Vítkovice – Mladá Boleslav 2:3 (kon.) | Mountfield HK – Třinec 4:2 (kon.)
2:3 (0:0, 2:1, 0:2)
BK Mladá Boleslav
Úterý 04.12.2018, 17:00 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 42. kolo

Z Ostravy je to dnes vše, přeji Vám příjemný zbytek večera a brzy se na Vás budu těšit znovu na počtenou. Děkujeme, že jste byli s námi. (19:34:12)

Předehrávka dvaačtyřicátého kola domácím vůbec nevyšla podle představ. V první části si dokázali vypracovat pár nebezpečných šancí, ale byli to hosté, kteří měli častěji puk na hokejkách, i když Bartošáka překonat nedokázali. Ve druhé třetině se hra obou soupeřů srovnala, ale výsledkově spokojenější mohli být domácí, kteří se dostali do vedení díky gólům Schleisse a Zdráhala. Ve třetí třetině využili hosté přesilovku Musilem a srovnali stav, fanoušci se už pomalu ale jistě chystali na prodloužení, protože i když se oba týmy snažily strhnout vedení na svou stranu, díky nepřesnostem a pozorným gólmanům se to dlouho nedařilo. Něco málo přes minutu zbývalo do třetí sirény, když se vítkovičtí nechali vyloučit a nabídli Středočechům velkou šanci – ti ji chytili za pačesy a jednatřicet vteřin před koncem základní hrací doby vystřelil pro svůj tým tři body kapitán Vondrka.

59:52
    Domácí jsou na ledě v šesti, ale je jim odpískán ofsajd.

59:44
    Bartošák byl mimo branku, proti útočícím hostům v brance úspěšně zaskočil Gregorc.
    59:29 Michal VONDRKA - 2:3

59:29
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Hosté využívají přesilovku!! Střelu Pláňka Bartošák vyrazil před sebe, zleva se ale zjevil nikým nehlídaný MICHAL VONDRKA a poslal puk do odkryté branky – 2:3. Asistence: Pavol Skalický, Martin Pláněk.

59:19
    Hosté v pásmu, Žejdl si sjel za kruh, ale jeho pokus po ledě schovává Bartošák pod lapačkou.

58:55
    Za sekání je potrestán domácí Schleiss.

58:44
    Orsava se zvedá z ledu a odjíždí bez pomoci, ale s bolestivou grimasou na střídačku.

58:39
    Musil vybojoval kotouč a přenáší hru k Bartošákovi.

58:22
    Zakázané uvolnění pro hosty.

58:12
    Zdráhal se rozjel do pásma, ale neměl komu by nahrál.

57:59
    Ofsajd pro mladoboleslavské.

57:55
    Hraje se v pásmu před Bartošákem, domácí se jej snaží vytěsnit.

57:35
    Ofsajd pro hostující celek.

57:17
    Od své branky rozehrává Gregorc.

56:50
    K brance se dostával Zdráhal, ale puk nedostal.

56:38
    Domácí mají puk pod kontrolou.

56:08
    Šťastný si bere u své branky puk a rozjíždí útok.

55:47
    Vítkovice se přesunuly do pásma, dělovku od kruhy vyslal Tybor, ale hostující branku minul.

55:35
    Hosté v pásmu, Musil se vrhnul do Bartošákovy branky, ale puk za jeho záda nedostal. Následuje komerční přestávka.

55:11
    Přetahovanou o puk vyhrávají hosté, když domácí jen poslali puk za branku a střídají.

54:17
    Stránský byl tísněn, ale přesto objel hostující branku a vystřelil na Krošeljeho, na opačné straně branky mohl tečovat puk do branky Kucsera, ale na kotouč nedosáhl.

53:53
    Oba týmy se snaží urvat a strhnout vedení na svou stranu.

53:16
    Pabiška chtěl vyslat do šance Kotvana, jeho přihrávku ale zpracoval domácí hráč.

52:55
    Špatná přihrávka končí přímo na holi Kotvana.

52:27
    Puk zašlápnut u mantinelu, sudí budou zřejmě vyčkávat delší dobu.

51:58
    Domácí rozehrávají od své branky.

51:32
    Vítkovičtí se stále drží těsně u Krošeljeho, třetí lajna domácích bojuje, ale puk do branky nedostává.

50:35
    Domácí vymysleli neotřelé kombinace před mladoboleslavskou klecí, ale zakončení nebylo dost rychlé.

