Benátky n/J – Slavia 6:3 (kon.) | Vsetín – Přerov 3:1 (kon.) | Třebíč – Kladno 1:2 (kon.)
Poruba 2011 – Motor ČB 3:1 (kon.) | Frýdek-M. – Prostějov 7:2 (kon.) | Litoměřice – Kadaň 3:0 (kon.)
Ústí n/L – Havířov 1:4 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
HC ZUBR Přerov
Středa 28.11.2018, 17:30 • Zimní stadion Na Lapači • Chance liga • 29. kolo

Vsetínu skvěle vyšel vstup do třetí třetiny a právě v něm rozhodl o své dnešní výhře. Vítěznou branku si připsal Roman Rác, v samém závěru pak pečetil úspěch VHK Jonák. Vsetín tak poprvé od návratu do Chance ligy zdolal svého rivala na vlastním stadiónu. Zároveň je to poprvé, co z derby vytěžil všechny tři body. O od nás je to pro dnešek vše, ze Vsetína přejeme příjemný zbytek večera. (20:05:09)

59:40
    Lapač slaví, hosté už působí rezignovaně, o vítězi je rozhodnuto.
    59:15 Vít JONÁK - 3:1

59:15
    Vsetín právě vstřelil branku!
    A je rozhodnuto. Pas z rohu kluziště prolétl brankovištěm přímo na hůl VÍTA JONÁKA a ten zblízka uklidil puk za bezmocného Klimeše. Asistence: Tomáš Pitule.

59:05
    Paradoxně až v těchto chvílích zamkli hosty v jejich pásmu. Vsetínu to takto vyhovuje.

58:48
    Hosté v plném počtu, u puku je ale Vsetín.

58:30
    Riskující hosty mohl potrestat Slováček. Jel sám na Klimeše, zakončení mezi betony ale skončilo neúspěchem.

58:16
    Bojuje se o puk u vsetínské střídačky.

57:40
    zatím to vypadá, že přesilovku hraje spíš Přerov.

57:19
    Hned po buly pálil Doležal a jen o centimetry přestřelil.

57:16
    Domácí začínají přesilovku nedobře – zakázaným uvolněním.

56:48
    Naprosto zbytečný faul Sikory, který poslal na mantinel Holomka, komplikuje hostům situaci. Za vražení na hrazení vyfasoval hostující hráč trest na 2+10 minut. Dnes tedy dohrál

56:00
    Rác našel Holomka, jeho ránu od modré Klimeš bez větších obtíží vykopl.

54:59
    No a hned vzápětí málem inkasoval. Po křídle se na Šelepněva řítil Matouš Kratochvíl. Mířil dobře, puk se však otřel o gólmanovo rameno a zamířil nad.

54:45
    Vsetín se snaží kontrolovat hru a zatím se mu to daří.

53:10
    Šelepněv si teď při rozehrávce nerozuměl s Frolem a div že z toho nebyla šance Zubrů.

52:29
    Tečovaná střela Mašína končí v ochranné síti

51:20
    V závěru sice domácí přeci jen zmáčkli, branku ale vážněji neohrozilí a Vsetín je v plném počtu.

Radek Bařina

Branky a nahrávky: 31. Frolo (Rác), 41. Rác (Karafiát), 60. Jonák (Pitule) – 25. Hejcman (Čáp)

VHK ROBE Vsetín: Šelepněv (Gába) – Frolo, Hryciow, Teper, Slováček, Mikuš, Holomek, Jenáček – Rác, Pitule, Karafiát – Jonák, Rob, Vávra – Březina, Kucharczyk, Kopta – Klímek, Vítek, Šilhavý.
    HC ZUBR Přerov: Klimeš (Šurý) – Čáp, Pala, M. Novotný, Zbořil, R. Černý, Malina, M. Pohl – T. Doležal, T. Sýkora, Rachůnek – Sikora, Pšurný, M. Kratochvíl – Milan Procházka, Hejcman, Navrátil – Mašín, Moučka, Š. Kratochvíl.

Rozhodčí: Čech, Koziol – Gančarčík, Konvička