Žďár n/S – Havlíčkův Brod 6:3 (kon.) | Tábor – Písek 2:6 (kon.) | David Servis – Pelhřimov 7:2 (kon.)
Nový Jičín – Šumperk 2:3 (po pr.) | Val. Meziříčí – Kopřivnice 3:2 (kon.)
HC Bobři Valašské Meziříčí
3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
HC ISMM Kopřivnice
Středa 28.11.2018, 18:00 • Zimní stadion Valašské Meziříčí • 2. liga - Jih a Východ (ČR) • 21. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

HC Tatra Kopřivnice

Kopřivnickou Tatru čeká na Bobří hrázi jediný úkol. Svěřenci trenéra Kofroně se budou snažit nalézt vítěznou formu, která se v posledních duelech vytratila. Z posledních čtyřech utkání dokázali kopřivničtí zvítězit pouze jednou, mají tedy načase zabrat, pokud se nechtějí dále propadat tabulkou skupiny Východ.

Forma v posledních 5 utkáních: 1-1-0-3
    Kopřivnice – Moravské Budějovice 2:5
    Kopřivnice – Nový Jičín 4:1
    Havlíčkův Brod – Kopřivnice 5:3
    Opava – Kopřivnice 2:1
    Orlová – Kopřivnice 2:3 po prodl.

Nešťastný výpadek rolby ve Valašském Meziříčí způsobil, že se Bobři nemohli vydat k souboji v rámci dvacátého kola proti Havličkovu Brodu na vlastním ledě, kde se Valaši měli představit po celých třech týdnech. Vyšší síly ale byly nekompromisní a fanouškům Valachů protáhli čekání na domácí duel o další čtyři dny. Zda bude pro Bobry pauza výhodou či naopak ukáže středeční večer.

Forma v posledních 5 utkáních: 3-0-0-2
    Písek – Valašské Meziříčí 4:2
    Nový Jičín – Valašské Meziříčí 4:1
    Opava – Valašské Meziříčí 4:6
    Valašské Meziříčí – Pelhřimov 2:1
    Valašské Meziříčí – Orlová 4:1

HC Bobři Valašské Meziříčí: Slovák (Plšek) – Žák, Baroš, Váňa, Rudl, Ostrčil, Kamas, Holiš – Weintritt, Dvořák, Hořanský – Dalajka, Martiník (A), Brunec (C) – Andris, Daněk (A), Pořický – Kuchařík, Paťava.

HC Tatra Kopřivnice: Hromada (Fendrich) – Stříž (A), Imrich, Ficek, Krutil, Zuzaník, Marek, M. Mach, Fojtík – Hrubý, Korec, J. Mach (C), Červenka, Gebauer, Suchý, Tomášek, Kofroň, Gola, Sluštík (A).

Rozhodčí: Škach – Novotný, Šimčík.

00:01

00:11
    První nahození Báchora skončilo až na zakázaném uvolnění.

00:38
    Dalajka hledal před bránou dojíždějícího spoluhráče, před ním ale odklidil kotouč do bezpečí jeden z kopřivnických.

01:25
    Žák vyzkoušel pozornost Hromady od modré, brankář hostí včasným kleknutím střelu kryje.

02:18
    Kopřivnice se pokusila o rychlé nahození do pásma, tak si však kotouč sebrali nejrychleji Bobři, kteří znovu vyváží do puk do útoku.

02:36
    Bobří snaha o rychlý přechod ale skončila ofsajdovým postavením.

02:45
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Báchor – 2 min., hákování).

04:04
    Valaši dobře napadají rozehrávku soupeře a ti se v přesilové hře nemohou dostat do útočného pásma. Prozatím na Slováka neletěla jediná střela v nerožnovážném počtu.

04:45
    Valašské Meziříčí v plném počtu.

05:23
    Vyloučení v týmu HC Tatra Kopřivnice (Gebauer – 2 min., příliš mnoho hráčů).

06:08
    Ani Valachům se přesilová hra prozatím příliš nedaří. Hosté už podruhé vyhazují.

06:45
    Tentokrát se puku ve středním pásmu zmocnil Sluštík a šetří cenné vteřinky jeho zavezením do obranného pásma.

07:23
    Kopřivnice v plném počtu.

