Plzeň – Bolzano 6:2 (kon.) | Kärpät – Zürich 3:2 (kon.) | Skellefteå – Storhamar 3:2 (kon.)
Frölunda – Lugano 5:4 (kon.) | Tappara – Kometa Brno 5:5 (kon.) | Salzburg – Rouen 5:1 (kon.)
Zug – Mnichov 0:2 (kon.) | Bern – Malmö Redhawks 0:1 (kon.)
Kärpät Oulu
3:2 (1:1, 0:1, 2:0)
ZSC Lions
Úterý 20.11.2018, 18:00 • Oulun Energia Areena • Play-off Hokejové Ligy mistrů • Osmifinále

Československá stopa v utkání

Michal Krištof (OULU, 0+1, čas na ledě 15:52)
    Radek Koblížek (OULU, 2+0, čas na ledě 12:42) (20:59:34)

Senzace se tentokrát nekoná. V prvním vzájemném duelu dokázali hráči Curychu srovnat skóre v poslední vteřině, dnes se už štěstí na jejich stranu neopřiklonilo. Finský tým Kärpät Oulu postuopuje do čtvrtfinále, kde ho čeká vítěz duelu Salcburk vs. Rouen.

Na postupu Oulu se výrazně podílel Radek Koblížek, který dnes vstřelil dvě ze tří branek svého týmu.

59:51
    Curych si vyžádal oddechový čas, pokračuje dál se šesti hráči a odkrytou klecí.

59:08
    Závar před domácí brankou, Vehviläinen schoval puk ve své výstroji.

58:55
    Hosté to zkoušení v šesti bez brankáře, nic jiného jim v tuto chvíli nezbývá.
    58:47 KOBLÍŽEK - 3:2

58:47
    Kärpät Oulu právě vstřelil branku!
    Tak to je něco! Nejen v prvním vzájemném duelu, ale také dnes jsme svědky vstřelené branky těsně před koncem třetí třetiny. Gól zařídila dnes už podruhé první útočná formace a především spolupráce Lasu-Koblížek. Finský útočník poslal puk před branku bekhendem, kde měl RADEK KOBLÍŽEK ideální pozici ke střelbě, jelikož se gólman nestihl přemístit a český hráč měl tak před sebou naprosto prázdnou branku. Asistence: Nicklas Lasu, Lasse Kukkonen.

58:02
    Menší závar před finským brankářem, kotouč ale trefil síť pouze z venkovní strany.

57:26
    Nicklas Lasu dostal přihrávku z obranné třetiny až na útočnou modrou, puk ale nedokázal zpracovat.

55:25
    Zatím to vypadá, že diváci ve finském Oulu dnes uvidí prodloužení. Hra se poastupně přesouvá ze strany na stranu.

54:20
    Hokejisté Kärpät zahráli kotouč na zakázané uvolnění.

53:33
    Tentokrát už po střele Patricka Geweringa musel brankář zasahovat a raději nechává hru přerušit.

52:50
    Hosté se dostali do přečíslení dva na jednoho, Radek Koblížek se ale obětavě položil do střely a zabránil útočníkům skórovat.

51:20
    Brankář Oulu chytá do výstroje střelu, která jej příliš nepřekvapila a dobře na ni viděl.

49:42
    Další útočné snahy domácích, puk ale nakonec utekl až do území nikoho.

48:23
    Kupari rozjel útočnou akci nejprve sám, jeho spoluhráči mu brzy přijeli na pomoc. Přihrával před branku, gólman následnou střelu vyráží.

47:22
    Domácí se poměrně rychle dostali až před Flüelera, Jasseho Ikonena brankář vychytal.

LB

Branky a nahrávky: 11. Kivihalme (Krištof, Heshka), 44. Koblížek (Lasu), 59. Koblížek (Lasu, Kukkonen) – 14. Baltisberger (Pettersson, Suter), 22. Bachofner (Suter)

Kärpät Oulu: Vehviläinen (Rynnäs) – Heshka, Ohtamaa, Hakanpää, Kivihalme, Niemelä, Kukkonen, Mäkelä – Koblížek, Lasu, Leskinen – Heponiemi, Kupari, Pyörälä – Ikonen, Krištof, Lindsten – Karvinen, Humaloja, Sailio – Anttila
    ZSC Lions: Flüeler (Schlegel) – Klein, P. Baltisberger, Noreau, Geering, Blindenbacher, Marti, Karrer – Bodenmann, Shore, Hollenstein – Petterson, Suter, Backman – C. Baltisberger, Prassl, Bachofner – Hayse, Schappi, Miranda – Hinterkircher

Rozhodčí: Öhlund, Björk – Neva, Sormunen
    06.11.2018
    Zürich - Kärpät 4:4

Branky a nahrávky: 9. Klein, 16. Prassl (Noreau, Schlegel), 34. Pettersson (Suter), 60. Pettersson (Suter, Noreau) – 1. Heponiemi, 19. Lasu (Lindsten, Ohtamaa), 52. Lasu, 59. Heszka (Kivihalme, Leskinen)