Kobra – Sparta 2:5 (kon.) | HC Litvínov – K. Vary 2:0 (kon.) | PZ Kladno – Třemošná 3:4 (kon.)
Mladá Boleslav – Kometa Brno 1:3 (kon.) | Pardubice – Žďár n/S 10:0 (kon.) | Olomouc – Havířov 1:7 (kon.)
Vsetín – Warriors Brno 6:3 (kon.) | Tábor – Č. Budějovice 2:3 (1:2 po s.n.) | Mountfield HK – Jihlava 8:0 (kon.)
Vítkovice – Technika Brno 7:0 (kon.) | Chomutov – Kladno 3:4 (po pr.) | Liberec – Havlíčkův Brod 4:3 (kon.)
HC Olomouc
1:7 (0:3, 1:2, 0:2 - N 0:1)
AZ Havířov
Sobota 17.11.2018, 12:00 • Zimní stadion Olomouc • Extraliga dorostu • Skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Do konce základní část dorostenecké extraligy zbývají pouhé tři zápasy a jeden z nich odehrají olomoučtí dorostenci už v sobotu v poledne na vlastním ledě, kde přivítají Havířov.

Olomouci se v letošní sezóně nedaří tak, jak by chtěla. Z patnácti kol vyhráli Hanáci pouze pět. V posledních třech kolech Se Kohouti dvakrát museli smířit s prohrou, když nejprve na brněnskou Techniku 0:4 a v derby vysoko podlehli Přerovu 0:8. V dosud posledním kole si však vyšlápli na brněnský Warrior a připsali si výhru 5:1.

To Havířovu vychází letošní ročník na jedničku. Z dosud odehraných kol se musel smířit s prohrou jen jednou. V posledních třech kolech nejprve Havířovští přetlačili Vítkovice 3:2 po samostatných nájezdech, poté slavili vysokou výhru nad Zlínem 8:3 a po tom, co se znovu rozběhla nejvyšší česká dorostenecká soutěž po reprezentační pauze slavil Havířov těsnou výhru nad Přerovem 3:2.

HC Olomouc: Hořejší (Běhal) – Nesvadba, Drábek, Spurný, Lambert, Přecechtěl (C), Stratil, Pekr, Holcman, Sedláček – Havel, Kusák, Martinec, Masare, Fasner, Ševčík, Prísažný, Ruda.

AZ RESIDOMO Havířov: Zlatnický (Nowak) – Wlodara, Bílek, Dobeš, Kremnický, Kubíček, Křivohlávek, Zmarzlák – Mikula, Pavlačka,Moškoř, Kolat Becher, Urbančík, Vojkůvka, Kusák, Szturc, Bárta (C), Horváth.

Rozhodčí: Holibka – Bubela, Zedník.

00:01

00:09
    Na úvodním buly byli o něco šikovnější domácí a hned se snažili po pravé straně protáhnout do útoku, hosté je ale za modrou čáru nepustili.

00:50
    Sám až téměř před hostujícího brankáře prokličkoval Ruda, na pravé straně pak ale hledal marně někoho ze svých spoluhráčů, kterému by nahrál.

01:34
    Olomoučtí chybovali ve středním pásmu v rozehrávce a do útoku se hnali hosté, z hranice pravého kruhu ale jeden z Havířovských nemířil přesně.

02:09
    Vojkůvka se sám dostal až do útočného pásma, v rozhodující chvíli ho ale o puk obrali vracející se hráči.

03:34
    Havířov právě vstřelil branku!
    Havířov se dostal do rychlého protiútoku ve třech a z těsné blízkosti pak dokázal prostřelit olomouckého brankáře ONDŘEJ BECHER. Asistence: Martin Pavlačka.

04:15
    Po levé straně spěchal do útoku Horváth, tomu ale těsně za modrou čárou sklepli puk z hole domácí.

04:37
    Kohouti se na chvíli usadili před havířovskou brankou a kombinovali, hráči v modrém je ale těsně před Zlatinského nepustili.

05:30
    Havířovští jsou o něco aktivnějším týmem a znovu se ženou do útoku.