08:07
    Kopřivničtí se ihned po oslabení nasunuli do útočného pásma, hlavní rozhodčí ale přerušuje hru pro přihrávku rukou na jejich straně.

08:42
    Znovu byli na puku hosté, tentokrát jejich kombinaci ale zastavuje ofsajdové postavení, kterého si všiml pozorný čárový sudí.

09:03
    Vyloučení v týmu HC Tatra Kopřivnice (Červenka – 2 min., hákování).

09:48
    Hromada reflexivním zákrokem zlikvidoval střelu z bezprostřední blízkosti, Bobři i nadále drží útočnou třetinu.

10:38
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Baroš – 2 min., podrážení).

11:03

11:16
    Ficek zahodil neskutečnou gólovku! Po střele Gebauera vyrazil Slovák kotouč betonem přímo na jeho hůl a Fickovi stačilo zamířit do prostoru tří tyčí, útočník hostí ale trestuhodně netrefil.

12:03
    Kopřivnice právě vstřelila branku!
    Báchor se v oslabení vydal do rychlé akce, ve které neuspěl a Kopřivnice z následné protiakce trestá! ADAM KOFROŇ trefil naprosto přesně prostor, který Slovák neměl šanci vykrýt a posílá svůj tým do vedení. Asistence: Ondřej Sluštík a Michal Krutil.

12:51
    Valachy obdržená branka nepoložila, naopak se ihned snaží o odpověď. Naposledy schoval Hromada nahození Rudla do lapačky a přerušil hru.

13:28
    Neskutečný závar před kopřivnickým brankovištěm nakonec končí pukem v rohu kluziště, kam jej odklidili obránci hostí.

14:20
    Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku!
    A Valaši přece jen vyrovnávají! Martiníkovu střelu a dorážku Brunce ještě Hromada vyrazil, na přesnou ránu do horního růžku PATRIKA DALAJKY už byl ale i on krátký a bez šance střelu zneškodnit. Asistence: Tomáš Brunec a Ondřej Martiník.

14:58
    Žák zavezl kotouč za vlastní branku, kde uklidňuje hru a čeká na dostřídání spoluhráčů.

15:27
    Vyloučení v týmu HC Tatra Kopřivnice (Tomášek – 2 min., hákování).

15:57
    Hromada vůbec neviděl nahození Ostrčila, které ale naštěstí pro hosty skončilo po odrazu brusle jednoho z nich v rohu kluziště.

16:15
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Dvořák – 2 min., držení).

16:56
    Ficek podruhé v dnešním zápase dostal namazáno nikým nebráněn, znovu ale vůbec netrefil prostor tří tyčí.

17:27

18:15

18:49
    Valaši ihned po konci oslabení zamkli soupeře v jeho pásmu a hledají cestu z druhým gólem ještě před koncem první periody.

19:28
    Pořický se vydal na sólovou akci podél levého mantinelu a dokázal obejít hned dva protihráče, v klíčovém momentu si ale puk posunul příliš daleko, díky čemuž o něj přišel.

20:00

První třetina na Bobří hrázi nabídla po jedné brance na obou stránkách. Nejprve se za hosty trefil Adam Kofroň, aby o dvě minuty později znovu vyrovnal skóre Patrik Dalajka. Do druhé části tak obě mužstva půjdou znovu za vyrovnaného stavu.

Další třetina začne přibližně v 18:48.

20:01

20:23
    Sluštík lapen ofsajdovou pastí. Vhazování ve středním pásmu.

21:05
    Suchého provizorní rána zůstala v moci Slováka, který tak přerušil hru.

21:33
    Kopřivnice do druhé periody vlétla o poznání aktivněji. Slovák musel hasit už druhý samostatný únik soupeře, tentokrát jej vyrazil betonem do rohu.

22:01
    Martiník si přebral kotouč ve středním pásmu, proháčkoval se s ním přes tři protihráče až před Hromadu, který se stal poslední distancí k jeho zastavení. Brankáři hostí se to povedlo a podržel tak nyní svůj tým na vodou.

22:47
    Vyloučení v týmu HC Tatra Kopřivnice (Imrich – 2 min., podrážení).

23:28
    Valaši sevřeli soupeře v jeho pásmu a vyslali na Hromadu několik dobrých pokusů, skóre se však nemění.

24:15
    Kopřivnice se osvobozuje a stíhá vystřídat kompletní obrannou čtveřici.