50:33

50:02
    Lev dostal přesnou přihrávku k tyči, jeho lehká střela ale Krošeljeho nemohla překvapit.

49:46
    Domácí se u puku střídají, ale nestřílejí.

49:28
    Lev od modré branku přestřelil.

49:08
    Mladoboleslavští už podruhé v rychlém, sledu posílají kotouč k Bartošákovi.

48:33
    Za krosček odjíždí na trestnou lavici hostující Němeček.

48:15
    Domácí stále v pásmu, ale hosté k nim přistupují natěsno a nedávají jim příliš prostoru.

47:27
    Hostující gólman musí být v pohotovosti, domácí se přetahují o kotouč s jeho spoluhráči kolem jeho branky.

46:54
    Bartošák měl opět plno práce, nakonec zalehl kotouč. Následuje komerční přestávka.

46:00
    Hosté se nahrnuli před branku, Bartošák je v pohotovosti.

45:27
    Vítkovičtí se rozjeli na Krošeljovu klec, ale spolupráce Zdráhala s Kucserou neprošla.
    44:41 Pavel MUSIL - 2:2

44:41
    Je vyrovnáno!! Hosté těsně před koncem přesilovky srovnávají, Pláňkovu střelu tečoval do branky PAVEL MUSIL – 2:2. Asistence: Martin Pláněk, Tomáš Knotek.

44:28
    Šidlík přišel o hůl, ale jeden ze spoluhráčů mu okamžitě podává svou.

44:02
    Hosté znovu roztáčejí přesilovkový kolotoč.

43:36
    Bartošák moc práce neměl, puky létaly mimo jeho branku, domácí vyhazují.

43:06
    Vítkovičtí se přesunuli do středního pásma a nastřelili puk na branku.

42:45
    Šance hostů na srovnání, za katr putuje domácí Lev za hákování.

42:32
    Domácí v útoku, Výtisk pálil před kruhy, ale puk končí na zadním mantinelu.

42:07
    Hráči v černozelených dresech se stále drží v pásmu.

41:38
    Vítkovičtí posílají puk za zakázané uvolnění.

40:50
    Mladoboleslavští oťukávají Bartošáka, ten má ale dobrý výhled a je připraven.

40:23
    Hosté se ihned přesunuli do pásma.

40:01

Vítkovičtí ve druhé části srovnali se svým soupeřem hru, také na střely byla tato třetina vyrovnaná. První branku vsítili vítkovičtí v přesilovce díky Schleissovi, ale hosté téměř ihned srovnali Šťastným. Domácí fanoušci si museli počkat až na další přesilovku, kterou Vítkovice sehrály slušně, s návratem Dlapy na led ale posla svůj tým do vedení Zdráhal. Hra je vyrovnaná, uvidíme, zda domácí své hubené vedení udrží i v další části.

1/3 – 6:10
    2/3 – 13:13

Další třetina začne přibližně v 18:40.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00
    39:10 Patrik ZDRÁHAL - 2:1

39:10
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Hosté vyhodili kotouč, Bartošák rychle rozehrál na Květoně, který poslal puk na opačnou stranu na PATRIKA ZDRÁHALA, který trefuje vzdálenější růžek mladoboleslavské klece – 2:1. Asistence: David Květoň, Patrik Bartošák.

38:54
    Znovu v akci Květoň, jeho prudká střela ale končí nad brankou.

38:42
    Pokus Stránského také nekončí mezi třemi tyčemi.

38:35
    Gregorc si na modré vybruslil do lepší pozice a vypálil na branku, Květoň se k dorážce přes bránící hráče nedostal.

38:01
    Mladá Boleslav posílá puk k Bartošákovi a urychleně střídá.

37:33
    Lvovi se nepodařilo udržet puk na modré, hosté mohou trochu vydechnout.

37:10
    Domácí se dostali do ofsajdu, zároveň je ale hostující Dlapa odeslán mezi trestoměřiče za podrážení.

37:00
    Žejdl se do pásma nedostal, Mrázek byl proti.

36:28
    Oba gólmani se musejí mít na pozoru, hra rychle a často mění svůj směr.

35:08
    K brance hostů vystartoval Zdráhal, ale Krošelje si jeho počínání pohlídal.

35:02
    Vítkovice v plném počtu.

34:45
    Domácím se daří držet v útočném pásmu, i když nemají puk zcela pod kontrolou.

34:28
    Vítkovičtí se na druhý pokus dostali do středního pásma, odkud nahazují puk za Krošeljeho.

