Columbus – Minnesota 4:2 (kon.) | Ottawa – NY Rangers 3:0 (kon.) | Tampa – Buffalo 5:4 (kon.)
Boston – NY Islanders 2:1 (1:0 po s.n.) | Nashville – Arizona 0:3 (kon.) | Winnipeg – Chicago 6:5 (kon.)
Edmonton – Los Angeles 3:2 (kon.) | Vancouver – Vegas 3:4 (kon.)
Vancouver Canucks
3:4 (1:1, 0:1, 2:2)
Vegas Golden Knights
Pátek 30.11.2018, 04:10 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Z tohoto střetnutí je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (06:41:40)

Česká stopa v utkání
    Tomáš Nosek (VGK) 0+0, 0 střel, čas na ledě 12:35

1. Max Pacioretty (VGK) 2+0
    2. Brock Boeser (VAN) 2+0
    3. Bo Horvat (VAN) 0+2

Vegas Golden Knights dál pokračují ve svém vzestupu a po nepovedeném vstupu do sezony načali druhou čtvrtinu soutěže skutečně výborně. Pátou výhru v řadě vybojovali v souboji s Vancouverem, který se sice ve třetí třetině dotáhl ze ztráty 1:3 na 3:3, ale v 54. minutě rozhodl gólem v oslabení hostující Karlsson o výhře Vegas.

59:54
    Oddechový čas pro domácí.

59:54
    Horvat se prosmýkl s pukem za útočnou modrou, nabral rychlost, ale puk mu před zakončením byl vypíchnut. Navíc Horvat vletěl do branky Fleuryho a vyrazil ji z postavení.

59:46
    Dobrý forčeking hostů nepouští Vancouver do útoku.

59:17
    Boeser přihrával nepřesně a Vegas znovu vytěsnili puk až do obranné třetiny soupeře. Ale tak, aby nedošlo k zakázanému uvolnění.

58:52
    Vancouver hraje bez brankáře! Vegas však dostali hru ze svého pásma.

58:30
    Vegas zatím nedovolili soupeři usadit se v útočném pásmu a Markström se zatím nedostal na střídačku.

57:42
    Eriksson mezi kruhy trefil jen Fleuryho, který v krkolomné pozici vyrazil puk.

57:30
    Pacioretty mohl zkompletovat hattrick, ale Markström reflexině vyrazil puk.

57:21
    Vegas přeci jen dokázali vyhnat soupeře ze svého pásma a ještě vybojovali vhazování v útočném pásmu.

56:54
    Hostům se podařilo dostat puk do středního pásma. Canucks se ale rychle vrací.

56:32
    Horvat střelou zpoza kruhů těsně minul Fleuryho klec. Vancouver dál drží útočné pásmo a tlačí na soupeře.

55:50
    Útok domácích zastavilo postavení mimo hru.

55:15
    Edler zůstal ležet na ledě, hra ale pokračuje. Edler se ztuha zvedá a míří na střídačku.

55:01
    Markström zastavil střelu od modré na svých betonech a rozehrál puk do strany.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 10. Boeser (Pettersson), 43. Edler (Horvat, Schaller), 49. Boeser (Gagner, Horvat) – 14. Carrier (Reaves, Bellemare), 24. Pacioretty (Marchessault, R. Smith), 42. Pacioretty (Eakin, Tuch), 54. W. Karlsson (R. Smith)

Vancouver Canucks: Markström (A. Nilsson) – Biega, Edler (A), Ch. Tanev (A), Del Zotto, Stecher, B. Hutton – Virtanen, Horvat (A), Leipsic – Boeser, Pettersson, Goldobin – Eriksson, M. Granlund, Schaller – Gagner, Gaudette, Motte.
    Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – Schmidt, McNabb, Engelland (A), Theodore, C. Miller, Holden – R. Smith (A), W. Karlsson, Marchessault – Tuch, Eakin, Pacioretty – Carr, Carpenter, Nosek – Reaves, Bellemare (A), Carrier.

Rozhodčí: Dwyer, Joannette – Driscoll, Pancich