24:47

25:28
    Hra v poslední minutě nabídla několik nepřesností na obou stranách, vše vyvrcholilo zakázaným uvolněním Kopřivnice.

25:59
    Pořický pěkně předal Daňkovi o mantinel a druhý jmenovaný se dostal až ke střele. Hromada jeho ránu zlikvidoval a přerušil hru.

26:25
    Hráči hostí si nerozuměli a poslali ze středního pásma kotouč znovu až na zakázané uvolnění.

26:57
    Valaši jsou v posledních chvílích jednoznačně aktivnějším mužstvem, nyní jejich snahy ale utnul hlavní rozhodčí, který přerušuje pro vysokou hůl domácích.

27:58
    Tatrovka se až nyní po dlouhé době dostala do útočné třetiny, dlouho v něm ale kotouč neudržela a znovu jdou do útoku domácí.

28:15
    Vyloučení v týmu HC Tatra Kopřivnice (Fojtík – 2 min., podrážení).

28:53
    Hráči Valašského Meziříčí se nepochopili při rozehrávce a puk z obranného pásma skončil až na zakázaném uvolnění.

29:34
    Žákovu ránu od modré čáry schoval Hromada v lapačce a přerušil hru.

30:15

30:49
    Kopřivnice hned po konci oslabení vrhla všechny síly do útoku a donutila soupeře k vyhození na zakázané uvolnění.

31:23
    Slovák si našel vysoký kotouč mířící za jeho branku a schoval jej ve své lapačce. Vhazování po jeho pravici.

32:15
    Uspěchaný přechod útočné modré v podání prvního útoku Bobrů znamená ofsajd.

32:37

32:59
    Rozhodčí vykazuje hru do středního pásma pro přihrávku rukou.

33:21
    Hořanský nabral svou typickou rychlost a snažil se rychle přejít do útočného pásma, znovu byl ale zastaven čárovým sudím, který viděl ofsajdové postavení jeho spoluhráče.

34:03
    Andris byl při své sólo akci zastaven učebnicovým bodyčekem obránce hostí.

34:37

34:48
    Ihned po konci oslabení vyhazují hosté pouze na zakázané uvolnění.

35:29
    Valaši uklidnili hru za svou brankou a chystají se k dalšímu založení útoku.

36:18
    Dalajka protečoval do útočného pásma, kde si puk rychle našel jeho spoluhráč, záhy o něj ale přišel.

37:02
    Slovák našel kousek místa v lapačce pro střelu od levého mantinelu, zároveň si rovnou puk ponechal ve své moci a přerušil tak hru.

37:48
    Hromada má ve druhé periodě rozhodně co dělat. Další nebezpečná střela Daňkovy formace musela být jeho zákrokem zneškodněna do rohu hrací plochy.

38:40
    Lehké nahození Ostrčila směrem na bránu bylo dojeto hned dvěma domácími útočníky, ti však neodkázali udržet puk ve své moci a do útoku jdou hosté.

39:12
    Nedáš, dostaneš! Po velkém tlaku domácích se ani ne minutu před koncem prosazuje Kopřivnice, když propasíroval puk za Slovákova záda ROBIN GEBAUER. Asistence: Adam Červenka.

39:35
    Bobři ale ještě před koncem třetiny znovu vyrovnávají! PETR DVOŘÁK stál v pravý čas na pravém místě a po milimetrovém pasu Weintritta zpoza brány bleskurychle srovnává. Asistence: Jiří Weintritt.

40:00

Dlouho to vypadalo, že se gólu ve druhé třetině na Bobří hrázi nedočkáme, v poslední minutě šli ale znovu do vedení kopřivničtí zásluhou Robina Gebauera. O pár sekund později ale vrátil utkání do remízového stavu Petr Dvořák, a tak se i po druhé třetině odchází do šaten za nerozhodného stavu.

Další třetina začne přibližně v 19:29.

40:01

40:22
    Martiníkova rána z ostrého úhlu skončila po zákroku Hromady až v horní síti.

41:08
    Kopřivnickým se na chvíli nabídl kousek volného prostoru při střídání soupeře, nedokázali jej však využít a kotouč pouze odevzdali do útočné třetiny.

41:57
    Gebauer pálil po zisku kotouče ve středním pásmu doprostřed brány. Slovák kryje a vhazován proběhne po jeho pravici.

