Novosibirsk – Chabarovsk 2:1 (3:2 po s.n.) | Barys – Dynamo Moskva 2:3 (po pr.) | Ufa – Vladivostok 3:1 (kon.)
Minsk – Jekatěrinburg 0:4 (kon.) | Petrohrad – Čeljabinsk 1:0 (kon.) | Soči – Čerepovec 2:0 (kon.)
Spartak Moskva – Jaroslavl 1:3 (kon.) | Viťaz – Magnitogorsk 1:4 (kon.)

Marek Hrivík (VTZ) 0+0, 4 střely, čas na ledě 22:30

Michal Bulíř (MET) 0+0, 3 střely, čas na ledě 15:07 (20:00:44)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 22:38 (9:15, 6:13, 7:10)
    Zblokované střely – 13:7
    Vyhraná vhazování – 23:30
    Trestné minuty – 14:10
    Hity – 21:11

Ve třetí třetině si hokejisté Magnitogorsku duel pohlídali a dvěma trefami navýšili skóre až na 4:1. Ve 46. minutě se prosadil důrazný Matt Ellison a v 54. tečoval v přesilovce Rasmussenovu střelu za Ortiova záda Nikolaj Kuljomin. Nutno dodat, že vítězství hostů je zasloužené, většinu zápasu byly lepším týmem a Viťaz hrozil jen z občasných kontrů.

59:15
    Hosté jsou v plném počtu.

58:49
    Hosté vyhodili.

58:23
    Rána Marka Hrivíka skončila na tyčce a od ní se puk odrazil do ochranné sítě. Košečkin měl teď i štěstí!

57:33
    Dobrý zákrok Košečkina, který lapačkou vyrazil střelu z mezikruží.

57:14
    Domácí přeci jen ještě dostali šanci závěr trochu zdramatizovat! Za podražení Sjomina je vyloučen Andrej Čibisov.

56:59
    Do konce třetí třetiny zbývají tři minuty a na nějaký obrat už to rozhodně nevypadá.

56:05
    Až teď. Na trestnou lavici míří hostující Matt Ellison za krosček a za stejný přestupek také domácí Igor Golovkov. Jednalo se o vzájemné pošťuchování této dvojice.

55:28
    Nervy teď trošku povolily brankáři Ortiovi, který rukama shodil na led Matta Ellisona. Vylučovat se nebude.

54:53
    Tenhle stav je asi zaslouženým vyústěním dění na ledě. Hráči Magnitky mají převahu většinu zápasu, aktivnější jsou i teď.
    53:24 Nikolaj KULJOMIN - 1:4

53:24
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Hosté využívají přesilovku po 16 sekundách a asi už rozhodují zápas! Nástřel Dennise Rasmussena tečoval NIKOLAJ KULJOMIN a možná i Matt Ellison a puk končí za zády Ortia. Branka je zatím připsána Kuljominovi. Asistence: Viktor Antipin a Dennis Rasmussen.

53:08
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Arťom Švec-Rogovoj – 2 min., vysoká hůl).

52:58
    Domácí budou hrát v oslabení. Už dlouhé desítky sekund běží výhoda Metallurgu.

51:22
    Sergej Mozjakin objel hostující branku a hledal na zadní tyčce číhajícího Ellisona. Ten puk před odkrytou klecí nezasáhl!

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 36. M. Aaltonen (Jepišin, Katičev) – 23. Antipin (Timkin), 38. Rylov (Rasmussen), 46. Ellison (Mozjakin), 54. N. Kuljomin (Antipin, Rasmussen)

HC Viťaz Moskevská oblast: Ortio (Saprykin) – Mozík, Katičev, Jevsejenkov, Stasenko, Golovkov, Jepišin, Šinkevič – A. Sjomin (A), Hrivík, M. Aaltonen (A) – A. Nikulin, Makejev, Potěchin – Kokarev (C), Švec-Rogovoj, Stoljarov – Mojsejev, N. Komarov, Vyglazov.
    Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Zagidulin) – Antipin, J. Birjukov (A), Rylov, Vereščagin (A), Běreglazov, Matuškin, Zajcev – N. Kuljomin, Ellison, Mozjakin (C) – Pakarinen, Rasmussen, Bulíř – Čibisov, N. Shore, Ljubimov – Timkin, Platonov, Platonov – Několenko.

Rozhodčí: Olenim, Rogačjov – Deďulja, Sivov