Vítkovice – Mladá Boleslav 2:3 (kon.) | Mountfield HK – Třinec 4:2 (kon.)
2:3 (0:0, 2:1, 0:2)
BK Mladá Boleslav
Úterý 04.12.2018, 17:00 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 42. kolo

Z Ostravy je to dnes vše, přeji Vám příjemný zbytek večera a brzy se na Vás budu těšit znovu na počtenou. Děkujeme, že jste byli s námi. (19:34:12)

Předehrávka dvaačtyřicátého kola domácím vůbec nevyšla podle představ. V první části si dokázali vypracovat pár nebezpečných šancí, ale byli to hosté, kteří měli častěji puk na hokejkách, i když Bartošáka překonat nedokázali. Ve druhé třetině se hra obou soupeřů srovnala, ale výsledkově spokojenější mohli být domácí, kteří se dostali do vedení díky gólům Schleisse a Zdráhala. Ve třetí třetině využili hosté přesilovku Musilem a srovnali stav, fanoušci se už pomalu ale jistě chystali na prodloužení, protože i když se oba týmy snažily strhnout vedení na svou stranu, díky nepřesnostem a pozorným gólmanům se to dlouho nedařilo. Něco málo přes minutu zbývalo do třetí sirény, když se vítkovičtí nechali vyloučit a nabídli Středočechům velkou šanci – ti ji chytili za pačesy a jednatřicet vteřin před koncem základní hrací doby vystřelil pro svůj tým tři body kapitán Vondrka.

59:52
    Domácí jsou na ledě v šesti, ale je jim odpískán ofsajd.

59:44
    Bartošák byl mimo branku, proti útočícím hostům v brance úspěšně zaskočil Gregorc.
    59:29 Michal VONDRKA - 2:3

59:29
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Hosté využívají přesilovku!! Střelu Pláňka Bartošák vyrazil před sebe, zleva se ale zjevil nikým nehlídaný MICHAL VONDRKA a poslal puk do odkryté branky – 2:3. Asistence: Pavol Skalický, Martin Pláněk.

59:19
    Hosté v pásmu, Žejdl si sjel za kruh, ale jeho pokus po ledě schovává Bartošák pod lapačkou.

58:55
    Za sekání je potrestán domácí Schleiss.

58:44
    Orsava se zvedá z ledu a odjíždí bez pomoci, ale s bolestivou grimasou na střídačku.

58:39
    Musil vybojoval kotouč a přenáší hru k Bartošákovi.

58:22
    Zakázané uvolnění pro hosty.

58:12
    Zdráhal se rozjel do pásma, ale neměl komu by nahrál.

57:59
    Ofsajd pro mladoboleslavské.

57:55
    Hraje se v pásmu před Bartošákem, domácí se jej snaží vytěsnit.

57:35
    Ofsajd pro hostující celek.

57:17
    Od své branky rozehrává Gregorc.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 32. Schleiss (Tybor, O. Roman), 40. P. Zdráhal (D. Květoň, Bartošák) – 33. Šťastný (P. Musil), 45. P. Musil (Pláněk, T. Knotek), 60. Vondrka (Skalický, Pláněk)

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Výtisk (C), D. Krenželok, Gregorc, Šidlík, Mrázek, Baranka, Černý – Szturc (A), Lev (A), Dej – Schleiss, O. Roman, Tybor – Kucsera, Š. Stránský, P. Zdráhal – D. Květoň, Baláž, Toman.
    BK Mladá Boleslav: Krošelj (Groh) – Kotvan, Pláněk, Hanzlík (A), Dlapa, Bernad, Němeček, Eminger – Vondrka (C), Žejdl, Skalický – Orsava, P. Musil, Šťastný – J. Strnad, T. Knotek, Pabiška – Redlich, Najman, Flynn.

Rozhodčí: Pešina, Kika – Bryška, Lučan

Diváci: 3 339