Vítkovice – Mladá Boleslav 2:3 (kon.) | Mountfield HK – Třinec 4:2 (kon.)
4:2 (2:2, 0:0, 2:0)
HC Oceláři Třinec
Úterý 04.12.2018, 18:00 • ČPP Aréna • Tipsport extraliga • 31. kolo

Ode mě je to pro dnešek už všechno. Přeji pěkný zbytek večera a u extraligového hokeje na onlajnech na počtenou. (20:30:23)

Třinec zůstává i přes prohru na prvním místě, Hradec poskočil na místo druhé. Má však odehráno o dva zápasy více než jeho nejbližší pronásledovatelé.

Střely ve třetí třetině (celkem):

Mountfield HK – 6 (36)
    HC Oceláři Třinec – 8 (22)

Nejlepšími hráči zápasu jsou Šimon Hrubec a Michal Dragoun.

Trochu krutá třetí třetina pro Třinec, ale takový je někdy hokej. Nejlepší pasáž hry Oceláři prohrávají a tím i celý zápas. Mountfield HK jim tak vystavil stopku po deseti výhrách v řadě. Rozhodující branku vstřelil nádhernou ranou do vinglu Michal Dragoun, o půl minuty později na něj navíc navázal Dominik Graňák.

59:38
    Matěj Chalupa svojí hokejkou protečoval puk ven ze třetiny.

59:17
    Už jsou ale opět v šesti!

58:48
    Hrubec musí zpátky do brány, protože se vhazuje po jeho levé ruce. Tohle už budou mít Třinečtí velmi těžké.

58:16
    Obrovský závar před Maxwellem, ale puk zůstal před čárou.

58:00
    FIlip Pavlík vyhodil puk na icing a Oceláři odvolávají gólmana!

56:53
    Miškář dobře podržel puk v útoku. Hradec už hraje velice opatrně, ale zatím mu to vychází.

56:11
    Mislav Rosandič zkoušel střílet na teč, ale žádná hokejka dráhu letu nezměnila.

55:31
    Bezúch přenechal puk Vopelkovi, který zpoza hráče střílel. Hrubec opět vyrazil kotouč do rohu.

55:04
    Chalupa nevěděl, co s pukem, tak jej nahodil na Šimona Hrubce. Ten jej musel přikrýt, což domácím maximálně vyhovuje.

54:05
    Další rána od mantinelu, kterou musel Maxwell likvidovat. Americký brankář je ale zatím pozorný.

53:45
    Třinec ale rozhodně neskládá zbraně, kdežto domácí působí ve svém obranném pásmu přinejmenším rozpačitě.

52:37
    Z brankové čáry teď střílel Vladimír Roth, ale hradecký brankář byl pozorný a kotouč odrazil až do střední třetiny.

52:31
    A domácí jsou teď na koni. Aron Chmielewski dobře vypálil, ale Maxwell svůj zákrok lapačkou prodal, takže publikum opět přivedl do varu.
    51:52 Dominik GRAŇÁK - 4:2

51:52
    Hradec právě vstřelil branku!
    Tak to je obrovská sprcha pro Oceláře. Po 34 vteřinách střílí branku z mezikruží DOMINIK GRAŇÁK, který nahozením překvapil Hrubce. Asistence: Maris Bičevskis.
    51:18 Michal DRAGOUN - 3:2

51:18
    Snad první opravdová šance Hradce ve třetí třetině končí gólem! MICHAL DRAGOUN dostal přihrávku přes celou šíři hřiště a naprosto dokonalou ranou pod horní tyčku posílá Hradec do vedení 3:2. Asistence: Matěj Chalupa.

51:00
    Dalších několik ran teď musel zlikvidovat Maxwell, ale poradil si na jedničku.

50:29
    Třinecký brankář si v pohodě pohlídal nepříjemný odraz od zadního mantinelu a puk schoval pod vyrážečku.

50:03
    Hradec je kompletní. Tomu přihlíží 4207 diváků v ČPP Aréně.

49:28
    Martin Růžička měl poloprázdnou bránu, ale puk si zpracovával a pak nastřelil jen boční síť!

49:03
    Hrubec skvěle založil brejk hostů, na jehož konci byla střela Ethana Wereka.

48:39
    Ta první mu ale nevyšla a také Hradec začal oslabení dobře.

48:20
    Třinec už je samozřejmě kompletní a vymýšlí přesilovkovou kombinaci.

47:59
    Oddechový čas pro hosty.

