Kometa Brno – Liberec 5:6 (0:1 po s.n.) | Žďár n/S – Tábor 2:8 (kon.) | Jihlava – Pardubice 1:2 (kon.)
Kladno – HC Litvínov 7:3 (kon.) | Warriors Brno – Olomouc 1:5 (kon.) | Technika Brno – Vsetín 4:5 (kon.)
Sparta – Chomutov 3:1 (kon.) | HK MD Šumperk – Vítkovice 3:6 (kon.) | Třinec – Zlín 7:5 (kon.)
Havířov – Přerov 3:2 (kon.) | Třemošná – Kobra 5:4 (po pr.) | K. Vary – Plzeň 3:5 (kon.)
Havlíčkův Brod – Mountfield HK 3:2 (kon.) | Č. Budějovice – Mladá Boleslav 0:1 (kon.)
po s.n. (0:1)
HC Kometa Brno
5:6 (2:1, 1:2, 2:2 - 0:0)
Bílí Tygři Liberec
Čtvrtek 15.11.2018, 15:00 • DRFG arena • Extraliga dorostu • Skupina Střed

Utkání začala lépe Kometa, která vedla po první třetině o jednu branku. Druhá třetina byla vyrovnaná. Ve třetí části byli aktivnější hosté jenž byli blízko vítězství, ale třicet sekund před koncem vyrovnal Svozil. Prodloužení utkání nerozhodlo. V samostatných nájezdech se prosadil pouze Mikuláš Jenčovský, který zařídil svému týmu bonusový bod. (17:27:37)

V samostatných nájezdech zvítězil tým Bílí Tygři Liberec.
    Autorem vítězné branky je MIKULÁŠ JENČOVSKÝ.

5. série
    0:1
    Jakub Kos to zkusil mezi betony, kde však Franc neměl ani kousek místa.

4. série
    0:1
    Mikuláš Jenčovský uspěl kličkou do bekhendu.

4. série
    0:0
    Eduard Šalé taktéž s pokusem do bekhendu neuspěl.

3. série
    0:0
    Luka Vodlan taktéž se střelou nad vyrážečku neuspěl.

3. série
    0:0
    Patrik Fajmon se snažil najet na zadní tyč, ale brankář jej vychytal.

2. série
    0:0
    Vojtěch Polák zkusil vystřelit nad lapačku. Také nedal.

2. série
    0:0
    Ani Brabencovi klička do bekhendu nevyšla.

1. série
    0:0
    Ani liberecký útočník nebyl úspěšný.

1. série
    0:0
    Ivo Sedláček zkusil kličku do bekhendu, ale nedal.

Samostatné nájezdy začínají.

Úprava ledu je u konce. Loterie může začít.

Ani prodloužení o vítězi nerozhodlo. V první části měla ze hry více Kometa, která pak však pykala za příliš mnoho hráčů a Liberec mohl rozhodnout, jenže přesilová hra nebyla příliš povedená. Ke slovu se tak dostanou samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:52
    Svozil nahodil puk do pásma a následně se dostal k poslední střele prodloužení.

64:48
    Oddechový čas pro Kometu.

64:40
    Brno je kompletní.

64:21
    A Liberec musí znovu začít od vlastního brankáře.

64:08
    Ránu Böhma od modré drží Bizoň na hrudi.

63:51
    Brnu se daří opět vyhodit.

63:19
    Celé je to hodně statické. Putz pálil z vrcholu kruhu a bránu o hodně minul.

62:44
    Domácím se daří vyhodit puk do středního pásma.

62:39
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Kos – 2 min., příliš mnoho hráčů).

61:58
    Němec ztratil puk na modré, ale ještě dokázal dvou chybu napravit.

61:22
    Puk je v držení domácích, kteří jsou velmi aktivní.

60:40
    Za Bizoněm zvonila tyčka a domácí brankář úplně nevěděl, kde je kotouč.

60:02
    Vhazování vyhrála Kometa a hned v prvním útoku se dostal sám před brankáře Kos, ale trefil jen vyrážečku hostujícího brankáře.

60:01

Je tedy jasné, že dnes se budou dělit pouze tři body.

