Havlíčkův Brod – Mladá Boleslav 2:1 (kon.) | K. Vary – Kladno 7:0 (kon.) | Mountfield HK – Sparta 0:1 (po pr.)
Jihlava – Olomouc 3:0 (kon.) | Chomutov – Plzeň 1:3 (kon.) | Kometa Brno – Č. Budějovice 5:4 (po pr.)
Vítkovice – Havířov 4:3 (kon.) | Slavia – HC Litvínov 3:2 (po pr.) | Třinec – Vsetín 1:4 (kon.)
Přerov – Zlín 2:4 (kon.) | Liberec – Pardubice 2:3 (po pr.)
HC Dukla Jihlava
3:0 (1:0, 1:0, 1:0 - 1:0)
HC Olomouc
Sobota 24.11.2018, 12:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • DHL Extraliga juniorů • Skupina C

62:42
    Dukla právě vstřelila branku!
    Prodloužení se často hraje nahoru – dolu a nejinak tomu bylo i nyní. Jednu z takových akcí využil PETR VELEBA, když přebral v útočném pásmu přihrávku Chlubny a tentokrát se již tváří v tvář Hasalovi nemýlil. Asistence: Tomáš Chlubna.

59:52
    Zadražil mohl doklepnout puk do volné klece, ale kotouč se mu před brankou sklouzl mezi nohy.

59:35
    Tobiáš Handl hákoval soupeře, tento trest ale už nebude nic řešit.

58:04
    Obrana hostí si nepohlídala obránce Petra Velebu, který jel sám na branku, ale Hasala se počtvrté překonat nenechal.

55:56
    Hosté si vyžádali oddechový čas.

55:56
    Ještě jeden trest před koncem základní hrací doby, Valentýn Smolko podrážel soupeře a jde ven.

53:30
    Zdá se, že Jihlava si již vítězství bezpečně pohlídá, jelikož Adam Rutar si jde odsedět dvě minuty za napadení.

49:45
    Dělovka Podlahy z pravého kruhu byla hodně dobrá, jenže pro útočníka Olomouce šla těsně vedle a rozvlnila jen boční síť.

45:22
    Nyní ale už byl Hasala na pokus MARTINA ZADRAŽILA, kterému přihrál Adam, krátký. Domácí forvard se prosadil střelou z kruhů, posílá tak Duklu do tříbrankového vedení a navíc bude hrát Jihlava za malou chvíli ještě dohrávanou přesilovou hru. Asistence: Dominik Adam.

44:45
    Hostům nejenže se nevydařil přechod do útoku, ale ještě se dopustili faulu. Michal Matiaško zahákoval soupeře a po necelé minutě přesilovky hostí se síly na ledě srovnají.

43:48
    Že by možná klíčový moment v zápasu? Uvidíme, Olomouc má totiž přesilovou hru po napadení Tomáše Pigla.

35:37
    MATOUŠ MENŠÍK se dnes do hry zatím moc nedostal, ale to mu vůbec nevadí k tomu, aby zvýšil na rozdíl dvou gólů. Před brankou mu puk přistrčil Krajíček a jeden z lídrů jihlavského dorostu nekompromisně prostřelil Hasalu na vzdálenější tyč. Asistence: Jakub Krajíček.

32:14
    Dvě minuty za zdržování hry – porušení postupu při vhazování – dostává domácí útočník Martin Zadražil a Olomouci se tak naskýtá výhoda třetí přesilovky v druhé třetině.

30:55
    Robin Kaplan dobrou tečí z předbrankového prostoru rozezvučel tyč Javůrkovy branky.

30:16
    Velká šance Dukly! Z kruhů pálil Jindřich Kardoš, ale nedokázal kotouč z dobré pozice zvednout více a prostřelit tak Hasalu.

25:38
    Chlubna navíc nebyl dalek druhému gólu, když jeho střelu z kruhů při oslabení vyrazil Hasala!

23:33
    Dlouho ale ne, před útočnou modrou totiž Marek Chvátal podrazil pronikajícího Jakuba Horkého.

21:01
    Dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě dávají výhodu přesilové hry Olomouci. Trest si odsedí Tomáš Pigl.

19:30
    Nyní už se Jihlava prosazuje a TOMÁŠ CHLUBNA, jehož vojenský dres z A-týmu se včera v aukci vydražil za 4150 Kč, otevírá skóre zápasu. Pigl našel právě tohoto jihlavského útočníka, který se dostal před branku, a bekhendem poslal puk nechytatelně do šibenice. Tady Hasala nemohl uhasit vůbec nic. Asistence: Tomáš Pigl.

18:54
    Olomouci se úplně výroky sudích nelíbí, jako třeba nyní, když jdou potřetí během první třetiny za katr. Faulu se dopustil Josef Podlaha, který sekl protihráče.

18:34
    Dominik Adam měl nyní mnohem více klidu, aby na Marka Hasalu vymyslel nějakou kulišárnu. Opět se jej snažil rozhýbat a poté zasunout puk nad jeho pravý beton, ten byl ale proti Adamově kličce na místě.

18:34
    Faulujícím hráčem je Adam Rutar, který se proti Adamovi dopustil sekání.

18:34
    Další velká šance Dukly. Sám na branku jel Dominik Adam, který se snažil rozhýbat gólmana a procedit puk mezi jeho betony. To se mu ale nepovedlo, i kvůli tomu, že byl Dominik Adam faulován a je tak nařízeno trestné střílení.

16:51
    Nyní už ale mohlo být na domácí střídačce veseleji! Smolko od modré posílal před bránu pobídku na teč, přičemž Čermák chytře sledoval puk. Pokoušel se ho usměrnit mezi tři tyče, což by se mu zřejmě povedlo, pokud by mu guma nesklouzla z hole.

14:54
    Další přesilová hra pro Duklu. Robin Kaplan držel soupeře a jde na dvě minuty ven.

11:44
    Jihlava zakombinovala, Kardoš po levé straně hledal v útoku dva na jednoho před brankou Čermáka, ten ale těsně minul puk.

09:05
    Také Jihlava si zahraje přesilovou hru, z ledem se na dvě minuty rozloučí Tobiáš Handl.

05:20
    První vyloučení zápasu, ven jde Tomáš Chlubna za podrážení a hosté budou hrát přesilovou hru.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 20. Chlubna (Pigl), 36. Menšík (Krajíček), 46. Zadražil (Adam), 63. Veleba (Chlubna)

HC Dukla Jihlava: Javůrek (Chaloupek) – Chvátal, Veleba, Piskač, Rašín, Smolko, Trávník – Zadražil, Juda, Brož – Chlubna, Adam, Pigl – Čermák, Kardoš, Menšík – Krajíček. Trenér: Karel Nekvasil
    HC Olomouc: Hasala (Mokrý) – Rutar, Hlaváč, Dajčar, Pírek, Vosátko – Hilšer, Matiaško, Podlaha – Mácha, Handl, Kalač – Rosecký, Štědrý, Kaplan – Horký, Ministr, Tomajko. Trenér: Karel Beran

Rozhodčí: Lacina – Kubíček, Šimánek