Columbus – Minnesota 4:2 (kon.) | Ottawa – NY Rangers 3:0 (kon.) | Tampa – Buffalo 5:4 (kon.)
Boston – NY Islanders 2:1 (1:0 po s.n.) | Nashville – Arizona 0:3 (kon.) | Winnipeg – Chicago 6:5 (kon.)
Edmonton – Los Angeles 3:2 (kon.) | Vancouver – Vegas 3:4 (kon.)

3. Drew Doughty (LAK) 0+1 (05:49:41)

Domácí celek se v tomto zápase dostal do vedení 2:0. Ještě v první třetině Kings dokázali vyrovnat. Pak dlouhou dobu platil stav 2:2. Rozhodující branku v přesilovce vstřelil od modré čáry Oscar Klefbom.

59:46
    Mikko Koskinen si poradil s ránou od modré čáry. Pravděpodobně poslední šance pro hosty.

59:25
    Drew Doughty je připravený na střelu, puk se k němu nedostal.

59:14
    Ilja Kovalčuk pálil mimo branku.

59:00
    Probíhá poslední minuta hry, hosté hrají bez brankáře, zkouší to v šesti.

58:35
    Oddechový čas pro domácí.

58:34
    Jonathan Quick přerušuje hru.

58:10
    Velkou šanci měl hostující celek, Tyler Toffoli se dostal do šance, sám mířil na brankáře, ale blafák se mu nepovedl.
    57:40 Oscar KLEFBOM - 3:2

57:40
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Domácí celek se dostává do vedení, tvrdou ránou v přesilovce od modré čáry se prosazuje dnes celý zápas dobře hrající OSCAR KLEFBOM. Asistence: Ryan Nugent-Hopkins a Connor McDavid.

57:24
    Dobře to nyní sehrál domácí celek, ale výborně zasáhl brankář Kings.

56:58
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Alex Iafallo – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

56:33
    Los Angeles kombinuje v útočném pásmu. Dustin Brown pálil z kruhu, jeho rána končí mimo.

56:12
    Alex Iafallo pálil bez přípravy, jeho rána postrádala přesnost.

55:52
    Darnell Nurse se dostal do střelecké pozice, s jeho projektilem si dokázal poměrně snadno poradit brankář Jonathan Quick.

55:32
    Kings mají nyní optickou převahu, jenže mají problémy s přesností zakončení.

55:01
    Edmonton rozehrává od své branky, na výraznější šanci momentálně čekáme. Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 2. Puljujärvi (Caggiula, Nugent-Hopkins), 10. Chiasson (Draisaitl, Klefbom), 58. Klefbom (Nugent-Hopkins, McDavid) – 14. D. Brown (Kopitar, Iafallo), 20. J. Carter (Kopitar, Doughty)

Edmonton Oilers: Koskinen (Talbot) – Klefbom, A. Larsson, Nurse, K. Russell, Gravel, Benning – Draisaitl, McDavid, Chiasson – Caggiula, Nugent-Hopkins, Puljujärvi – Lucic, Brodziak, Kassian – Khaira, Spooner, P. Russell.
    Los Angeles Kings: Quick (Petersen) – Forbort, Doughty, Muzzin, Martinez, Phaneuf, LaDue – Iafallo, Kopitar, D. Brown – Clifford, J. Carter, Toffoli – Kovalčuk, Kempe, Luff – Wagner, N. Thompson, Rempal.

Rozhodčí: Furlatt, L'Ecuyer – Knorr, Alphonso

Diváci: 18 347