New Jersey – Montreal 5:2 (kon.) | NY Rangers – NY Islanders 5:0 (kon.) | Pittsburgh – Dallas 5:1 (kon.)
Carolina – Toronto 5:2 (kon.) | Washington – Chicago 4:2 (kon.) | Detroit – Boston 3:2 (po pr.)
Tampa – Florida 7:3 (kon.) | Buffalo – Philadelphia 5:2 (kon.) | Nashville – St. Louis 4:1 (kon.)
Minnesota – Ottawa 6:4 (kon.) | Arizona – Vegas 2:3 (po pr.) | Anaheim – Vancouver 4:3 (kon.)
Calgary – Winnipeg 6:3 (kon.) | Los Angeles – Colorado 3:7 (kon.)
New York Rangers
5:0 (3:0, 1:0, 1:0)
New York Islanders
Čtvrtek 22.11.2018, 01:00 • Madison Square Garden, New York • NHL

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (03:42:54)

Československá stopa v utkání:
    Filip Chytil (NYR) 1+0, 1 střela, čas na ledě 20:39.

1. Alexandar Georgijev (NYR) 28 zák., 0 gólů, 100%
    2. Chris Kreider (NYR) 1+1
    3. Kevin Shattenkirk (NYR) 0+2
    Rangers vyhrálo v městském derby jasně 5:0.

Bodyčeky: 24:38

Je konec. Městské derby dopadlo naprosto jasně pro domácí mužstvo Rangers, které vyhrálo 5:0 a brankář Alexandar Georgijev si připisuje první čisté konto v NHL.
    Už po dvaceti devíti vteřinách se trefil český hráč, o kterém se poslední dny hodně mluví a tím není nikdo jiný, než Filip Chytil, jenž vstřelil už pátou branku v řadě. O tři minuty později zvýšil náskok Cody McLeod. Domácí stále tlačili a v 9. minutě využil přesilovou hru Neal Pionk a Rangers tak šlo do vedení 3:0. Hosté měli ve druhé polovině této třetiny více ze hry, ale gól nedali.
    V polovině hry jsme se dočkali bitky mezi McLeodem a Johnstonem. Posléze byla hra stále vyrovnaná, ale nakonec se ve 38. minutě prosadil Kevin Hayes a poslal domácí do čtyřbrankového vedení. O minutu později se hostující hráč ocitl v obrovské šanci, ale minul poloprázdnou bránu.
    Ve třetí periodě hosté neměli na to něco udělat s výsledkem a navíc obdrželi bůra, když se v 57. minutě prosadil Chris Kreider.

59:56
    Poté ještě přišla střela z hole hostujícího hráče, ale Alexandar Georgijev vyrazil puk do ochranné sítě.

59:42
    Rangers mají kotouč na svých holích.

59:03
    Ke konci zápasu se hraje ve třetině Rangers, ale posléze se domácím podařilo vyhodit kotouč.

58:38
    Domácí i hosté v plném počtu.

58:22
    Jesper Fast vypálil z mezikruží po otočce, ale Robin Lehner vymrštil svůj beton a nepustil pošesté kotouč do své svatyně.

57:34
    Adam Pelech zavezl kotouč dopředu po pravé straně, ale posléze vypálil jen vedle brány.

56:38
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Lias Andersson – 2 min., faul loktem).
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Scott Mayfield – 2 min., hrubost).
    56:19 Chris KREIDER - 5:0

56:19
    Rangers právě vstřelili branku!
    Definitivně je hotovo a Rangers po osmi prohrách v řadě proti svému městskému rivalovi, mu tentokrát nadělují bůra! CHRIS KREIDER se dostal ke kotouči na své modré čáře, posléze nabral rychlost na levé straně a nakonec vypálil přesně do levé šibenice. Asistence: Mika Zibanejad.

55:32
    Střela Brocka Nelsona z dobré pozice nebyla zrovna vyvedená a trápení Islanders pokračuje dál.

54:39
    Domácí už jsou opět v útočné třetině, ale střela od modré čáry byla zblokována.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 1. Chytil (Shattenkirk, Kreider), 4. C. McLeod (DeAngelo, R. Strome), 9. Pionk (Naměstnikov, Zibanejad), 38. K. Hayes (Shattenkirk), 57. Kreider (Zibanejad)

New York Rangers: Georgijev (H. Lundqvist) – Pionk, M. Staal (A), Shattenkirk, Claesson, DeAngelo, Br. Smith – Chytil, K. Hayes, Kreider – Fast (A), Zibanejad (A), Naměstnikov – R. Strome, B. Howden, Vesey – Fogarty, L. Andersson, C. McLeod.
    New York Islanders: Lehner (Greiss) – Pulock, Leddy, Mayfield, Hickey, Boychuk, Pelech – Jo. Bailey (A), Barzal, Lee (C) – Eberle, B. Nelson, Kühnhackl – Komarov, Filppula, Beauvillier – Clutterbuck (A), Gionta, Johnston.

Rozhodčí: Gord Dwyer, Marc Joannette – Tony Sericolo, Brian Murphy