Poprad – Banská Bystrica 2:1 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Košice 1:7 (kon.) | Žilina – Zvolen 1:5 (kon.)
MAC Budapešť – Miskolc 4:2 (kon.) | Trenčín – Nové Zámky 0:4 (kon.) | Nitra – Detva 3:2 (po pr.)
MsHK Žilina
1:5 (0:4, 0:1, 1:0)
HKM Zvolen
Pátek 16.11.2018, 17:30 • ZS Žilina • Tipos Extraliga (SR) • 22. kolo

Souboj posledního s prvním před pětistovkou nejvěrnějších fanoušků dopadl podle očekávání. Zvolen už v úvodní části vstřelil čtyři góly a hned na začátku druhé třetiny přidal pátý, načež už předváděl vysloveně udržovací výkon. Žilina nevyužila trestné střílení, trefila tyč a čestného úspěchu se zaslouženě dočkala až v závěru, kdy bylo o vítězi zápasu dávno rozhodnuto.
    Děkuji za pozornost, hezký páteční večer! (19:50:05)

Statistiky zápasu:
    Střely na bránu 40:38 (11:18, 12:12, 17:8), vhazování 24:25, vyloučení 5:7, navíc Jenčík (Ž) 10 minut, využití 0:1.

59:45

59:31
    Až pár vteřin před vypršením početní převahy se odvážil ke střele od modré čáry Kučný. Pokus zkušeného českého obránce Tomek s jistotou kryje.

59:00
    Začala poslední minuta zápasu, Zvolen dobře forčekuje a nedovoluje domácím přejít modrou čáru.

58:00
    Dnešní utkání sleduje 519 diváků. Na lídra slovenské ligy přišlo o jednoho diváka víc, než činí momentální průměr české třetí ligy.

57:45
    Vyloučení v týmu HKM Zvolen (Matthew Pufahl – 2 min., vysoká hůl).

57:30
    Český obránce Žiliny Pastor tvrdě vypálil od modré, Tomek nedovolil jistým zásahem jeho spoluhráčům dorážku.

56:52
    Valná hromada před Tomkem, rozhodčí přerušují hru.

56:00
    Zápas se už jen dohrává, vhazovat se bude ve středním pásmu, ještě předtím ale hrstku diváků obšťastní reklamní blok.

53:40
    Až v závěru přesilovky vyslal prudkou ránu na Mikoláše od modré čáry Zuzin.

53:20
    Kombinace Zvolena v útočném pásmu jsou spíše na krásu a na efekt.

51:49
    Vyloučení v týmu MsHK Žilina (Tomáš Pastor – 2 min., sekání).

51:47
    Obdržálek krásně našel před bránou Šišovského, ten blafákem oklamal brankáře Mikoláše, ale po ledě už neusměrnil puk do prázdné klece

51:02
    Tomek ukryl ve výstroji Baginovu dělovku, ale jistý si nebyl a ještě se ohlížel, zda mu nepropadla za čáru.

50:37
    Kotouč má v lapačce Tomáš Tomek, vhazovat se bude po reklamní přestávce.

49:58
    Chovanovo nahození od modré čáry přes clonící protihráče Mikoláš vůbec neviděl a ani sám neví, jak ho betonem odrazil do rohu kluziště.

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 49. Ručkay (Síkela) – 1. Vandas (Špirko), 10. Zuzin, 14. Špirko (Vandas), 20. Chovan (Zuzin), 23. Kytnár (Chovan)

MsHK Žilina: Fučík (21. Mikoláš) – Kučný, Piegl, Jankovič, Bagin, Pastor, Matejka, Dubeň, Hudec – Barta, Podešva, Balej – Jenčík, Surovka, Huna – Ručkay, Húževka, Síkela – Milý, Rehák, Hrazdíra
    HKM Zvolen: Tomek (Skapski) – Vandane, Pufahl, Růžička, Zeleňák, Drgoň, Ulrych, Poyhonen – Vandas, Špirko, Handlovský – Šišovský, Lušňák, Obdržálek – Zuzin, Kytnár, Chovan – P. Halama, M. Halama, Petráš

Rozhodčí: Stano, Hoppe – Výleta, Tvrdoň