Washington – New Jersey 6:3 (kon.) | Florida – Buffalo 3:2 (po pr.) | Carolina – Anaheim 1:2 (po pr.)
Colorado – St. Louis 2:3 (po pr.) | Calgary – Los Angeles 4:1 (kon.) | Ottawa – San Jose 6:2 (kon.)

2. Semjon Varlamov (COL) 34 zák., 3 góly, 91,9%
    3. Vladimir Tarasenko (STL) 1+0 (05:57:40)

Statistiky: Střely na bránu: 29-37; Zablokované střely: 23-17; Vhazování: 47%-53%; Hity: 20-15; Přesilové hry: 1/4-1/3; Trestné minuty: 24-15.

Vladimir Tarasenko a Alexander Steen orámovali první třetinu dvěma góly, na které v domácím dresu odpověděli Nikita Zadorov a Mikko Rantanen, který vyrovnal na začátku druhé třetiny na 2:2. Avalanche poslali noc rivalů v Pepsi Center do prodloužení, jenže v něm byli Blues jasně lepší a o jejich nakonec zaslouženém vítězství rozhodl Colton Parayko. Colorado Avalanche 2 St. Louis Blues 3.

61:34 Colton PARAYKO - 2:3

61:34
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    COLTON PARAYKO předvedl na levém křídle parádní sprint, když se dokázal protáhnout kolem Samuela Girarda před bránu a doslova plácnutím do puku na dlouhou hůl na přední tyči překonal Semjona Varlamova mezi rukavicí a pravým betonem! Blues vítězí v Denveru po prodloužení 3:2. Asistence: Joel Edmundson.

60:41
    Blues se dostali k další střele na vrcholu mezikruží, jenže jejich střela skončila nad bránou Avalanche.

60:23
    Colton Parayko z pravého kruhu nahodil puk na vzdálenější levou tyč, kde ho v rychlosti tečoval Ryan O'Reilly, Semjon Varlamov ho ale za svá záda nepustil! Prodloužení začalo lépe pro Blues.

60:01

Colorado dokonalo proti St. Louis comeback, když po špatném vstupu do utkání skórovalo jedou ve druhé i třetí třetiny, a poslalo utkání do prodloužení, které přijde na řadu za pár okamžiků. Skóre po třetí třetině střetnutí. Colorado Avalanche 2 St. Louis Blues 2.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:43
    Před bránou Avs vnikl obrovský závar, Blues se ale prosadit nedokázali, když střelu Zacharyho Sanforda z otočky na bodu pravého kruhu zastavil Semjon Varlamov.

59:10
    Mikko Rantanen v mezikruží zamíchal s pukem a jeho střela z otočky minula levý horní roh brány.

59:00
    Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

58:09
    Nikita Zadorov na levém křídle před vrcholem kruhu pro vhazování napřáhl k táhlé střele zápěstím, která byla na přední tyči zablokována.

57:43
    Útok Blues podél střídaček zastavilo postavení mimo hru a ihned po vhazování přišla rána od modré čáry, kterou pozorný Semjon Varlamov vyrazil před sebe.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 22. Zadorov, 43. Rantanen – 5. Tarasenko (Edmundson, Barbašev), 20. Steen, 62. Parayko (Edmundson)

Colorado Avalanche: Varlamov (Grubauer) – Girard, E. Johnson (A), Zadorov, Cole, Nemeth, Alt – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen – Jost, Kerfoot, C. Wilson – Nieto, Söderberg, Calvert – Andrighetto, Kameněv, Compher. Hlavní trenér: Jared Bednar.
    St. Louis Blues: Allen (Ch. Johnson) – Edmundson, Pietrangelo (C), Dunn, Parayko, Bouwmeester, Bortuzzo – Steen (A), R. O'Reilly, Tarasenko (A) – Fabbri, B. Schenn, Perron – Maroon, Bozak, Blais – Sanford, Barbašev, Sundqvist. Hlavní trenér: Craig Berube.

Rozhodčí: Francis Charron, Wes McCauley. Čároví: Devin Berg, Scott Cherrey

Diváci: 18021