Bordeaux – Saint-Étienne 3:2 (kon.) | Caen – Nîmes 1:2 (kon.) | Dijon – Guingamp 2:1 (kon.)
Lyon – Rennes 0:2 (kon.) | Nantes – Marseille 3:2 (kon.) | Remeš – Toulouse 0:1 (kon.)
Štrasburk – PSG 1:1 (kon.)
Stade de Reims
0:1 (0:1)
Toulouse FC
Středa 05.12.2018, 19:00 • Stade Auguste-Delaune, Reims • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 16. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu vloženého šestnáctého kola francouzské Ligue 1. Od devatenácti hodin se můžeme těšit na utkání mezi Stade de Reims a Toulouse!

Domácí tým má po patnácti kolech stejný počet porážek jako druhé Lille, zároveň ale šestkrát remizoval, takže dokázal posbírat průměrných pět výher. S jednadvaceti body se Remeš nachází na devátém místě, přičemž má jen tříbodový náskok ona dvanácté Angers. Dnes se může posunout nanejvýš před Štrasburk na osmé místo, sedmé Nice je od něj vzdáleno o čtyři body. Z posledních pěti ligových kol tento celek jen jednou prohrál, když padl 0:2 v St. Étienne. Tuto porážku napravil doma proti Guingampu a před pár dny ukořistil další bod za cenou remízu 0:0 s Marseille.

Toulouse FC

Hosté měli vynikající vstup do sezóny, když z úvodních třech zápasů urvali kompletních devět bodů. Od prvního září však Toulouse zabřehlo do obrovské krize, v následujících dvanácti kolech ani jednou nevyhrálo a k tomu všemu vypadlo i z ligového poháru s druholigovým Lorientem. Během posledního měsíce Toulouse střídá těsné porážky 0:1 s remízami 2:2. Tu uhrálo i ve víkendovém utkání s Dijonem, před kterým statečně vzdorovalo na půdě superfavorita PSG, ale na překvapivý bodový zisk přesto nedosáhlo. Před dneškem se tak nachází v tabulce na patnáctém místě s pouze dvoubodovým náskokem na předposlední Amiens. Na druhou stranu ztráta na jedenácté Bordeaux činí tři body.

Vzájemné zápasy

Remeš v posledních letech hrála jen druhou nejvyšší soutěž. Poslední vzájemný zápas se tak datuje k lednu roku 2016, kdy se z venkovního vítězství v poměru 3:1 radovalo Toulouse. Utkání na jeho hřišti o několik měsíců dříve skončilo remízou 2:2.

Stade de Reims: Mendy – Foket, Engels, Abdelhamid, Konan – Romao (C), Chavalerin – Oudin, Cafaro, Doumbia – Chavarría.
    Náhradníci: J. Carrasso – Fontaine, Kamara, Mbemba, Métanire, Ndom, Suk Hjun-Čun.

Toulouse FC: Goicoechea – Sylla, Amian, Diakité, Moubandje – Sidibé, Mbia – Jean, Durmaz, Gradel (C) – Leya Iseka.
    Náhradníci: Bostock, Cahuzac, Dossevi, García, Moreira, Mubele.

Rozhodčí: Stinat – Zakrani, Berchebru.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

1

2
    Úvodní výkop zápasu obstarali hosté, kteří nastupují ve fialových, zatímco domácí v bíločervených dresech.

3
    Toulouse nemělo klid na kombinaci ani v blízkosti půlící čáry. Po pracně vybojovaném autu sáhlo k dlouhému nákopu, ale ten pro sebe ukořistili domácí.

4
    Romao byl faulován a domácí mohou rozehrávat z vlastní poloviny.

5
    Centr z pravé strany byl zablokovaný a Remeš se vrátila do hloubi vlastní poloviny. Zpět do útoku pádil Konan, ale Amian ho zakřižoval.

6
    Aaron Leya Iseka se nemohl vydat na nákopem za obranu, protože byl stažen k zemi. Podle názoru rozhodčích v rámci pravidel.

7
    První částečný zákrok pro Goicoecheu, který se natáhl po stříleném centru a vyrazil ho ke kraji hřiště před jediným nabíhajícím útočníkem Remeše.

9
    Zatím je to nepříliš pohledná přetahovaná plná nepřesných nákopů. Jako další útočí fotbalisté Toulouse.

10
    Durzmazův centr Sylla sklepl na Iseku, jenž sice nevystřelil, ale pro hosty vybojoval alespoň premiérový roh.

11
    Jimmy Durmaz rozehrál na krátko. Toulouse muselo kombinovat a zásahem Foketa získalo ještě jednu výhodu rohového kopu.

