Crystal Palace – Burnley 2:0 (kon.) | Huddersfield Town – Brighton 1:2 (kon.) | Leicester – Watford 2:0 (kon.)
Manchester City – Bournemouth 3:1 (kon.) | Newcastle – West Ham 0:3 (kon.) | Southampton – Manchester Utd. 2:2 (kon.)
Manchester City
3:1 (1:1)
AFC Bournemouth
Sobota 01.12.2018, 16:00 • Etihad Stadium, Manchester • Anglická Premier League • 14. kolo

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek dne. (17:55:23)

Fauly: 9:3

Zápas skončil, jasný favorit Manchester City nakonec získal další tři body, Bournemouth doma porazil 3:1. Domácí byli ve většině zápasu aktivnějším a lepším týmem, takže si vítězství zaslouží a udrží si první místo v tabulce Premier League. Bournemouth naopak prohrál už počtvrté v řadě. Domácí poslal v prvním poločase z dorážky do vedení Bernardo Silva. Na konci poločasu se ale Citizens dostali pod tlak a výsledkem bylo vyrovnání hlavičkou Calluma Wilsona. Ve druhém poločase domácí o svém vítězství rozhodli. Raheem Sterling nejprve trefil tyčku, ale o pár minut později se už radoval z gólové dorážky. Poté ještě přidal gólovou pojistku po přihrávce Saného Fernandinho a o vítězi tohoto duelu už nemohlo být pochyb.

90+4

90+3
    Ještě centroval David Silva, jeho míč v pohodě ze vzduchu stáhl Asmir Begović.

90+3
    Ještě dokonce mohli domácí přidat jeden gól. Vypadalo to, že se chystá Raheem Sterling střílet pravou nohou zpoza šestnáctky. Nakonec se rozhodl přihrávat, ale jeho pas byl nepřesný.

90+2
    Dnešní utkání sleduje 54 409 diváků.

90+2
    Teď už zase hrají domácí a budou chtít dohrát zápas hlavně v klidu.

90+1
    Bournemouth si pak ještě vybojoval rohový kop. Ten rozehrál Simon Francis, ale hosté snížit nedokázali a nevykřesali naději na zázrak.

90+1
    Nastavovat se budou tři minuty.

90
    Bournemouth se ubránil rohovému kopu a pak se vydal po levé straně dopředu. K centru se sice Brooks nedostal, ale hosté budou vhazovat.

90
    Rijád Mahríz byl znovu v akci. Dostal pěkný míč za obranu, ale od míče ho odstavil Tyrone Mings. Domácí mají rohový kop.

89
    Nově vystřídaný útočník Rijád Mahríz se hned zapojil do hry, jeho první akce ale pro domácí nedopadla ideálně.

88
    Akce Bournemouthu po pravé straně byla zastavena, protože v ofsajdu byl jeho kapitán Simon Francis.

87
    Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Bernardo Silva, přichází Rijád Mahríz.

86
    Ten Citizens rozehráli rychle a na krátko a do pokutového území míč nezamířili.

86
    Domácí kopali rohový kop z pravé strany. Míč propadl až za vápno na Saného a ten hned vypálil. Hosté míč srazili na rohový kop.

85
    Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Callum Wilson, přichází Lys Mousset.
    Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Joshua King, přichází Junior Stanislas.

85
    Ten se individuálně dostal ke střele a Asmir Begović musel jeho střelu z velkého úhlu, která byla ale hodně prudká, vyrážet.

Petr Sumbal

Branky: 16. B. Silva, 57. Sterling, 79. Gündoğan (Sané) – 44. C. Wilson (Francis)

Držení míče: 73 % : 27 %.
    Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 4:2. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 9:3.
    Manchester City: Ederson – Danilo, Otamendi, Laporte, Zinčenko (54. Delph) – B. Silva (87. Mahríz), Fernandinho (C), Gündoğan – Sterling, Jesus (77. D. Silva), Sané.
    Náhradníci: Muric – Walker, Kompany, Delph, D. Silva, Mahríz, Foden.

AFC Bournemouth: Begović – Francis (C), S. Cook, Aké, Mings, Daniels – J. King (85. Stanislas), Surman, L. Cook, Fraser (72. Brooks) – C. Wilson (85. Mousset).
    Náhradníci: Boruc – Rico, Gosling, Stanislas, Brooks, Mousset, Defoe.

Rozhodčí: Attwell – Burt, Eaton

Diváci: 54 409