Liberec – Kometa Brno 5:2 (kon.) | Pardubice – Olomouc 1:4 (kon.) | Chomutov – K. Vary 1:3 (kon.)
Mladá Boleslav – Zlín 2:3 (kon.) | Vítkovice – Mountfield HK 4:5 (2:3 po s.n.) | Plzeň – Třinec 1:4 (kon.)
BK Mladá Boleslav
2:3 (0:0, 1:3, 1:0)
Berani Zlín
Neděle 02.12.2018, 16:00 • ŠKOENERGO Aréna • Tipsport extraliga • 24. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Hezké nedělní odpoledne, vítejte u přenosu z utkání 24. kola hokejové Tipsport extraligy. BK Mladá Boleslav na svém ledě hostí Berany ze Zlína.

Bruslaři už poměrně dlouhou dobu figurují na 12. příčce tabulky. Díky zlepšené formě z posledních několika zápasů však stáhli svou ztrátu na mužstva ze středu extraligového pořadí. Po 23 kolech mají na kontě 30 bodů a například na sedmou Spartu ztrácí jen šest bodů.

Z posledních pěti kol svěřenci trenéra Miloslava Hořavy třikrát vyhráli. V posledním utkání, jež odehráli tento pátek, však nestačili na Olomouc a z Hané si domů odvezli porážku 2:3. Proto budou jistě chtít využít výhody domácího prostředí a proti Zlínu se vrátit na vítěznou vlnu.

Nejproduktivnější hráči:
    Jakub Klepiš 19 bodů (8+11)
    Michal Vondrka 16 bodů (9+7)
    Pavol Skalický 12 bodů (3+9)

PSG Berani Zlín

Berani z Baťova města hrají v poslední době ve velmi dobré forma a i díky tomu se posunuli tabulkou vzhůru. Aktuálně se po 23 kolech drží na osmé příčce tabulky, vybojovali celkem 35 bodů.

Z posledních pěti zápasů přitom vytěžili hned jedenáctibodový zisk, nestačili jen na Spartu. Porazili však Vítkovice, Plzeň i Pardubice, a v zatím posledním utkání doma zdolali chomutovské Piráty 3:2 po samostatných nájezdech.

Jiří Ondráček 16 bodů (8+8)
    Jakub Šlahař 15 bodů (6+9)
    Jakub Herman 14 bodů (6+8)
    Tomáš Fořt 14 bodů (4+10)
    Zdeněk Okál má na kontě zatím dva kandaské body.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

BK Mladá Boleslav: Krošelj (Groh) – Kotvan, Pláněk, Hanzlík (A), Dlapa, Bernad, Němeček, Eminger – Vondrka (C), Klepiš (A), Skalický – Orsava, Žejdl, Šťastný – P. Musil, T. Knotek, Látal – Pabiška, Najman, P. Kousal.

PSG Berani Zlín: J. Sedláček (Štůrala) – Freibergs, Nosek (A), Valenta, Gazda, Žižka (C), Řezníček, Ferenc – Kubiš (A), Fořt, J. Ondráček – Lakatoš, Fryšara, Honejsek – Okál, P. Sedláček, E. Kulda – Poletín, Popelka, Šlahař.

Rozhodčí: Hejduk, Bejček – Ganger, Malý.

00:01

00:10
    Klepiš uspěl při úvodním vhazování proti Fořtovi a s kotoučem budou hrát Bruslaři.

00:23
    Vzápětí je ale zastavuje ofsajd.

00:55
    Orsava vybojoval puk pro Šťastného. Ten chtěl vracet svému kolegovi, který ale mezitím přišel o hůl. Zlínští rozehrávají.

02:03
    Bernad od modré čáry nahazoval, trefil ale jen klečícího Okála.

02:23
    První vyloučení – hostující Tomáš Valenta jde pykat za držení.

03:02
    Vondrka neudržel kotouč v pásmu a domácí rozehrávají ze střední třetiny.

03:12
    Sedláček si poradil s výpadem domácího týmu.

04:04
    Bruslaři soupeře zamkli, ale zatím nenacházejí palebné pozice.

04:08
    Klepiš to teď zkusil z levého kruhu, Jakub Sedláček byl pozorný.

04:23

05:04
    Němeček se vydal dopředu, vystihl nepřesnou rozehrávku Beranů a ještě nahrál do šance Najmanovi. Ten ale zblízka minul.

