Třebíč – Přerov 4:1 (kon.) | Poruba 2011 – Benátky n/J 3:1 (kon.) | Frýdek-M. – Jihlava 3:6 (kon.)
Litoměřice – Slavia 6:2 (kon.) | Ústí n/L – Motor ČB 5:0 (kon.) | Havířov – Prostějov 2:3 (kon.)
Kladno – Kadaň 3:4 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
3:1 (2:1, 1:0, 0:0)
HC Benátky nad Jizerou
Pondělí 19.11.2018, 18:00 • Ostravar Aréna • Chance liga • 25. kolo

S přáním pohodového zbytku večera se s Vámi z Ostravar Arény loučím.
    Děkuji za pozornost a v sobotu opět na počtenou. (20:15:46)

Snížit Porubské vedení se hostům nepodařilo. Takový tlak si měly Benátky vytvořit podstatně dříve.
    na druhou stranu se Porubě podařilo prolomit zápasové nezdary a doufejme, že nastartovat lepší výsledky.

Třetí třetina sice neměla gólové ceny, ale divácky byla nejpohlednější.

59:40
    Střely končí na zadním mantinelu, ale pořád jsou Benátky v pásmu a bojují o další gólový počin.

59:04
    Hosté pořád bez gólmana. Teď se snaží kolem prázdné brány nastartovat další proti útok.

58:49
    To provedl Husa. Před brankou ještě clonil Špaček, ale i tak si Dolejš kotouč našel.

58:12
    Benátky jsou v tlaku, ale střelba chybí. nahrávky kolem hráčů jsou fajn, chtělo by to zakončit.

57:43
    Hosté v přerušení odvolali gólmana.

57:41

57:32
    Moc času hostům už nezbývá. Střelba je planá.

56:55
    Vymazal vystihl nahrávku Hanouska na Havlína. Puk je ve středním pásmu.

56:35
    Havlín střílí mimo bránu.

56:11
    Poruba se osvobozuje. Má možnost v klidu vystřídat čtveřici hráčů.

55:49
    Střela na ose hřiště byla pro Dolejše viditelná. Nikdo neclonil, takže Teplý od modré úspěšný být nemohl.

55:41
    Oddechový čas pro hosty.

55:41
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Jan Hudeček – 2 min., držení hole).

55:08

54:38
    Od modré dvakrát pálil Dundáček. Obě střely blokovali obránci Benátek. Gólman zasahovat nemusel.

53:53
    Znovu založení přesilovkového útoku od vlastní brány se daří po několika vteřinách. Střela Vymazala končí Žajdlíkovi na betonech.

53:25
    Hudeček si vyměnil několikrát puk s Dufkem. Střela nepřišla. Naopak se Poruba vytěsnila z pásma.

53:08
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Josef Mikyska – 2 min., hákování).

51:57
    Šír střílí z rohu. Puk se otřel Dolejšovi o rameno. Dopadl těsně před bran kovou čáru.

50:59
    A máme to zde znovu. Buly po levé ruce Dolejše vyhrává Poruba.

50:49
    Technický prohřešek Poruby. Pro zakázané uvolnění získávají Benátky pásmo lacině.

50:35
    I když šel puk hodně vysoko, Žajdlík si pro něj vyskočil a přerušuje hru. Dojížděl jej totiž Tomi.

49:40
    Maier nahrává dlouhým pasem na útočnou modrou. Rychlovský puk nezpracovává a musí o něj bojovat u porubské střídačky.

49:35
    RT TORAX se osvobozuje za cenu icingu.

49:19
    Benátky si v útočné třetině otevřeli kolotoč. Hráči jezdí s pukem okolo brány a čekají na vhodný okamžik překvapení.

48:27
    Střelu Wienceka vytěsňuje porubský gólman na mantinel.

47:54
    Žajdlík přerušuje hru, když je Illéš příliš dotěrný v brankovišti.

47:04
    Domácí vyhazují vysokým obloukem do útočné třetiny, kde Hudeček aktivně forčekuje. Hosté se nedostávají z tlaku.

46:34
    Střelu Bittnera Dolejš chytá.

46:03
    Puk je v ochranné síti za hostující brankou. Bude se vhazovat blíž k Žajdlíkovi.

45:33

Dnešní utkání sleduje 196 diváků.

45:08
    Junioři v sestavě Benátek si nepočínají v přesilovce zle. Sice nedokázali udržet pásmo, ale rychle jej opět získali.