47:59
    Klukovina Dominika Graňáka. Ten se snažil zastavit hráče, který si jej prohodil, i když za ním byli další Hradečtí. Teď inkasuje dvě minuty za nedovolené bránění a na koni budou zase Oceláři.

46:58
    Dravecký dobře pošetřil čas a zaměstnal hradeckou obranu. Mountfieldu zatím přesilovky drhnou.

46:27
    Založení útoku Petru Koukalovi nevyšlo, takže to musí zkusit domácí znovu.

46:02
    Z třinecké střídačky se najednou ozvaly čtyři obrovské rány, když Roberts Bukarts rozmlátil svojí hokejku o mantinel. Ta se rozpadla na tři kusy. Lotyšský forvard každopádně inkasuje dvě minuty za nesportovní chování. Obrovská nedisciplinovanost třineckého útočníka.

45:31
    Roberts Bukarts se ocitl úplně sám před bránou a trefil horní tyčku! Nejsem si jistý, jestli Maxwell puk tečoval nebo ne.

44:24
    Patrik Miškář hledal kolegu před bránou, ale přihrávku nenasměřoval ideálně.

43:48
    A opět stejná písnička. Hradečtí se osvobodí jen odevzdáním puku. Zatím je Třinec podstatně aktivnější a jde si za vítězstvím víc.

42:58
    Ofsajdové postavení Ethana Wereka teď zastavilo jasnou tutovku Ocelářů. Hradec si hodně koleduje.

42:20
    Martin Růžička prokázal svoje šikovné ruce a skvěle se proháčkoval až na osu hřiště, odkud bekhendem nebezpečně střílel těsně vedle pravé tyče.

42:02
    Oceláři si teď ale nerozuměli a vyhodili až na icing.

41:48
    Lvi opět dvakrát pouze odevzdali puk na hole soupeřům.

41:15
    Domácím se start do třetího dějství příliš nevede, naproti tomu Třinec hraje hodně aktivně.

40:20
    Tomáši Vincourovi se dnes v obranné třetině nedaří. Tentokrát se nedohodl se Zámorským a málem z toho byla branka Třince. Brandon Maxwell ale betony sklapl k sobě včas.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:50.

Střely ve druhé třetině (celkem):

Mountfield HK – 15 (30)
    HC Oceláři Třinec – 6 (14)

Druhá třetina je za námi a sice nenabídla žádný gól, ale šancí bylo na tři zápasy. Obě mužstva hrají perfektní aktivní duel, ale čarují gólmani. Mnohem víc práce měl Šimon Hrubec, který však má svůj den. A když už byl překonán, zastoupil jej Guntis Galvinš. Puky několikrát poskakovaly volné v brankovišti či těsně vedle tyčí, ale do sítě žádný nezamířil.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:40
    Co se to dneska děje?! Neuvěřitelná série polostřel a dorážek, které létaly kolem Šimona Hrubce. Všechno odstartovala šance Tomáše Vincoura a následný brejk dvou proti jednomu, který zakončoval Petr Zámorský. Poté poskakující puk nadělal problémy snad všem hráčům na ledě. Stav však zůstává nezměněn.

38:30
    Na Maxwella teď jeli dva hráči, ale střelu Erika Hrni americký brankář vyrážečkou vytěsnil vedle.

37:36
    Domácí opět krouží po mantinelu v útočném pásmu, a to velmi dlouho. Nakonec přišla nahrávka na modrou čáru a střela od Rosandiče, která byla možná přidržena až příliš dlouho. Hrubec na puk dobře viděl a schoval jej do lapačky.

36:44
    Michal Dragoun se se skákavým pukem vůbec nepáral a od střídačky jej napálil na bránu. Šimon Hrubec ale chytá ve velké pohodě.

36:05
    Bezúch nedokázal vypálit přes obránce a zajel s pukem jen do rohu.

35:35
    A teď už jsou hosté z nejhoršího venku. Jsou kompletní a mohou opět začít pomýšlet na ofenzivu.

35:14
    Dominik Graňák svojí střelou našel pouze třinecké hokejky, takže puk je znovu v obranné třetině Mountfieldu.

34:30
    Třinečtí opět poslali puk po mantinelu až za bránu Hradce. Zatím se brání dobře.

34:26
    Puk poskakoval za brankovou čáru, ale těsně před ní se zorientoval Guntis Galvinš a přihrnul kotouč do lapačky již překonaného Šimona Hrubce. V tomto zápase opravdu rozhodují centimetry, a to už poněkolikáté.

33:56
    Jenže Hradec to absolutně nezvládl a nedostal se za 40 vteřin do pásma. Třinec už je ve čtyřech.

