Toronto – Boston 4:2 (kon.) | NY Islanders – Washington 1:4 (kon.) | NY Rangers – Ottawa 4:2 (kon.)
Florida – New Jersey 4:3 (po pr.) | Detroit – Columbus 5:7 (kon.)
Toronto Maple Leafs
4:2 (1:0, 2:2, 1:0)
Boston Bruins
Úterý 27.11.2018, 01:00 • Scotiabank Arena, Toronto • NHL

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (03:43:00)

Bodyčeky: 23:19

Je konec. Toronto dnes nakonec dokázalo zvítězit na domácím ledě 4:2 proti Bostonu.
    Ve 13. minutě se Kadri dostal do obrovské šance, když jel sám na bránu, ale posléze orazítkoval pravou tyč. O minutu později se dostal hostující hráč do zakončení, ale i on trefil brankovou konstrukci. V 18. minutě se už ale domácí mohli radovat, jelikož Travis Dermott vypálil přesně k pravé tyči.
    Do druhé třetiny ovšem vstoupil Boston mnohem lépe a ve 24. minutě se prosadil David Pastrňák. Bruins pokračovali v tlaku a Toronto se dvanáct minut nedostalo ke střele na bránu, ale nakonec to byli právě domácí, kteří šli do vedení po první trefě Igora Ožiganova v NHL. Ve 35. minutě se ale opět prosadil David Pastrňák, kterému se proti Torontu hodně daří a srovnal na 2:2. Ale ve 39. minutě se v přesilovce trefil z dorážky Josh Leivo.
    V poslední periodě dnešního zápasu se hrál vyrovnaný hokej, ale nakonec to Boston zkusil bez brankáře a to v 59. minutě potrestal Zach Hyman, který zakončil do prázdné brány.

59:52
    Posléze Marchand opět vypálil, ale i tentokrát jeho pokus skončil vedle brány.

59:37
    Marchandovi nesedla střela z pravé strany a skončila tak vedle domácí svatyně.

59:23
    Hosté hrají opět bez brankáře!

59:02
    Halák zatím zůstává v bráně a Boston musí začít novou akci od své svatyně.
    58:25 Zach HYMAN - 4:2

58:25
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Domácí jdou do dvoubrankového vedení! ZACH HYMAN se po skvělé přihrávce dostal do úniku na prázdnou bránu a pohodlně zakončit kotouč do sítě. Asistence: John Tavares a Mitchell Marner.

58:18
    Krejčí vypálil od modré, ale jeho pokus skončil na mantinelu.

57:52
    Krejčí udělal velkou chybu a Toronto se dostalo do šance, ovšem to nevyužilo, jelikož vázla komunikace na domácí straně.

57:23
    Hosté hrají bez brankáře!

57:23
    Střela Joakima Nordströma z levé strany byla zblokována do ochranné sítě.

56:50
    Posléze skončil kotouč na střídačce Bostonu a hra je tak přerušena.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 18. Dermott (Marner), 34. Ožiganov (Marner, F. Gauthier), 39. Leivo (Ennis, Marleau), 59. Hyman (Tavares, Marner) – 24. Pastrňák (Marchand, Krug), 35. Pastrňák (Krug, Marchand)

Toronto Maple Leafs: Andersen (Sparks) – Hainsey, Rielly (A), Marinčin, Gardiner, Ožiganov, Dermott – Marner, Tavares (A), Hyman – Kapanen, Kadri, Marleau (A) – Co. Brown, P. Lindholm, A. Johnsson – Leivo, F. Gauthier, Ennis.
    Boston Bruins: Halák (T. Rask) – K. Miller, J. Moore, Clifton, Krug, Grzelcyk, Lauzon – Pastrňák, Forsbacka-Karlsson, Marchand (A) – DeBrusk, Krejčí (A), Heinen – Acciari, Nordström, Bjork – Backes (A), Cave, Wagner.

Rozhodčí: Dan O'Rourke, Garrett Rank – Steve Miller, Andrew Smith