33:53
    Pětice mladoboleslavských hráčů posílá na branku jednu střelu za druhou, nejvíce ale trpí mantinel s plexisklem za Bartošákem.

33:02
    Na trestnou lavici usedá domácí Gregorc, který se dopustil podrážení. Po komerční přestávce si hosté zahrají přesilovku.

32:55
    Zakázané uvolnění hostujícího týmu.
    32:24 David ŠŤASTNÝ - 1:1

32:24
    Je vyrovnáno!! Hosté si najeli před vítkovickou branku, po nahrávce Musila se nad vyrážečku trefuje DAVID ŠŤASTNÝ – 1:1. Asistence: Pavel Musil.
    31:55 Jan SCHLEISS - 1:0

31:55
    Domácí využívají nabídnutou přesilovku, po nahrávce Tybora, který nalevo našel JANA SCHLEISSE, mohl vítkovický útočník poslat puk nad Krošeljeho, který se už nemohl vrátit do správné pozice – 1:0. Asistence: Radoslav Tybor, Ondřej Roman.

31:43
    Domácí krouží pásmem a snaží se najít co nejvýhodnější pozici pro vyslání puku do branky.

31:18
    Hosté posílají kotouč k Bartošákovi.

31:00
    Hru od branky k brance přerušuje vyloučení hostujícího Orsavy, který se provinil podrážením.

30:24
    Probíhá komerční přestávka.

30:10
    Domácí u mantinelu vybojovali kotouč a přesunují hru k hostujícímu gólmanovi.

29:29
    Domácí v pásmu, Lev si sjel mezi kruhy, ale Krošeljeho neprostřelil.

29:17
    Zakázané uvolnění mladoboleslavských.

29:03
    Baranka sebral za svou brankou puk Flynnovi.

28:50
    Domácí trenéři si vybírají oddechový čas.
    28:11

28:11
    Vondrka si najel v samostatné akci až před vítkovickou klec, jeho pokus ale vyrazil Bartošák lapačkou!!

27:36
    Gregorc hlídkuje před domácí brankou, jeho spoluhráči mohou v klidu bojovat o puk.

27:00
    Hraje se od branky k brance.

26:31
    Šidlík ve středním pásmu nezachytil Schleissovu rozehrávku, Mladá Boleslav se dostává k puku.

25:56
    Hraje se v útočném pásmu hostů, spíše je to přetahovaná o puk.

25:33
    Dlouhou střelu vyslal na Bartošáka Flynn.

25:04
    Pokus Redlicha mizí v ochranné síti.

24:56
    Probíhá všeobecné střídání, hosté kontrolují kotouč ve středním pásmu.

24:00
    Až nyní zaváží puk do pásma Eminger, ale domácí okamžitě přebírají kotouč a míří zpět ke Krošeljovi.

23:50
    Mladoboleslavští se stále nedokázali vymanit od své klece.

23:14
    Vítkovičtí krouží stále pásmem, ale příliš váhají se střelami.

22:43
    Hosté v plném počtu, vítkovičtí pokračují v útočném pásmu.

22:27
    Mladá Boleslav posílá kotouč do bezpečí.

22:08
    Krošelj je ve své brance pozorný, odrazil několik slušných pokusů domácích hráčů.

21:43
    Domácí se stahují do těsné blízkosti branky, ale nemíří přesně.

21:15
    Vítkovičtí jsou usazeni v pásmu, od modré pálil Lev, ale jen do gólmana, který vyráží puk do rohu.

20:43
    Za podrážení bude pykat hostující Pláněk.

20:34
    Hosté se usazovali v pásmu, Žejdlova rána cestu do branky nenašla.

20:01

První třetina byla na góly skoupá, přesto mohou být ale hosté spokojenější. V útočném pásmu strávili dost času a nenechávali Bartošáka nikdy v klidu na delší čas. Domácím se příliš nedařilo tvořit hru, uvidíme, s jakými pokyny nastoupí do další části.

1/3 – 6:10

Další třetina začne přibližně v 17:49.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:54
    Snad největší šance vítkovických v této třetině, vytvořili před Krošeljem zmatek, hostující gólman byl před brankou a domácí měli k dispozici odkrytou branku, do které se ale rychle přesunul jeden z hráčů v poli, Schleiss ani Roman s Tyborem toho ale nedokázali využít.

19:17
    Krenželok dlouho kvedlal s pukem za svou brankou a nevěděl, na koho by mohl rozehrát.

