Detroit – St. Louis 4:3 (kon.) | Florida – Anaheim 2:3 (kon.) | Toronto – San Jose 5:3 (kon.)
Calgary – Dallas 3:4 (po pr.) | Colorado – Pittsburgh 6:3 (kon.)
Florida Panthers
2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
Anaheim Ducks
Čtvrtek 29.11.2018, 01:00 • BB&T Center, Sunrise • NHL

To je z mé strany již vše, příště na počtenou! (03:46:20)

TŘI HVĚZDY ZÁPASU:

1. Nick Ritchie (ANA): 2+0
    2. John Gibson (ANA): 42 zák., 2 góly, úsp. 95,5%
    3. Jevgenij Dadonov (FLA): 1+0

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Ondřej Kaše (ANA): 0+1, 1 střela, čas na ledě 13:27

To ale hosty mrzet nemusí, branka Nicka Ritchieho minutu a půl před koncem hostům stačí k zisku dvou bodů! Svěřenci Randyho Carlylea se dostali do vedení hned v prvním střídání zásluhou Mansona, načež Florida převzala iniciativu a ve druhé třetině zaslouženě zvrátila vedení na svou stranu. Ducks ale rychle vyrovnali a, jak již bylo zmíněno, v závěru jim vrátil vedení Ritchie. Panthers tak opouštějí bojiště s prázdnou, ačkoliv svého soka přestříleli 44:25.

59:49
    Ducks se pokusili poslat puk do prázdné domácí svatyně, místo toho jim ale bylo odpískáno další zakázané uvolnění.

59:14
    Aleksanderu Barkovovi spadla helma, finský forvard se však přesto dostal až ke střele z levého kruhu – s tou si ale Gibson poradil a o pár sekund později hosté vyhodili puk na zakázané uvolnění.

58:32
    Bob Boughner si okamžitě poté vybral oddechový čas, po němž James Reimer zůstal na střídačce.
    58:32 Nick RITCHIE - 2:3

58:32
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Minutu a půl před koncem třetí třetiny se však hosté zničehonic prosazují a jdou do vedení! O překvapivý gól se postaral NICK RITCHIE, který u pravého hrazení obral o puk Hoffmana, vyměnil si ho s Getzlafem a poté trefil mezírku mezi Reimerovým betonem a vyrážečkou. Asistence: Ondřej Kaše a Ryan Getzlaf.

57:53
    Brandon Montour vyčkává za vlastní brankou na dostřídávající spoluhráče, Ducks už se nikam neženou a spoléhají se na to, že zápas půjde do prodloužení.

57:12
    Kotouč vyletěl ze hřiště, necelé tři minuty před třetí sirénou tak budeme svědky další komerční přestávkou.

56:40
    Panthers teď jen vyhodili puk až ke Gibsonovi a odjeli vystřídat, Ducks však poté udělali to samé.

55:46
    Zhruba čtyři minuty před koncem třetí třetiny to ani jednomu týmu nelepí, Gibson i Reimer jsou v posledních minutách základní hrací doby téměř bez práce.

55:12
    Micheal Haley byl u vyhozeného kotouče jako první, signalizované zakázané uvolnění Floridy tak musejí sudí odvolat.

54:31
    Pysykova střela od modré nadělala Gibsonovi pořádné starosti, nikdo v červeném dresu se ale nakonec k dorážce nedostal.

54:05
    Rowneyho pokus z pravého kruhu doletěl přímo do Reimerovy náruče, floridský gólman opět radši přerušil hru.

53:34
    Mike Hoffman ujel po pravém křídle, rozhlédl se po útočném pásmu a poté vypálil, jeho tvrdý projektil však Gibson dokázal vyrazit.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 24. Ekblad (Barkov, Huberdeau), 30. Dadonov (Huberdeau, Yandle) – 1. Manson (Gibbons, Rowney), 33. N. Ritchie (M. Pettersson, Henrique), 59. N. Ritchie (O. Kaše, Getzlaf)

Florida Panthers: Reimer (Hutchinson) – Matheson, Ekblad, Yandle, Pysyk, Kiselevič, Weegar – Dadonov, Barkov, Hoffman – Huberdeau, McCann, Vatrano – Hunt, Bjugstad, Brouwer – Haley, Lammikko, Sceviour.
    Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – Ja. Larsson, Manson, Welinski, Montour, M. Pettersson, Dotchin – Rakell, Getzlaf, Silfverberg – N. Ritchie, Henrique, O. Kaše – Cogliano, Kesler, Sherwood – Gibbons, Rowney, Åberg.

Rozhodčí: McCauley, Chmielewski – Suchánek, MacPherson