Kometa Brno – Liberec 5:6 (0:1 po s.n.) | Žďár n/S – Tábor 2:8 (kon.) | Jihlava – Pardubice 1:2 (kon.)
Kladno – HC Litvínov 7:3 (kon.) | Warriors Brno – Olomouc 1:5 (kon.) | Technika Brno – Vsetín 4:5 (kon.)
Sparta – Chomutov 3:1 (kon.) | HK MD Šumperk – Vítkovice 3:6 (kon.) | Třinec – Zlín 7:5 (kon.)
Havířov – Přerov 3:2 (kon.) | Třemošná – Kobra 5:4 (po pr.) | K. Vary – Plzeň 3:5 (kon.)
Havlíčkův Brod – Mountfield HK 3:2 (kon.) | Č. Budějovice – Mladá Boleslav 0:1 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
3:5 (1:1, 1:1, 1:3 - N 0:0 - 1:0)
HC Škoda Plzeň
Čtvrtek 15.11.2018, 18:00 • KV Arena, Karlovy Vary • Extraliga dorostu • Skupina Západ

Nerozhodný zápas nakonec rozhodli hosté v osmapadesáté minutě brankou Marcela, přidali ještě jednu do prázdné klece, když to Karlovy Vary zkoušely v šesti. Tři body tak putují do Plzně. Nadstavba byla také vyrovnaná a v prodloužení byla Energie velice blízko k ukořistění bodu. Prodloužení ale o majiteli bonusového bodu nerozhodlo, a tak se posunula hra do nájezdů. Rozhodující gól v nájezdech si nakonec připsal karlovarský Matěj Bubanec a zajistil domácím alespoň bod. To je z dnešního online přenosu vše, děkuji, že jste ho sledovali a u dalších se budu těšit. Jakub Mahr (21:40:31)

65:00
    Střelcem rozhodujícího nájezdu je MATĚJ BUBANEC (KVA)

63:57
    Energie pálí co to dá a zásobuje Bočana střelami, ten zatím všechny pokryl.

62:49
    Remeš si najel před branku a zkusil blafák, ten ale na brankáře hostí neplatil a kotouč následně skončil za Plzeňskou klecí.

61:26
    Remeš to zkusil zády k brankáři, trefil ale jen Bočanův beton.

60:32
    Marcel s kotoučem projel celou ledovou plochu, v útočném pásmu se ale nedostal k zakončení.

60:01

Čeká nás nadstavbové prodloužení.

59:34
    Petretič střílel od mantinelu zprava, tvrdou a nečekanou ránu ale Bočan zkrotil.

58:34
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Po souboji u mantinelu přesně střílel do prázdné klece JAKUB ŠILER a nejspíše rozhoduje dnešní utkání. Bez asistence.

58:20
    Necelé dvě minuty před koncem to zkusí Energie v šesti hráčích.

58:15
    Oddechový čas pro domácí.

57:14
    První a zatím jediná využitá přesilová hra přináší Plzni tři minuty před koncem jednobrankové vedení. MARCEL MARCEL proměnil svou šanci zprava a poslal svůj tým do vedení. Asistence: Tomáš Václavík.

56:32
    Jasečko poslal rychlý puk od modré, Bajgar vyrazil do ochranné sítě.

55:37
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Rymon – 2 min., podrážení).

55:37
    Oddechový čas pro hosty.

55:30
    Rymon měl obrovskou příležitost, když je sám na Bočana, svým blafákem ho ale nepřekonal.

54:02
    Šmajda si najel zpoza brány do pravého kruhu a vystřelil, puk skončil v Bočanově lapačce.

53:24
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Marcel – 2 min., nedovolené bránění).

52:58
    Plzeň bojuje o každý kus útočného pásma a pokouší se o kombinaci, zatím neúspěšně.

51:48
    Kupčo si najel do pravého kruhu a tvrdě vystřelil, mířil ale příliš vysoko a tak karlovarskou branku přestřelil.

50:14
    Matas se dostal ke střele zpoza kruhů, jeho pokus skončil za klecí škodovky.

49:51
    Karlovarští se tlačí s kotoučem do útočné třetiny, hosté jim ale brání v kombinaci.

47:54
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Obrovské ovace sklidil SAMUEL ŠMAJDA za svůj vyrovnávací gól. Kombinace karlovarského mužstva vedla až ke gólovému doražení puku za Bočana Samuelem Šmajdou. Asistence: Matěj Petretič, Alexandr Remeš.

47:33
    Prošek střílel od mantinelu, hostující gólman vyrazil ramenem.

46:45
    Hohl střílel od modré, svou ránou ale Bočana neohrozil.

45:18
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Hodinář – 2 min., sekání).