18:38
    Snahy domácího týmu končí ve středním pásmu, kde se jim do cesty staví hráči v černozelených dresech.

17:53
    Vítkovice rozehrávají z pásma před Bartošákem.

17:41
    Vítkovičtí se dvakrát po sobě dostávají do postavení mimo hru.

16:55
    Hostující gólman si připisuje zásahy, Schleiss nemířil přesně, puk se dostal k Romanovi, ale ten netrefil puk podle představ.

16:21
    Mladoboleslavští se dostali zpět k Bartošákovi rychle, Skalický střílel přes obránce, ale jen do gólmana.

16:04
    Vítkovičtí se rychle dostali do přečíslení, ale Krošelj nakonec zasahovat nemusel.

15:58
    Domácí se musejí znovu bránit.

15:12
    Hra u hostující klece, Szturc se ale ke střele nedostal.

14:52
    Hraje se ve středním pásmu, Mladá Boleslav má ale kotouč pod kontrolou.

14:17
    Orsavova spolupráce s Musilem své ovoce nepřinesla.

14:03
    Hosté zpět na svých značkách před Bartošákem.

13:40
    Domácí se dostali k puku a vyrazili do útoku, u tyče se snažili propasírovat puk do branky Schleiss i Baranka, ale nepodařilo se.

12:50
    Mladoboleslavskému gólmanovi začne být za chvíli asi zima, zato Bartošák je stále v permanenci.

12:05
    Bartošák zastavil mladoboleslavský atak, následuje komerční přestávka.

12:03

11:45
    Vítkovice posunují kotouč do středního pásma.

11:25
    Hostující hráči se drží v útočném pásmu, rána Hanzlíka proletěla kolem branky.

11:04
    Do šance mohl vyrazit Szturc, ale přihrávka nebyla přesná.

10:50
    Vítkovičtí mají puk pod kontrolou.

10:35
    Hosté jsou usazeni v pásmu a zkoušejí Bartošákovu pozornost, do dobré pozice se dostal Šťastný, ale skóre se nemění.

10:03
    Domácí útočník Stránský znovu usedá na trestnou lavici, tentokrát odpyká trest Bartošáka, který je potrestán za přikrytí puku mimo brankoviště.

09:42
    Třetí vítkovická formace se dostala do pásma velmi rychle, Kucserova orazítkovala tyč, o chvíli později to z mezikruží zkoušel Zdráhal, ale nastřelil jen betony hostujícího gólmana.

09:21
    Po nepříjemném zásahu u mantinelu se Dej zvedá z ledu a pomalu odjíždí na střídačku.

09:02
    Vítkovičtí se propracovali do pásma, ale Krošelj byl pozorný.

08:06
    Snahu domácích zastavuje ofsajd.

07:39
    Zmatky před brankou Bartošáka, Orsava se Šťastným si počínali hodně nebezpečně.

07:24
    Střela Romana z velké dálky končí k jeho údivu na zakázaném uvolnění.

06:56
    Roman měl za svou brankou co dělat, ale puk nakonec dokázal uhlídat.

06:46
    Až k brance se lehce dostal hostující Strnad, ale Bartošák se štěstím vyráží puk do bezpečí. Následuje komerční přestávka.

06:11
    Kucsera se dostal k brance se Zdráhalem, ale k tomu se kotouč přes hráče ležícího na zemi nedostal.

06:02
    Domácí se nahozením dostali do pásma.

05:35
    Zakázané uvolnění hostů, vhazuje se po pravici Krošeljeho.

05:28
    Němeček nedal šanci najíždějícímu Lvovi a odpálil puk do středního pásma.

05:05
    Vítkovice si oddechly jen na chvíli, hosté už se zase tlačí do branky.

04:38
    Musil si u branky nerozuměl se Šťastným, skóre se nemění.

04:00
    Hosté střídají, domácí se zmocnili kotouče a uklidňují hru.

03:40
    Mladá Boleslav má puk pod kontrolou a hledá si v útoku prostor.

02:46

02:39
    Hosté se usadili před brankou, Redlich ani jeho spoluhráč ale puk za Bartošíka nedokázali dostat.

02:18
    Bartošák práci neměl žádnou, Bernad rozehrává od své klece.

01:50
    Mladoboleslavští jsou usazeni v pásmu.

01:33
    Vítkovičtí se prozatím brání úspěšně, drží puk daleko od své branky.

