Buffalo – San Jose 3:2 (po pr.) | Philadelphia – Ottawa 3:4 (kon.) | Tampa – Anaheim 1:3 (kon.)
Montreal – Carolina 1:2 (kon.) | Nashville – Colorado 2:3 (kon.) | Minnesota – Arizona 3:4 (kon.)
Chicago – Vegas 3:8 (kon.) | Winnipeg – Pittsburgh 3:4 (kon.) | Edmonton – Dallas 1:0 (po pr.)
Vancouver – Los Angeles 1:2 (po pr.)
Minnesota Wild
3:4 (1:1, 2:0, 0:3)
Arizona Coyotes
Středa 28.11.2018, 02:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (05:04:29)

Statistiky utkání:
    Střely na branku: 25 – 14 (12:6, 8:1, 5:7)
    Zablokované střely soupeře: 12 – 24
    Trestné minuty: 2 – 4
    Využité přesilové hry: 1/2 – 0/1
    Vyhraná vhazování: 58% – 42%
    Bodyčky: 16 – 24.

Tak tomu se říká zmrtvýchvstání. Arizona zabředla do obrovské herní mizérie, která vyeskalovala ve druhé třetině. Coyotes v ní zaznamenali jedinou střelu na branku, nicméně do třetí části už nastoupil úplně vyměněný tým, což podtrhl odchod brankáře Raanty a nástup nezkušeného Adina Hilla. Po třech minutách hry svým prvním gólem v sezóně snížil Josh Archibald, o chvíli později vyrovnal Grabner a obrat dokonala další trefa Joshe Archibalda. Wild v těchto devíti minutách ani jednou nevystřelil, avšak s překlopením třetiny do druhé poloviny se vše znovu obrátilo. Arizona zůstala až do úplného konce na pouhých čtrnácti střelách a měla co dělat v obranném pásmu, kde konec zápasu zvládla na výbornou a může slavit skoro až nečekané přerušení čtyřzápasové série porážek. V St. Paul naopak bude panovat menší rozčarování, asi nikdo po dvou třetinách nečekal, že Minnesota z dobře rozehraného utkání nezíská ani bod.

59:57
    Parise z ostrého úhlu neuspěl. Puk se odrazil na opačnou stranu, odkud se do puku opřel pro změnu Suter, ale branku minul.

59:36
    Coyle vyhrál nesmírně důležité vhazování. Suterovou střelu ale zablokoval Hjalmarsson a hosté dokázali vyhodit díky Dereku Stepanovi.

59:14
    Coyotes bravurně dostupovali hráče s kotoučem a nepustili je do kombinace. Stepan nakonec vyhodil na icing.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny. Fanoušci domácí hráče za nepovedou třetí třetinu rozhodně nezatracují a ve stoje věří ve vyrovnání!

58:45
    Connauton přesměroval Pariseho zakončení do ochranné sítě. Yotes tedy mohou střídat, ale i tak si berou oddechový čas.

58:34
    Tým hrající v zelených dresech skoro celou minutu operoval v útočném pásmu, ale výtečně bránící Arizona ho nepustila k žádné střele na branku.

57:57
    Dubnyk v přerušené hře odjel na střídačku a Wild to zkusí v šesti. Ke své smůle už nemohou využít oddechový čas.

57:57
    Znovu Granlund házel puk doprava, odkud tentokrát napřáhl Jared Spurgeon, jenže střela rozvlnila jen ochrannou síť.

57:47
    Granlund přenesl hru zleva doprava na Spurgeona. Po jeho vyražené střele Staal v pádu dorážel, nicméně branku minul.

57:24
    Kojoti vyhodili k vzdálenější modré čáře. Minnesota měla v úmyslu rychlý přechod, ale zastavil ji ofsajd.

56:41
    Schmaltz to udělal nejchytřeji jak mohl, natáhl se pro Ekmanem-Larssonem vyhozený puk a z útočné poloviny ho nahodil za Dubnyka.

55:47
    Časomíra se stihla posunout jen o tři vteřiny. Eriksson Ek vyhrál buly za sebe, kde stál Suter a dalekonosnou střelou poslal puk do Hillovy výstroje.

55:44
    Teď už se hostující icing pískal. A o pár vteřin později dokonce podruhé. Hra je v posledních minutách hodně rozkouskovaná.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 6. Coyle (M. Koivu, Parise), 23. Parise (Dumba, Spurgeon), 32. Zucker (Spurgeon, Suter) – 5. Crouse (J. Archibald, Cousins), 44. J. Archibald (Crouse), 48. Grabner (Richardson), 49. J. Archibald (Goligoski, Oesterle)

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Spurgeon, Suter (A), Dumba, Brodin, Seeler, Prosser – Mikael Granlund, E. Staal, Zucker – Coyle, M. Koivu (C), Parise (A) – M. Foligno, J. Eriksson Ek, Greenway – J.T. Brown, Fehr, Niederreiter.
    Arizona Coyotes: Raanta (41. Hill) – Goligoski, Ekman-Larsson (C), Hjalmarsson (A), Chychrun, Oesterle, Connauton – Keller, Galchenyuk, Schmaltz – Hinostroza, Stepan (A), Pánik – Fischer, Richardson, Grabner – J. Archibald, Cousins, Crouse.

Rozhodčí: Hebert, Lambert – Amell, Kovachik

Diváci: 18 706