33:23
    A je tu přesilovka pět na tři pro Mountfield! Jakub Matyáš inkasuje dvě minuty za pozdní dohrání.

32:49
    Tentokrát pro změnu puk prošel za Hrubcem těsně vedle brány Třince! Hra má strhující tempo.

32:07
    Teď se dějí velké věci. Třinec dostal trest za příliš mnoho hráčů na ledě a navíc tam došlo ještě k velkým protestům. Vladimír Roth zlomil vzteky hůl o mantinel a dostal osobní trest. Hradec hraje přesilovku čtyři na tři.

31:20
    Hra ve čtyřech sedí mnohem lépe Ocelářům, kteří měli obrovskou šanci! Kotouč projel brankovištěm, ale zamířil mimo.

31:01
    Ethan Werek byl před bránou až příliš aktivní a dostal dvě minuty za sekání. Nejrychleji tam byl Mislav Rosandič, který jej odstrčil a dostal dvě minuty za hrubost.

30:43
    Výborná minuta v podání Slezanů, kteří motali domácí defenzivu tam a zpátky. Všechno skončilo střelou Arona Chmielewskiho, proti které se dobře přesunul Brandon Maxwell.

30:00
    Domácí se ze svého pásma vykombinovali hodně troufale středem hřiště. Následnou rychlou akci zastavil poslední bránící hráč.

29:10
    Oceláři se v posledních minutách pouze brání. Hradec hodně bruslí a napadá a hostům to příliš nechutná.

27:55
    Hradec střílí skutečně z každé pozice. Teď to tam od obránců doslova pršelo, ale ani Rosandič a ani Filip Pavlík nedostali puk za třineckého gólmana. Ten v posledních minutách chytá výborně.

27:37
    Další přechod přes modrou čáru v podání Mountfieldu končí postavením mimo hru.

26:47
    Šílená chyba v obraně Třince zůstává nepotrestána! Maris Bičevskis jel sám od modré čáry, ale bekhendový blafák signalizoval hodně dopředu, takže si jej Hrubec vyčíhal.

26:30
    Obě mužstva střídala a lépe to vyšlo hostům v červených dresech. Ti měli na chvíli šanci jít do brejku, ten ale skončil střelou, se kterou si hradecký maskovaný muž nadvakrát poradil.

25:45
    Velmi aktivní Michal Dragoun dostal prostor ke střele u pravého mantinelu. Mířil na bližší tyč, kterou však měl Šimon Hrubec pokrytou.

24:45
    Slezané dobře napadali a Graňák trošku zazmatkoval při rozehrávce. Oceláři toho ale nezvládli využít.

24:15
    Na druhé straně Maxwell zlikvidoval vrtící se puk, který mířil někam nad jeho rameno.

23:42
    Obrovské příležitosti na straně domácích. Smoleňák střílel golfem a Chalupa dorážel, jenže s oběma ranami si poradil Hrubec. O pár vteřin později střílel ještě Petr Koukal, ale ten dopadl podobně. Dobré zákroky hostujícího gólmana.

23:00
    Oceláři si vypracovali šanci až v samotném konci přesilovky, ale nakonec nejspíš ke střele ani nedošlo. Pěknou kombinaci v poslední chvíli zastavila obrana.

21:57
    Hrubec chtěl u mantinelu vyhodit puk, ale zastavil jej rozhodčí. Ten pak měl zřejmě podíl na tom, že Radek Smoleňák uklouzl při střele do prázdné brány. Puk tam sice směřoval, ale třinecký brankář stihl do brány doklouzat.

21:22
    Radek Smoleňák střílel z otočky ihned po buly, ale trefil pouze pravý beton Šimona Hrubce.

21:20
    Matěj Chalupa teď se štěstím vyhodil puk a byl navíc natolik aktivní, že vybojoval buly v útočném pásmu.

21:04
    Dominik Graňák si pomohl sekáním a oslabil svůj tým.

20:49
    Snad čtyřicet vteřin teď puk byl v souboji několika hráčů. Nakonec jej vybojoval Hradec.

20:11
    Tentokrát puk vletěl do ochranné sítě, takže je tu další přerušení.

20:09
    Třinec se hned zkraje druhé dvacetiminutovky vystavil do ofsajdu.

