Havlíčkův Brod – Mladá Boleslav 2:1 (kon.) | K. Vary – Kladno 7:0 (kon.) | Mountfield HK – Sparta 0:1 (po pr.)
Jihlava – Olomouc 3:0 (kon.) | Chomutov – Plzeň 1:3 (kon.) | Kometa Brno – Č. Budějovice 5:4 (po pr.)
Vítkovice – Havířov 4:3 (kon.) | Slavia – HC Litvínov 3:2 (po pr.) | Třinec – Vsetín 1:4 (kon.)
Přerov – Zlín 2:4 (kon.) | Liberec – Pardubice 2:3 (po pr.)
HC Dukla Jihlava
3:0 (1:0, 1:0, 1:0 - 1:0)
HC Olomouc
Sobota 24.11.2018, 12:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • DHL Extraliga juniorů • Skupina C

S konstatováním, že dnešní jihlavský trojboj (juniorka, dorost, A-tým) začal pro Duklu dobře, když na Horáckém zimním stadionu porazila juniorku Olomouce 3:0 a 1:0 v nastavení, se s Vámi loučí a hezkou sobotu přeje Tomáš Lysý. (14:36:52)

Jihlavští hokejisté zvládli na jedničku i prodloužení, které bylo nahoru – dolu, a bod navíc byl přiřknut domácím po trefě Petra Veleby. Jihlava tak z posledních dvou zápasů získala plný počet osmi bodů a dotáhla se bodově na Olomouc.

62:42
    Dukla právě vstřelila branku!
    Prodloužení se často hraje nahoru – dolu a nejinak tomu bylo i nyní. Jednu z takových akcí využil PETR VELEBA, když přebral v útočném pásmu přihrávku Chlubny a tentokrát se již tváří v tvář Hasalovi nemýlil. Asistence: Tomáš Chlubna.

60:36
    Rutar se z levé strany dokázal dostat až před branku, kde ale nezakončil a následná rána Matiaška mířila do pozorného Javůrka.

60:01
    Trest Handla se ruší, prodloužení začíná tři na tři.

60:01

Jihlavští hokejisté i ve třetí třetině přidali jednu branku, když se ve 46. minutě při hře čtyři na čtyři trefil Martin Zadražil a definitivně tak Dulku nasměroval ke třem bodům. Domácí navíc poprvé v sezoně udrželi čisté konto. Pokud červenožlutí vyhrají i následné prodloužení, dotáhnou se v tabulce bodově na svého soupeře.

59:52
    Zadražil mohl doklepnout puk do volné klece, ale kotouč se mu před brankou sklouzl mezi nohy.

59:35
    Tobiáš Handl hákoval soupeře, tento trest ale už nebude nic řešit.

59:00
    Probíhá poslední minuta základní hrací doby.

58:04
    Obrana hostí si nepohlídala obránce Petra Velebu, který jel sám na branku, ale Hasala se počtvrté překonat nenechal.

57:56
    Dukla hraje v plném počtu.

57:04
    Střela Dajčara prolétla skrz tři hráče na Javůrka, který puk viděl a vyrazil ho.

56:27
    Přihrávky Podlahy a Hlaváče na modré nebyly úplně z řad přesných, proto puk vypíchl Brož a posílá ho ven z vlastního obranného pásma.

55:56
    Hosté si vyžádali oddechový čas.

55:56
    Ještě jeden trest před koncem základní hrací doby, Valentýn Smolko podrážel soupeře a jde ven.

55:38
    Z trestné lavice vracející se Rutar dostal puk a po levé straně prošel rychle do pásma. Protože se k němu sjížděli jihlavští zadáci, zkusil tvrdou střelu, kterou Javůrek v pohodě lapil.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 20. Chlubna (Pigl), 36. Menšík (Krajíček), 46. Zadražil (Adam), 63. Veleba (Chlubna)

HC Dukla Jihlava: Javůrek (Chaloupek) – Chvátal, Veleba, Piskač, Rašín, Smolko, Trávník – Zadražil, Juda, Brož – Chlubna, Adam, Pigl – Čermák, Kardoš, Menšík – Krajíček. Trenér: Karel Nekvasil
    HC Olomouc: Hasala (Mokrý) – Rutar, Hlaváč, Dajčar, Pírek, Vosátko – Hilšer, Matiaško, Podlaha – Mácha, Handl, Kalač – Rosecký, Štědrý, Kaplan – Horký, Ministr, Tomajko. Trenér: Karel Beran

Rozhodčí: Lacina – Kubíček, Šimánek