42:19
    Dalajka sám před brankou promáchnul dobré nahození Báchora, velká škoda pro domácí.

42:31
    Vyloučení v týmu HC Tatra Kopřivnice (J. Mach – 2 min., nedovolené bránění).

43:24
    Bobrům se nedaří na delší čas udržet v útočném pásmu, kopřivničtí dobře vykrývají prostory pro přihrávky a nyní znovu vyhazují.

44:31

45:07
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Váňa – 2 min., hákování).

45:47
    Bobři se už podruhé v oslabení osvobozují a střídají kompletní obrannou čtveřici.

46:22
    Jeden z kopřivnických už se radoval ze vstřelené branky, hra už byla ovšem dávno přerušena a kotouč vůbec nepřekročil brankovou čáru. Vhazuje se po pravé ruce Slováka.

47:07

47:58
    Řada nepřesností na obou stranách doprovází poslední momenty zápasu.

48:33
    Pořický se skvěle uvolnil a dělovkou z prostoru pro vhazování trefuje tyč Hromadovy brány!

49:17
    Kopřivničtí na pár chvil sevřeli soupeře v jeho pásmu, Bobři nakonec vyhazují jen na zakázané uvolnění.

49:49
    Váňa zůstane u třetího gólu pouze jako druhý asistent, ale právě jemu patří velké zásluhy na tomhle gólu poté, co ve středním pásmu vybojoval kotouč! DANIEL PAŤAVA posléze dostal od Dvořáka naprosto přesný pas a ranou z první nedal Hromadovi žádnou šanci. Asistence: Petr Dvořák a Vladimír Váňa.

50:41
    Valaši se nenechávají náskokem ukolébat a nadále zůstávají aktivní směrem dopředu.

51:28
    Už to vypadalo, že si hosté vytvoří tlak v útočném pásmu, po řadě nepřesností na jejich hokejkách jdou ale znovu dopředu domácí.

52:15
    Ficek se proháčkoval mezi třemi hráči soupeře, posléze ale o kotouč přišel a Valaši vyhazují tak, ať to není zakázané uvolnění a odcházejí střídat.

53:23
    Drobné potyčky před Slovákem po jeho zákroku ihned rozhánějí čároví sudí.

54:03
    Kofroň jen posunul puk do útočné třetiny a odchází se svou formací střídat.

54:35
    Barošova rána z prostoru mezi modrou čárou a kruhem pro vhazování skončila v lapačce Hromady.

55:42
    Kopřivnici čas na srovnání utíká rychlostí blesku, svěřenci trenéra Kofroňa se ale nemohou dostat ani do útočné třetiny, natož k ohrožení Slováka i díky aktivnímu přístupu Valachů.

56:56
    Valašské Meziříčí drží kotouč v rohu útočné třetiny, což je za současného stavu a zbývajícím časem do konce maximálně vyhovující stav pro domácí.

57:08
    Hosté znovu vyhazují pouze na zakázané uvolnění.

57:50
    Kopřivničtí se ne a ne vymotat z aktivního napadání domácích. Valaši zvládají závěr třetí periody takticky opravdu skvěle.

58:36
    Dalajka znovu vybojoval kotouč v útočném pásmu a jeho nahozením za branku soupeře našetřil další cenné vteřinky.

59:28
    Hosté v šesti!

Nervy drásající souboj nakonec končí vítězstvím Valašského Meziříčí po vítězné trefně, a zároveň první mezi muži z hole Daniela Paťavy. Valaši tak zapisují další důležité tři body, Kopřivnice naopak ztrácí a propadá se tabulkou.

Ode mne je to pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek dnešního večera. (20:14:10)

Daniel Gargulák

Branky a nahrávky: 15. Dalajka (Brunec, Martiník), 40. Dvořák (Weintritt), 50. Paťava (Dvořák, Váňa) – 13. Kofroň (Sluštík, Krutil), 40. Gebauer (Červenka)

HC ISMM Kopřivnice: Hromada (Fendrich) – Stříž (A), Imrich, Ficek, Krutil, Zuzaník, Marek, M. Mach, Fojtík – Hrubý, Korec, J. Mach (C), Červenka, Gebauer, Suchý, Tomášek, Kofroň, Gola, Sluštík (A).