20:01

Střely v první třetině:

Mountfield HK – 15
    HC Oceláři Třinec – 8

První třetina nabídla svižný hokej se spoustou šancí na obou stranách. Do rychlého vedení se dostal hned v první minutě Třinec. Guntis Galvinš střílel a trefil ležícího Michala Dragouna, od kterého puk zaplul za záda překvapeného Maxwella. Domácí ale zareagovali perfektně a po trefách Michala Dragouna a Tomáše Vincoura otočil skóre. Pak ale přišla minela právě Vincoura, který v přesilové hře neuhlídal kotouč a ten skákal k Eriku Hrňovi. Třinecká osmdesát osmička bekhendem plácla do puku a ten záhadně prošel výstrojí hradeckého gólmana. Stav je tedy 2:2 a doufejme, že tolik gólů bude padat i nadále.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:32
    Domácí předvedli pěknou kombinaci, ale Michal Dragoun rychlou zpětnou přihrávku čekal trošku jinam a měl hůl na druhé straně.

19:15
    Třinec chtěl velmi rychle otočit hru potom, co se Chalupa neprocpal přes útočnou modrou čáru, ale vyřešil to nepřesně. Rezultuje z toho icing a buly po levé ruce Hrubce.

18:36
    Martin Gernát nezpracoval puk mezi kruhy, kde měl spoustu místa. Z toho mohla být velmi zajímavá příležitost hostujícího mužstva.

17:54
    Nejprve rozhodčí pustili tvrdý zákrok u mantinelu a poté přišla další obrovská hrubka domácích při rozehrávce. Ethan Werek okamžitě střílel, ale lehce dezorientovaný Maxwell kotouč srazil do rohu.

17:00
    Koukal udělal půlobrat zpět a chtěl pozdržet hru, jenže neměl komu přihrát. Poslal tak malou domů hradeckému brankáři, který perfektně vyhodil. Koukal poté předvedl gesto smeknutí klobouku na znamení pochvaly.

16:27
    Erik Hrňa teď střílel do prázdné brány, ale Maxwell tam strčil beton a lehce vytlačil puk mimo bránu!

16:02
    Oceláři teď mají na ledě hodně místa a už sevřeli Hradec v obranném pásmu.
    15:39 Roman Kukumberg (HKM)

15:39
    Jenže je tu další trest na straně domácích. Roman Kukumberg dostává 2+10 za zásah do oblasti hlavy a krku.Třinec tedy hraje přesilovku čtyř proti třem. Trest odpyká Patrik Miškář.

15:13
    Síly na ledě se vyrovnají. Tomáš Marcinko ve snaze dorážet sekl hradeckého gólmana do lapačky a pak zvedl a ukazoval, že nic neudělal. Ale přesně na to zareagoval sudí pozdním zdvižením své pravé ruky.

15:00
    Puk se odrazil k Eriku Hrňovi, který tentokrát trefil znak Mountfieldu na Maxwellově hrudníku.

14:53
    Dominik Graňák je prvním vyloučeným hráčem Mountfieldu HK. Za katr odchází za nedovolené bránění.

14:30
    Maris Bičevskis si našel prostor a výborně vypálil, na holi měl gól dorážející Matěj Chalupa, jenže Šimon Hrubec vytáhl senzační zákrok!

13:50
    Tomáš Vincour opět promáchl puk a Třinec zkušeně pošetřil hodně času. První hradecká přesilovka tedy byla hrůzostrašná.
    12:36 Erik HRŇA - 2:2

12:36
    Třinec právě vstřelil branku!
    Tak to je neuvěřitelně šťastná branka pro Třinec. Tomáš Vincour vyjížděl zpoza brány a puk mu přeskočil hokejku. ERIK HRŇA pak pohotově plácl do puku a překvapenému Maxwellovi kotouč prošel někudy výstrojí. Bez asistence.

12:14
    Ihned po buly střílel Filip Pavlík, ale jeho bomba byla přizvednuta nad ochrannou síť.

12:11
    Uprostřed hřiště došlo nejprve ke srážce dvou hráčů. Hra pak plynula dál, až se v mém zorném poli najednou zjevila letící hokejka domácího hráče. Ethan Werek je vyloučen za nedovolené bránění, takže to pravděpodobně nebylo v rámci pravidel. Hradec bude mít po komerční přestávce k dispozici první přesilovku utkání.

11:15
    Radek Smoleňák baseballově prodloužil do útočného pásma, ale tam si puk bez problémů uzmuli Třinečtí.

11:03
    Slezané se chtěli přesunout do útočného pásma, ale Hrňovi to trvalo trošku déle, takže je pískán ofsajd.
    09:35 Tomáš VINCOUR - 2:1

09:35
    Krásná akce, na jejímž počátku stál trošku nešťastně pro Třinec rozhodčí. Domácí se potřebovali dostat z úzkých a vyhazovali po mantinelu, kde čárový sudí lehce zbrzdil kotouč. Ten se pak po ose Dragoun – Radovan Pavlík dostal až před volného TOMÁŠE VINCOURA, který z blízkosti zakončil naprosto přesně a vstřelil svůj jedenáctý gól v sezóně. Asistence: Radovan Pavlík, Michal Dragoun.

