Chabarovsk – Novosibirsk 2:3 (kon.) | Magnitogorsk – N.Novgorod 5:4 (kon.) | Kazaň – Nižněkamsk 3:1 (kon.)
CSKA Moskva – Viťaz 3:1 (kon.) | Dynamo Moskva – Jokerit 2:0 (kon.) | Riga – Petrohrad 1:3 (kon.)
Dinamo Riga
1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
SKA Petrohrad
Pondělí 26.11.2018, 19:30 • Hallenstadion, Curych • KHL

Export KHL do Švýcarska svědčil hokejistům favorizovaného Petrohradu, kteří pošesté v řadě porážejí jediného lotyšského účastníka soutěže. Riga se spíše se štěstím dostala ve druhé třetině k vyrovnání, v poslední však nevyužila celkem 7 minut početní převahy, trefila pouze tyč a na šikovné gólové zakončení hvězdného Dacjuka už nestačila reagovat. Petrohrad pak ještě potvrdil vítězství v power-play.
    Riga dostane v Curychu příležitost bodovat ještě ve středu večer, kdy hostí dalšího velkého favorita ligy, CSKA Moskva. (21:57:04)

Statistiky zápasu:
    Střely na bránu 22:32
    Vhazování 15:34
    Hity 6:7
    Čas v útoku 16:11 – 11:33
    Vyloučení 1:4, navíc Chafizullin (PET) 5 minut + do konce utkání, bez využití.

59:53
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Do prázdné brány dovezl gólovou pojistku ALEXANDR BARABANOV.
    Bez asistence.

59:26
    Petrohrad pozorně brání střední pásmo, Riga ale musí riskovat a odvolává Gudlevskise na střídačku.

58:00
    V němčině a ruštině byly ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:12
    Gavrikov vyhazoval kotouč přes celé hřiště, ale o zakázané uvolnění se nejedná, mezi tyče mířící střelu musel brankář Rigy řešit rozklekem.

55:29
    Po dlouhé době v akci Gudlevskis, s nahozením Vasilije Tokranova od modré neměl vážnější potíže. Následuje komerční přestávka.

55:25
    Hosté jsou v plném počtu, pětiminutové oslabení přežili. Navíc se hra přesune po zakázaném uvolnění před branku Rigy.

54:44
    Redlihs vyhání nepřesnou zpětnou přihrávkou Balinskise z útočného pásma.

53:47
    Ruský obránce Zubarev se obětavě vrhl do Myttynenovy bomby a zřejmě si bude na střídačce muset rychle zaledovat naražené koleno. Jeho spoluhráči dostávají hru do středního pásma.

53:30
    Dnešní utkání sleduje 4178 diváků.

53:04
    Drtivý nápor Rigy v přesilovce korunoval Maione dělovkou od modré, která za překonaným Hellbergem zazvonila o tyč.

52:41
    Razgals ve velmi výhodné pozici minul petrohradskou klec a odražený kotouč ukryl ve výstroji Hellberg.

52:00
    Bílomodří se dlouho v obraně dobře přesouvali, až po téměř dvou minutách se šikovně protáhl před bránu Redlihs, zblízka však nenašel skulinku v Hellbergově postoji.

51:20
    Dinamo rozestavělo klasický přesilovkový vzorec.

50:15
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Dinar Chafizullin – 5 min. + osobní trest do konce utkání, sekání).
    Zákeřným faulem na Gegerise oslabuje petrohradský obránce své mužstvo, které čeká pětiminutová hra v početní nevýhodě.

49:44
    Nikita Gusev vypomohl v obraně a z rohu obranného pásma odpálil kotouč podél hrazení přes půl obvodu kluziště.

48:57
    Gusevovu střelu z levého křídla chytá Kristers Gudlevskis a po jeho levici se bude vhazovat po skončení komerční přestávky.

48:18
    Brankář Dinama vypomohl spoluhráčům z tlaku rozehrávkou za bránou, Petrohrad se musí stáhnout zpátky za červenou čáru.

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 39. Clark (Gillies, McMillan) – 5. Prochorkin (Tokranov, N. Gusev), 43. Dacjuk (N. Gusev, Karpov), 60. Barabanov

Dinamo Riga: Gudlevskis (Biljalov) – Sotnieks, Balinskis, Ališauskas, Aljajev, Maione, Šulenin, Gimajev – Clark, McMillan, Gillies – Džerinš, Gegeris, Meija – Darzinš, Myttynen, M. Redlihs – Razgals, Berzinš, Marenis – Pavlovs.
    SKA Petrohrad: Hellberg (Šesťorkin) – Gavrikov, Rundblad, A. Bělov, Tokranov, Chafizullin, Zubarev, Sjomin, Morozov – N. Gusev, Prochorkin, Karpov – Barabanov, Byvalcev, Kuzmenko – Dacjuk, V. Tichonov, S. Plotnikov – Ketov, Kablukov, Kručinin.

Rozhodčí: Naumov, Olenin – Šalagin, Šišlo