Chabarovsk – Novosibirsk 2:3 (kon.) | Magnitogorsk – N.Novgorod 5:4 (kon.) | Kazaň – Nižněkamsk 3:1 (kon.)
CSKA Moskva – Viťaz 3:1 (kon.) | Dynamo Moskva – Jokerit 2:0 (kon.) | Riga – Petrohrad 1:3 (kon.)
Ak Bars Kazaň
3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Neftěchimik Nižněkamsk
Pondělí 26.11.2018, 17:00 • TatNeft Arena • KHL

Utkání vás provedl Tomáš Suchánek a já vám děkuji za pozornost. (19:37:11)

Česká stopa v utkání

Jiří Sekáč (Ak Bars Kazaň) – 0 + 0, čas na ledě: 15:20, 2 střely na branku.

Adam Polášek (Nižněkamsk) – nenastoupil.

Andrej Nestrašil (Nižněkamsk) – 0 + 0, 2 střely na branku, čas na ledě: 19:22, úspěšnost vhazování: 12/20 – 60%.

Hity: 15 – 15.

Souboj o Tatarstán nakonec vyhrála domácí Kazaň v poměru 3:1! Neftěchimik sice zdramatizoval závěr utkání brankou Puustinena šest minut před koncem, ale v závěrečném tlaku nepřálo hostům štěstí a nakonec ještě inkasovali branku při hře bez brankáře.

59:45
    Emil Galimov ještě střílel z vrcholu kruhů, branku však vůbec netrefil.
    59:18 Michail GLUCHOV - 3:1

59:18
    Kazaň vstřelila branku!
    Teď to bylo buď a nebo! Obrovský závar vznikl před brankou Garipova, až nakonec kotouč ze zmatku odpálil MICHAIL GLUCHOV a přes celé hřiště trefil prázdnou branku – 3:1! Asistence: Bez asistence.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny a Neftěchimik bojuje o puk v útočné třetině.

58:30
    To byla velká šance na srovnání! Mikael Ruohomaa vyhrál čistě buly na Juusa Puustinena, jeho pokus však skvěle kryl Emil Garipov.

58:22
    Albert Jarullin ihned po vyhraném vhazování poslal kotouč po mantinelu na icing.

58:15
    Neftěchimik si bere oddechový čas a Fjodor Korotajev zůstává na střídačce. Power-play Neftěchimku!

58:15
    Emil Garipov podržel raději kotouč a vhazovat se bude před jeho brankou.

57:48
    Emil Galimov hledal na slepo Nestrašila před brankou, avšak tento záměr domácí přečetli.

57:01
    Teď se Kazani daří držet kotouč daleko od svojí branky a na svých hokejkách.

56:15
    Přihrávka rukou vyhnala Neftěchimik do střední třetiny. Bude se vhazovat.

55:55
    Kazaň se již stáhl a hraje střední pásmo v pěti hráčích.

54:45
    Neftěchemik nahodil dvakrát kotouč do třetiny, v obou případech domácí kotouč opět posunuli do střední třetiny.
    53:34 Juuso PUUSTINEN - 2:1

Tomáš Suchánek

Branky a nahrávky: 20. Lukojanov, 26. An. Popov (Galijev), 60. M. Gluchov – 54. Puustinen (Šaripzjanov, Padakin)

Ak Bars Kazaň: Garipov (Podjapolskij) – Manuchov, Ljamkin, Postma, Abrosimov, Jarullin, Markov – Tkačov, Svitov (C), Klinkhammer – Sekáč, Zaripov, Azevedo – A. Potapov, A. Michejev, Lukojanov – An. Popov, M. Gluchov, Galijev – Kara, Marušev.
    Neftěchimik Nižněkamsk: Korotajev (I. Ježov) – D. Musin, Šaripzjanov, Bryncev, Ogurcov, Timašov, Volgin, Semjonov – Puustinen, Ruohomaa, Jo. Nättinen – E. Galimov, Padakin, Nestrašil (C) – Bikmullin, P. Kulikov, Šiksatdarov – Zdunov, Arkalov, Šarifjanov – Chajrullin.

Rozhodčí: Gofman, Romaško – Kučava, Novikov