00:46
    Domácí špatně vystřídali a budou potrestáni, trest pro hráčskou lavici odpyká Stránský.

00:30
    Lvova spolupráce se Dejem neprošla, hosté se ujímají puku.

00:04
    Úvodní vhazování vyhrávají domácí, ale rozehrají z pásma před Bartošákem.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Lídrem Mladé Boleslavi je s jednadvaceti kanadskými body útočník Jakub Klepiš (8+13), s jedenácti góly a tedy nejlepším střelcem je útočník Michal Vondrka (11+7). O prvenství mezi obránci se dělí sedmibodoví David Bernad (3+4) a Oldřich Kotvan (1+6). Hráčem, který na ledě dostává nejvíce prostoru je obránce Martin Pláněk s průměrným časem 20:02. Ve statistice Radegast indexu má 41 bodů obránce Jan Hanzlík. Za zlého muže týmu může být považován bek David Němeček se sedmatřiceti trestnými minutami. Gólmanskou jedničkou týmu je Gašper Krošelj s dvěma čistými konty, průměrem 2,25 a úspěšností 91,22 %.

Kanadského bodování Vítkovic vede s třiadvaceti body útočník Ondřej Roman (8+15), nejlepším střelcem je však s jedenácti přesnými góly útočník Radoslav Tybor (11+5). Nejlepším bekem je osmibodový Petr Šidlík (1+7). Nejvytíženějším hráčem je obránce Marek Hrbas s průměrem času stráveného na ledě 21:11. Statistice Radegast indexu stále vévodí obránce Jan Výtisk se 147 body, který v minulém zápase znovu převzal zelenou helmu, tentokrát za měsíc listopad. Čtyřiadvacet trestných minut si od sudích vykoledoval obránce Petr Šidlík. Gólman Patrik Bartošák v minulém kole střídal, ale přesto i nadále zůstává jedničkou Vítkovic, na svém kontě má jednu vychytanou nulu, jeho průměr je 2,07 a úspěšnost 93,88 %.

V našlapané a neúplné tabulce spadly Vítkovice po minulém kole na 5. místo, s bilancí 12-1-3-8 a aktivním skóre 59:57 mají na svém kontě 41 bodů. To mladoboleslavští jsou s bilancí 10-0-0-14 a pasivním skóre 54:61 na 10. místě tabulky s celkovým počtem 30 bodů.
    Vítkovice prohrály z posledních šesti domácích duelů jen jednou

Vítkovičtí v nedělním kole v atraktivním duelu doma prohrávali s východočeským Mountfieldem v první třetině 0:2, ve třetí části ale dokázali obrátit stav ve svůj prospěch, když vyhrávali už 4:2. Hosté se ale nevzdali a osm vteřin před třetí sirénou srovnali na 4:4 a vynutili si prodloužení a následně samostatné nájezdy. V těch se už vítkovickým nedařilo, a tak se museli spokojit s bodem a s výsledkem 4:5 sn. Před svými fanoušky hrála v neděli také Mladá Boleslav, která se postavila Zlínu. O konečném výsledku 2:3 pro Středočechy rozhodla druhá třetina, ve které si Zlín vypracoval dvoubrankový náskok. Oba týmy mají tedy velkou motivaci získat body do tabulky.

Vítkovičtí fanoušci měli jen den na oddech a znovu mohou zamířit do Ostravar arény hnát své hráče do další bitvy o boty. V předehrávce 42. kola Tipsport extraligy vyzvou Vítkovice tým Mladé Boleslavi.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 32. Schleiss (Tybor, O. Roman), 40. P. Zdráhal (D. Květoň, Bartošák) – 33. Šťastný (P. Musil), 45. P. Musil (Pláněk, T. Knotek), 60. Vondrka (Skalický, Pláněk)

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Výtisk (C), D. Krenželok, Gregorc, Šidlík, Mrázek, Baranka, Černý – Szturc (A), Lev (A), Dej – Schleiss, O. Roman, Tybor – Kucsera, Š. Stránský, P. Zdráhal – D. Květoň, Baláž, Toman.
    BK Mladá Boleslav: Krošelj (Groh) – Kotvan, Pláněk, Hanzlík (A), Dlapa, Bernad, Němeček, Eminger – Vondrka (C), Žejdl, Skalický – Orsava, P. Musil, Šťastný – J. Strnad, T. Knotek, Pabiška – Redlich, Najman, Flynn.

Rozhodčí: Pešina, Kika – Bryška, Lučan

Diváci: 3 339