Aves – Nacional 2:3 (kon.) | Portimonense – Tondela 3:2 (kon.) | Chaves – Guimarães 0:1 (kon.)
Boavista – Porto 0:1 (kon.)
CD Aves
2:3 (1:1)
CD Nacional
Neděle 02.12.2018, 16:00 • Estádio do Clube Desportivo das Aves • Portugalská Primeira Liga • 11. kolo

To je ode mne pro dnešek vše, děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera. (17:58:24)

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 6:7. Střely mimo: 3:9. Rohy: 9:4. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 16:19.

A je konec. Hosté nakonec vítězí 3:2 a mohou se tak radovat, jelikož se dostávají pryč ze sestupového místa. Hráčem utkání byl zvolen hostující hráč, KALINDI. Začátek druhého poločasu přinesl mnoho faulů, ovšem vše přerušila penalta v 65. minutě, kterou proměnil Camacho. Domácí se snažili vyrovnat, ale nakonec ještě inkasovali na 3:1 a zápas byl už rozhodnutý. O dvě minuty později však Baldé snížil, ale to už bylo opravdu vše. Hosté tak překvapivě vítězi a domácí se tak dostávají na sestupovou pozici.

90+5

90+5
    Žlutou kartu dostává Carlos Ponck (CD Aves).
    Žlutou kartu dostává Bryan Rochez (CD Nacional).

90+3
    Domácí se ještě snaží proniknout do vápna hostů, ovšem hosté jsou stažení a obranu perně hlídají.

90+1
    Do konce utkání se nastavují 4 minuty.
    88. Mama BALDÉ - 2:3

88
    CD Aves právě vstřelilo branku!
    A domácí ještě snižují.
    Do vápna přilétl dlouhý centr z pravé strany. Míč se nešťastně odrazil od jednoho z obránců a MAMA BALDÉ, tak pronikl sám na brankáře, kterého si náramně přehodil.

86
    Střídání v týmu CD Nacional: ze hřiště odchází Jota, přichází Aleksandar Paločević.
    85. Bryan ROCHEZ - 1:3

85
    Nacional právě vstřelil branku!
    A hned další akce hostů, končí v síti.
    Hosté opět osídlili brankoviště domácích, kde si to perfektně přihráli. Riascos na zadní tyči našel úplně volného BRYANA ROCHEZE, který podstatě skóroval do odkryté klece.

83
    Domácí mají obrovské štěstí, že poslední akce hostů, neskončila v síti. Na hranici vápna si to hosté skvěle přihráli a Rochez zkusil technickou střelu placírkou, která jen o centimetr minula branku.

80
    Hosté se dostali do rychlého protiútoku a nechybělo ani zakončení, do střely zpoza vápna se položil Marakis, ovšem jeho střela letěla vysoko nad.

79
    Domácí v posledních minutách velmi tvrdě a rychle útočí, jediné co jim chybí je přesné zakončení.

78
    Střídání v týmu CD Nacional: ze hřiště odchází Witiness Quembo, přichází José Brayan Riascos.
    Střídání v týmu CD Nacional: ze hřiště odchází Okacha Hamzauí, přichází Bryan Rochez.

76
    Domácí dostali výhodu, již osmého rohu, ovšem ani ten nevyšel.

74
    Střídání v týmu CD Aves: ze hřiště odchází Nélson Lenho, přichází Mama Baldé.

72
    Rohové kopy dnes nejsou pro domácí to pravé ořechové, a proto míč skončil rovnou v rukavicích Guimaraese.

72
    Domácí se snaží rychle vyrovnat a nyní mají výhodu rohového kopu.

71
    Střídání v týmu CD Aves: ze hřiště odchází Luis Fariña, přichází Rodrigues.

68
    K vyrovnání moc nechybělo! Rohový kop letěl na zadní tyč, kde se do hlavičky položil Gomes, jeho pokus však skončil těsně vedle levé tyče.

67
    Domácí budou zahrávat rohový kop.

65
    A hosté úspěšně proměňují penaltu. Pokutový kop na sebe vzal JOÃO CAMACHO, který to poslal přesně k levé tyči, brankář skočil na druhou stranu.

64
    Žlutou kartu dostává Nildo Petrolina (CD Aves).

