Slavia – Jihlava 2:4 (kon.) | Kladno – Litoměřice 4:2 (kon.) | Kadaň – Frýdek-M. 1:8 (kon.)
Prostějov – Poruba 2011 5:2 (kon.) | Motor ČB – Vsetín 2:1 (kon.) | Přerov – Benátky n/J 4:0 (kon.)
Havířov – Třebíč 4:1 (kon.)
AZ Havířov
4:1 (0:1, 0:0, 4:0)
SK Horácká Slavia Třebíč
Sobota 01.12.2018, 17:30 • Gascontrol Aréna, Havířov • Chance liga • 30. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

V rámci třicátého kola přivítá AZ Havířov v sobotu 1. prosince na svém ledě Třebíč. Zatímco Havířovští hokejisté v posledním kole body vybojovali, Třebíč si i přes dobrý výkon ve svém domácím prostředí proti Kladnu nepřispala ani jeden bod.

Střetnutí Havířova a Třebíče v právě probíhající sezóně se uskutečnilo již v rámci patnáctého kola. Třebíč však výhodu domácího prostředí nevyužila. I před dobrý vstup do zápasu, kdy dokázali třebíčané vsítit braku už po 30 vteřinách hry, dokázali havířovští hokejisté stav do konce první třetiny otočit a po gólech Tomáše Gřeše s Davida Chrobočka vedli 1:2. V průběhu druhé a třetí třetiny měly oba týmy několik slibných šancí, ale ani jeden z týmu se nedokázal prosadit. Havířov si tak po tomto duelu připsal do tabulky 3 body. A jak dopadne další vzájemný zápas? To se dozvíme již zítra.

Poslední sestava SK Horácká Slavia Třebíč:

Dostál – D. Mikyska, Szathmáry, L. Vágner, Nedbal, V. Čejka, Vl. Brož – Vodný, Raška, Süss – Kusko, Nedvídek, Havlát – Malec, Tadeáš Král, Paták – Mlynář, Škvrně, Ferda – M. Novák.

Poslední sestava AZ RESIDOMO Havířov:

Bláha (Štipčák) – Matai (C), Chroboček, Rutar, Dudek, Mrowiec, Bořuta, Cihlář – O. Procházka, F. Seman (A), Kotala – Bambula, Haas (A), Maruna – Rehuš, Pořízek, Gřeš – L. Bednář, R. Veselý, Macuh.

AZ RESIDOMO Havířov: Bláha (Štipčák) – Matai, Chroboček, Rutar, Dudek, Mrowiec, Bořuta, Cihlář – O. Procházka, F. Seman, Kotala – Bambula, Haas, Maruna – Rehuš, Pořízek, Gřeš – L. Bednář, R. Veselý, Macuh.

SK Horácká Slavia Třebíč: Dostál (Do. Svoboda) – D. Mikyska, Szathmáry, L. Vágner, Nedbal, V. Čejka, Vl. Brož, Furch – Kusko, Nedvídek, Havlát – Malec, Tadeáš Král, Paták – Süss, Raška, M. Novák – Mlynář, Škvrně, Ferda.

Rozhodčí: Skopal, Dědek – Měkýš, Dohnal.

Hráči již vjíždí na led. Utkání za malé utkání začne.

00:01

00:42
    Po střele Havláta zvoní tyč!

01:28
    Ofsajd domácích.

01:52
    Po zmatku v rozehrávce na obou stranách, končí puk ve středu hrací plochy.

02:25
    Rutarovo sólo překazil Bláha.

02:53
    Zakázané uvolnění domácích.

03:19
    Po nepřesné přihrávce Rašky, končí puk v rohu kluziště.

03:55
    Malec v obrovské šanci míjí Bláhovu svatyňi.

04:36
    Chrobočkovu střelu vyráží Dostál betonem.

05:41
    Nedbalovu nebezpečnou střelu do horní části branky vyráží Bláha do ochranné sítě.