Třetí třetina přinesla zajímavý a napínavý průběh. Liberec se dvakrát dostal do vedení. Dvě minuty před koncem se trefil Vodlan a už to vypadalo, že Liberec si odveze tři body, ale třicet sekund před koncem vyrovnal Stanislav Svozil, který tak osal zápas do prodloužení.

60:00

59:30
    Kometa právě vstřelila branku!
    Hra bez brankáře se Brnu vyplatila a třicet sekund před koncem je znovu vyrovnáno! Jakub Kos Nabil do střely STANISLAVU SVOZILOVI, který vypálil nechytatelnou ránu, která se od tyčky odrazila za záda France. Asistence: Jakub Kos.

59:07
    Bizoň odjíždí na střídačku, Brno to zkouší v šesti!

57:43
    Oddechový čas pro hosty.

57:43
    Liberec právě vstřelil branku!
    Chyba ve střídání Brna přinesla velké množství prostoru pro Jakuba Masaře, který se zmocnil puku a šel s LUKOU VODLANEM na brankáře, nakonec Masař zvolil přihrávku Vodlana, který měl velice jednoduchou úlohu. Asistence: Jakub Masař, Martin Böhm.

57:09
    Jakub Brabenec se dvakrát pokusil o střelu, ale ani v jednom případě pukj nedolétl k soupeřově bráně.

56:31
    Rossmy nabral rychlost po levé straně hřiště, zkusil před brankářem si ještě prohodit Němce, ten se však nenechal a puk dostal do bezpečí.

55:26
    Brněnský tlak z poslední minuty se vyplatil. Puk létal ze strany na stranu a Franc se musel rychle otáčet. Nakonec se puk dostal na modrou čáru, kde měl napřaženo Patrik Fajmon, jež vyslal dělovku, kterou ještě tečoval EDUARD ŠALÉ, který se tak mlže radovat z druhého gólu v utkání. Asistence: Patrik Fajmon.

54:22
    Sever se v rychlosti dostal ke střele, ale trefil jen obránce před sebou, puk se odrazil za něj, takže se otočil a chtěl dorážet, jenže si již překážel se spoluhráčem, ketrý byl v lepší střelecké pozici.

53:43
    David Putz mířil od levého mantinelu mezi betony, které však Bizoň sklapl včas.

52:56
    Jakub Masař ujel brněnské obraně. Zkusil na domácího brankáře kličku do bekhendu, ale Bizoň si počkal a skvěle šanci zneškodnil.

52:37
    Tygři již jsou kompletní.

51:58
    Kos ztratil puk, když byl mezi třemi hráči a Liberec vyhazuje kotouč.

51:23
    Sedláček pálil s příklepem a Franc musel rychle nastavit svou vyrážečku.

50:50
    Sedláček se hnal do zakončení, ale v poslední chvíli byl odstaven od kotouče.

50:24
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Hloadík – 2 min., nedovolené bránění).

50:00
    Vodlan nabral rychlost u levého mantinelu, v rychlostním souboji se zbavil obránce a dostal se až před Bizoně, jenže branku netrefil.

49:15
    Damaškova další rána od modré rozzvučela plexisklo za brankou Bizoně.

48:26
    Brňané unikli v počtu tři proti dvě. Sedláček chtěl celou situaci ještě vylepšit, ale vzal si příliš velké sousto a z nadějné šance nic není.

46:52
    Řehák na druhý pokus rozehrál kotouč na Harmima, který se dostal do útočného pásma. Franc nemusel proti střele zasahovat.

46:00
    Svozil měl velké problémy při rozehrávce z vlastního obranného pásma, nakonec vše vyřešil a dostal puk k bráně soupeře, kde jej přebírají hráči v modrém.

44:03
    Co se Liberci nepovedlo před chvíli, tak teď již ano. Hosté jdou znovu do vedení. Jakub Šedivý dostal puk do útočné třetiny, kde pryž převzal Filip Damašek, který vystřelil na Bizoně. Střelu Damaška ještě dokázal tečovat TOMÁŠ TRUNDA, jenž posílá svůj tým do vedení. Asistence: Jakub Šedivý, Filip Damašek.

