jim nevyšla.

05:45
    Hlaváč vypíchl přihrávku budějovických a dostal puk do útočného pásma, bohužel tam ale nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.

06:29
    Po vhazování v budějovickém obranném pásmu se Kohouti usídlili před Svobodou a vybojovali další vhazování po jeho pravici.

06:35
    Václav Prospal (CEM) si jde odpykat trest za podrážení.

07:03
    Hostům se podařilo vyhodit kotouč.

07:28
    Matiaškova střela skončila ve Svobodově náručí.

08:05
    Ani nadvakrát teď olomoučtí obránci nedokázali překonat budějovického gólmana.

08:38
    Hosté vyhazují a hrají v plném počtu.

09:15
    První přesilovou hru si zahrají také hosté, Matěj Tomajko (OLO) se provinil držením protihráče.

10:26
    Novákovi dostal pěknou přihrávku do mezikruží, ale střela mu nesedla.

11:20
    Domácí hrají v plném počtu.

12:00
    Kaplan měl velkou šanci, ale trefil pouze rameno brankáře Svobody.

13:10
    Domácí teď chvíli operovali v útočném pásmu, nicméně na bránu nedokázali vyslat ani jednu střelu.

13:45
    Na další útočný výlet po pravém křídle se dostal Čížek a brankář Mokrý i olomoucká obrana s ním měli velké problémy.

14:10
    Hrubec trefil pouze olomouckého obránce.

15:00
    Masopust zkoušel nahrát Vaculíkovi, ten měl ale příliš vysokou rychlost a na přihrávku byl krátký.

15:37
    Hubatova střela orazítkovala Mokrého betony.

16:03
    Motor si teď nepohlídal počet bruslařů v poli a hrál v šesti. Trest si odsedí Jaroslav Pouzar (CEM).

16:25
    Svoboda měl velké problémy s pokrytím puku, který nakonec musel zalehnout v brankovišti.

17:01
    Poměr sil na ledě se na chvíli vyrovná a hosté budou poté minutu hrát přesilovku, Adam Hilšer (OLO) totiž podrazil protihráče a půjde si sednout na trestnou lavici.

18:14
    Hosté hrají v plném počtu a začíná jejich krátká přesilovka.

19:00
    Střela budějovického obránce od modré čáry jen trefila brusle jeho spoluhráče.

19:10

19:32
    Kohouti na závěr třetiny vybojovali vhazování v útočném pásmu.

20:00

V první třetině diváci na Zimním stadionu v Olomouci žádnou branku neviděli. Ze začátku zápasu hráli aktivněji domácí a hosté jako by začátek trochu zaspali, potom se ale probrali a v několikrát vážně ohrozili Mokrého bránu. Domácí měli šanci skórovat v 17. minutě, kdy měl Svoboda velké problémy s tím, aby skryl puk, ale nakonec se mu podařilo udržet bezbrankový stav.

Druhá třetina začne přibližně v 18:12.

20:01

20:40
    Čížek před brankovištěm obral o puk olomouckou obranu, ale nepodařilo se mu z této příležitosti vytěžit gólovou šanci.

21:50
    Na druhé straně ujížděli Handl s Podlahou. Druhý jmenovaný však mířil příliš vysoko a jeho střela zaduněla o plexisklo.

22:17
    Přesilovka pro Motor. Domácí hráli v šesti hráčích a na trestnou lavici míří Tobiáš Handl (OLO).

23:10
    Osamocený Novák si říkal o přihrávku, ale nikdo ze spoluhráčů jej neviděl. O chvíli později jeden z olomouckých obránců vypíchl přihrávku Budějovic a poslal puk do středního pásma.

23:46
    Dopředu může jít Matiaško.

24:00
    Budějovice mají kotouč a přesunují hru na druhou stranu kluziště.

24:18
    Domácí hrají v plném počtu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

25:00
    Čížek s Krchem si teď v útoku nerozuměli a puk mají domácí.

25:08
    Brankář hostů Daniel Svoboda (CEM) hrál vysokou holí a vysloužil si tak 2minutový trest.

25:50
    Motor se dostal do brejku, ale Vojtěch Mokrý svou bránu uhájil. Vhazuje se po jeho levici.

26:35
    Opět další budějovická šance v oslabení. Do slibné pozice se dostal Krcho, nicméně díky obětavému pádu jednoho z olomouckých obránců a také práci Vojtěcha Mokrého se skóre nemění.

27:07
    Matiaškova střela lízla lapačku Svobody.

27:08
    Hosté hrají v plném počtu, tato přesilová hra se domácím vůbec nepodařila. Namísto ohrožení Svobodovy brány museli čelit dvěma brejkům.

27:35
    Kohouti však mají možnost svůj přesilovkový dojem vylepšit. Kapitán hostů Michal Silný (CEM) podrazil protivníka a odpyká si 2minutový trest.

28:58
    Domácí teď uzavřeli Motor v obranném pásmu, nevyslali však na soupeřovu bránu žádnou nebezpečnější střelu.

29:59
    Tohle vypadalo nebezpečně. Jeden z budějovických se vydal na útočný výlet, do kterého se zapojil také Michal Mokrý vrátivší se z trestné lavice.

31:11
    Po střele budějovického útočníka zůstal puk stát před brankovou čárou, ale naštěstí pro domácí tam nebyl nikdo, kdo by ho dorazil do brány. Tohle byla zatím nejvážnější šance, kterou jsme dnes viděli.

32:19
    Mokrý teď musel zadržet tvrdou střelu od modré čáry.

32:57
    Matiaško ujížděl na soupeřovu bránu, neměl však velkou rychlost, a tak ho budějovičtí obránci snadno dostihli.

33:52
    Dajčarovu střelu zastavily betony brankáře Motoru.

