Litvínov – Liberec 6:2 (kon.) | Zlín – Chomutov 3:2 (3:1 po s.n.) | Mountfield HK – Plzeň 2:4 (kon.)
Kometa Brno – Vítkovice 3:2 (kon.) | Olomouc – Mladá Boleslav 3:2 (kon.)
HC Olomouc
3:2 (3:1, 0:0, 0:1)
BK Mladá Boleslav
Pátek 30.11.2018, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga • 23. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Příjemný páteční večer z olomoucké Plecharény. Právě teď je na programu Tipsport Extraliga a s ní nás čeká souboj mezi HC Olomouc a BK Mladá Boleslav!

HC Olomouc – 6. místo (36 bodů)
    Mora v letošní sezóně zatím střídá chvíle kdy září s mírnými výkonnostními propady. Na úvod sezóny sehrála skvělá utkání, v nichž bodovala proti oběma loňským finalistům, na konci září ale přišla série tří porážek. Tu následovala další série vítězství, a ještě jedna série porážek před reprezentační pauzou. Od té doby si ale Hanáci vedou skvěle a z šesti utkání od přestávky vyhráli pětkrát, a to včetně utkání proti Spartě, Brnu či neoblíbené Plzni. Nestačili jen na Vítkovice. V Ostravě prohráli 1:4.

BK Mladá Boleslav – 12. místo (30 bodů)
    Hosté jsou na tom při pohledu na tabulku mnohem hůře, ale ztrácejí na svého soupeře jen šest bodů. Bruslaři začali sezónu velmi špatně, ačkoliv v září zdolali Spartu i Brno, a o moc lépe to pro ně nepokračovalo ani v říjnu, který zahájili vítězstvím nad Pardubicemi, ale pokračovali čtyřmi porážkami v řadě. Za to listopad Mladé Boleslavi svědčí podobně jako jejímu dnešnímu soupeři. Se Spartou i s Brnem si poradila i napodruhé, ale tentokrát na to navázala dalšími dvěma vítězstvími. V listopadu Bruslaři nestačili jen na Vítkovice a Plzeň. Naposledy vyhráli v Chomutově 3:1.

Nejproduktivnější hráč:
    Zbyněk Irgl (OLO) – 18b (13+5)
    Jakub Klepiš (MBL) – 18b (8+10)
    Úspěšnost brankářské jedničky:
    Branislav Konrád (OLO) – 91,94 % (19 zápasů)
    Gašper Krošelj (MBL) – 91,85 % (19 zápasů)

Vzájemná utkání:
    Olomouc s Mladou Boleslaví na sebe narazili v polovině října, v rámci 10. kola, a z vítězství se tehdy radovali Kohouti. Ti otevřeli utkání rychlým gólem z hole Buriana, ale na konci první třetiny vyrovnal Pabiška. Vítězný gól tak byl až ten Irglův z třiatřicáté minuty.

14. Piráti Chomutov 17 bodů

Kdo naváže na úspěšný měsíc dalším vítězstvím? Potvrdí Hanáci vítězství z ledu Bruslařů, nebo Boleslav vrátí soupeři porážku? To se dozvíme už v 18:00!
    Gašper Krošelj má zatím úspěšnost zákroků 91,85 %.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

00:01

00:05
    Irgl těžkou přihrávku pouze protečoval do útočného pásma. Olomouc ale pokračuje v napadání.

00:34
    Hosté se vydali do protiútoku, ale přihrávku napříč útočným pásmem vystihl jeden z bránících hráčů.

01:00
    Boleslav nepřesně rozehrála, ale puk vzápětí vybojovala zpět a nepustila soupeře do šance.

01:16
    Hosté ale opět špatně rozehráli a ke střele se dostal Ondrušek. Jeho pokus zamířil mimo tři tyče.

01:28
    Střela z mezikruží se odrazila přímo do jízdy Nahodilovi, který si skákavý puk srazil k ledu a okamžitě střílel. Krošelj byl včas na ledě.

01:43
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Domácí se podobně jako v Boleslavi i dnes bleskově ujímají vedení. Dujsíkovu střelu totiž vyrazil Krošelj pouze k ALEŠI JERGLOVI, na nějž už čekala jen prázdná branka. Asistence: Tomáš Dujsík, Lukáš Nahodil.
    01:43 Aleš JERGL - 1:0

02:12
    Olomouc se dál tlačí dopředu. Jejich další snahu ovšem zastavuje ofsajd.