06:04
    Moškoř to zkusil z otočky z mezikruží, mířil ale těsně vedle pravé tyčky olomoucké branky.

06:47
    Olomoučtí vyhazují puk až k Zlatinskému a na chvíli se osvobozují.

07:16
    Havířov znovu těží z rychlého protiútoku, když do protipohybu olomouckého brankáře poslal kotouč kapitán Havířova GABRIEL SZTURC. Asistence: Denis Bárta.

07:51
    O chvíli později uskakují Havířovští už o tři branky, když po skrumáži před svatyní Hořejšího dostrkal puk za domácího brankáře MARTIN PAVLAČKA. Asistence: Ondřej Becher, Jan Moškoř.

07:51
    Tři góly už byly na Filipa Hořejšího trochu moc, a tak přenechává své místo mezi třemi tyčemi Adamu Běhalovi.

09:45
    Havířov zůstává hladový po gólech a dlouho se drží v útočné třetině. Olomoucká obrana tak má plné ruce práce.

10:22
    Olomoučtí vyhodili puk a spěchali střídat, kotouč ale doklouzal až za branku Havířova, a tak se hra přesouvá pro zakázané uvolněn zpět před Běhala.

11:05
    Olomoučtí se prodrali až před havířovskou branku a Havel to zkusil z pravého kruhu, mířil ale trochu mimo.

11:28
    O chvíli později to od modré čáry zkusil Holcman, trefil ale jen připraveného hostujícího brankáře.

12:18
    Becher se znovu prohnal přes půl hřiště a zkoušel to z těsné blízkosti, na olomouckého brankáře si ale nepřišel.

12:55
    Kohouti zabrali a stále častěji se ženou před havířovskou branku, hosté si tak teď v obraně musí dávat velký pozor.

13:40
    Vojkůvka vyvezl puk po levé straně do útoku a těsně před brankou hledal volného Kusaka, tomu ale přihrávka nesedla.

14:27
    Po levé straně se do útoku protáhl Bárta, osamocený havířovský útočník ale mířil z levého kruhu těsně vedle.

15:11
    Hra se rychle přelévá ze strany na stranu, ani jeden z brankářů si tak nemůže dovolit chvilku nepozornosti.

16:09
    Kohouti si zahrají první přesilovku utkání. Marek Vojkůvka (HAV) si odsedí dvě minuty za podrážení.

16:40
    Kohouti aktivně napadají rozehrávku Havířova, ten se tak teď nemůže dostat z vlastní třetiny.

18:00
    Havířov se nakonec přece jen osvobozuje a sám míří do útočného pásma.

18:45
    Havířov se znovu drží v útočném pásmu útočného pásma, Kohouti tak mají plné ruce práce hlavně v defenzivě.

19:37
    Poslední vteřiny první třetiny se dohrávají v útočném pásmu Havířova.

20:00

První třetina vyšla podstatně lépe hostům, kteří překonali olomouckého brankáře hned třikrát během pouhých osmi minut. Tři inkasované branky ale Kohouty zdravě naštvaly a hra se pak výrazně vyrovnala. Překonat havířovského brankáře se jim ale zatím nepovedlo.

Druhá třetina začne přibližně ve 12:45.

20:01

20:27
    Kohouti se hned po prvním buly druhé třetiny vrhli do útočení a dlouho se drží před brankou Zlatnického.

21:10
    Teď už v útoku kombinuje Havířov, Hanáci se tak soustředí především na dobrou obranu.

21:59
    Pavlačka spěchal po pravé straně do útočného pásma, z téměř nulového úhlu se mu ale zakončit nepovedlo.

22:37
    Co se nepovedlo Pavlačkovi, napravil jen o chvíli později JAN MOŠKOŘ, který z těsné blízkosti procedil puk přes výstroj domácího brankáře. Asistence: Jakub Urbančík.

23:00
    Havířov znovu spěchá do útoku, Kolat ale z hranice brankoviště přestřelil olomouckou branku.

24:27
    O chvíli později se znovu rozvlnila síť za zády olomouckého brankáře, když skulinku v jeho výstroji našel DENIS BÁRTA. Asistence: Gabriel Szturc, Kevin Horváth.