34:25
    Potřetí v dnešním utkání hrál jeden z týmů v šesti. Tentokrát to už podruhé za sebou byla domácí Olomouc. Trest si odpyká Robin Kaplan (OLO).

35:09
    Vyloučení pro České Budějovice. Daniel Dudáček (CEM) si odpyká 4minutový trest za sekání.

35:46
    Michal Silný zkusil najít mezírku mezi betony olomouckého brankáře, našel však jen neprostupnou zeď.

36:24
    Domácí hrají v plném počtu a mají k dispozici více než dvou a půl minutovou přesilovou hru.

37:15
    Poměr vyloučení za příliš mnoho hráčů na ledě je srovnán na 2:2 – do hry se podle rozhodčích zapojilo šest hráčů Motoru. Trest si odpyká Šimon Masopust (CEM).

38:28
    Teď se sice rozsvítila siréna za bránou hostů, ale rozhodčí ukazuje, že gól nepadl.

39:16
    Domácí nedokázali využít dvojitou přesilovou hru a hosté jsou nyní v plném počtu. Před bránou Budějovic ale došlo k menší potyčce a bude se opět vylučovat.

39:16
    Vyloučeni byli Tomáš Hubata (CEM) za krosček a Adam Rutar (OLO) za hrubost.

40:00

Ani ve druhém dějství jsme nebyli svědky gólového zápisu, ačkoli oba týmy k němu měly velmi blízko. Nejprve se budějovickým podařilo dostat puk za záda Mokrého, těsně před brankovou čáru, ale v tomto prostoru pak nebyl nikdo, kdo by kotouč dopravil do brány. Na druhé straně se v posledních minutách třetiny sice branková siréna rozsvítila, nicméně gól nebyl uznán.

Třetí třetina začne přibližně v 18:59.

40:01

40:45
    Krchova střela mířila o pár centimetrů vedle pravé tyče olomoucké brány.

41:22
    Oba týmy hrají v plném počtu.

41:59
    Tobiáš Handl zavezl puk do útočného pásma.

42:12
    Domácí vyhodili na zakázané uvolnění. Vhazuje se před Mokrým.

42:34
    Po přihrávce rukou se bude vhazovat v obranném pásmu Motoru.

43:05
    Silný vjel do útočného pásma a chystal se ke střele, tu ovšem zblokoval jeden z olomouckých beků.

43:55
    Horký chtěl přihrávat na Kalače, ale stála mu v cestě obrana Českých Budějovic. Hra se přesouvá na druhou stranu.

44:40
    Mezi budějovickými útočníky nastaly trochu zmatky, ale dokázali se probojovat do útočného pásma.

45:54
    Za zády olomouckého gólmana zaduněl mantinel.

46:51
    Na druhé straně musí zasahovat Daniel Svoboda. Vhazovat se bude v útočném pásmu domácích.

47:00
    Útočnou akci domácích zastavuje faul. Robin Kaplan (OLO) se provinil krosčekem.

47:42
    Olomouc své oslabení zahájila v útočném pásmu, teď se však České Budějovice dostávají do útoku a rozestavují přesilovkový zámek.

48:20
    Střela Silného mířila vysoko nad bránu domácích.

48:20
    Na trestnou lavici míří také Joshua James Mácha (OLO). Hosté si zahrají přesilovku 5 na 3.

48:20
    Hosté si berou oddechový čas.

49:15
    Domácí hrají ve čtyřech a Kaplan mohl jít dopředu, puk byl však rychlejší než olomoucký útočník.

50:20
    Olomouci se podařilo vyhodit a na chvíli se osvobodila od tlaku Motoru, teď se ovšem bude opět vhazovat před bránou domácích.

50:23

51:48
    Delší čas se hrálo před Svobodovou bránou, domácí však nedokázali ani jednu vystřelit.

52:35
    Po zakázaném uvolnění se vhazuje v obranném pásmu hostů.

52:43
    Motor opět vyhazuje na zakázané uvolnění.

53:19
    Kohouti byli v útoku příliš horliví a dostali se do ofsajdu.

54:31
    Handl se mihl před soupeřovou bránou, nicméně nebyl v ideální pozici pro střelu a při pokusu vyslat na Svobodovu svatyni projektil spadl na led.

55:30
    Do útoku se vydal kapitán hostů Michal Silný. Jeho střela ale mířila mimo bránu.

56:16
    Matiaško trefil Svobodovo rameno.

57:46
    Řezáčova střela skončila v náručí domácího gólmana.

57:57
    Domácí vyhodili na zakázané uvolnění. Dvě minuty před koncem třetí třetiny se bude vhazovat v útočném pásmu Motoru.

59:00
    Probíhá poslední minuta zápasu.

59:31
    Vhazuje se před Mokrým a do konce zápasu zbývá necelých 30 vteřin.

59:43
    Puk skončil na střídačce, je nařízeno buly ve středním pásmem.

60:00

V základní hrací době gól nepadl, bude se tedy prodlužovat. Ve třetí třetině jsme neviděli žádnou vyloženou gólovou šanci. Hosté sice měli k dispozici dvě přesilovky, ale Olomouc je dokázala ubránit.

Prodloužení začne přibližně v 19:32.

60:01

60:20
    Matiaško po úvodním buly ujížděl na bránu, byl však zastaven budějovickým bekem.

60:36
    Hrubcovu střelu zastavila Mokrého lapačka.

61:17
    Podlahova střela z první skončila na noze jednoho z obránců Motoru.

62:12
    Jakub Novák střílel z bezprostřední blízkosti, olomouckého gólmana se mu však prostřelit nepodařilo. Hráči se potom přetahovali o puk za jeho bránou a rozhodčí přerušil hru. Vhazovat se bude po levici Vojtěcha Mokrého.