43:49
    Niko pálil od modré, pak přišla dorážka Teplého. Poruba se dokázala blokováním střel osvobodit aspoň do středního pásma a poslat na led čerstvé síly.

43:33
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Jan Hudeček – 2 min., sekání).

42:21
    Dundáčka obtěžuje Rychlovský. Porubský bek musí až za bránu.

42:02
    Icing Poruby.

41:09
    Do samostatné akce se vydal Teplý. Přehodil si Slavíka, ale před bránu jej porubský dlouhán stejně nepustil.

40:24
    RT TORAX se v pásmu nevyhřál. Puk odpaluje do středního pásma Maier.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:37.

Porubští navýšili vedení gólem Petra Kanka a přestože si vytvořili více gólových příležitostí Žajdlíka nepřekonali. Dolejš v porubském brankovišti tolik práce neměl, ale i on se musel mít na pozoru. Soupeř ale vícero mířil mimo bránu.

Benátky jsou specialisté na nerozhodná utkání. Bude se i dnes prodlužovat?

40:00

39:37
    Špaček drží soupeře v jeho pásmu. Třetinu chce dohrát mimo svou bránu. To se mu sice nedaří, ale puk hosté zašlapují v rohu.

39:12
    Hosté se osvobozují vyhozením puku až k Dolejšovi. Hráči střídají.

38:34
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Matěj Psota – 2 min., vysoká hůl).

38:11
    Střela Psoty končí zablokována Dundáčkem na zadním mantinelu.

37:26
    Bojuje se v rohu v pásmu hostů. Puk mění majitele moc často.

37:01
    Dlouhé nahrávky na obou stranách nemají žádného smyslu. Hráči se jen nahánějí.

35:31
    Vhazuje se ve středním pásmu.

35:21
    Porubský gólman přerušuje hru. Puk dojížděl Dlouhý.

34:48
    Buly před Dolejšem končí pukem až u Žajdlíka. na mantinelu jej zašlapují Špaček s Illéšem.

34:41
    Najman střílel příklepem a puk vystřelil až do ochranné sítě.

34:30
    icing Benátek

33:53
    Nepřesnými nahrávkami se hosté připravují o slibné šance. Puk jim odskakuje z hokejek.

33:26
    Stejně se provinila i Poruba

33:13
    Gólově se ale Benátky nedokáží prosadit. Vždy jim chybí pomyslný krůček napřed. Teď se zastavují ofsajdem.

31:21
    Havlín zblokoval pokus Gumana. Následné střely schované za hráče Žajdlík vykrývá. Hosté se nakonec dostávají ke kotouči a útočí.

30:30
    Dolejš i loktem vysouvá puk mimo tři tyče. Draví Špaček s Šírem hodlají i dorážet. Puk je ale za brankou.

29:43
    Podruhé se hosté v rychlém sledu dostávají do útočného pásma, kde se snaží přelstít nepropustnou obranu.

29:00
    Buly vyhrává Šír a získává i pásmo. Puk se díky Urbancovi dotkl sítě. Bude se vhazovat po levici Dolejše.

28:47
    Benátky se zastavují ofsajdem.

28:18
    Žajdlík přerušuje a uklidňuje hru po střele Dufka.

27:43
    Benátky neví, co mají hrát. Soupeři nechávají moc prostoru a ten toho využívá v sérii útoků.

27:07
    Dolejš vytěsnil na ochrannou síť střelu Dlouhého.
    25:26 Petr KANKO - 3:1

25:26
    Poruba právě vstřelila branku!
    Druhý pokus v obráceném gardu, jmenovitě i ve straně brány, se již povedl. Káňa zajížděl s kotoučem za bránu a Žajdlík se již otáčel ve směru jeho výjezdu. To ale neměl dělat, protože porubský forvard nahrál zadovkou PETRU KANKOVI, který zakončoval v podstatě do odkryté poloviny brány. Asistence: Jan Káňa.

25:15
    Zadovka Kanka před bránu nevyšla. Káňa nemohl dorážet, byl blokován.

24:40
    Benátský ofsajd. Týmy mohou v klidu vystřídat a zformovat pětky.

24:21

23:50
    Benátky dobře forčekují. Porubští se nemůžou jen tak lehce dostat zpět do útočné třetiny a čas běží.

23:00
    Druhé vhazování před hostujícím gólmanem RT TORAX prohrává. Puk se dostal až k Dolejšovi.