12
    Několik hlavičkových soubojů po centru z levé strany přečkali domácí hráči bez úhony. Gradel ještě zůstal chvíli ležet ve vápně, nicméně bude moci pokračovat.

14
    Odkop od branky Edouarda Mendyho.

15
    Domácí přišli o míč ještě na vlastní polovině, ovšem důrazným obranným zákrokem ve vápně ho ukořistili nazpátek.

16
    Mathieu Cafaro si předkopl míč až do autu, takže vykopával Goicoechea. O pár vteřin později byl faulován Moussa Doumbia, který bude potřebovat ošetření.

17
    Nařízenou standardku solidně rozehrál Cafaro. Střela se kousek před brankou odrazila od trávníku a Goicoechea měl co dělat, aby ji vyrazil na rohový kop.

18
    Ještě větší šance Remeše! Oudin posílal centr skrz malé vápno. Na zadní tyči našel Björna Engelse, kterému stačilo nastavit nohu, jenže branku z bezprostřední blízkosti netrefil!
    18. Björn Engels (REI)

20
    Bafodé Diakité trefil Cafara šlapákem do kolena a může být rád, že z toho vyvázl bez žluté karty.

22
    Mathieu Cafaro si s menším zpožděním vyžádal ošetření a hra je tak poněkolikáté přerušená.

23
    Remeš musí chvíli bojovat v deseti, ale zatím drží soupeře hodně daleko od branky Edouarda Mendyho.

24
    Rychlejší přechod do útoku domácím nevyšel, hned první přihrávka směřující do pokutového území skončila v moci Toulouse.

25
    Ghislain Konan pokazil rutinní přihrávku a daroval hostům protiakci, která skončila Syllovou střelou z levého kraje pokutového území do Mendyho rukavic.

26
    Hraje se v poměrně komorní atmosféře. jednadvacetitisícový stadion je zaplněn asi ze dvou třetin, ale výrazněji o sobě vědět nedává.

27
    Zajímavě rozehraná standardka z blízkosti středového kruhu. Přihrávku dostal Oudin a z dálky vyprodukoval něco mezi střelou a centrem, přičemž míč poslal za koncovou čáru.

29
    Toulouse přišlo o míč na pravém křídle, nicméně ani domácí u něj dlouho nevydrželi. Dlouhý pas skončil u Goicoechey.

30
    Obrovskou minelu v domácí rozehrávce nepotrestal Corentin Jean, který malinko otálel se zakončením a na hranici vápna už se dostal pod mírný tlak obránce, před kterým vystřelil pár centimetrů vedle Mendyho pravé tyče.
    30. Corentin Jean (TOU)

31
    Pablo Chavarría se rozbíhal vstříc brance Toulouse. Byl však zastaven faulem a domácí po něm zase hrají v klidných vodách.

32
    Ghislain Konan hnedal dvakrát vhazoval před hostujícím vápnem a po tom druhém případu se zbytečně vystavil do ofsajdu.

33
    Útočný faul Remeše. Provinil se Pablo Chavarría a na zemi naopak skončil Stéphane Mbia.

35
    Nedovolený zákrok také na druhé straně. Bude po něm následovat hostující standardní situace. Durmaz si zřejmě žádal žlutou kartu, ale rozhodčí nesouhlasil.

36
    Právě Dirmazův centr nenadělal v obraně Remeše žádnou paseku. Hra se rychle přesunula na domácí útočnou polovinu, jenže dvojice hráčů u levé autové čáry nic nevymyslela.

37
    Mladíček Bafodé Diakité hrubě pokazil centr z pravého konce hřiště a zpět do hry bude uvádět míč Mendy.

39
    Max-Alain Gradel trefil kopačkou do obličeje Foketa a jako první se zblízka podíval na zcela zaslouženou žlutou kartu.

40
    Hosté špatně rozehráli po faulu uprostřed hřiště a po tečované dalekonosné střele z osy hřiště budou čelit rohovému kopu.

41
    Cafaro ve výsledku centroval hned dvakrát, ale ani jednou tím nevytvořil sebemenší náznak šance.

42
    Gradel předvedl vynikající kontrolu míče a individuální akcí získal rohový kop také pro tým ve fialových dresech.

43
    Krátký a prudký centr znamenal pro Iseku hodně těžkou pozici pro hlavičkování. Mendy nemusel nijak zasahovat.

44
    Oba celky se snaží co nejrychleji přecházet do ofenzivy. Často je to na úkor přesnosti, takže míč velmi často mění majitele.