02:30
    Němeček zkoušel nahodit před branku, ale jeho spoluhráči kotouč nezasáhli.

02:47
    Jeden z hostů se ještě pokoušel natlačit před branku, ale bekhendovou střelu srazil domácí obránce.

03:43
    Strapáčovu přihrávku tečoval jeden z hostů přímo k Orsavovi, který ještě vybídl ke střele Žejdla. Konrád byl připravený, ale vzápětí před jeho brankou vznikl silný závar, který ukočíroval až s pomocí obránce.

04:17
    Ostřížkovu střelu srazil jeden z hostů na zadní mantinel.

04:41
    Šťastný číhal na útočné modré čáře, ale neprošel přes domácího hráče.

04:54
    Teď se ale mladoboleslavský útočník pro změnu dobře vrátil a nepustil do útoku Holce, který se ztěžka zvedal z ledu, ale pokračuje ve hře.

05:23
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Hosté vyrazili do přečíslení tří proti dvěma a Skalický předložil puk na osu Klepišovi. Ten se pokusil vystřelit z první, ale jeho pokus domácí srazili přímo na hůl volného MICHALA VONDRKY, který neměl potíže poslat puk do odkryté klece. Asistence: Jakub Klepiš, Pavol Skalický.
    05:23 Michal VONDRKA - 1:1

05:47
    Olomouc si zahraje přesilovku. Dvě minuty za nedovolené bránění si odpyká Ondřej Dlapa (MBL).

06:10
    Musil dobře vystoupil proti střelci a vytlačil puk ven z obranného pásma.

06:31
    Domácí využívají přesilovku a berou si vedení zpět. PETR STRAPÁČ vystřelil švihem nad beton Krošelje a využil tak přesilovou hru. Asistence: Jakub Galvas, Zbyněk Irgl.
    06:31 Petr STRAPÁČ - 2:1

07:18
    Boleslav se pokouší o rychlou odpověď. Mora v nouzi posílá puk jen na zakázané uvolnění.

07:43
    Hosté se dál drží v útočném pásmu. Dlapa ale nastřelil jen bránícího hráče.

08:17
    Jaroměřský zůstal úplně sám volný na levé straně. Jeho střelu nápřahem si ale Krošelj pohlídal a puk udržel ve výstroji.

08:24
    Nahodilova dorážka neprošla přes bránícího hráče.

08:48
    Jaroměřský má klid na rozehrávku od své vlastní branky.

09:00
    Jerglovi nevyšla klička a puk tak mají opět hosté.

09:43
    Skladaný měl rychlost, aby se dostal do samostatného úniku, ale přihrávku před ním tečoval jeden z hostů a on se tak musel vracet pro puk. Jeho bekhendový pokus pod tlakem si Krošelj nez potíží pohlídal.

10:08
    Další pokus Skladaného už byl nebezpečnější. Puk ale končí v lapačce hostujícího brankáře.

10:40
    Orsava protečoval do útočného pásma, ale tam jsou jen domácí hráči.

11:20
    Jan Knotek našel přihrávkou pouze Najmana.

11:55
    Po na góly chudém zápase v Mladé Boleslavi se začíná zdát, že zde v Plecharéně se s góly protrhl pytel. Jergl od mantinelu nahodil puk na Krošelje, který včas sklapl betony, ale puk odrazil pouze na druhou stranu k MIROSLAVU HOLCOVI. Ten zamířil přesně pod horní tyč. Asistence: Aleš Jergl, Lukáš Nahodil.
    11:55 Miroslav HOLEC - 3:1

12:51
    Hosté poslali dlouhý puk na zakázané uvolnění. Látal spěchal za pukem a mnoho nechybělo, aby u něj byl první, Jaroměřský měl ale přece jen ke kotouči blíže.

13:02
    Strapáč se pokoušel tečovat Jaroměřského nahození před brankou, ale neúspěšně. Lehký oblouček olomouckého obránce si Krošelj pohlídal.

13:16
    Pabiška vystřelil jen do hole jednoho z domácích hráčů.

13:35
    Jeden z hostů vyhodil puk mezi diváky a rozhodčí se ještě radí jestli by ho neměli vyloučit. Na jeho obranu nutno podotknout, že kotouč zasáhl tyčkou hole ze vzduchu.

13:35
    Trest se nakonec udělovat nebude.

13:50
    Jergl se dostal za obranu soupeře, ale pokoušel se ještě přihrávat. Jeho záměr hosté vystihli.

14:34
    Lašovu prudkou střelu od mantinelu Krošelj vyrazil hokejkou.