43:16
    Kos se snažil projít přes tři obránce, což se však nepovedlo, a tak se hra přesunula na druhou stranu. Putz se objevil sám před domácím brankářem, ale v nelehké pozici poslal puk mimo bránu.

41:36
    Masař si zpracoval puk ve středním pásmu, překročil do útočné třetiny a vystřelil na vzdálenější tyč. Bizoň střelu kontroloval pouze pohledem.

40:23
    Třetí třetinu začala aktivněji Kometa, která se usídlila s pukem v útočné třetině.

40:01

I v prostřední části byly vidět tři branky. V polovině utkání vyrovnal za Liberec Vodlan a o chvíli později poprvé v zápase dostal do vedení Tygry Rossmy z trestného střílení. Hosté se z vedení radovali pouze dvě minuty, než svou střelou nad lapačku vyrovnal Šalé. Třetí třetina začne zhruba v 16:33.

40:00

39:31
    Němec vystihl vyhození Tygrů z obranného pásma a vystřelil kotouč, jenže střela nebyla přesná a Franc nemusel vůbec zasahovat.

38:01
    Svozil vystřelil ihned po vhazováním, střela byla tečovaná a trefila France do masky. Kotouč padl do brankoviště. Liberecký brankář se rychle orientoval a puk přikryl.

36:53
    Ale vedení Liberci dlouho nevydrželo. Gólové akci předcházel únik dva na jednoho na druhé straně, ale liberecký střelec netrefil bránu, a tak se k puku dostal Martin Mišiak, který na modré čáře předal touš EDUARDU ŠALÉMU, jež zakončil přesně do levého horního rohu soupeřovy brány. Asistence: Martin Mišiak.

34:49
    Liberec se poprvé ujímá v utkání vedení. BENNET ROSSMY zvolil rychlejší rozjezd, mezi kruhy udělal kličku do bekhendu, počkal si, až šel Bizoň na led a následně zakončil mezi jeho betony. Bez asistence.

34:49
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Vacek – trestné střílení, podrážení).

34:49
    Liberec pojede trestné střílení.

34:13
    Řehák vybruslil až do útočného pásma, ale již byl na ledě dlouho, takže puk odevzdal a šel střídat.

33:12
    Němec měl problém za vlastní brankou, trochu se štěstím obehrál dva napadající hráče a rozjel útočnou akci, která byla ještě před útočným pásmem zastavena.

32:50
    Hráči dlouho bojovali o puk před střídačkou Brna. Nakonec rozhodčí přerušil hru a bude se vhazovat ve středním pásmu.

31:51
    Polákovu střelu z vrcholu kruhu Bizoň vyráží ke spoluhráči.

30:40
    Ivo Sedláček zachytil v útočném pásmu přihrávku hostů, vytvořil šanci dva na jednoho, ale Kosovi přihrávka přes obránce nedošla, ale puk se odrazil k dojíždějícímu Brabencovi, který však z otočky nezakončil přesně.

30:06
    Hosté se v krátkém sledu dopouští druhého zakázaného uvolnění.

29:15
    Harmim se dostal po odpískání do lehké výměny názorů, kterou rozhodčí rychle roztrhli.

29:10
    Liberec podruhé v utkání vyrovnává stav zápasu. Ke střele od modré čáry se dostal Jakub Šedivý, jeho rána prošla mezi několika hráči a byla několikrát tečovaná, jako poslední změnil směr puku LUKA VODLAN, který díky tomu dostal puk za záda Bizoně, jež neměl šanci reagovat. Asistence: Jakub Šedivý.

28:47
    Brněnský obránce vyhodil puk přesně na hůl protihráče, ten však nestačil rychle reagovat, takže k němu domácí obrana rychle přistoupila a situaci vyřešila.

27:49
    Damašek pálil od pravého mantinelu. Puk se zastavil o skupinku hráčů před brankou. Nejrychleji se zorientoval hostující útočník, ale obrana jej rychle připravila o černou pryž.

27:05
    Hosté se dostali do úniku tři na dva, celý únik zakončil z krkolomné pozice Trunda, ale Bizoň stačil špičkou betonu vykopnout beton a vyrazit puk.