45
    Toulouse právě vstřelilo branku!
    Hosté se na konci první půle dostávají do vedení! Obrana Remeše malinko zaspala a nechala si utéct Jeana. Po jeho přihrávce z pravé strany Gradel ještě nechal vyniknout Mendyho, ovšem bezprostřední dorážka ISSIAGY SYLLY byla už jen formalita.
    45. Issiaga SYLLA - 0:1

45+1
    Nastavují se 2 minuty.

45+2
    O rychlou odpověď se pomohl postarat Mathieu Cafaro. Vystřelil však přímo doprostřed branky a Mauro Goicoechea vyrazil míč na roh, z něhož nic dalšího nebylo.

45+2

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Je za námi první poločas, ve kterém se nějak převratně krásný fotbal nehrál. Na první šanci jsme si museli počkat do sedmnácté minuty, kdy Goicoechea vyrazil přímý kop Cafara a po rohovém kopu zblízka neuklidil míč do branky Engels. Až po půlhodině zahrozili také hosté, když po velké chybě v rozehrávce Remeše těsně minul Jean. Pár chvil před odchodem do šatem už se stav měnil, Toulouse se ujalo vedení po střele kapitána Gradela a snadné dorážce Sylly.

46

46
    Ani jeden z trenérů během poločasové přestávky nestřídal, tudíž na obou stranách pokračují původní základní jedenáctky.

46
    Jimmy Durmaz vypadá už delší dobu hodně frustrovaně. Svou zlost si vybil na jednom z protihráčů a za šlapák dostal žlutou kartu.

48
    Jacques-Alaixys Romao se v souboji kapitánů nechal obrat o míč Gradelem, který se téměř utrhl do rychlého kontru a nestalo se tak jen kvůli dalšímu žlutému faulu.

49
    Další přerušení kvůli útočnému faulu Remeše. Následuje odkop od branky Maura Goicoechey.

50
    A po výrazně přetaženém nákopu už zase hrají domácí, kteří si vyzkouší další rozehrávkku rohového kopu.

51
    Chavalerinův centr byl odvrácen ještě před první tyčkou. Nic vážného nevzniklo ani z následného dlouhého vhazování.

52
    Další roh Remeše už byl zakončený, ovšem hlavičkový pokus Romaa prosvištěl nad břevnem hostující branky.

54
    Hosté se nemohli dostat do kombinační akce na útočné polovině a po nedovoleném zákroků se musí znovu vracet.

55
    Cafaro střílel z první po přízemním pasu z levého křídla. Napálil jen protihráče a opakovaný akrobatický pokus už letěl hodně mimo.

56
    Goicoechea vyběhl z branky a před spoluhráčem, který se dostával pod nepříjemný tlak, zakopl míč do autu.

57
    Z autového vhazování vzešel centr od Thomase Foketa. Xavier Chavalerin se opřel do hlavičky a Goicoechea ji pohotovým skokem k levé tyči vyrazil.

58
    Druhá půle se zatím odehrává v jednoznačné režii Remeše, která byla blízko vyrovnání na 1:1! Toulouse opět neubránilo centr z pravé strany a hlavička Abdelhamida skončila na pravé tyči!
    58. Yunis Abdelhamid (REI)

60
    Björn Engels nešetrně sestřelil Jeana a jako další bude dohrávat se žlutou kartou na kontě.

62
    Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Kalidou Sidibé, přichází Yannick Cahuzac.

62
    Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Mathieu Cafaro, přichází Hassane Kamara.

63
    Gradel byl napravo od velkého vápna zdvojený. Na malou chvíli se uvolnil, ale své spoluhráče rychle zajistil Chavalerin.

64
    Jeanovi vůbec nesedla střela z nějakých šestadvaceti metrů, Pokus o falšované zakončení letělo hodně mimo tři tyče.

66
    Toulouse se na pár minut vymanilo z předchozího tlaku a snaží se vyzrát na domácí obranu, která je zatažená až u svého brankáře.

68
    Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Corentin Jean, přichází Manu García.

69
    Fanoušci si neúspěšně žádali odpískání faulu na levém křídle. Jejich oblíbenci ale pokračují v akci a z podobné pozice budou vhazovat.

70
    Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Rémi Oudin, přichází Suk Hjun-Čun.

71
    Durmaz se dral z levého kraje k vápnu, ale zezadu byl čistě odstrčen. Naopak se pískalo až po zákroku na jednoho z domácích.

72
    Kelvin Amian na konci sprinterského souboje zvládkl skluz a vypíchl míč Chavarríovi. Přitom si ublížil a před rohem se bude ošetřovat.

74
    Čas běží jako voda a Remeš se už delší dobu nedostala do žádné pořádné šance. Aktuálně se snaží prosadit na levém kraji hřiště.