14:58
    Klepiš nahodil puk do útočného pásma. Konrád pomohl Dujsíkovi a sklepl mu puk za brankou.

15:32
    Hanzlík se rozjel podél levého mantinelu a nakonec se pokusil i o střelu. Konrád jeho pokus zastavil hokejkou.

16:15
    Burian neprošel přes obranu hostů.

16:38
    Staněk se Švrčkem se trochu nedohodli, ale hosté toho nezvládli využít.

16:52
    Tomeček vybojoval puk v útočném pásmu, ale byl tam sám a puk vzápětí ztratil.

17:06
    Na druhé straně prověřil Konráda nahozením od modré čáry Pláněk.

17:22
    Jerglovu přihrávku Skalický srazil Přesto domácí nakonec protlačili puk do útočného pásma.

17:45
    Galvas měl před sebou prostor, ale puk mu utekl.

18:00
    Zakázané uvolnění hru vrátí před Krošelje.

18:03
    Švrčkova střela se odrazila od Lašovy brusle do rohu kluziště.

18:25
    Střelu Bernada srazil jeden z domácích hráčů.

18:50
    Další střelu pro změnu nebezpečně tečoval Staněk, ale Konrád si se skákavým pukem dokázal poradit a ukrýt ho do lapačky.

19:10
    Dujsík hledal najetého Buriana dlouhou přihrávkou, kterou zasáhl jeden z hostů. Domácí útočník se ocitl v postavení mimo hru.

19:28
    Strapáčovi v obranném pásmu utekl puk, ale obětavou rybičkou se po něm vrhl a o hůl jednoho z hostů jej poslal mezi diváky.

19:36
    Podobně puk utekl i Galvasovi, ale Skalického přihrávka na Vondrku nebyla přesná.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

První třetina je minulostí a blíže k vítězství zatím mají domácí hráči. Ti začali zápas skvěle a už ve druhé minutě je z dorážky poslal do vedení Aleš Jergl. O čtyři minuty později však využili mezery v obraně hosté a z přečíslení tří proti dvěma i trochu se štěstím dostal puk před prázdnou branku pro změnu Michal Vondrka. Ani hosté se ovšem ze svého gólu nemohli radovat dlouho. Během pár okamžiků putoval na trestnou lavici Ondřej Dlapa a v přesilové hře úřadoval přesnou střelou Petr Strapáč. Gólový účet první třetiny uzavřel ve dvanácté minutě Miroslav Holec, ke kterému Krošelj vykopl nahození Jergla. Do druhé třetiny tak mužstva nastoupí za stavu 3:1 pro domácí.

Střely na branku v první třetině:
    Olomouc – 13
    Mladá Boleslav – 9

Druhá třetina začne přibližně v 18:53.

20:01

20:10
    Skalický protečoval do útočného pásma, ale tam jsou jen domácí.

20:37
    Jan Knotek se marně natahoval po přihrávce přes celé kluziště. Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Konrádem.

20:44
    Irgl z Burianem mohli jít do přečíslení, ale prvnímu jmenovanému puk odskočil od hokejky.

21:08
    Bernad prověřil Konráda tvrdou ránou od modré čáry. Za dorážkou se ještě tlačil jeden z jeho spoluhráčů, ale domácí Konrád dokázal oba pokusy zlikvidovat.

21:51
    Pabiškův oblouček našel pouze Staňka.

22:07
    Jergl se tlačil do branky příliš horlivě a domácí jsou vykázáni do středního pásma kvůli jeho postavení v brankovišti.

22:22
    Šťastný vybojoval puk za brankou Konráda a nakonec se dostal i ke střele. Ta ale zamířila vně tří tyček.

23:10
    Galvasovi se do cesty připletl jeden ze sudích. Mráz ale ještě vybojoval puk nazpět.

23:39
    Švrček vystřelil jen do Skladaného.

23:53
    Irgl číhal na útočné modré čáře na brejk, ale při přebírání puku si nabruslil do pásma dříve a píská se ofsajd. Vhazovat se bude před Konrádem.

24:08
    Látal podklouzl v souboji se Staňkem. Ten posílá puk vysokým obloučkem pouze na zakázané uvolnění.

24:44
    Střela hostů se odrazila o brusle bránících hráčů někam mezi diváky.

24:56
    Šťastný si vzal puk ve středním pásmu a prudkou střelou zápěstím orazítkoval spojnici nad Konrádovým levým ramenem!