24:47
    Tentokrát si přesilovku zahrají hosté. Adam Spurný (OLO) si odsedí dvě minuty za podrážení.

26:06
    Olomoučtí vyhazují puk až do útočného pásma a snaží se držet hru co nejdál od své branky.

26:47
    Havířov to znovu zkouší ze všech stran, střela z mezikruží ale skončila jen v ochranné síti za olomouckou brankou.

27:56
    Podél pravého mantinelu spěchal do útoku Moškoř, kterému však v rozhodující chvíli těsně před brankou sáhl do střely vracející se Nesvadba. Moškoř tak trefil jen tyčku olomoucké branky.

28:50
    Olomoučtí se znovu osvobozují vyhozením kotouče přes všechny čáry, pro zakázané uvolnění se ale hra znovu vrací před Běhala.

29:38
    Havířov dlouho kombinoval v útočném pásmu, ke střele na branku se ale nedostal.

31:00
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Tentokrát jsou to Kohouti, kteří těží z rychlého protiútoku, když hostujícího brankáře prostřelil ADAM MASARE. Asistence: Petr Ševčík, Adam Spurný.

32:00
    Havířov se dlouho držel před olomouckou brankou a kombinoval, ke střele na Běhala se ale nedostal.

33:36
    Havířov má k dispozici další početní výhodu. Adam Havel (OLO) si odsedí menší trest za hákování.

34:30
    Havířov se znovu snaží usadit v útočném pásmu, Olomouc ale dobře brání, a tak Běhal zatím nemusel zasahovat.

35:31
    Tentokrát se bude hrát ve čtyřech. Dvě minuty za napadení si odpyká Jakub Urbančík (HAV) a dvě minuty za krosček Josef Holcman (OLO).

36:17
    Olomouc špatně střídala a hrála v pěti, dvě minuty pro hráčskou lavici za příliš mnoho hráčů na ledě tak odpyká Matyáš Fasner (OLO).

37:00
    Havířov se znovu drží v těsné blízkosti olomoucké branky, na střelu z levého kruhu ale Běhal dobře viděl a puk přikryl na hranici brankoviště lapačkou.

37:35
    Olomoučtí znovu míří na trestnou lavici. Dvě minuty za napadení si odpyká Adam Havel (OLO).

38:14
    Havířov se znovu drží před olomouckou brankou, Kohouti ale obětavě brání.

39:07
    Hanáci se znovu osvobozují a spěchají před branku Havířova.

39:30
    Havířov zůstává aktivní a stále častěji hrozí z rychlých protiútoků.

39:50
    Druhá třetina se dohrává před brankou Běhala.

40:00

Druhá třetina byla o něco vyrovnanější než ta první. Havířov sice uskočil Hanákům o další dvě branky, Kohouti pak ale také našli recept na hostujícího brankáře. Havířov však přesto odchází do kabin se čtyřbrankovým náskokem.

Druhá třetina začne přibližně ve 13:43:

40:01

40:16
    Havířov pokračuje ve své aktivitě už od prvních vteřin třetí třetiny. Ke střele na branku se ale zatím nedostal.

41:12
    Havířov se dál drží v útočném pásmu, Hanáci tak jen těžko hledají cestu, kudy vyhodit kotouč.

41:56
    Kohouti se budou muset znovu bránit. Šimon Nesvadba (OLO) míří na dvě minuty na trestnou lavici za hrubost.

42:48
    Kubíček se mezi kruhy dostal k puku, kotouč si stáhl níž a hned střílel, mířil ale trochu mimo olomouckou branku.

43:30
    Becher napodobil svého spoluhráče a také to zkusil z mezikruží, trefil ale jen připraveného Běhala.

44:26
    Havířov se znovu a znovu pouští do útočných akcí, Běhal si tak nemůže dovolit ani chvilku nepozornosti.

45:20
    Ruda nabral rychlost a podél pravého mantinelu prosprintoval celým hřištěm, z hranice pravého kruhu ale trefil jen rameno hostujícího brankáře.

46:05
    Na druhou stranu se pak hnal sám jeden z Havířovských, tomu ale u levého kruhu sjel puk z hole.

