Omsk – Čeljabinsk 2:3 (po pr.) | Minsk – Nižněkamsk 1:2 (kon.) | Petrohrad – N.Novgorod 6:0 (kon.)
HC Dinamo Minsk
1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Neftěchimik Nižněkamsk
Úterý 04.12.2018, 17:30 • Minsk Arena • KHL

Utkáním vás provedl Tomáš Suchánek a já vám děkuji za pozornost. (20:01:25)

Československá stopa v utkání

Adam Polášek (Nižněkamsk) – 1 asistence, 2 střely na branku, 1 hity, čas na ledě: 21:04.

Andrej Nestrašil (Nižněkamsk) – 1 asistence, 1 střela na branku, vyhraná vhazování: 14/22, čas na ledě: 17:06.

Statistiky zápasu:

Střely na branku: 36 – 31.
    Zablokované střely: 10 – 5.
    Hity: 11 – 9.
    Vyloučení: 3 – 3.
    Využití přesilovek: 0 – 0.

HC Dinamo Minsk – Neftěchimik Nižněkamsk 1:2!

Hosté z Tatarstánu otočili vývoj utkání a nakonec berou z dnešního utkání všechny body. Řekl bych že byli trpělivější a vyhráli zaslouženě. K vítězství hostů se navíc podíleli oba čeští hráči v dresu Neftěchimiku.

59:46
    Minsk se dostal do pásma, ale Quinton Howden nepropálil blok hostů.

59:25
    Michail Karnauchov je na střídačce. Minsk v šesti bez brankáře.

59:25
    Vhazování ve středním pásmu a teď si bere Minsk timeout.

59:25
    Stále se domácí nedostali k power play. Teď se navíc dostali domácí do ofsajdu.

59:00
    Damir Musin ujel do brejku a mohl rozhodnout, svou kličkou do forhendu však neuspěl!

58:40
    Minsk se nemůže dostat s pukem zpět do útočné třetiny. Michail Karnauchov zatím zůstává ve své brance.

58:05
    Fjodor Korotajev podržel nahození ze střední třetiny a vhazovat se bude před brankou hostů. Timeout domácích zatím nepřichází.

58:00
    Rafael Bikmullin vyvezl kotouč do útočné třetiny, a poté jej rozehrál přes své obránce zpět na polovinu Neftěchimiku.

57:28
    Příliš aktivní tato přesilovka nebyla. Dinamo je v plném počtu a může se vrhnout na závěrečný tlak.

56:40
    Teď kotouč naopak podrželo Dinamo a Alexandr Kitarov chtěl dokonce zaútočit, ale byl sám proti trojici obránců.

56:00
    Neftěchimik nikam nespěchá. Teď se vykombinoval z útočné třetiny až do té střední.

55:28
    Velká komplikace pro domácí je toto vyloučení, zároveň velká smůla pro Lisovce, kterému kotouč sklouzl z hole a zamířil do hlediště.

55:28
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Jevgenij Lisovec – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

55:19
    Pavel Kulikov vystihl rozehrávku Dinama, ale svou ranou namířil nad domácí branku. Minsk se však nemůže dostat k závěrečnému náporu.

Tomáš Suchánek

Branky a nahrávky: 9. A. Těreščenko (Pavlovič) – 34. Šaripzjanov (Nestrašil, E. Galimov), 43. Puustinen (Ruohomaa, Polášek)

HC Dinamo Minsk: M. Karnauchov (Enroth) – Wiercioch, Chenkel, Blum, Lisovec, D. Osipov, Gotovec – Bujnickij, A. Kosticyn, Q. Howden – Kovyršin, S. Kosticyn, Kogaljov – Pavlovič, A. Těreščenko, Denis Kazionov – Gavrus, A. Volkov, Kitarov – Litvinov.
    Neftěchimik Nižněkamsk: Korotajev (I. Ježov) – Polášek, An. Sergejev, Bryncev, D. Musin, Šaripzjanov, Timašov, Semjonov – Puustinen, Jo. Nättinen, Ruohomaa – Bikmullin, Nestrašil, E. Galimov – Padakin, Šiksatdarov, P. Kulikov – Chajrullin, Šarifjanov, Zdunov – Arkalov.

Rozhodčí: Gašilov, Morozov – Bersenjov, Judin