25:35
    Jergl pouze protečoval do útočného pásma. Pro kotouč spěchá Holec.

26:01
    Holec se dostal ke střele z levého kruhu, ale hosté mu stihli do rány vložit hokejku.

26:32
    Pláňkovu střelu od modré vyrazil Konrád jen okrajem vyrážečky!

26:57
    Mráz byl pod tlakem, přesto se dostal k bekhendové střele, která jen o kousek minula bližší tyč.

27:25
    Domácí si neporozuměli a Najman mohl vyrazit do protiútoku. Jeho bekhendový pokus vyrazil vracející se obránce.

28:04
    Galvas od modré čáry nastřelil jen bránícího hráče.

28:21
    Ostřížkova střela mířila mimo branku.

28:39
    Ostřížek se Strapáčem si šikovně vyměnili puk. Poslední přihrávku už ale druhý jmenovaný nečekal. Přesto jsou Hanáci dál v útočném pásmu.

29:15
    Orsava se pokusil o střelu od levého mantinelu, ale puk mu sjel z čepele.

29:58
    Hanzlík minul branku.

30:18
    Dlapův pokus pro změnu mířil jen do bruslí Staňka.

30:35
    Boleslav se drží v útočném pásmu, ale domácí ji nepouštějí k nebezpečnějším střelám.

31:00
    Nakonec hosté nebyli dostatečně aktivní v souboji u mantinelu a jsou vykázáni do středního pásma.

31:07
    Hosté se nahozením ihned vracejí do útočného pásma.

31:26
    Burian hledal před brankou volného Strapáče, který bekhendem posílal puk na branku. Do jeho střely na poslední chvíli nastavil brusli bránící hráč.

31:51
    Střelu od mantinelu Krošelj vyrazil jen před sebe. Kolem něj ale nebyl nikdo, kdo by mohl dorážet.

32:24
    Ostřížek s Knotkem šli do přečíslení dvou proti jednomu. Ostřížek si šikovně položil obránce a nabídl puk Knotkovi, proti kterému se ale Krošelj stihl přesunout!

33:10
    Jaroměřského střelu si ale mladoboleslavský brankář málem sám srazil do brány!

33:45
    Najman číhal před brankou na přihrávku. Tu ale vystihli domácí obránci.

34:10
    Skladaný nastřelil pouze vracejícího se soupeře.

34:41
    Nahození od červené čáry Konrád raději přikryl pod lapačkou. Tomáš Knotek byl nebezpečně blízko.

34:47
    Hned po buly se pokusil vystřelit Musil, ale minul branku.

35:37
    Dujsík nedosáhl na kotouč na modré čáře a musel spěchat do obrany, aby byl u puku dříve než Látal.

36:08
    Orsava protečoval do útočného pásma. Kotouč ale mají Kohouti.

36:34
    Domácí mohli jít do přečíslení tří proti dvěma, Jerglovi ale uskočil kotouč.

36:58
    Najman z úhlu nastřelil jen boční oblouk branky.

37:26
    Drtinovu střelu ze středního pásma srazili domácí do rohu.

37:33
    Vzápětí ale Kohouti posílají puk přes všechny čáry. Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Konrádem.

37:54
    Šťastný zahrál kotouč až ve středním pásmu a jeho spoluhráči museli vyklidit útočné pásmo.

38:28
    Přečíslení domácích dojel jeden z útočníků Boleslavi a Mráz proto zakončil střelou. Ta zamířila mimo tři tyče.

39:27
    Orsava ztratil puk za Konrádovou brankou a Olomouc může ještě jednou zaútočit.

39:56
    Jergl se protáhl kolem mantinelu a poslal puk před branku volnému Holcovi! Ten nezasáhl puk dostatečně důrazně a v obrovské šanci minul branku.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Druhá třetina už branku nepřinesla, ačkoliv o šance rozhodně nebyla nouze. Za zmínku stojí především nastřelená spojnice po ráně Davida Šťastného, či přečíslení dva na jednoho v podání domácích, ve kterých zakončovali Jan Knotek či Miroslav Holec. Prostřední dvacetiminutovka ale patřila brankářům, kteří drží stav 3:1.

Střely na branku ve druhé třetině:
    Olomouc – 5 (celkem 18)
    Mladá Boleslav – 7 (celkem 16)

Třetí třetina začne přibližně v 19:39.

40:01

40:12
    Jaroměřského vyhození stihl Pláněk ještě před brankovou čárou. Zakázané uvolnění se nepíská.

