Plzeň – Bolzano 6:2 (kon.) | Kärpät – Zürich 3:2 (kon.) | Skellefteå – Storhamar 3:2 (kon.)
Frölunda – Lugano 5:4 (kon.) | Tappara – Kometa Brno 5:5 (kon.) | Salzburg – Rouen 5:1 (kon.)
Zug – Mnichov 0:2 (kon.) | Bern – Malmö Redhawks 0:1 (kon.)
SC Bern
0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Malmö Redhawks
Úterý 20.11.2018, 19:45 • Postfinance Arena • Play-off Hokejové Ligy mistrů • Osmifinále

Statistiky

Střely (na bránu): 49–36 (26–16)
    Zblokované střely: 11–13
    Vhazování: 19–17
    Vyloučení: 3–4 (21:55:29)

Malmö Redhawks potvrdilo svůj náskok z prvního zápasu a v součtu nakonec vyhrálo osmifinálový dvojboj 5:1. Jediný gól dnešního utkání vstřelil až v 59. minutě do prázdné brány švédský obránce Warg. Finský kouč Bernu Kari Jalonen se totiž sympaticky pokusil zdramatizovat sérii a odvolal z brány svého gólmana Genoniho více než tři minuty před koncem.

Ve čtvrtfinále Ligy mistrů Redhawks narazí buď na švýcarský Zug, nebo na německý Mnichov. Odveta v Zugu se ještě hraje a rovněž ji můžete sledovat v naší online reportáži.

S tímto konstatováním se s Vámi pro dnešek loučím, hezký večer.

59:37
    Hosté drží puk za brankou a už se nikam neženou...

59:01
    Genoni je pochopitelně zpátky v domácí brance a utkání se dohrává.
    58:18 WARG - 0:1

58:18
    Tým Malmö Redhawks právě vstřelil branku!
    O postupujícím je definitivně rozhodnuto. Hostující STEFAN WARG dobruslil puk ve středním pásmu dříve než bernský Mursak a obloučkem z neutrální zóny otevírá skóre dnešního zápasu. V součtu s prvním duelem tak hosté drží už čtyřbrankový náskok. Asistence: Tobias Ekberg.

58:03
    Na ledě je za domácí pochopitelně elitní Arcobellova formace...

58:03
    Oddechový čas pro domácí.

57:31
    Hosté vyhazují puk z pásma a jedou střídat. Také Bern posílá do hry čerstvé síly.

56:55
    Domácí to zkouší v šesti!

56:01
    Scherwey z protiútoku vyzkoušel gólmana hostí, ale ten na jeho střelu příklepem dobře viděl a podržel lapačkou na betonu.

55:33
    Bryggman a Händemark se postarali o zámek v útočné třetině, první jmenovaný si našel Genonim vyražený puk a chtěl jej zamést do sítě, ale branku jen těsně minul.

54:30
    Dnešní utkání plyne velmi rychle – nevidíme příliš přerušení, strkanic ani vyloučení, takže se pomalu přesouváme do poslední pětiminutovky.

53:26
    Bryggman vybojoval puk v útočném pásmu a nahrál na modrou čáru Wargovi, jehož nahození ale až ke Genonimu přes obranný val neprošlo.

52:39
    Opět aktivní člen čtvrté hostující formace Olofsson. Jeho střela byla sražená obráncem.

51:59
    Dnešní utkání sleduje 13 573 diváků, na gól ale stále čekají marně.

51:07
    Olofssonův pokus vyrazil Genoni do ochranné sítě.

Pavel Pubal

Branky a nahrávky: 59. Warg (Ekberg)

SC Bern: Genoni (Caminada) – Almquist, Burren, Blum, Krueger, Gerber, Andersson, Sciaroni, Kamerzin – Moser (C), Arcobello, Rüfenacht – Boychuk, Ebbett, Mursak – Scherwey, Haas, Bieber – Grassi, Heim, Berger.
    Malmö Redhawks: Alsenfelt (Nihlstorp) – Olsson, Lundgren, Lerby, Torp, Ekberg, Warg, Johansson, M. Sylvegard – Bryggman, Händemark (C), Rosdahl – E. Sylvegard, Komarek, Persson – Hardt, Hetta, Storm – Janolhs, Ch. Forsberg, Olofsson.

Rozhodčí: Piechaczek, Kopitz (GER) – Castelli, Fuchs (SUI).

Diváci: 13 573
    06.11.2018
    Malmö Redhawks - Bern 4:1

Branky a nahrávky: 24. Hetta (Molin, Trop), 36. Setkov (Wemmenborn), 55. Sylvegard (Bryggman, Lerby), 59. Mylläri (Hardt, Storm) – 32. Bieber (Arcobello, Moser)