26:15
    Fajmon založil útočnou akci ode své brány, jenže Brnu se ve druhé třetině nedaří usídlit v útočném pásmu. Naopak Liberec bez větších problému přejde modoru čáru a hrozí.

24:58
    Sedláček nezpracoval přihrávku ve středním pásmu, ale byl rychlejší než soupeři a na chvíli se objevil v držení kotouče za brankou soupeře.

24:13
    Masař lehce tečoval střelu po ledě a Bizoň se chvíli ohlížel za svá záda, jestli mu puk neprojel pod betony.

22:47
    Roman Otava obral soupeře o puk a snažil se zakončit bekhendem, ale bránící hráč jej nenechal pořádně zakončit.

22:10
    Brno je v plném počtu, ale jsou to hráči v modrém, jenž jsou u puku.

21:51
    Martin Böhm vystřelil od modré čáry přímo do lapačky domácího brankáře.

21:16
    Bizoň si připisuje první zákrok v druhé třetině, bude se vhazovat po jeho levici.

20:39
    Vhazování ve druhé třetině vyhrálo Brno, ale do útoku se dostávají hostující hráči.

20:01

První třetina je minulostí a do kabiny odchází spokojenější domácí hráči, kteří se dostali do vedení již v první minutě hry, ale Liberečtí brzy srovnali z přesilové hry. Rovnovážný stav ale dlouho netrval, protože se za Kometu prosadil Běhůnek. K vidění byla i tvrdší hra, zejména ze strany Brna. Druhá perioda začne zhruba v 15:45.

20:00

20:00
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Sedláček – 2 min., krosček).

19:31
    Liberečtí hráči nahodili puk do útočného pásma. Zde puk převzali hráči v bílém, kteří obrací hru.

19:11
    Hráč odešel na střídačku, kde je v péči lékaře. Bude se vhazovat po levici hostujícího gólmana.

19:00
    Domácí jsou v plném počtu a na ledě zůstává ležet Jenčovský.

18:36
    Brněnským hráčům se povedlo znovu vyhodit a následně je hra přerušena, jelikož hostující nepřešli modrou čáru dle regulí.

18:03
    Putz vyslal dělovku od modré čáry, ale na domácího brankáře si nepřišel.

17:21
    Brněnským se povedlo vyhodit puk na druhý pokus a celá čtveřice hráčů střídá.

16:59
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Vyroubal – 2 min., nedovolené bránění).

16:13
    Hráči v modrém napadají rozehrávku domácích a jsou úspěšní. Na Bizoně letěly hned tři střely, ale ani jednou nemusel zasahovat.

15:05
    Luka Vodlan vystihl rozehrávku v útočném pásmu a lehce se dostal do nebezpečné šance. Jeho prudká střela z levé strany hřiště skončila na horní tyčce!

14:08
    Svozil zastavil další pas hostů na červené čáře a přenáší hru k druhému mantinelu.

13:20
    Liberečtí hráči mají problém se ziskem kotouče a případnou rozehrávkou. Brno poslední minuty ovládá hru.

12:30
    Harmim se objevil v pohybu na středu hřiště, vyžádal si puk a vjel do třetiny. Zkusil střelu přes obránce, jenže trefil právě brusle protihráče.

11:48
    Liberec znovu jednoduše vyhazuje a již je kompletní.

11:10
    Masař získal ve své obranné třetině puk, vyhodil jej až k domácí brance a odešel na střídačku.

10:00
    Vyroubal si vyjel z rohu až na osu hřiště, vystřelil zápěstím na zadní tyč, ale jeho rána se nevešla mezi tři tyče.

09:56
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Putz – 2 min., držení hole).

09:52
    Na ledové ploše u střídaček zůstal ležet Lukáš Plos, ale vypadá to, že bude v pořádku.

09:19
    Filip Damašek vyzkoušel pozornost domácího brankáře přízemní střelou, ten v klidu zakročil lapačkou.

08:53
    Harmim nabral rychlost ve středním pásmu a vytvořil situaci dva na dva, jenže puk nepředal přesně, takže spoluhráč zavezl kotouč do rohu hřiště.