40:49
    Irglovu střelu Burian nedokázal tečovat a puk skončil na zadním mantinelu.

41:16
    Po střele od modré čáry se puk odrážel před Konráda, ale Orsava byl příliš z úhlu a nemohl zakončit.

41:57
    Ostřížek posouvá puk aspoň do středního pásma.

42:25
    Nahodil o mantinel poslal puk mezi střídačky. Vhazovat se bude před Konrádem.

42:37
    Nahodil nezpracoval puk ve středním pásmu. Kotouč mají hosté.

42:58
    Střelu z úhlu si Konrád pohlídal. Následně raději přerušuje hru.

43:02
    Vondrkova střela jen o vlásek minula vzdálenější tyč!

43:16
    Domácí nepřesně rozehráli a zakázané uvolnění je vrátí zpět před jejich brankáře.

43:25
    Orsava naznačil střelu a udělal si tak prostor. Jeho pokus ale domácí zblokovali.

44:25
    Ondrušek stihl puk až za modrou čárou a Kohouti musejí vyklidit útočné pásmo.

44:27
    Kohouti si zahrají další přesilovku. Dvě minuty za podrážení si odpyká Ondřej Najman (MBL).

44:36
    Hosté se ale velmi rychle osvobozují.

45:10
    Strapáčova střílená přihrávka našla jen brusli jednoho z hostů.

45:26
    Hosté se dostali k protiútoku a Konrád musel přerušit hru. Šťastný číhal u jeho branky na dorážku.

45:48
    Knotkovi sjel puk z hole a jeho přihrávku tak zachytil jeden z bránících hráčů. Hosté se osvobozují.

46:20
    Dujsík hledal střílenou přihrávkou Tomečka, ale jeho záměr vystihl hostující obránce.

46:46
    Pláněk si několika kličkami udělal prostor a získal čas na rozehrávku.

47:03
    Hostům se ale nedaří přechod do útočného pásma. Puk má Švrček.

47:44
    Pabiška hledal přihrávkou z otočky spoluhráče před brankou. Tam ale nikdo nebyl.

48:25
    Dlapa se protáhl kolem levého mantinelu přes Strapáče, ale ztratil rychlost a také jeho střela postrádala razanci.

48:31
    Přesilovku si poprvé v dnešním zápase vyzkouší i hosté. Robin Staněk (OLO) byl potrestán dvěma minutami za hákování.

48:50
    Domácí posílají puk až ke Krošeljovi.

49:18
    Vondrka zkusil překvapit Konráda nečekanou střelou. Ten vyrazil puk před sebe, kde ho jako první našel jeho spoluhráč.

50:00
    Orsava nastřelil jen bránícího hráče.

50:06
    Pláňkův tečovaný pokus zamířil do protipohybu Konráda, ale i mimo branku.

50:50
    Pabiškova rána od modré orazítkovala zadní mantinel.

51:13
    Pabiška nabil před branku Kousalovi, který vyprášil Konrádovy betony. Puk se navíc odrazil zpět k Pabiškovi, na kterého zívala prázdná branka, ale nepovedlo se mu neposedný kotouč usměrnit do sítě.

52:00
    Střelu z vrcholu kruhů srazil jeden z domácích hráčů do ochranné sítě. Vhazovat se bude před Konrádem.

52:05
    Bernadův pokus se zastavil až o zadní mantinel.

52:39
    Eminger s Bernadem si vyměňují puk v obranném pásmu. Marně vyhlížejí cestu vpřed.

53:08
    Staňkovu přihrávku srazil napadající hráč pouze před Konrádovu branku, tam byl v tu chvíli ale pouze Strapáč.

53:43
    Skladaného nahození do útočného pásma zachytil Šťastný.

54:03
    Pláněk střelou zápěstím prověřil lapačku Konráda.

54:12
    Dlapa nastřelil jen napadajícího hráče.

54:30
    Látal zamířil také jen do hráče. Následně dostával ještě Orsava přihrávku před branku, ale byl dobře pokrytý.

54:52
    V další útočné snaze Mladé Boleslavi zabránilo postavení mimo hru.

55:11
    Konrád rozehrál přes celé hřiště až na Krošelje.

55:33
    Kousalovi střela nesedla a Konrád ji bez potíží uklidil za branku.

56:00
    Střelu Tomáše Knotka srazil Ondrušek do ochranné sítě.

56:14
    Holec neprošel přes obranu soupeře.

56:33
    Jergl zablokoval Pláňkovi hokejku a puk tak utekl z obranného pásma Olomouce.

