Minnesota – Winnipeg 4:2 (kon.) | Washington – Detroit 3:1 (kon.) | Buffalo – Montreal 3:2 (po pr.)
Anaheim – Edmonton 2:1 (po pr.) | New Jersey – NY Islanders 3:4 (po pr.) | Vegas – Calgary 2:0 (kon.)
Columbus – Toronto 4:2 (kon.) | Boston – Pittsburgh 2:1 (po pr.) | Tampa – Chicago 4:2 (kon.)
Carolina – Florida 4:1 (kon.) | Arizona – Colorado 1:5 (kon.) | Dallas – Ottawa 6:4 (kon.)
St. Louis – Nashville 6:2 (kon.) | San Jose – Vancouver 4:0 (kon.) | NY Rangers – Washington 3:5 (kon.)
San Jose Sharks
4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Vancouver Canucks
Sobota 24.11.2018, 03:00 • SAP Center, San Jose • NHL

Československá stopa v utkání:

Tomáš Hertl (SJS) 0+0, 0 střel, čas na ledě 18:59
    Lukáš Radil (SJS) 0+0, 2 střely, čas na ledě 10:25 (05:49:03)

1. Aaron Dell (SJS) 19 zák., 0 gólů, 100,0%
    2. Erik Karlsson (SJS) 1+2
    3. Brenden Dillon (SJS) 0+1

Statistiky: Střely na bránu: 24-19; Zablokované střely: 16-16; Vhazování: 67%-33%; Hity: 20-26; Přesilové hry: 3/6-0/3; Trestné minuty: 8-24.

San Jose na rozdíl od Vancouveru dokázalo využívat přesilové hry, což byl klíčový faktor zápasu, a v domácím SAP Center si dokráčelo pro pohodlnou výhru, pod kterou se gólem a dvěma asistencemi podepsal Erik Karlsson, zatímco jeho jmenovec Melker Karlsson jedním gólem. Aaron Dell pochytal všech 19 střel hostujících Canucks a udržel čistý štít. Výsledek. San Jose Sharks 4 Vancouver Canucks 0.

59:20
    Antoine Roussel ještě dostal osobní desetiminutový trest za nesportovní chování plus do konce utkání.

59:20
    Antoine Roussel už to nevydržel a pokusil se alespoň porvat s Marcem-Édouardem Vlasicem, jenže rozhodčí oba hráče rychle roztrhli. Na bitku tedy nakonec nedošlo. Oba dostali dvě minuty za hrubost. Antoine Roussel ještě dostal dvě minuty za krosček, takže Sharks dohrají dnešní zápas v početní převaze.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:46
    Barclay Goodrow na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Anders Nilsson pravým betonem puk vyrazil.

58:16
    Marc-Édouard Vlasic na levém křídle vypálil od modré čáry a puk se od hrazení odrazil za bránu Vancouveru.

57:52
    Aaron Dell vyjel ze své brány, aby u pravé tyče zpomalil nahození Canucks pro jednoho ze spoluhráčů.

56:13
    Marcus Sörensen si chtěl v pravém kruhu obhodit jednoho ze spoluhráčů, což se mu sice podařilo, jenže poté puk nedojel a kotouč skončil pod lapačkou Anderse Nilssona.
    56:09 Fanoušci v SAP Center mají důvod ke spokojenosti

56:09
    Dnešní utkání sleduje 17056 diváků.

55:47
    Aaron Dell si snadno poradil s pukem Vancouveru z vrcholu pravého kruhu a vyrazil puk do rohu ledové plochy.

55:08
    Sharks se osvobodili podél střídaček za cenu zakázaného uvolnění a prostor dostává reklamní přestávka.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 11. Couture (E. Karlsson, Labanc), 20. Meier (J. Thornton, Burns), 44. E. Karlsson (J. Thornton, Labanc), 50. M. Karlsson (E. Karlsson, Dillon)

San Jose Sharks: Dell (M. Jones) – Heed, Burns, Dillon, E. Karlsson, Vlasic, Braun – E. Kane, Pavelski (C), Donskoi – Hertl, Couture (A), Meier – Sörensen, J. Thornton (A), Labanc – Goodrow, Radil, M. Karlsson. Hlavní trenér: Peter DeBoer.
    Vancouver Canucks: A. Nilsson (Markström) – B. Hutton, Gudbranson, Del Zotto (A), Ch. Tanev (A), D. Pouliot, Stecher – Roussel, Horvat (A), Gagner – Goldobin, Pettersson, Eriksson – Motte, M. Granlund, Virtanen – Schaller, Gaudette, Leipsic. Hlavní trenér: Travis Green.

Rozhodčí: Tom Chmielewski, Ian Walsh. Čároví: Michel Cormier, Derek Nansen

Diváci: 17056