22:40
    Hudeček od mantinelu střílí na Žajdlíka. Puk brankovištěm jen prosvištěl. nebyl tam nikdo v červeném drese, aby tečoval do odkrytého prostoru.

22:21
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Jakub Rychlovský – 2 min., vysoká hůl).

22:08
    Benátky získávají pásmo zadarmo. Poruba se provinila icingem.

21:28
    Poruba útočí nanovo, ale ani tentokrát se nedaří zakončit. Na druhé straně se o to samé snaží Dlouhý. Střela na Porubskou bránu šla ovšem mimo.

20:05
    Hudeček vyhrává vhazování a Slavík nahazuje do útočné třetiny. Tam se na mantinelu v osobním souboji neprosadil Dufek a Benátčané se osvobozují vyvezením puku do středního pásma.

20:01

Uvidíme v další třetině, která začne přibližně v 18:48.

Poruba od 12 vteřiny vedla gólem Jakuba Illéše a vypadalo to, že další góly v první třetině nepadnou. Týmy si nenechaly ani centimetr ledu zadarmo a tak jsme viděli hokej nahoru dolů. Až v závěru první dvacetiminutovky se diváci dočkali druhé oslavy porubského gólu, který si autorsky připsal Luboš Adam. Sotva hlasatel dořekl, že se hraje poslední minuta třetiny, překonal Dolejše Patrik Maier.

Spokojenější jsou domácí, ale je před námi dalších dvakrát dvacet minut.

Podaří se Porubským navýšit vedení a dostat do ruk i nohou potřebný klid?

20:00

19:50
    Mohlo být vyrovnáno. Teplý střílel od mantinelu a byť Dolejš nic moc neviděl, instinktivně puk předpokládal nad ledem. Betony zabránily vyrovnání.
    19:09 Patrik MAIER - 2:1

19:09
    Benátky nad Jizerou právě vstřelily branku!
    Střelu Hanouska před gólmanem tečoval clonící PATRIK MAIER. Dolejš horko těžko hledal kotouč. Našel jej až za svými zády. Asistence: Tomáš Hanousek.
    18:18 Luboš ADAM - 2:0

18:18
    LUBOŠ ADAM byl na konci útočného výpadu do pásma a na konci první třetiny posílá Porubu do dvoubrankového vedení. Asistence: Radim Toman a Tomáš Guman.

17:35
    Hosté v útočné třetině dlouho nepobyli.

17:02
    Buly vyhrávají Benátky. K Dolejšovi se ovšem nedostávají. Ve středním pásmu se snaží čtyři hráči puk zašlápnout.

16:41
    Žajdlík skrývá puk pod tělem. Hráči se snaží touš vyprostit, vše ukončuje píšťalka. Bude se vhazovat gólmanově levici.

16:05
    Hudeček střílí mimo bránu.

15:03
    Lehké postrčení kotouče najíždějícímu Tomanovi nedošlo. Špaček tuto akci vystihl a puku se zmocnil pro svůj tým. Na konci byla střela Najmana.

14:53
    RT TORAX se provinil zakázaným uvolněním.

14:12
    Kombinace u Žajdlíkovy brány nekončí střelou. Hosté vypichují nahrávku mezi Kankem a Gumanem.

13:36
    bude se vhazovat v obranném písmu Poruby poté, co Dolejš uklidnil hru po střele Hanouska.

12:18
    Do brankoviště se tlačil Havlín, ale jeho střelu, resp. puk, Dolejš odstraňuje hokejkou před sebe, kde najíždí další hráč v bílém, ale také Urbanec, který puk odpaluje přes mantinel do středního pásma.

11:28
    Poruba se neprobila přes obranu a musí rychle zpět. Na druhé straně kluziště se odehrává stejný scénář.

10:30
    Hraje se hokej nahoru dolů a těžko říct, kterému týmu tahle hra vyhovuje víc. Obě strany si vytváří střelecké příležitosti, které ale končí na bočních sítích bran.

09:30
    Po střele Najmana zazvonila druhá porubská tyč. Sudí rozpažil.

09:10
    Od pravého mantinelu střílel Čech. Dolejš neměl clonu, takže kotouč s lehkostí kryje v lapačce a přerušuje hru.

08:08
    Benátky začínají útok zpoza své brány. Lehce se přesunuly přes střední třetinu, ale v pásmu jsou už bezbranní. Porubská pětka dokáže skvěle bránit.