06:02
    Žejdl ještě zkusil vyšperkovat útočnou akci nahrávkou do prostoru, kde tušil Orsavu. Ten měl ale k puku daleko a brankář Sedláček tak mohl přerušit hru.

Následuje komerční přestávka.

06:31
    Látal dobře zapracoval v rohu kluziště a dokázal ještě postrčit puk k modré lajně na Bernada. Ten posunul doleva na Pláňka, s jehož bombou si poradil zlínský brankář.

07:19
    Hosté dopravili kotouč do sítě, hlavní sudí si jde zavolat s videem.

07:19
    Gól neplatí. Ondráčkovo nahození totiž Kubiš dopravil do branky kopnutím.

07:44
    Ofsajd Boleslavských.

08:25
    Klepiš zpoza branky nahrál Pláňkovi, jeho rána neprošla skrz klubko hráčů až na branku.

09:30
    Velké sólo Lukáše Pabišky z vlastní třetiny končí střelou. Sedláček vyráží.

09:50
    Kotvan udržel Kuldu mimo palebnou pozici.

10:20
    Zakázané uvolnění domácího týmu.

10:57
    Šťastný vypálil od modré, Sedláček vyrazil do rohu.

11:54
    Klepiš nastřelil puk do skrumáže před brankou, do ní se ale touš nedostal.

13:30
    Už dobrou minutu se hraje v pásmu Boleslavi, puk poletuje po mantinelech sem a tam.

13:37
    Situaci ukončuje zakázané uvolnění domácího manšaftu.

14:21
    David Šťastný se výborně vrátil a zachytil Lakatošovu nahrávku.

15:11
    Vondrka si narazil s Klepišem a vypálil, mířil nad.

15:50
    Tentokrát se píská zakázané uvolnění Beranů.

16:24
    Bernadovo nahození se odrazilo od Látalovy výstroje a nepříjemně změnilo směr, Sedláček se štěstím vytěsnil kotouč mimo.

16:34
    Vondrka pálil pohotově hned po buly, přízemní rány Sedláček vykopl betonem.

16:54
    Dlapa střílel od modré, trefil Skalického.

18:12
    Šťastného svižná střela končí na zadním hrazení.

19:01
    Šťastný mohl dorážet do prázdné, ale zakopl a padl k ledu.

19:28
    Pláněk nebezpečně pálil a potom přišla ještě jedna nebezpečná situace. Domácí jsou ve velkém tlaku, který hosté hasí zakázaným uvolněním.

19:45
    Teď se neujala ani Dlapova dělovka od modré.

19:50
    Emoce se projevily naplno, Klepiš ostře atakoval Fořta a potom z toho byla hromadná strkanice. Vylučovat se ale podle všeho nebude.

20:00
    Už po odpískání sekl Látal holí po Okálovi a vyfasoval za to trest na pět minut a do konce utkání za bodnutí špičkou hole. Pětiminutový trest za něj odpyká Ondřej Najman.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

První dvacetiminutovka nabídla poměrně dost zajímavých momentů – neuznaný gól Zlína, několik velice slušných šancí domácích Bruslařů a v závěru i emoce a šarvátky. Uvidíme, zdali se v následujícím dějství konečně dočkáme i (regulérních) gólů...

Druhá třetina začne přibližně v 16:53.

20:01

20:23
    Domácí tým teď čeká dlouhé oslabení. Rychle se mu ale daří vyhodit puk ven.

21:04
    Dlapa zase posílá touš až k brance Beranů.

21:36
    Zlín opět opouští útočné pásmo.

21:47
    Z mezikruží vypálil Pavel Sedláček.

22:01
    Zlín právě vstřelil branku!
    EDGARS KULDA byl sám u pravé tyče a došťouchal puk do branky. Zlín se tak ujímá vedení. Asistence: Daniel Gazda, Dominik Lakatoš.
    22:01 Edgars KULDA - 0:1

22:57
    Krošelj chytá puk do lapačky a přerušuje hru.

23:09
    Dva domácí vyletěli dopředu a nakonec Skalický bekhendem prověřil Sedláčka, ten kotouč odrazil ven z branky.

24:16
    Kotvan vystrčil puk ven z pásma a Kousal najížděl na Sedláčka, ten jej vychytal.

24:26
    Stejně dopadl i souboj Krošelje s Okálem na druhé straně, i domácí brankář samostatný únik vyčapal.

25:00
    Domácí hrají v plném počtu.

