Motor ČB – Benátky n/J 7:6 (2:1 po s.n.) | Přerov – Jihlava 2:4 (kon.) | Prostějov – Vsetín 4:2 (kon.)
Kadaň – Poruba 2011 3:2 (kon.) | Havířov – Litoměřice 1:2 (kon.) | Ústí n/L – Třebíč 0:2 (kon.)
SK Trhači Kadaň
3:2 (1:1, 2:0, 0:1)
HC RT TORAX Poruba 2011
Středa 05.12.2018, 18:00 • ZS Kadaň • Chance liga • 31. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

HC RT Torax Poruba 2011

Poruba si z posledních čtyř odehraných kol připsala devět bodů do tabulky. Nejdříve na svém ledě nasázela pět branek do sítě Slávie, která skórovala jen jednou. Další pětibrankový příděl si odnesli hokejisté Přerova, kteří na svém ledě podlehli dvoubrankovým rozdílem 3:5. Porubu nezastavil ani Motor, který na venkovním ledě podlehl rozdílem dvou branek 3:1. Zatím k poslednímu odehranému kolu zajížděla Poruba na led Hanáků z Prostějova, právě tento soupeř jim přetrhl vítěznou šňůru, když po šedesáti minutách na světelné tabuli svítilo skóre 5:2 pro Prostějov.

Kadaň si z posledních sedmi domácích utkání připsala do tabulky pouhé čtyři body. Domácí nezdar začal prohrou na samostatné nájezdy se Vsetínem. Poté si Trhači připsali čtyři domácí prohry v řadě, nejdříve nestačili na Jihlavu – 3:5, poté na Přerov – 3:4, Prostějov – 2:6 a Havířov – 4:7. Kadaňským se neúspěch podařil přetnout v osmadvacátém kole, kdy Trhači porazili Třebíč 4:3. Na tuto výhru domácí nenavázali a z posledního odehraného zápasu odjížděli šťastnější rysi, kteří nasázeli do domácí sítě osm gólů, kdežto domácím se podařilo skórovat jen jednou.

Poslední sestava HC RT TORAX Poruba 2011:

Dolejš (41. Kůdela) – Slavík, Ovčačík, Urbanec, Matějíček, Adam, Čypas – Guman, Káňa, Hudeček – Ollender, Jankovský, Vymazal – Václavek, Kanko, Toman.

Poslední sestava SK Trhači Kadaň:

Kantor – Müller, Novák, Holý, Seemann, Popela, Grebeňuk, Procházka – Šťovíček, K. Klima, Chlouba – Šulek, Rindoš, Maršoun – Svoboda, Tupý, Homer – Rezek, L. Klíma.

SK Trhači Kadaň: Kantor (Štěpánek) – Novák, Foltýn, R. Procházka, J. Holý, Seemann, J. Müller, Popela – Chlouba (A), Kůs (C), J. Svoboda – Rezek, Šťovíček, Klíma – Maršoun, Rindoš, Šulek – Homer, Tupý.

HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela (Tadeáš Dvořák) – Slavík, Ovčačík (C), Urbanec, Matějíček, Adam, Padrnos – J. Káňa, Hudeček, Guman – Dufek, Vymazal, Kanko (A) – Jankovský, Václavek, Ollender – Fojtík.

Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek – Tvrdík, Rubáš.

00:01

00:48
    Nenápadná akce Poruby končí na chráničích Kantora.

01:47
    Poruba kombinuje před Kanrorem.

02:44
    Michael Foltýn vyslal dělovku od modré čáry, jeho pokus hostující orana srazila do ochranné sítě.

03:50
    Trhači se usadili v útočném pásmu, ke střele se zatím nikdo neodhodlal.

04:24
    Martin šťovíček se dostal do slibné šance, Kůdela zasahuje maskou.

05:42
    Petr Maršoun se prokličkoval až před hostujícího gólamana, ten ovšem zasahovat nemusel.