63
    Byla nařízena penalta pro Nacional.

63
    Rozhodčí s pomocí videa přezkoumává faul na hostujícího útočníka ve vápně.

61
    Domácí se pokoušeli o centr z pravé strany, ovšem celou akci lépe přečetl obránce Campos a míč poslal do bezpečí.

58
    Rohový kop byl poslán do středu vápna, kde se o hlavičku pokusil Lenho, jeho hlavičky však letěla těsně vedle pravé tyče.

58
    Ve vápně hostů přišel faul na útočníka Derleye, rozhodčí však penaltu nepíská a to se jak hráčům, tak fanouškům nelíbí, bude z toho pouze rohový kop.

57
    Střídání v týmu CD Aves: ze hřiště odchází Claudio Falcao, přichází Vítor Gomes.

56
    Druhý poločas je bohatý spíše na fauly, než na šance a zatím je to samý volný kop.

52
    Rohový kop nadělal menší zmatky ve vápně a Rodrigo odkopl míč až na hranici malého vápna, takže domácí měli opět štěstí.

52
    Hosté budou zahrávat rohový kop.

51
    Žlutou kartu dostává Kalindi (CD Nacional).

50
    Přímý kop se zahrával i na druhé straně, ovšem ani ten nebyl úspěšný a míč rovnou ze vzduchu sbíral brankář.

48
    Přímý kop skončil pouze ve zdi a hra se tak stěhuje na druhou stranu.

47
    Druhý poločas začíná faulem v blízkosti vápna hostů, pro domácí je to tedy přímý kop z velmi dobré vzdálenosti.

46

Je za námi první poločas, který nám přinesl dvě branky. Do vedení se překvapivě dostali hosté, kteří se do té doby bránili. Vedení si hosté udrželi pouze 11 minut, jelikož se domácím z volného kopu podařilo vyrovnat. Více šancí zatím měli hosté, kdyby všechny proměnili, vedli by tak 4:1. První poločas přinesl mnoho faulů a také tři žluté karty. Uvidíme co si hráči poví v kabině, druhý poločas začne přibližně v 17:00.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+2

45+1
    Do konce prvního poločasu byla nastavena jedna minuta.

45
    Ani na druhé straně rohový kop nic nepřinesl a hosté tak mohou stahovat do obrany.

44
    Hosté mají dnes brilantní protiútoky a málem to bylo 2:1. Quembo skvěle utekl a dostal se sám i do zakončení, kde však netrefil odkrytou klec a následoval tak rohový kop.

43
    Rohové kopy domácím dnes nevychází a mezi nimi je i tento. Míče se zmocnili hosté, kteří zakládají protiútok.

42

39
    Hráči Aves si vytvořili skvělou akci, ovšem chybělo zakončení. Do vápna hostů připlul pozemní centr z levé strany, na který však ani jeden z útočníků nezareagoval a míče se tak zmocnili hosté.

37
    I přesto, že hosté dostali na 1:1, tak začínají více a více útočit, zatímco domácí opět přestávají hrát.

35
    Žlutou kartu dostává Okacha Hamzauí (CD Nacional).
    32. Carlos PONCK - 1:1

32
    A domácí vyrovnávají!
    Domácí měli výhodu přímého kopu, který byl poslán na přední tyč, odkud se míč odrazil do vzduchu, zpět do středu vápna, a tam si nejvýše vyskočil CARLOS PONCK a svojí hlavičkou míč umístil k pravé tyči.

30
    Hosté budou zahrávat druhý rohový kop.

29
    Žlutou kartu dostává Luis Fariña (CD Aves).

28
    Hra se začíná přiostřovat a teď přišel velmi tvrdý náraz. Fariňa v plné rychlosti srazil k zemi Kalindiho a od rozhodčího si odnáší dárek v podobě žluté karty.

26
    Přímý kop letěl skvěle do středu vápna, kde nejvýše vyskočil EL Adoua a do hlavičky se dobře položil. Jeho pokus mu však vyrazil brankář Guimaraes.

25
    Coelho poměrně tvrdě zfauloval Fariňu a momentálně může být rád, že rozhodčí nevytáhl kartu, jelikož jednu žlutou již má.

23
    Domácí se budou muset rychle oklepat, jelikož zatím jako favorité nehrají.
    21. Vítor GONÇALVES - 0:1

21
    A hosté nakonec vedou!
    Joel Camacho běžel po pravé straně, kde se mu podařilo i úspěšně odcentrovat na přední tyč, kam si skvěle naběhl VÍTOR GONÇALVES, který jen natáhl nohu a mohl se radovat.

19
    Hra se přestěhovala na půlku domácích, kde se hráči Nacionalu snaží odskočit do vedení, obrana domácích zatím pevně drží a hosté tak nemohou zakončit.

