Toulouse – Dijon 2:2 (kon.) | Marseille – Remeš 0:0 (kon.) | Rennes – Štrasburk 1:4 (kon.)
Bordeaux – PSG 2:2 (kon.)
Toulouse FC
2:2 (0:1,2:1)
Dijon FCO
Neděle 02.12.2018, 15:00 • Stadium Municipal, Toulouse • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 15. kolo

Nikdo by asi nečekal, že dnešní zápas mezi Toulouse a Dijonem bude tak zajímavý, protože hned od páté minuty hráli hráči domácího celku, díky faulu brankáře Reyneta, který dostal červenou kartu v deseti. Početní výhody využili hosté ve 26. minutě, kdy se Aguerd nejlépe zorientoval ve vápně a poslal Dijon do vedení. Do konce poločasu a stejně tak na začátku druhé půle dominovali hře hráči Dijonu, kteří měli na hrací ploše o jednoho hráče více. Další branka přišla v 69. minutě, kdy poslal Dijon do dvoubrankového rozdílu Abeid střelou k pravé tyči. Domácí tým se však nevzdal, což se vyplatilo hned v 72. minutě, kdy Gradel trefil nůžkami balón ve vzduchu a snížil krásnou střelou na rozdíl jedné branky. Hned o pět minut déle střelec Gradel přihrál Isekovi přihrávku ve vápně, kterou druhý jmenovaný trefil přesně k pravé tyči. I když do konce utkání bylo k vidění několik šancí na obou stranách, tak ani jeden tým již nedokázal skórovat. (17:01:38)

Držení míče: 35 % : 65 %.
    Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 4:8. Rohy: 1:5. Ofsajdy: 1:6. Fauly: 12:17.

90+4

90+3
    Žlutou kartu dostává Frédéric Sammaritano (Dijon FCO).

90+2
    Hosté mají balón na kopačkách, ale dopředu se s ním nyní moc nehrnou.

90+1
    Rozhodčí nastavuje 4 minuty!

89
    Haddadi skvěle zastavil útok Dijonu a jeho tým tak může společně postupovat vpřed.

88
    Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Wesley Lautoa, přichází Jordan Marié.

87
    Závěr zápasu je vcelku divoký, oba dva týmy se dostávají do velkých šancí a hra je dosti otevřená.

86
    Gradel vyslal na branku další střelu, která ale bez problémů končí v rukavicích Rúnarssona.
    84. Reyneta zachráníla tyč

via Gfycat

84
    Slitiho střela ze standardní situace končí na pravé tyčce!

83
    Sliti byl těsně před vápnem zastaven nedovoleným způsobem a Dijon má tak šanci na změnu skóre.

82
    Hosté teď mohli dát branku, ale Tavrares ve vápně zvolil místo střely přihrávku, která mířila přímo na kopačku jednoho z obránců Toulouse.

81
    Faul na polovině, rozehrávat bude tým hostů.

80
    Tavares nyní měl šanci na změnu skóre, ale těsně před brankou byl skvěle zastaven obráncem Toulouse.

79
    Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Mehdi Abeid, přichází Frédéric Sammaritano.
    77. Aaron Leya Iseka - 2:2

via Gfycat

77
    Toulouse právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je AARON LEYA ISEKA, který dostal přesnou přihrávku od Gradela a střelou k pravé tyči si připisuje první branku za Toulouse. Asistence: Max-Alain Gradel.

Adam Mitáš

Branky: 72. Gradel (Dossevi), 77. Leya Iseka (Gradel) – 26. Aguerd (Tavares), 69. Abeid (Slití)

Karty:   74. Leya Iseka (TOU) – 3. Lautoa (DIJ), 62. Abeid (DIJ), 90+3. Sammaritano (DIJ)   5. Reynet (TOU)

Toulouse FC: Reynet – Moreira (67. Durmaz), Amian, Jullien, Moubandje – Sidibé (6. Goicoechea), Cahuzac – Dossevi, García, Gradel – Mubele (58. Leya Iseka).
    Náhradníci: Goicoechea – Bostock, Durmaz, Jean, Leya Iseka, Sanogo, Diakité.

Dijon FCO: Rúnarsson – Rosier, Yambéré, Aguerd, Haddadí – Abeid (79. Sammaritano), Lautoa (88. Marié) – Amalfitano, Jeannot (63. Saïd), Slití – Tavares.
    Náhradníci: Allain – Alphonse, Chafik, Marié, Saïd, Sammaritano, Doumbouya.

Rozhodčí: Miguelgorry J