25:10
    Zakázané uvolnění, Bruslaři si neuvědomili, že Najman už se zase vrátil z trestné na led.

25:15
    Freibergs objel Klepiše a vypálil, Krošelj vyráží.

26:14
    Žižka nedokázal zastavit pronikajícího Šťastného a sám přitom skončil na ledě.

26:34
    Němečkovu ránu zablokoval právě zlínský kapitán Tomáš Žižka.

27:25
    Obrovský kiks v domácí rozehrávce nepotrestal Zdeněk Okál. Ten dostal kotouč po rychlé výměně puku před prázdnou branku, nicméně nepochopitelně vystřelil úplně mimo.

28:01
    DANIEL GAZDA vypálil po nahrávce od Šlahaře od modré čáry a puk se na své cestě do branky několikrát odrazil, načež se od betonu Krošelje dostal až za čáru.
    28:01 Daniel GAZDA - 0:2

29:06
    Najman projel do útočného pásma a pohotovým švihem zaměstnal Sedláčkovu lapačku.

29:17
    Do dobrých šancí se dostal Knotek, kterému nejprve puk přeskočil hokejku a potom domácí útočník pálil do obránce.

30:05
    Žejdl nahodil od modré a kotouč projel jen těsně kolem zadní tyče.

31:28
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Klepiš naskočil na led místo Kousala a hned se dostal na pravém kruhu k puku, který ještě vrátil za sebe na najíždějícího MICHALA VONDRKU. Domácí kapitán vypálil z první k tyči, Sedláček byl krátký. Asistence: Jakub Klepiš, Pavol Skalický.
    31:28 Michal VONDRKA - 1:2

32:22
    Vondrka nepustil Freibergse ke střele a domácí tým se dostává ven z vlastní třetiny.

32:54
    Okál zavezl kotouč až k brance a zkusil ho protlačit k bližší tyči. Krošelj byl proti a ustál i následnou situaci, kdy se k dorážkám tlačili Kulda s Gazdou.

33:28
    Žejdl poslal puk zpoza branky na Šťastného, jeho zakončení pokryl Sedláček.

34:00
    Klepiš ze vzduchu sklepl puk do rohu na Vondrku, který okamžitě nabíjel mezi kruhy Skalickému. Slovenský forvard domácího týmu ale promáchl.

34:37
    Mladý obránce DANIEL GAZDA je dnes při chuti. Zlínský bek nejprve vypálil těsně vedle, načež ale na modré sebral zpětný pas od Honejska a vybombil do šibenice. Krošelj neměl nárok. Asistence: Antonín Honejsek.
    34:37 Daniel GAZDA - 1:3

34:55
    Je pískáno zakázané uvolnění domácích.

35:23
    Ofsajd Bruslařů.

35:40
    Pabiškova prudká rána vypadla z lapačky Sedláčka, hosté se ale snadno osvobodili.

35:50
    Další dělovka Pabišky, další nepřesvědčivý zákrok Sedláčka. Tentokrát skončil touš na zadním mantinelu.

36:36
    Šťastný nejprve minul odkrytou část branky a puk potom putoval na modrou. Do střely obránce potom vložil hůl Orsava, s jeho šikovnou tečí si Sedláček poradil.

36:44
    Klepiš se otočil před brankou, trefil ale jen výstroj zlínského gólmana.

37:13
    Skalickému se kotouč příhodně odrazil od zadního mantinelu, jeho dělovku ale kryje Sedláček.

38:11
    Popelkovo nebezpečné zakončení zastavuje Krošelj.

39:39
    Skalický projel dopředu a předkládal puk na brankoviště, kde jen těsně nedosáhl Klepiš.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Ve druhé třetině už se urodilo. Hosté dvěma brankami využili dlouhou početní výhodu a šli do dvoubrankového vedení. Potom sice snížil Michal Vondrka, ale zatím poslední slovo měli opět Ševci, konkrétně zadák Daniel Gazda. Ten podruhé v utkání prostřelil Krošelje a hosté vedou 3:1.

40:01

40:55
    Kotvan neudržel Fryšarovo vyhození v útočném pásmu a domácí musí vyklidit zlínskou třetinu.

41:50
    Popelka posunul puk doprava na Šlahaře, jeho rána končí sražená v ochranné síti.

42:37
    Bernad nerozehrál úplně jistě, pak ale puk sebral a obloučkem ho poslal na branku Zlína.

43:44
    Domácí tým se nemůže usadit v útočné třetině, Berani pozorně brání.

