Litvínov – Liberec 6:2 (kon.) | Zlín – Chomutov 3:2 (3:1 po s.n.) | Mountfield HK – Plzeň 2:4 (kon.)
Kometa Brno – Vítkovice 3:2 (kon.) | Olomouc – Mladá Boleslav 3:2 (kon.)
HC Kometa Brno
3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 30.11.2018, 18:00 • DRFG arena • Tipsport extraliga • 23. kolo

Ani přesto, že hosté téměř celé dvě poslední minuty dokázali držet pásmo, se už skóre nemění a tři body tak zůstávají na jihu Moravy. Ve třetí třetině byli fanoušci svědky jedné branky na každé straně. Nejprve zvyšoval Jan Hruška na 3:1, když vystihl nepřesnou rozehrávku soupeře, v oslabení se ale podařilo snížit Ondřeji Romanovi, který tak dal výsledku definitivní podobu, jelikož drtivý tlak v závěru už hosté nezužitkovali. Nejlepšími hráči jsou vyhlášeni Patrik Zdráhal a Michal Gulaši. Ode mne je to pro dnešek vše. Přeji příjemný zbytek pátečního večera.

Střely na branku

Kometa: 34
    Vítkovice: 20 (20:22:43)

59:40
    Hosté i po buly drž pásmo!

59:33
    Tentokrát střílel Gregorc od modré čáry, Vejmelka vyráží puk do ochranné sítě.

59:12
    Gregorce ve velké šanci vychytal Vejmelka! Hostující obránce střílel z levého kruhu, brněnský gólman ale pokryl prostor u tyče.

58:40
    Vítkovice kombinují před Vejmelkou!

58:09
    Hosté nezachytili puk na modré čáře a Kometa vyhazuje!

57:35
    Bartošák na střídačce, hosté hrají v šesti!

57:20
    Za pukem spěchá do útočného pásma Zdráhal.

57:04
    Další nahození od modré čáry chytá Bartošák a přerušuje hru.

56:47
    Vítkovice si berou oddechový čas.

56:43
    Köhler hledal Dočekala na brankovišti, odkud mohl domácí útočník střílet do poloodkryté brány, Dočekal ale promáchl puk!

56:07
    Mallet dostal pas před branku, minul však Bartošákovu bránu.

55:40
    Zaťovič důrazem u mantinelu znepříjemňuje Vítkovicím rozehrávku.

55:22
    Zakázané uvolnění domácího celku.

55:00
    Hosté nahazují puky do útočného pásma a snaží se následně něco vymyslet.

Dnešnímu utkání přihlíží 7700 diváků (vyprodáno).

54:47
    Střelu z mezikruží si Vejmelka pohlídal a Zdráhal už se k dorážce nedostal.

54:07
    Domácí si posílají puk po mantinelu v útočném pásmu.

Matěj Laža

Branky a nahrávky: 3. Barinka, 25. Mallet (R. Zohorna, Schaus), 42. Hruška – 6. P. Zdráhal (Šidlík, Š. Stránský), 52. O. Roman

HC Kometa Brno: Vejmelka (Kašík) – Štencel, O. Němec (A), Gulaši, Schaus, Malec, Bartejs, Barinka – Zaťovič (A), P. Holík, Mueller – R. Zohorna, Hruška, Mallet – Dočekal, L. Čermák (C), Plášek ml. – L. Horký, Střondala, Köhler.
    HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Výtisk (C), D. Krenželok, Gregorc, Šidlík, Mrázek, Černý – Dej (A), Lev, Schleiss – D. Květoň, O. Roman, Tybor – Kucsera, Š. Stránský, P. Zdráhal (A) – Szturc, Pytlík, Baláž – Toman.

Rozhodčí: Horák, Jeřábek – Gebauer, Lederer.

Diváci: 7700 (vyprodáno)