06:27
    Dvě nebezpečné akce na obou stranách skončili vždy na vyrážečce obou golmanů.

08:11
    Škvrně napadá havířovské beky za jejich vlastní brankou. Puku se však ani v jednom případu nezmocnil.

08:57
    Pořízek ve vyložené šanci trefil beton Dostála.

09:48
    Semanovo napadání se vyplatilo a domácí se ujímají kotouče za Dostálovou brankou.

10:39
    Kotala se snažil najít před brankou Semana. Puk k němu však nedošel.

11:02
    Zakázané uvolnění hostí.

12:15
    Rehuš svou střelou z pravého kruhu prověřil Dostálovu pozornost.

13:03
    Paták po faulu Chrobočka padá a bude nařízeno trestné střílení.

13:03
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    Trestné střílení proměnil SILVESTER KUSKO.
    13:03 Silvester KUSKO - 0:1

14:23
    Haas nebezpečně najížděl na přihrávku před Dostálovu branku. Golman Třebíče raději ukrývá puk do své lapačky.

15:02
    Gřešovu nebezpečnou střelu z mezikruží Dostal chytá.

15:10

15:48
    Rozhodčí po zašlápnutí puku v rohu kluziště přerušuje hru.

16:53
    Domácí vybojovali puk v obranném pásmu hostujícího celku a drží Třebíč pod tlakem.

18:20
    Po chybné Rehuše se domácí hosté ujímají kotouče.

18:30
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Robert Havlát – 2 min., podrážení).

18:31
    Domácí zahájili svou první přesilovou hru, dokáží ji využít ?

18:44
    Hosté se osvobozují.

19:00
    Běží poslední minuta první třetiny.

19:26
    Procházkovu střelu Dostál vyráží do rohu.

19:50
    Marunova střela z mezikruží končí za Dostálovou brankou.

20:00

V první třetině jsme viděli dobrou hru z obou stran. Skórovala však jen Třebíč, která po faulu Chrobočka proměnila trestné střílení. Po první třetině tak svítí na světelné tabuli skóre 0:1. Druhá třetina začne cca v 18:20.

Hráči již vjíždí na hrací plochu. Druhá třetina za malý moment začne.

20:01

20:20
    První dobrá akce domácích končí mezi Dostálovými betony.

20:27
    Kotala před brankou tečuje puk těsně před Dostálovou brankou. Puk však se odrazil pouze do výstroje hostujícího brankáře.

20:34

21:49
    Gřešovu střelu vyráží Dostál mimo.

22:30
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Radek Veselý – 2 min., vysoká hůl).

22:53
    Třebíči se ve své první přesilovce nedaří dostat před Bláhovu

23:52
    Rozhodčí signalizuje další trest Havířova.

24:08
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Jan Maruna – 2 min., podrážení).

24:45
    Domácí se osvobozují.

25:30
    Mikyskovo vyhození končí až na střídačce domácích.

26:25
    Zakázané uvolnění Třebíče.

27:11

27:11
    I několikáté zakázané uvolnění domácích ukazuje na nepřesnou hru obou celků.

27:51
    Kotalovu střelu sráží Čejka do ochranné sítě.

29:04
    Dudkovu nebezpečnou střelu z pravého kruhu vyráží Dostál do rohu.

29:42
    Vágner unikl všem havířovským hráčům. Proti jeho střele zasáhl až Bláha betonem.

30:05
    Bednář hledal Marunu před brankou. Puk byl však ztečován mimo jeho dosah.

30:42
    Zakázané uvolnění hostujícího celku.

32:07
    Další zakázané uvolnění Třebíče.

32:33
    K Marunovi se po nečekaném odrazu od konstrukce branky dostal puk. Svou velkou šanci však nevyužil.

33:05
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Michal Furch – 2 min., držení).

33:22
    Kotala si šikovně vyjel s pukem pravý kruh. Jeho střelu vyráží Dostál betonem do rohu.

34:04
    Třebíč se osvobozuje.

34:33
    Veselého střela od modré končí nad Dostálovou brankou.