56:57
    Bernad jede s pukem za svou branku.

57:09
    Se střelou Orsavy Konrád neměl potíže. Puk má v lapačce a hra je přerušena.

57:09
    Oddechový čas pro hosty.

Dnešní utkání sleduje 3643 diváků.

57:09
    Mladoboleslavská branka zůstává prázdná!

57:09
    Pláněk se pohnul dřív a Klepiš musí uvolnit místo na buly Vondrkovi.

57:18
    Domácí po mantinelu dostávají kotouč do středního pásma.

57:45
    Střelu z ostrého úhlu si Konrád pohlídal a pak už se puku zmocnil Irgl.

57:56
    Burian dostal puk na útočnou modrou čáru, ale střela pod tlakem napadajícího hráče se mu nepodařila.

58:36
    Hosté se opět rozestavěli v útočném pásmu a JAKUB ORSAVA dostal přihrávku hluboko do pásma. Měl dostatek prostoru a tak si vybruslil na vrchol kruhů a přesnou střelou švihem snížil na rozdíl jediné branky! Asistence: Jan Hanzlík.
    58:36 Jakub ORSAVA - 3:2

59:05
    Pláněk udržel útočné pásmo, ale Krošelj zatím zůstává v brance.

59:14
    Teď ale Kohouti rozehráli nepřesně a i přes veškeré jejich protesty se bude vhazovat před Konrádem.

59:14
    Krošelj nadále zůstává v brance, ale vybruslil si kus dopředu.

59:20
    Mladá Boleslav dobře udělala, protože hned po buly vyrazil dopředu Burian s Irglem. Druhý jmenovaný byl ale příliš rychlý a dostal se do postavení mimo hru.

59:23
    Mladá Boleslav vyhrála buly a Krošelj startuje na střídačku.

59:26
    Hosté ale špatně vystřídali a hráli v šesti hráčích i s brankářem!

59:26
    Nakonec se bude pouze vhazovat v obranném pásmu hostů.

59:35
    Krošelj vyrazil na střídačku, ale Irgl v útočném pásmu zachytil rozehrávku. Minul však branku.

59:55
    Domácí posunují puk aspoň do středního pásma.

Hanáci nakonec uhájili těsné vítězství a kolem Konráda propukla obrovská radost.

Nejlepší hráči utkání:
    HC Olomouc – Aleš Jergl
    BK Mladá Boleslav – Michal Vondrka

V poslední části utkání to dlouho vypadalo, že už další branka nepřijde, ale v samotném závěru, kdy hosté odvolali brankáře, se skóre přece jen měnilo. Při výhodě šestého hráče si Jakub Orsava vybruslil po levém kruhu a přesnou střelou švihem dostal svůj tým na dosah vyrovnání. Hosté poté odvolali brankáře ještě jednou a málem toho litovali, ale Irgl svou šanci neproměnil. Nemusí toho však litovat, protože Konrád poslední útok soupeře zlikvidoval a uhlídal svému týmu těsný náskok. Hanáci tak zvítězili nad Mladou Boleslaví i podruhé a v tabulce přeskočí Spartu.

Střely na branku ve třetí třetině:
    Olomouc – 2 (celkem 20)
    Mladá Boleslav – 11 (celkem 27)

Ode mě je to pro dnešek vše. Já se s Vámi loučím a děkuji Vám za pozornost. Přeji Vám pěkný zbytek večera a budu se těšit zase někdy příště u online přenosů z olomoucké Plecharény, na viděnou! (20:20:10)

Martin Vavruša

Branky a nahrávky: 2. Jergl (Dujsík, Nahodil), 7. Strapáč (J. Galvas, Irgl), 12. Holec (Jergl, Nahodil) – 6. Vondrka (Klepiš, Skalický), 59. Orsava (Hanzlík)

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Ondrušek, J. Galvas, Švrček, Staněk, Jaroměřský, Dujsík, Rutar – Burian, Strapáč, Irgl – Ostřížek, J. Knotek, V. Tomeček – Holec, Nahodil, Jergl – Laš, Skladaný, Mráz.
    BK Mladá Boleslav: Krošelj (Groh) – Němeček, Pláněk, Hanzlík, Dlapa, Bernad, Eminger, J. Drtina – Vondrka, Klepiš, Skalický – Orsava, Žejdl, Látal – P. Musil, T. Knotek, Šťastný – Pabiška, Najman, P. Kousal.

Rozhodčí: Hradil, Kubičík – Bryška, Hanzlík