46:46
    Po levé straně spěchal do útoku Prísažný a před brankou se pak po přihrávce natahoval Havel. Na prvně jmenovaného se ale pověsil jeden z hostujících hráčů, a tak se Havel přihrávky nedočkal.

47:35
    Havířov neustává ve své aktivitě a potvrzuje papírové předpoklady, Kohouti se teď ale soustředí na pečlivou obranu a stačí se vracet před svou branku.

48:23
    Stratil na modré čáře vypíchl puk jednomu z hostujících hráčů a spěchal do útoku, u kotouče byl ale u zadního mantinelu dřív Kubíček.

49:14
    A právě David Stratil (OLO) nakonec putuje na dvě minuty na trestnou lavici,a to za faul kolenem.

49:30
    Prísažný spěchal sám za vyhozeným kotoučem, na puk ale před havířovskou brankou nedosáhl.

50:34
    Zdeněk Dobeš (HAV) sekl unikajícího Přecechtěla hokejkou přes ruku, a tak putuje na dvě minuty za katr.

51:27
    Počet hráčů na ledě se srovná. Dvě minuty za nedovolené bránění si odsedí Patryk Kusák (OLO).

52:12
    Aktivní Prísažný se znovu hnal do útoku, už ve středním pásmu mu ale sjel puk z hole.

53:21
    A znovu jsou to Havířovští, kteří se radují z další branky, když střelou zblízka vyzrál na olomouckého brankáře MARTIN PAVLAČKA. Asistence: Jan Moškoř.

53:35
    Před střídačkou Olomouce se strhla menší potyčka, kterou museli krotit až rozhodčí. Ti pak také rozdali tresty. Jakub Urbančík (HAV) si odsedí dvě minuty za krosček, Michal Kusak (HAV) dvě minuty za hrubost a olomoucký Stanislav Ruda dvě minuty za hrubost.

54:34
    Hra se přesunula do středního pásma, ani jeden z týmů se teď nikam nežene.

55:07
    Havířov znovu čerpá z důrazu před brankou a po střele KEVINA HORVÁTHA se raduje už ze sedmé branky. Asistence: Martin Pavlačka.

55:50
    Havířov se znovu usadil v útočném pásmu a kombinuje. Kohouti se nemůžou osvobodit.

56:33
    Masare zachytil ve středním pásmu puk a prokličkoval až před Zlatnického. Z těsné blízkosti však nedokázal najít skulinku ve výstroji havířovského brankáře.

57:55
    Olomoučtí znovu hledají cestu do útočného pásma a drží hru co nejdál od Běhala.

58:58
    Martinec s Rudou vyrazili ve dvou do útoku. Martinec chtěl před brankou ještě nahrát volnému Rudovi, vracející se hráči mu ale sklepli puk z hole.

Třetí třetina znovu přála hostujícímu týmu, který se trefil ještě dvakrát a pojistil si cenné tři body.

60:01

60:15
    Horváth vyrazil po pravé straně do útoku, ke střele na branku se ale přes bránící hráče nedostal.

60:43
    Netrvalo dlouho a Havířovští našli recept na domácího brankáře i v prodloužení, když se za záda Běhala trefil ANTONÍN ZMARZLÁK. Asistence: Martin Pavlačka.

Konec zápasu. (14:11:30)

Zuzana Spurná

Branky a nahrávky: 31. Masare (Ševčík, Spurný) – 4. Becher (Pavlačka), 8. Szturc (Bárta), 8. Pavlačka (Becher, Moškoř), 23. Moškoř (Urbančík), 25. Bárta (Szturc, Horváth), 54. Pavlačka (Moškoř), 56. Horváth (Pavlačka), 61. Zmarzlák (Pavlačka)

AZ Havířov: Zlatnický (Nowak) – Wlodara, Bílek, Dobeš, Kremnický, Kubíček, Křivohlávek, Zmarzlák – Mikula, Pavlačka,Moškoř, Kolat Becher, Urbančík, Vojkůvka, Kusák, Szturc, Bárta (C), Horváth.

Rozhodčí: Holibka – Bubela, Zedník