75
    A znovu je k vidění polehávání hostujícího hráče. Tentokrát si ustlal autor jediného gólu Issiaga Sylla.

76
    Po dalším rohu si pro míč doběhl brankář Goicoechea, který byl faulován a rovněž bude vleže šetřit nějaký ten čas.

77
    Issiaga Sylla nesportovně zakopl míč z místa rozehrávky a rozhodčí Stinat jej okamžitě napomenul žlutou kartu.

78
    A ještě jedna žlutá karta na hostující straně. Tentokrát ji dostal nedávno příchozí Manu García.

79
    Nařízenou standardku Remeš promarnila, když dlouhý nákop skončil v dlaních hostujícího gólmana.

80
    A bez karty neodejde ani domácí záložník Moussa Doumbia. O pár vteřin později byl faulován i Gradel, ale tentokrát se to obešlo bez varování.

81
    Hra je opravdu hodně kouskovaná. Už nyní je jasné, že se bude nastavovat větší porce minut. Za nijak vážný faul dostal kartu i Bafodé Diakité.

82
    Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Jacques-Alaixys Romao, přichází Aly Ndom.

83
    Mezi nepřesný centr jednoho z domácích a rozehrávku Goicoechey se vešlo další zdržení kvůli údajným křečím.

85
    Posledních patnáct minut bohužel nestálo za nic. Rozhodčí úzkoprse píská prakticky po každém souboji a hra kvůli tomu neustále stojí.

86
    Jacques François Moubandje doslova odtlačil Doubiu mimo hrací plochu a nechal dokutálet balón za koncovou čarou.

87
    Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Jimmy Durmaz, přichází Mathieu Dossevi.

88
    Mendy se postaral o rozehrávku zpoza půlící čáry. Jeho spoluhráči měli co dělat, aby míč udrželi ve hřišti, ale nakonec z nastalé situace vytěžili aspoň aut.

89
    Konanovo vhazování nedoletělo do vápna a Toulouse se bez větších problémů ubránilo. Celá situace se však bude ještě jednou opakovat.

90
    Xavier Chavalerin se už nemohl dívat na řadu soubojů u pokutového území a z dobrých sedmadvaceti metrů vystřelil z voleje. Branku o pořádný kus minul a vyrovnání je stále v nedohlednu.

90+1
    Na vstřelení kýžené branky má Remeš ještě šest minut, které jsou přidány nad rámec pětačtyřiceti.

90+2
    Asi nejzajímavější střelecký pokus celého druhého poločasu má na svědomí Doumbia, který nezpracovával Konanův centr z hloubi pole a z osmnácti metrů střílel z voleje. Rána ale nebyla příliš prudká a Goicoechea si pro ni doskočil k levé tyči.
    90+2. Moussa Doumbia (REI)

90+3
    Utekla sotva půlminuta a domácí se dostali do dalšího zakončení. Opět vzniklo z centrovaného míče, ale neškodnou hlavičku Ndoma si Goicoechea opět pohlídal.

90+4
    Kamarova unáhledná střela z velké dálky rovněž nemohla ohrozit čisté konto hostujícího gólmana, jenž nebude spěchat s odkopem.

90+5
    Chavarría chtěl střílet z první, Konanem centrovaný míč ale netrefil podle představ a branka Toulouse v ohrožení nebyla. S šancemi Remeše už to začíná vypadat bledě.

90+6
    Vzhledem k počtu žlutých karet není žádným překvapením, že Toulouse bude dohrávat v deseti. Střídající Manu García skluzem zastavil Doumbiu, aniž by měl šanci hrát míč. Druhá žlutá karta je rozhodně na místě.
    90+6. Červená karta po 2. žluté

90+7
    Na poslední standardku přišel podpořit útok také Edouard Mendy, jenž po odvráceném centru vracel míč do ohně, ale jeho spoluhráč hlavičkoval mimo.

90+7

Je dobojováno! Remeš na svém hřišti nepotvrdila roli mírného favorita a před vlastními fanoušky nestačila na Toulouse v poměru 0:1. Jediný gól padl v samotném závěru první půle a postaral se o něj Issiaga Sylla. Po změně stran se hrál mizerný fotbal, hráči Toulouse neustále faulovali a nakonec dohrávali v deseti, když druhou žlutou kartu viděl střídající García. Domácí tým v 58. minutě trefil tyčku, další menší šance měl až v posledních deseti minutách a jelikož žádnou z nich nevyužil, tak v tabulce klesl na jedenácté místo. Toulouse naopak zůstává patnácté s náskokem pěti bodů na sestupové pásmo.

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 11:3. Rohy: 22:15. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 15:22.

Z tohoto utkání je to vše, děkujeme za pozornost. (21:09:55)