Kunlun – Novosibirsk 5:6 (0:1 po s.n.) | Kazaň – N.Novgorod 5:1 (kon.) | Nižněkamsk – Jaroslavl 3:4 (0:2 po s.n.)
Minsk – Jokerit 1:4 (kon.) | Dynamo Moskva – HC Slovan 3:0 (kon.) | Viťaz – Petrohrad 0:6 (kon.)
Riga – CSKA Moskva 0:5 (kon.)
Ak Bars Kazaň
5:1 (2:0, 3:0, 0:1)
Torpedo Nižnij Novgorod
Středa 28.11.2018, 17:00 • TatNeft Arena • KHL

To je z mé strany již vše, děkuji za pozornost a příště na počtenou! (19:12:14)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Jiří Sekáč (KZN): 0+1, 2 střely, čas na ledě 14:38

Třetí třetina už se dohrávala jen z povinnosti, za rozhodnutého stavu se oba týmy rozhodly pošetřit pár sil. Čtvrt hodiny před koncem připravil Emila Garipova o čisté konto Damir Žafjarov, na více už se ale hosté nezmohli a Kazaň po zásluze bere dva body za výhru 5:1.

59:58
    Těsně před sirénou mohl Justin Azevedo zkompletovat hattrick, jeho ránu z pravého kruhu ale Kostin bravurně polapil!

59:22
    Gluchovovo nahození od modré Denis Kostin vyrazil do rohu kluziště. Michail Gluchov se však o pár sekund později dostal k další střele a tentokrát gólman Novgorodu radši přerušil hru.

58:46
    Stanislav Galijev vyhodil puk až ke Kostinovi a odjel střídat, po následné nepovedené rozehrávce však černá pryž skončila u Andreje Markova.

57:50
    Anton Šenfeld si na individuální akci netroufl a místo toho vrátil kotouč Sergijenkovi, v závěru utkání už se na ledě nic zajímavého neděje.

56:57
    Nyní už se Calof z podobné pozice ke střele dostal, jeho pokus byl ale spíše propagačního charakteru a Emil Garipov si připsal snadný zákrok.

56:09
    Zámořská posila Torpeda Andrew Calof se prokousala až na pravý kruh, tam ale hostující forvard o kotouč přišel.

55:16
    Domácí se nyní dostali zpět do útočné třetiny, nakonec z toho ovšem pramenilo jen nepřesné Sekáčovo nahození.

54:29
    Azevedo nahodil puk za Kostinovu branku, kde se ho ujal Zaripov, jeho následná zadovka na Romana Manuchova ale byla příliš prudká.

53:45
    Kazaňská přesilovka je již u konce, novgorodští hokejisté se bez potíží ubránili.

53:07
    Hosté se osvobodili, Jiří Sekáč se nyní vrací pro puk až k vlastnímu brankáři.

52:27
    Zaripov našel milimetrově přesným křižným pasem na levém kruhu volného Justina Azeveda, ten ale neměl seřízená mířidla.

51:41
    Dmitrij Rodionyčev (NNO) podrazil Karu, Ak Bars si tak zahraje další přesilovku.

50:44
    Albert Jarullin to zkusil od modré, Kostin měl ale dobrý výhled a bez potíží zasáhl.

49:56
    Vladimir Tkačov zavezl puk do útočné třetiny, hráči v zelených dresech o něj ale vzápětí přišli.

49:06
    V posledních minutách se na ledě nic zajímavého neděje, ani jeden tým už se za rozhodnutého stavu nikam nežene.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 1. Azevedo (Sekáč), 11. Lukojanov, 27. Azevedo (Tkačov), 29. Lukojanov (Abrosimov, A. Potapov), 32. Klinkhammer (Svitov, Tkačov) – 45. Žafjarov (Miele, Paršin)

Ak Bars Kazaň: Garipov (Podjapolskij) – Abrosimov, Batyršin, Jarullin, Markov, Manuchov, Ljamkin – Zaripov, Azevedo, Sekáč – An. Popov, M. Gluchov, Galijev – A. Michejev, Lukojanov, A. Potapov – Svitov, Kara, Klinkhammer – Tkačov.
    Torpedo Nižnij Novgorod: Tichomirov (29. D. Kostin) – Holm, Bodie, Sergijenko, Barancev, Korobov, Volčenkov, Rodionyčev – Paršin, Miele, Žafjarov – Sabolič, Galuzin, Calof – Šenfeld, Makarenko, Verjajev – Setdikov, Markovin, D. Sjomin – Smolin.

Rozhodčí: Rogačjov, Gašilov – Zacharenkov, Sazonov