07:25
    Dolejš přerušuje hru po střele Rychnovského. Bude se vhazovat po levici porubského gólmana.

06:29
    Dundáček zblokoval střelu Teplého. Dolejš nemusel zasahovat. Benátky jsou ale pořád na kotouči a zkouší střílet z druhé strany. Vše ukončuje vyvezením puku Toman.

06:07
    Žajdlík zasahuje proti střele Kanka, který tentokrát mířil mezi tři tyče.

05:35
    Střela Kanka končí mimo tři tyče.

04:52
    Domácí se zastavili v útoku ofsajdem.

04:39
    To se nepovedlo hostům a bude se vhazovat po levici Žajdlíka.

04:19
    Benátky se opět neudržely v pásmu. Domácí posílají puk chytře na bránu Žajdlíka, aby nebylo zakázané uvolnění.

03:40
    Icing hostů.

03:05
    Dolejše prověřil střelou od modré Kunst. Puk se odrazil od pravého betonu a tak se pokračuje ve hře. Domácí otáčí hru.

02:45
    Káňa tečoval před Žajdlíkem. Puk odskočil jen na mantinel.

01:42
    Hosté se na pár vteřin usadili v útočné třetině, ale nevyhranými osobními souboji o kotouč přišli. Teď se bojuje o přechod přes střední pásmo.
    00:22 Jakub ILLÉŠ - 1:0

00:22
    Porubský obránce našel na kruhu volného JAKUBA ILLÉŠE, který nečekal a okamžitě vystřelil. Žajdlík si ještě nesáhl na kotouč a už jej loví ze své sítě. Asistence: Marek Slavík.

00:16
    Domácí se dostávají do pásma a zkouší kombinaci.

00:01

Krásný večer z mrazivé Ostravy!
    Vítám Vás u 25. kola Chance ligy, v kterém Poruba hostí Benátky.
    Trenéři nahlásili tyto sestavy:

HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš (Kůdela) – Slavík, Ovčačík (C), Urbanec, Matějíček, Adam, Dundáček, Čypas – Dufek, Hudeček, Illéš – J. Káňa (A), Vymazal, Kanko (A) – Toman, Guman, Tomi – Jankovský, Fojtík.

HC Benátky nad Jizerou: Žajdlík (Hosnedl) – Kunst, Havlín, Maier, T. Hanousek, Husa, Niko, Žůrek – Teplý, J. Mikyska, Psota – D. Špaček (C), Najman, Šír – A. Dlouhý, Bittner (A), Rychlovský – Průžek, Čech, Wiencek.

Marek Zachar – 6:3

RT TORAX prožívá nepříznivé období. Čtyři zápasy bez bodů je už svazující pocit. Že má tým sílu, to předvedl v sobotním utkání proti Vsetínu, kdy dokázal otočit nepříznivý stav z 0:2 na 4:2. Pak Poruba udržela dvacet minut skóre 4:4, ale ani ten bod ji nebyl souzen.

Vzájemný zápas s Benátkami skončil nerozhodně a konečný výsledek stanovily až nájezdy, v kterých byl lepší tým trenérů Flašara a Sršně.

Bude se scénář z předešlých kol opakovat? Nebo Porubští prolomí nezdary a Benátky budou týmem, od kterého se odrazí k dalším bodovaným zápasům?

Benátky nad Jizerou poslední tři utkání hrály více jak na tři třetiny a jen v posledním zápase dokázaly brát dva body. A to právě se sousedem v tabulce Frýdkem-Místkem v samostatných nájezdech. V Litoměřicích neuspěly v prodloužení a doma s Třebíčí padly v nájezdech. Přesto je pondělní soupeř Poruby, co do získávání bodů, lepším týmem. Podaří-li se Benátčanům získat i v Ostravě body, Porubě se bodově jen přiblíží.

V tabulce je mezi nimi Frýdek-Místek a rozdíl 6 bodů. Jedenáctý HC RT TORAX Poruba 2011 hostí v 25. kole Chance liga třináctý HC Benátky nad Jizerou.
    Utkání začíná v Ostravar Aréně v 18 hodin.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 1. Illéš (Slavík), 19. Adam (Toman, Guman), 26. Kanko (J. Káňa) – 20. Maier (T. Hanousek)

Rozhodčí: Dědek, Šutara – Lukš, Novák