07:31
    Franc přerušil hru. Po vhazování se povedlo hostům vyhodit až k bráně Brna. Při rozehrávce se však domácí nedohodli a přihráli puk přímo soupeři, který však nedokázal této šance využít.

07:25
    Sedláček pálil s příklepem z levého kruhu pro vhazování. Branku těsně minul.

06:32
    Sedláček byl pod tlakem bránícího hráče, takže vrátil puk na modrou čáru, ale ne příliš přesně, takže se celá hra posunula do středního pásma.

05:53
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Šedivý – 2 min., podrážení).

05:15
    Kometa si rychle bere své vedení zpět, když se puku zmocnil Tomáš Vyroubal , který si všiml najíždějícího VIKTORA BĚHŮNKA, jež zvládl prostřelit hostujícího brankáře. Asistence: Tomáš Vyroubal.

04:47
    Tygři využívají přesilovou hru. Bizoň zastavil několik střel, ale na tuto dorážku již nestačil reagovat. Jakub Hladík vypálil od modré čáry, Bizoň šel rychle na led a betonem vyrazil puk před ADAMA MĚCHURU, který dostal puk do sítě. Asistence: Jakub Hladík.

04:10
    Liberečtí se rozestavili a kombinují kolem bránícího valu.

03:50
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Sever – 2 min., podrážení).

03:39
    Běhůnek nezastavil kotouč, který mířil do libereckého útočného pásma. Pro rychlý kotouč si vyjel Bizoň a puk vyhodil.

02:44
    Sedláček se pokusil adresovat přihrávku z pravého rohu hřiště před branku na Němce, ale pas neprošel přes dvojici bránících hráčů.

02:09
    Filip Damašek přebral puk na útočné modré čáře a ujel sám na brankáře, který jej dokázal vychytat.

01:27
    Otava zavezl puk do útočné třetiny, kde se jej zmocnili hosté.

00:25
    Brňané začínají utkání rychlou brankou. Kometa rychle přešla do útočného pásma. Ivo Sedláček poslal puk přesně před branku na JAKUBA KOSE, který otevírá v první minutě skóre utkání. Asistence: Ivo Sedláček.

00:02
    Úvodní buly vyhráli Tygři, kterým se přechod do útočného pásma nezdařil.

00:01

Hráči jsou již seřazeni na modré čáře, domácí Kometa bude hrát v bílo-modrých dresech, Liberec v tmavě modrých.

HC Kometa Brno: Bizoň (Schnattinger) – Řehák, Vacek, Běhůnek "A", Fajmon, Němec, Svozil – Nesvadba, Brabenec "C", Kos "A", Otava, Šalé, Sever, Sedláček, Harmim, Mišiak, Vyroubal.

Bílí Tygři Liberec: Franc (Vopravil) – Damašek, Böhm, Duschka, Hladík "A", Šedivý "C", Dvořák – Putz, Měchura, Vodlan, Trunda, Jenčovský, Plos, Masař, Polák, Rossmy "A".

Rozhodčí: Radim Slavka – Roman Komínek, Kamila Smetková.

Hráči Liberce se se 40 body nacházejí na druhém místě tabulky. Týmové kanadské bodování vede s 18 (10+8) body Bennet Rossmy, který je zároveň i nejlepším střelcem týmu. Bílí tygři svůj poslední zápas odehráli tdoma proti Českým Budějovicím, po prohře 2:3 si ponechali alespoň bod získaný v nadstavbě.

Dorostenci Komety za sebou mají 14 odehraných zápasů, ve kterých se jim podařilo posbírat 48 bodů za dvanáct výher v základní hrací době, jedno vítězství v prodloužení a deset vyhraných soubojů v nadstavbě. S jednou jedinou prohrou na kontě vévodí skupině Střed s osmibodovým náskokem na druhý Liberec.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Matouš Vojáček

Branky a nahrávky: 1. Kos (Sedláček), 6. Běhůnek (Vyroubal), 37. Šalé (Mišiak), 56. Šalé (Fajmon), 60. Svozil (Kos) – 5. Měchura (Hladík), 30. Vodlan (Šedivý), 35. Rossmy (TS), 45. Trunda (Damašek, Šedivý), 58. Vodlan (Masař, Böhm), rozh. náj. Jenčovský