08:22
    Zámorský dostal nabito na modrou čáru a ukázal, že ránu má opravdu pořádnou. Ve výhledu Hrubcovi ale nikdo nestál, takže puk jen zaduněl o vyrážečku.

08:20
    Koukal dobře přenesl hru na pravou stranu, kde bylo úplně volno. Zámorský nakonec sjel až na úroveň brankové čáry a nahodil do brankoviště, kde puk lapil pozorný Šimon Hrubec.

07:55
    Také druhá rozehrávka v krátkém časovém sledu byla extrémně nepřesná. Puk od Bezúcha ale mířil na Hrubce, takže se o zakázané uvolnění jednat nemohlo.

07:46
    Nepřesná rozehrávka Východočechů končí až zakázaným uvolněním.

07:32
    Třinec skvěle přešel střední pásmo a rázem se rodilo přečíslení třech proti dvěma. Střela z levého kruhu ale byla přizvednuta a puk vyletěl až do vrchních pater stadionu.

06:45
    Až teď se Oceláři dostali do útočné třetiny, jenže pouze na okamžik. Hradečtí se osvobodili a rychle odjeli střídat.

05:29
    Další zajímavá příležitost hradeckých hokejistů, kteří jsou od vyrovnávacího gólu pány na hřišti.

-132:40
    Chalupa nahodil na zadní mantinel a sám se vydal forčekovat. Lvi se díky tomu usadili v útočném pásmu.

04:02
    Daniel Rákos se opět dostal za hostující beky, ale měl puk na bekhend. Zkusil přesto vystřelit do horních pater branky, kde však Hrubec čekal a ramenem zasáhl.
    03:17 Michal DRAGOUN - 1:1

03:17
    Nádhernou přihrávku do jízdy od Petra Zámorského dostal MICHAL DRAGOUN a ujížděl sám na Hrubce. Z poměrně velké vzdálenosti vypálil naprosto přesně mezi betony a třinecký brankář je nestihl dát k sobě. Asistence: Petr Zámorský.

02:55
    Stejný hráč byl teď na několik okamžiků volný mezi kruhy, jenže přihrávka na něj nedoputovala.

02:19
    Mountfield se snažil o odpověď a Matěj Chalupa střílel hned dvakrát. První rána byla zblokována a druhá trefila Hrubce do betonů.
    00:59 Guntis GALVINŠ - 0:1

00:59
    Tak to je hodně rychlý start Ocelářů. Domácí si špatně přebrali hráče a mezi kruhy zůstal úplně volný GUNTIS GALVINŠ, který trefil ležícího beka. Puk se však vznesl do vzduchu a zapadl za překvapeného Maxwella. Asistence: Jiří Polanský, Martin Adamský.

00:20
    Třinec nahodil do útočného pásma a spěchal za pukem, ale Petr Koukal puk dokázal vyhodit.

00:01

Obě mužstva už jsou na ledové ploše a utkání co nevidět začne.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Mountfield HK: Maxwell (J. Pavelka) – Zámorský, Linhart (A), Piché, Graňák (C), F. Pavlík, Rosandić, Cibulskis – Smoleňák, Koukal, M. Chalupa – Vincour, Dragoun, R. Pavlík – Rákos (A), Bičevskis, Miškář – Vopelka, Kukumberg, Bezúch.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Kváča) – Adámek, Gernát, D. Musil, Galvinš, Roth, M. Doudera, Matyáš – Martin Růžička (A), Marcinko (A), Hrňa – Svačina, Polanský, Adamský (C) – Dravecký, Werek, Roberts Bukarts – O. Kovařčík, Chmielewski, Christov.

Rozhodčí: Hejduk, Hribik – Kis, Hanzlík.

Mountfield HK – 4. místo, 41 bodů

Hradec v posledních utkáních hrál podle jednoduché rovnice. Doma vyhrával, venku nikoliv. Poslední dvojzápas ale dopadl přesně naopak. V ČPP Aréně podlehl plzeňské Škodovce, ale ve Vítkovicích srovnal osm vteřin před koncem a následně vyhrál na nájezdy. Východočeši každopádně předvádí ultra pohledný hokej a mladí dravci prokazují, že nová koncepce je v klubu nastavena správně.