06:54
    Kadaň právě vstřelila branku!
    David Homer zpoza brány poslal puk do prostoru mezi kruhy, kde si ho převzal JIŘÍ TUPÝ, jenž střelou nad vyrážečku nedal Kůdelovi žádnou šanci. Asistence: David Homer, Jan Müller.
    06:54 Jiří TUPÝ - 1:0

07:56
    Další obrovská šance Trhačů, tentokrát se v ní ocitl Jaroslav Kůs, Kůdela chytá.

08:45
    Poruba se na chvilku dostala do domácího útočného pásma, obránci v čele s Kantorem jsou pozorní.

10:11
    Trhači kombinovali před Kůdelou, ale vlastní nepřesností se vyhazují z pásma.

11:18
    Kadaň delší dobu tlačila,Poruba vyhazuje na icing.

11:40
    Martin Štovíček ve středním pásmu vystihl rozehrávku a upaloval sám na Kůdelu, ten jeho pokus chytá.

13:09
    Kadaňský útok zastavuje modrá čára – offside.

13:40
    Poruba se usadila v útočné třetině.

14:34
    Jan Svoboda vyzkoušel pozornost Hynka Kůdely.

15:36
    Poruba právě vstřelila branku!
    Trhači přišli v útočném pásmu o puk a Poruba se tím pádem dostala do přešíslení 2 na 1, to nekompromisní střelou vyřešil TOMÁŠ GUMAN. Asistence: Jan Hudeček, Jan Káňa.
    15:36 Tomáš GUMAN - 1:1

17:25
    Vyrovnávací branka Porubu nakopla, ale domácí obránci jsou pozorní.

19:12
    Jan Müller ujel hostující obraně, ta se ale stihla vrátit a střele zabránit.

20:00

Domácí byli v první třetině jednoznačně lepším týmem, z čehož vyústila první branka, kterou vsítil kadaňský odchovanec Jiří Tupý. Kadaň hostům takřka nic nedovolovala, až na přečíslení v šestnácté minutě, které krásnou střelou proměnil Tomáš Guman.

20:01

20:25
    Domácí kombinují před Kůdelou.

20:48
    Poruba se k puku dostala jen za cenu faulu.

20:48
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Marek Slavík – 2 min., hákování).

21:11
    Poruba vyhazuje až za Kantorovu bránu.

21:43
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Petr Maršoun – 2 min., držení).

22:16
    Tomáš Guman měl na hokejce vedoucí branku hostů, ovšem přestřelil.

22:48
    Začíná zkrácená přesilová hra Poruby.

23:32
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Jan Dufek – 2 min., podrážení).

24:38
    Hosté se osvobozují, Kadaň musí začít od Kantorovo klece.

25:32
    Poruba přesilovou hru s přehledem ubránila.

27:01
    Domácí pokus o útok zastavuje přihrávka rukou.

27:36
    Martin Matějíček našel na útočné modré čáře Michala Vymazala, ten ovšem puk nezpracoval ideálně.

28:54
    Poruba kombunuje před Kantorem, ten zatím zasahovat nemusel.

29:44
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Martin Matějíček – 2 min., krosček).

30:31
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Jan Káňa – 2 min., podrážení).

30:31
    Trhači mají před sebou 73 vteřin dlouhou přesilovou hru 5 na 3.

31:06
    Kadaňskou kombinaci zastavuje hvizd rozhodčího, branka za Kůdelou vypadla ze svého postavení.

31:28
    Trhači rozjeli přesilovkový kolotoč, na jehož konci byla dělovka z hole LUKÁŠE KLÍMY. Asistence: Jaroslav Kůs, Roman Chlouba.

32:55
    Poruba hraje v plném počtu, domácí jsou však stále v útočném pásmu.

33:49
    Daniel Novák vyslal střelu od modré čáry, puku se ovšem zmocnili hosté, kteří poté ujížděla směr Pavel Kantor, ten střelu chytá do lapačky.

34:24
    Domácí útok zastavuje hvizd čárového rozhodčího – postavení mimo hru.

35:20
    Hra se nyní přelévá z jedné strany na druhou.

36:20
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Ondřej Šulek – 2 min., vražení na hrazení + 10 min. osobní trest, vražení na hrazení). Trest odpyká Lukáš Popela.