44:02
    Škodovka jde znovu do vedení po pěkné souhře Kanty, Václavíka a Korčáka. MATĚJ KORČÁK po zachycení přihrávky z kruhu prohodil Bajgara poslal Plzeň do vedení. Asistence:Tomáš Václavík, Jonáš Kanta.

43:46
    Kanta pálil od pravého kruhu, Bajgar vyrazil.

42:55
    Energie nahazuje puk do útočného pásma, kde ho převzali Plzenští hráči.

41:57
    Rymon mířil s pukem do útočného pásma, na modré byl ale zastaven obranou hostí.

40:44
    Plzeň nastoupila do poslední třetiny bez jednoho hráče, podařilo se jí ale uvolnit vyhozením, oba týmy střídají.

40:01

Druhá dvacetiminutovka přinesla oběma mužstvům po jedné brance, do poslední třetiny budou tedy hráči nastupovat za vyrovnaného stavu. Po dvojitém vyloučení se ve hře čtyři na čtyři po chvíli prosadili hosté, Šiler dostal nabito od Jasečka a přesně propálil Bajgara. Energetici ale dokázali bleskurychle odpovědět a za podobné situace jako u druhé branky škodovky ve 26. minutě vyrovnal Šmajda po Remešově přihrávce. V osmadvacáté minutě přišel jeden vyšší trest, Jan Botoš obdržel od sudích 2+10 minut za naražení zezadu, dvě minuty přesilovky však Plzni na navýšení skóre nestačili. Poslední třetina začne v 19:24.

40:00

39:27
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Schindler – 2 min., podrážení).

38:45
    Plzeň hraje v útočném pásmu a snaží se kombinovat, domácí brání.

37:53
    Jánský poslal puk ze středního pásma, Bajgar vyrazil.

36:48
    Šiler střílel za jízdy zleva, jeho střelu ale zblokovala karlovarská obrana.

35:05
    Petretič solidně napálil kotouč z přihrávky, Bočana ale nepřekonal.

34:55
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Remeš – 2 min., sekání).

33:52
    Mužstvům se nedaří držet pásmo a tak puk létá ze strany na stranu.

32:45
    Dáňa to zkoušel za jízdy z úhlu, karlovarskou branku ale netrefil.

32:15
    Hohl střílel od modré, trefil ale jen bránícího plzeňského hráče.

30:37
    Marcel Marcel dostal přihrávku do mezikruží a tvrdě vypálil, letící pryž však skončila za Bajgarovou bránou.

29:42
    Energie je již v plném počtu a nepolevuje ve snažení o zabrání útočné třetiny.

28:48
    Ačkoliv jsou domácí v početní nevýhodě, tak se jim daří v oslabení vyhazovat puk a tvořit potencionální akce v útočném pásmu.

27:42
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Botoš – 2 min., naražení zezadu + 10 min. osobní trest, naražení zezadu). Trest odpyká Zolonaj.

27:42
    Jasečko nahodil puk zleva od mantinelu na Bajgara, jeho pokus ještě sklepl ze vzduchu jeden z jeho spoluhráčů, kotouč ale skončil na boční síty karlovarské klece.

25:33
    Bleskurychlá reakce ze strany Energie. V útočném pásmu domácích nastala podobná situace jako u předchozího gólu, Remeš přihrál od mantinelu SAMUELU ŠMAJDOVI a ten parádně překonal Bočana a vyrovnal. Asistence: Alexandr Remeš.

24:58
    Krátce po dvojitém vyloučení se podařilo hostům skórovat. Jasečko nabil JAKUBU ŠILEROVI a ten přesně prostřelil Bajgara. Asistence: Sebastian Jasečko.

24:36
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Blecha – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Hauser – 2 min., držení).

23:39
    Jiříček nahrával zprava, prudká nahrávka ale nenašla nikoho z plzeňských hráčů a Energie otáčí směr hry.

22:53
    Vogel perfektně zachytil plzeňské nahození ve středním pásmu, neměl však komu nahrát, a tak o něj brzy přišel.

21:35
    Šiler měl šanci, kdy mohl pálit z mezikruží, netrefil ale puk ideálně, a ten se tak posunul jen o kus do strany.

20:47
    Václavík obdržel puk do mezikruží a z otočky pálil, Bajgar ale bez problému vyrazil.

20:01

Hráči obou týmů se na začátku první periody rozkoukávali, a tak se prvních několik minut hrálo trochu opatrněji. Ve třetí minutě si odjel na trestnou lavici odpykat dvě minuty za nedovolené bránění Jakub Vogel, hosté ale nedokázali využít početní výhody, a pokračovalo se za vyrovnaného stavu. Vogel se za svůj prohřešek ale vykoupil ve 14. minutě, kdy po obdržené přihrávce na modrou přebruslil hostující obranu a následně přesně trefil volné místo u pravé tyčky v Bočanově brance. Plzni se však podařilo vyrovnat minutu před koncem první třetiny, Tomáš Václavík se ujal puku po neúspěšném pokusu svého spoluhráče a svou stahovačkou překonal ležícího Bajgara. Druhá třetina začne v 18:41.

