Kometa Brno – Frölunda 1:4 (kon.) | Skellefteå – Plzeň 3:3 (kon.) | Mnichov – Malmö Redhawks 2:1 (kon.)
Salzburg – Kärpät 3:2 (kon.)
Skellefteå AIK
3:3 (0:1, 0:2, 3:0)
HC Škoda Plzeň
Úterý 04.12.2018, 18:00 • Skellefteå Kraft Arena • Play-off Hokejové Ligy mistrů • Čtvrtfinále

To je ode mě pro dnešek vše, hezký zbytek večera. U odvetného duelu z Plzně se těším na počtenou. (20:32:41)

Ačkoliv teď nálada v plzeňské kabině jistě není ideální, výsledek 3:3 do odvety je více než nadějný. Plzeň sice přišla o svou sérii osmi vítězství, ale stále zůstává v CHL jako jediná neporažena a doma za týden jí bude stačit Skellefteå porazit jakýmkoliv výsledkem. Souboj o semifinále tak stále bude jistě ohromně napínavý.

Statistiky utkání:
    Střely na branku: 37:27 (9:8, 11:14, 17:4)
    Trestné minuty: 8:10
    Využití přesilovek: 0:0
    Vhazování: 36:29

Před startem duelu by Škodovka výsledek 3:3 jistě brala, ale s ohledem na průběh duelu je to pro Plzeň škoda. Indiáni byli v první půli lepší a za třicet minut nastříleli tři branky. Skellefteå poté ovšem převzala iniciativu a rozstřílela se ve třetí části. Nakonec dokonce skóre dorovnala díky trefě Aaltonena a dvěma zásahům Linuse Lindströma. Západočeši také měli své šance, ale nevyužili je a první dva góly AIK padly právě po nevyužitých tutovkách, klasické nedáš – dostaneš.
    Skellefteå stáhla tříbrankové manko, přesto si Plzeň veze domů cennou remízu.

59:34
    Miltchakov zvládl rozehrát zpoza branky a Škoda vyhazuje do středního pásma.

59:15
    Skellefteå vyhrála souboj za vlastní brankou a ještě se pokusí jednou zaútočit.

58:31
    Plzeň neví, kudy do útoku a bude se už snažit zřejmě jen ubránit stále cennou remízu.

57:35
    Miltchakov si poradil s další nepříjemnou situací a odolal závaru před vlastní brankou.
    57:06 Linus LINDSTRÖM - 3:3

57:06
    Skellefteå právě vstřelila branku!
    Tohle je špatně... Třetina hrůzy pokračuje a snový náskok Škodovky je fuč. LINUS LINDSTRÖM dostal přihrávku na pravou stranu a z hranice pravého kruhu vypálil přes Lukáše Pulpána parádně do bližší šibenice. Asistence: Petter Granberg, Johan Alm.

56:49
    Domácím těsně nevyšel pokus o brejk, když Linus Lindström těsně nezpracoval pas do úniku. Protiakci Plzně poté zastavil ofsajd.

56:24
    Čerešňák našel volného Eberleho, tomu ovšem kotouč přeskočil hůl. Co vycházelo Plzni v prvních dvou třetinách, to se teď vůbec nedaří.

56:02
    Joakim Linström kličkoval přes plzeňskou obranu, nakonec byl odzbrojen. Následně Möller posunul branku a vhazovat se bude před Miltchakovem.

55:27
    Nepříjemné situace před Miltchakovem, který nic neviděl, ale nakonec ani jedna střela neprošla na branku.

55:13
    Miltchakov raději přerušil hru a ukryl kotouč letící kus nad brankou.

54:34
    Vyloučení v týmu Skellefteå AIK (Djuse – 2 min. + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Straka – 2 min. + 2 min., hrubost).

54:34
    Po zákroku Djuseho na Straku se do sebe tito dva hráči pustili a Petr Straka férovou bitku jednoznačně vyhrál. To by mohlo plzeňské nakopnout.

Matěj Vybíral

Branky a nahrávky: 48. Aaltonen (Wingerli, Alm), 53. L. Lindström (Aaltonen, Djuse), 58. L. Lindström (Granberg, Alm) – 12. Gulaš (Kantner), 26. Kantner, 29. Kodýtek (Kvasnička, Straka)

Skellefteå AIK: Armalis (Lindvall) – Granberg, Djuse, Pudas, Norén, Berglund, Lindgren, Alm – Alvarez, Pettersson, Holloway – J. Lindström, Olimb, Möller – Ericsson, L. Lindström, Aaltonen – Hedberg, Sundsvik, Wingerli – Hedman
    HC Škoda Plzeň: Miltchakov (Frodl) – Čerešňák, Kvasnička, Jones, Pulpán, Kaňák, Vráblík – Gulaš, Stach, Indrák – Němec, Kracík, Kindl – Eberle, Kodýtek, Straka – Pour, Preisinger, Kantner

Rozhodčí: Vikman, Heikkinen – Yletyienen, Käck

Diváci: 1570
    Úterý 11.12.2018
    Plzeň - Skellefteå 2:1

Branky a nahrávky: 60. J. Kindl (Gulaš, Kovář), rozh. náj. Kovář – 58. Alvarez (Pudas, Aaltonen)