37:14
    Trhači zatím dobře brání, když hosty prakticky nepouštějí za středního pásma.

38:01
    Pavel Kantor nyní předvedl důležitý zákrok, když se proti střele dokázal roztáhnout přes celé brankoviště.

38:20
    Domácí se ubránili a ženou se do útoku.

39:13
    JAN HOLÝ využil pádu jednoho z obránců, vybruslil si až před kruh, odkud prostěluje vše v cestě. Nutono podotknout, že Kůdela měl zcela zakrytý výhled. Asistence: Roman Chlouba, Jaorslav Kůs.

40:00
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Josef Rindoš – 2 min., hákování).

40:00

Ve druhé třetině Kadaň přidala další dvě branky. Nejprve dvojnásobnou hru využil Lukáš Klíma, poté se v poslední minutě prosadil Jan Holý. Třetí třetina začne přibližně v 19:38.

40:01

41:20
    Domácí vystihli rozehrávku Poruby a ujížděli do přečíslení. Martin Šťovíček chtěl přihrát na druhou stranu, jeho pokus mu zblokoval hostující obránce.

43:16
    TOMÁŠ GUMAN vstřeluje v dnešním zápase svou druhou branku. Asistence: Jan Káňa, Jan Hudeček.

44:56
    Svoboda společně se Šťovíčkem upaloval na Kůdelu, střela mu ovšem nevyšla podle představ.

45:34
    Útok Poruby zastavuje offside.

45:56
    Poruba byla blízko vyrovnání, Kantor včas secvakl betony k sobě.

46:29
    Slavík vypálil od modré čáry, střelu srazil Klíma do ochranné sítě.

46:52
    Vít Seemann zůstavá po tvrdém zákroku ležet na ledě. Rozhodčí nevylučují.

47:41
    Poruba předvedla další špatný přechod do útočného pásma.

48:59
    Poruba se usadila před Kantore, Trhači vyhazují na icing.

49:47
    Trhači se hnali do dalšího protiútoku, tentokrát byl na konci celé akce Jan Müller, jehož střelu Kůdela chytá.

50:35
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Martin Padrnos – 2 min., podrážení).

51:11
    Poruba výborně napadá domácí rozehrávku.

51:57
    Poruba se osvobozuje, Trhači začínají od vlastní brány.

52:18
    K vidění bude druhá dvojnásbná přesilovka domácích, která bude tentokrát trvat 17 vteřin.

52:18
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Martin Matějíček – 2 min., vražení na hrazení + 10 min. osobní trest, vražení na hrazení). Trest odpyká Josef Fojtík.

53:30
    Kadaň kombinuje. k přesnému uakončení se nikdo nedostal.

54:17
    Kadaň mohla přidat další branku, ovšem puk se zastavil na brankové čáře, kde se ho zmocnil jeden z bránicích hráčů a vyhazuje ho na svou střídačku.

55:42
    Pavel Kantor zabránil vyrovnávacímu gólu, jedříve střílel Kanko, poté dorážel Vymazal.

56:34
    Kanko přenechal puk Gumanovy, který byl blízko hattricku, na Kantora si ovšem nepřišel.

57:24
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Daniel Novák – 2 min., sekání).

57:24
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Daniel Novák – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

57:24
    Poruba si vyžádala oddechový čas.

58:24
    Po Gumanovo střele zvoní tyč za Kantorem!

58:30
    Poruba to zkouší bez gólmana!

59:34
    Postavení mimo hru zastavuje hostující tlak.

59:49
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Jan Müller – 2 min., sekání).

59:49
    Kadaň si vyžádala oddechový čas!

59:58
    Roman Chlouba před prázdnou bránkou posílá puk do rohu kluziště.

Poruba ihned na začátku třetiny snížila, ale domácí si poté výsledek zápasu již pohlídali. (20:19:42)

Stanislav Jiskra

Branky a nahrávky: 7. Tupý (Homer, J. Müller), 32. Klíma (Kůs, Chlouba), 40. J. Holý (Chlouba, Kůs) – 16. Guman (Hudeček, J. Káňa), 44. Guman (J. Káňa, Hudeček)

Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek – Tvrdík, Rubáš