20:00

19:19
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Bubanec – 2 min., držení).

18:47
    Máme vyrovnáno ještě před koncem první dvacetiminutovky. Hauser dostal přihrávku zpoza branky, ale nedokázal zakončit, na pomoc ale přispěchal TOMÁŠ VÁCLAVÍK a stahovačkou překonal ležícího Bajgara. Asistence: Petr Hauser, David Jiříček.

17:53
    Hodinář bojoval o puk na pomezí modré čáry, po vyhraném souboji se ale nedostal k zakončení.

16:45
    Hosté vyjíždějí na druhou stranu a kombinují v útočném pásmu.

15:54
    Po vstřelené brance se hra zrychlila a domácí mužstvo hledá možnosti jak přidat další.

13:09
    Krásný průjezd přes celou ledovou plochu nyní předvedlo trio Botoš, Blecha a Vogel. JAKUB VOGEL dostal od Blechy přihrávku na modrou čáru, poté přebruslil hostující obranu a prostřelil Bočana k pravé tyči. Asistence: Josef Blecha, Jan Botoš.

12:36
    Energie mění styl hry na rychlou ofenzivu a Plzeň musí bránit.

11:58
    Po zakázaném uvolnění dostali energetici příležitost vytvořit v útočné třetině nějakou akci, to se ale díky rychlé reakci a odbavení hostujícími hráči nepodařilo.

10:46
    Plzenští se stále snaží a průnik do útočného pásma a následnou kombinaci, Energie ale drží modrou čáru.

09:18
    Kupčo dostal přihrávku přesně před Bajgarovu klec, pro pomalý puk ale nestihl dobrusli a tak jej jen postrčil vpřed, což vedlo k vyhození brankářem Energie.

07:56
    Plzeň znovu buduje tlak v útočném pásmu a vymýšlí recept na Bajgara.

06:40
    Hraje se na obě strany a hra rychle mění směr.

05:52
    Domácí se snaží vyjíždět do protiútoku, soupeř se ale drží a nenechá je v útočné třetině kombinovat.

04:41
    Karlovy Vary jsou znovu v pěti, Plzenští hráči ale zatím drží nátlak v obranném pásmu zelenobílých.

03:22
    Škodovka tlačí na domácí v útočném pásmu, Energii se však podařilo uvolnit vyhozením puku ze třetiny.

02:41
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Vogel – 2 min., nedovolené bránění).

01:48
    Energetici se snaží natlačit do útočné třetiny, Plzeň ale zatím solidně brání.

00:35
    Oboustranně nejisté úvodní buly a následné přehazování puku z jedné strany ledové plochy na druhou, o puk však zatím svědomitěji bojují hosté.

00:01

HC Energie Karlovy Vary: Bajgar (Kubát) – Houdek, Vogel, Petretič, Prošek, Hohl, Žďárský, Zolonaj – Matas, Rymon, März, Šmajda, Bubanec, Remeš, Blecha, Botoš, Varvařovský

HC Škoda Plzeň: Bočan (Lokajíček) – Jasečko, Hodinář, Jánský, Kanta, Špaček, Jiříček, Schindler – Marcel, Hauser, Šiler, Václavík, Kupčo, Dáňa, Dvořák, Soukup, Korčák, Beránek

Rozhodčí: Plachý – Fiala, Baxa.

HC Škoda Plzeň Dnešní hostující mužstvo přijelo z Plzně a oproti domácím si Škoda vede solidně a s 51 body si zatím úspěšně hájí první místo v tabulce západočeské skupiny. Naposledy hrála Plzeň s PZ Kladnem a zvítězila 8:4 a doma si ponechala všechny čtyři body. Druhá Slavia ztrácí na škodovku sedm bodů. Prozatimní leader si dnes může prodloužit výherní zápasovou linii na pět výher.

HC Energie Karlovy Vary Dorostu Karlových Varů se v letošní sezóně moc nevede, nepomohla ani výhra v posledním utkání proti PZ Kladno 5:2, kde přišel pouze o nadstavbový bod. Oproti svému dnešnímu soupeři mají ale karlovarští dorostenci třetí nejlepší přesilovky, i přes to jsou za první Plzní o 33 bodů a jsou zatím na osmé příčce západočeské skupiny.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Jakub Mahr

Branky a nahrávky: 14. Vogel (Blecha, Botoš), 26. Šmajda (Remeš), 48. Šmajda (Petretič, Remeš), 65. Bubanec – 19. Václavík (Hauser, Jiříček), 25. Šiler (Jasečko), 45. Korčák (Václavík, Kanta), 58. Marcel (Václavík), 59. Šiler