NY Islanders – Winnipeg 1:3 (kon.) | Columbus – Calgary 6:9 (kon.) | Pittsburgh – Colorado 6:3 (kon.)
Florida – Boston 5:0 (kon.) | Montreal – Ottawa 5:2 (kon.) | Detroit – Tampa 5:6 (1:2 po s.n.)
Buffalo – Toronto 3:4 (po pr.) | Vegas – Washington 5:3 (kon.) | Vancouver – Minnesota 2:3 (kon.)

Tomáš Nosek (VEG) 0+0, 1 střela, čas na ledě 12:13

Sledovali jsme velmi dramatickou hokejovou bitvu. Poprvé od finále NHL přiletěli Capitals do Vegas, kde vyzvali Golden Knights. Ve třetí třetině předvedli domácí velkolepý obrat. V úvodu třetiny prohrávali 1:2, pak se dostali góly za 16 sekund do vedení 3:2. Následně Vrána srovnal. Minutu a půl před koncem rozhodl zápas Nate Schmidt, který prostřelil Holtbyho. Vegas pak přidalo pojistku do prázdné branky.

59:53 Nate SCHMIDT - 5:3

59:53
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    A je to jasné, domácí celek tento zápas vyhraje. V repríze posledního finále Stanley Cupu zvítězí Vegas 5:3, do prázdné branky se ze svého obranného pásma trefuje NATE SCHMIDT.

59:25
    Oddechový čas pro hosty.

59:25
    Vhazovat se bude ve středním pásmu, hosté se dostali do postavení mimo hru.

59:22
    Všichni fanoušci stojí, atmosféra je tu parádní.

59:10
    Poslední minuta hry.

58:55
    Hosté hrají v šesti, zkouší to bez brankáře.
    58:36 Nate SCHMIDT - 4:3

58:36
    Krásná rána a domácí vedou. První branku v sezóně si na lepší chvíli NATE SCHMIDT nechat nemohl. Vegas vede díky střele z mezikruží. Domácí fanoušci slaví vedení svého týmu. Asistence: Shea Theodore.

58:01
    Nate Schmidt netrefil kotouč a může být rád, že se soupeř nedostal do brejku.

57:50
    Poslední minuta domácí přesilovky.

57:33
    Washington Capitals znovu vyhazuje přes všechny čáry. Oba týmy tak střídají.

57:00
    Vegas se nyní nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu.

56:55
    Domácí celek přišel vinou nepřesné střely o útočné pásmo.

56:34
    Nate Schmidt vypálil výborně, Braden Holtby tak tak zasáhl.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 3. Reaves (Eakin, O. Lindberg), 43. Bellemare (McNabb, Schmidt), 43. Eakin (O. Lindberg, Engelland), 59. Schmidt (Theodore), 60. Schmidt – 16. J. Vrána (Connolly), 32. Ovečkin (Connolly, Bowey), 52. J. Vrána (Kuzněcov, Niskanen)

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – McNabb, Schmidt, Theodore, Engelland, Holden, C. Miller – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Eakin, Tuch, Carr – Nosek, Carpenter, Carrier – Bellemare, Reaves, O. Lindberg.
    Washington Capitals: Holtby (Copley) – Kempný, Carlson, Orlov, Niskanen, Djoos, Bowey – Ovečkin, Bäckström, T. Wilson – J. Vrána, Kuzněcov, Connolly – Burakovsky, Eller, Smith-Pelly – Stephenson, Dowd, Jaškin.

Rozhodčí: Morton, O'Rourke – Berg, Murray

Diváci: 18 275