44:34
    Teď se zlínští natlačili dopředu, ke střele se ale nedostali.

45:27
    Přesilovka pro Mladou Boleslav, na dvě minuty za zdržování hry jde pykat Daniel Gazda.

46:07
    Hosté se osvobozují a Fryšara navíc pokračoval v pohybu vpřed, takže pošetřil pár vteřin.

46:26
    Pavol Skalický netrefil odkrytou část branky a rozvlnil pouze boční síť.

47:11
    Puk putuje k bráně Krošelje a domácí přesilovka se chýlí ke konci.

47:25
    Na nahrávku si mezi kruhy sjel Najman, zblízka ale mířil jen do lapačky Sedláčka.

47:27

47:40
    Najman vletěl mezi dva obránce Zlína a málem mu to vyšlo, potom se mu ale puk zamotal pod nohy.

48:08
    Sedláček přerušil hru.

Následuje komerční pauza.

48:17
    Lakatošova nepřesná nahrávka nenašla vepředu nikoho z Beranů, je z toho jen icing.

48:23
    Sedláček hbitě vytřepal touš z lapačky a poslal ho do středního pásma.

Dnešní utkání sleduje 2354 diváků.

49:34
    Zdeněk Okál vyloučen na dvě minuty za hákování, ještě jedna početní výhoda pro Bruslaře.

50:23
    Klepiš posunul doprava na Vondrku, ten netrefil ideálně a poslal puk jen do rohu.

50:57
    Skalický střílí z mezikruží nepřesně.

51:18
    MICHAL VONDRKA dnes podruhé úspěšný! Žejdl nahrál doprava, kde byl boleslavský kapitán na kruhu úplně sám a z voleje vypálil mimo dosah Sedláčka. Asistence: Lukáš Žejdl, Jakub Klepiš.
    51:18 Michal VONDRKA - 2:3

51:58
    Zakázané uvolnění hostí.

52:02
    Gólman Sedláček se zase nebál hrát holí a přesným pasem oslovil nalevo Poletína.

52:31
    Vondrka nabízel puk před branku na teč Skalickému, ten jej ale nezasáhl.

53:20
    Kotvan nadvakrát nahazoval, ani jednou ale nepřekonal obránce před sebou.

53:34
    Orsava se tlačil do zakončení, nedokázal ale nasměrovat puk mezi tyče.

54:02
    Další přesilovka pro domácí mužstvo, Dalibor Řezníček je vyloučen na dvě minuty za podrážení.

54:08
    Nosek dokázal velmi rychle vyhodit.

54:22

55:37
    Musil operoval na pravém kruhu. Nejprve nahodil puk do betonu Sedláčka a potom prověřil i jeho lapačku. Gólman Zlína přerušil hru.

56:01
    Klepiš si vylepšil palebnou pozici a v závěru přesilovky vystřelil po ledě, Sedláček vyráží.

56:02

56:43
    Teď se bude pro změnu vylučovat na straně Boleslavi. Lukáš Pabiška je potrestán dvěma minutami za hru vysokou holí.

56:49
    Poměr sil na ledě se velice rychle vyrovnal, za podrážení jde na trestnou hostující Štěpán Fryšara.

57:35
    Domácí tým se drží v útočném pásmu, Sedláčkovu branku ale ne a ne ohrozit.

58:43

58:49

59:02
    Domácí v šesti, Krošelj je na střídačce.

59:11
    Sedláček drží puk a hra je přerušena.

59:11
    Oddechový čas pro domácí.

59:15
    Puk se odrazil mezi kruhy k Orsavovi, který sám trestuhodně minul.

59:29
    Hosté vyhazují do středního pásma.

Je dobojováno, Berani už svůj náskok udrželi a domů odjíždí s plným bodovým ziskem. Boleslav naopak prohrála po pátečním duelu s Olomoucí podruhé za sebou 2:3.

Nejlepší hráči zápasu:
    Michal Vondrka (MBL) – Daniel Gazda (ZLN)

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek nedělního večera a zase někdy na počtenou. (18:25:59)

Michal Konvalina

Branky a nahrávky: 32. Vondrka (Klepiš, Skalický), 52. Vondrka (Žejdl, Klepiš) – 23. E. Kulda (Gazda, Lakatoš), 29. Gazda, 35. Gazda (Honejsek)

Rozhodčí: Hejduk, Bejček – Ganger, Malý