16
    Amilton v obrovské šanci netrefil branku a spálil tak velkou tutovku. Domácí se dostali na hranici vápna, kde přišli menší kombinace, až se nakonec uvolnil Amilton a měl před sebou již jednoho obránce a branku, míč mu však uskočil a branku vůbec netrefil.

15
    Domácí budou vhazovat ve velké blízkosti hostujícího vápna.

13
    Rohový kop domácím obráncům již žádné problémy nezpůsobil a bezpečně se ubránili.

12
    Domácí měli opět namále. Marakis se skvěle uvolnil a z pravé strany dokázal přesně odcentrovat, na zadní tyč, kde si sebíhal Quembo, ten byl ovšem atakovaný jedním z obránců a ten na poslední chvíli míč stečoval do zámezí.

8
    I na druhé straně se domácí dostali k zakončení a ke gólu moc nechybělo. Falcao získal míč a na hranici vápna se individuálně proběhl do dobré pozice, ze které technicky zakončil, míč těsně minul levou tyč.

6
    Málem z toho byla branka. Hosté se opravdu dostali do rychlého protiútoku a nechybělo ani zakončení. Marakis, našel ve vápně volně nabíhajícího Hamzauía, který se následně dostal sám před brankáře, na kterého však nevyzrál.

6
    Stejně jak volný kop, tak i rohový kop, nebyl zahrán nejlépe a na přední tyči byl připravený obránce. Hosté tak mohou do protiútoku.

5
    Domácí budou zahrávat první roh v utkání.

4
    Z volného kopu domácí hráči nic zajímavého nevymysleli a z celé akce nejlépe vyšli obránci.

4
    Rozhodčí se ujistil a následuje volný kop pro domácí.

3
    Faul Diega Coelha šel rozhodčí přehodnotit na video.

3
    Žlutou kartu dostává Diego Coelho (CD Nacional).

2
    A je tu první faul, který je už za kartu. Coelho tvrdě v souboji zajel do jednoho z hráčů a rozhodčí si toho lehce všiml.

1
    O úvodní výkop se postarali domácí a ihned přišel dlouhý nákop na druhou stranu, míče se žádný z hráčů nezmocnil, a tak následuje odkop od brány.

1

Hráči jsou již připraveni na hřišti, domácí dnes nastupují v červených dresech, hosté v černých.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

CD Aves: A. Ferreira – Lenho, Ponck, Rodrigo Defendi, Rodrigo – Petrolina, El Adoua, Falcao, Fariña – Derley, Amilton.
    Náhradníci: Beunardeau – Costa, Elhouni, V. Gomes, Jorge Fellipe, M. Baldé, Rodrigues.

CD Nacional: Guimarães – Kalindi, F. Lopes, D. Coelho, N. Campos – Camacho, Marakis, Jota, Quembo – Gonçalves, Hamzauí.
    Náhradníci: Franca – Gorré, Riascos, Paločević, Rochez, Kaká, Madu.

Rozhodčí: J. Pinheiro – B. Rodrigues, N. Eiras.

CD Nacional:

Nacionalu se v této sezóně moc nedaří a momentálně jsou na 17. místě, což je předposlední. Poslední kolo však dokázali vyhrát 1:0 nad Marítimem. Hostům bude chybět pouze jeden hrát, který hraje spíše střídačku. Hosté jsou dnes outsideři, ovšem to neznamená, že nemohou překvapit. Nacional venku naposledy vyhrál 26.8.2018, od té doby samé remízy a prohry. Uvidíme jak si s tím hosté poradí, zápas začíná v 16:00, tak si přijďte počíst.

CD Aves:

Aves je sice na 12. místě, ale jsou pouze bod od sestupových míst. Aves v posledních dvou zápasech vyhrálo a dnes budou chtít v sérii pokračovat. Domácím budou chybět tři hráči z toho dva klíčový. Domácí jsou dnes i kurzový favoriti a uvidíme zda tuto roli splní. Poslední vzájemný zápas se odehrál v roce 2015 a vítězně z něj vyšli hráči Nacionalu. Nacional je až na 17. místě, ovšem mají pouze o bod méně.

Dobrý den, vítám Vás u 11. kola nejvyšší portugalské soutěže. Dnes se podíváme na zápas CD Aves – CD Nacional. Nacional se drží na předposledním místě s 9 body a jsou dnešními outsidery.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.