34:55
    Haas vyslal další střelu na třebíčskou branku. Ta však letí opět mimo.

35:43
    Kotala v akci 2 na 1 míjí Dostálovu branku.

37:02
    Domácí drží Třebíč pod tlakem. Hosté však všechny jejich střely blokují.

37:53
    Raška obkroužil celou branku a Bláha byl nucen předvést krásný zákrok betonem.

38:00
    Probíhají poslední 2 minuty druhé třetiny.

38:39

39:04
    Rehušova střela z nulového úhlu, končí pouze v boční síťi.

40:00

Ve druhé třetině jsme viděli na obou stranách chyby v rozehrávkách a puky často končili mimo hole všech hráčů. Třetí třetina jistě přinese pěkné akce na obou stranách, protože oba týmy budou chtít strhnout vítězství na svou stranu. Třetí třetina začne cca v 19:14.

Hráči již vjíždí na led. Třetí třetina za malou chvíli začne.

40:01

40:40
    Bednář hledal rozjetého Kotalu. Puk byt zastaven jedním z třebíčských obránců.

41:38
    Havířov právě vstřelil branku!
    Zpoza branky nahrával Tomáš Gřeš na volného JAKUBA KOTALU. Ten svou rychlou reakcí vsítil první havířovskou branku. Asistence: Tomáš Gřeš, Radek Pořízek.
    41:38 Jakub MATAI - 1:1

43:45
    Domácí drží Třebíč pod tlakem. Dostál v brance však všechny havířovské pokusy chytá.

43:58
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (2 min. – podrážení).

45:23
    Druhou branku střílí po pěkné akci RADEK VESELÝ. Asistence: Antonín Bořuta.
    45:23 Radek VESELÝ - 2:1

46:59

47:16
    Gřeš od modré prověřil Dostála. Ten chytá puk do své lapačky.

48:03
    Veselý v obrovské šanci přestřeluje.

49:44
    Po krásné souhře se prosazuje TOMÁŠ GŘEŠ. Asistence: Jakub Kotala.
    49:44 Tomáš GŘEŠ - 3:1

via Gfycat

51:50
    Vyhozený kotouč končí na střídačce domácích.

51:58
    Dnešní utkání sleduje 868 diváků.

54:01
    Domácí přebírají na konci zápasu po 2 vstřelených gólech iniciativu a drží Třebíčané pod tlakem.

54:43
    A je tu další branka domácích. Branku vstřelil po chybném zákroku BRANISLAV REHUŠ. Asistence: Radek Veselý, David Chroboček.
    54:43 Branislav REHUŠ - 4:1

56:06
    Nedbalova střela z otočky končí těsně vedle Bláhovy branky.

58:00
    Běží poslední 2 minuty třetí třetiny.

58:42
    Vágner od modré míjí branku.

Poslední třetina dnešního zápasu byla rozhodující. Domácí hokejisté dokázali vstřelit v poslední třetině 4 branky a zaslouženě tak získávají 3 body.

Další zápas sehrají domácí hokejisté ve středu 5.12 od 18:00
    Třebíčané hrají na ledě Ústí nad Labem taktéž ve středu 5.12 od 18:00.

Ode mě je to pro dnešek vše, tak zase někdy napočtenou. Přeji příjemný zbytek večera. (19:53:46)

Jan Kudělka

Branky a nahrávky: 42. Kotala (Gřeš, Pořízek), 46. R. Veselý (Bořuta), 50. Gřeš (Kotala), 55. Rehuš (R. Veselý, Chroboček) – 14. Kusko

AZ Havířov: Bláha (Štipčák) – Matai, Chroboček, Rutar, Dudek, Mrowiec, Bořuta, Cihlář – O. Procházka, F. Seman, Kotala – Bambula, Haas, Maruna – Rehuš, Pořízek, Gřeš – L. Bednář, R. Veselý, Macuh.

Rozhodčí: Skopal, Dědek – Měkýš, Dohnal