Novosibirsk – Magnitogorsk 1:0 (2:1 po s.n.) | Jaroslavl – Chabarovsk 3:0 (kon.) | Dynamo Moskva – Kunlun 4:3 (kon.)
Soči – Riga 3:2 (4:3 po s.n.) | Spartak Moskva – Jokerit 5:1 (kon.) | HC Slovan – Ufa 2:5 (kon.)
po s.n. (4:3)
HK Soči
3:2 (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0)
Dinamo Riga
Středa 05.12.2018, 17:30 • Ledový palác Bolšoj • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Dobrý den, šesti zápasy pokračuje nejprestižnější evropská hokejová soutěž KHL, dva duely začínají v 17:30, což je také případ souboje týmů ze středu tabulky, Soči s Dinamem Riga. Souboj těchto týmů bude náplní tohoto přenosu.

Soči

Domácím patří v Západní konferenci sedmé místo s 35 body. Na svém ledě odehráli dosud šestnáct klání s bilancí šesti výher, čtyřikrát brali bod za porážku v prodloužení nebo nájezdy a šestkrát odcházeli s prázdnou. Dohromady vstřelili pětatřicet branek a o osm víc inkasovali. V posledním klání před svými fanoušky podlehli 1:3 týmu CSKA Moskva. Nejproduktivnějším hráčem je s 24 body (8+16) Švéd Robert Rosen.

Dinamo Riga

Hosté na tom nejsou o mnoho lépe, ve stejné konferenci jako Soči jim patří osmé místo, na svého soka ztrácí čtyři body. Mimo svůj stadion odehráli šestnáct střetnutí a přivezli si stejný počet bodů díky sedmi výhrám a dvěma porážkám po samostatných nájezdech. Celkem na cizích kluzištích skórovali v šestatřiceti případech a o deset gólů víc inkasovali, v tuto chvíli drží sérii tří porážek v řadě mimo svůj led, ovšem vždy to byli hodně smolné prohry, dvakrát po nájezdech, jednou poměrem 0:1. S 29 body (13+16) vede produktivitu týmu Švéd Linus Videll. Stejný počet bodů má Kanaďan Matthew Maione, ovšem za sedm branek a dvaadvacet asistencí.

Posledních pět vzájemných soubojů

Dinamo Riga – Soči 1:4
    Dinamo Riga – Soči 3:4sn
    Soči – Dinamo Riga 5:1
    Dinamo Riga – Soči 2:3sn
    Soči – Dinamo Riga 3:1

Lotyšský tým porazil svého soka naposledy před třemi lety a dvěma dny, kdy zvítězil na jeho ledě 2:1 v prodloužení.

HK Soči: Šikin (Kočetkov) – J. Alexandrov, Rykov, Budkin, Ščitov (C), Chomickij, K. Vorobjov, Zborovskij – Archipov, R. Rosén, O'Dell (A) – Bočarov, Kaletnik, Šmeljov (A) – Starkov, Točickij, Polunin – Rachimullin, Kapustin, Tomilin – Altybarmakjan.

Dinamo Riga: Biljalov (Gudlevskis) – Ališauskas, Maione (A), Sotnieks, Šulenin, Zile, Balinskis, Zanetti – McMillan (C), Clark, Videll – Razgals, Darzinš, M. Redlihs – Batna, Gegeris, Meija – Berzinš, Džerinš (A), Gillies – Pavlovs.

Rozhodčí: S. Gusev, A. Lavrentiev – K. Gordenko, A. Sysuev.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Oba celky jsou již připraveni na hrací ploše, duel brzy začne.

00:01

00:20
    McMillan hned na úvod nabruslil až před Šikina a pokoušel propasírovat puk mezi jeho betony, ten byl ovšem připraven a mezírku mezi nimi zacelil včas.

01:05
    Domácí se museli první minutu jen bránit, nakonec vyhodili puk tak, že to nebyl icing.

02:10
    Teď se hra trochu zklidnila, ani jeden z brankářů nemusí dlouho zasahovat, navíc se hraje bez přerušení.

03:07
    Sotnieks nahodil puk od modré čáry do skrumáže před sebou, puk prošel až k Šikinovi, který stačil zasáhnout.

03:26
    Na druhé straně poprvé prověřil Biljalova Bočarov, také domácí brankář si dokázal poradit. Následně před jeho bránou vznikla menší šarvátka, avšak vylučovat se nebude.

04:42
    Rána od modré v podání domácího hráče letí mimo bránu.

05:04
    Hosté si nerozuměli v rozehrávce a puk končí na icingu.

05:06
    Soči právě vstřelilo branku!
    Domácí se ujímají vedení. Rosén vyhrál buly, puk se dostal na hůl DMITRIJE ARCHIPOVA, který rychlou střelou švihem na bližší stranu trochu překvapil hostujícího gólmana, jenž nestačil reagovat.
    Asistence: Robert Rosén.
    05:06 Dmitrij ARCHIPOV - 1:0

06:32
    Redlihs zůstal osamocen u pravé tyče, zkoušel protlačit puk pod betonem brankáře, ovšem to se mu nepovedlo.

07:10
    Tomilin bombou od modré prověřil Biljalovu pozornost, ten měl ovšem dobrý výhled a puk vyrazil.

08:16
    Archipov se dokázal protlačit až před brankáře, ovšem zakončovat musel bekhendem a v tísni, trefil tak pouze gólmanovu výstroj.

09:30
    Bočarov střílel nebezpečně zápěstím na vzdálenější tyč, Biljalov však stačil zasáhnout a puk vyrazit.

10:15
    Hostující gólman ukryl puk do lapačky a přerušil hru.

11:05
    Rykov čekal úplně volný na levé straně na přihrávku, ale té se nedočkal.

12:00
    Pavlovs tvrdě střílel z pravé strany, Šikin vytasil svůj levý beton, kterým puk vyrazil.

13:00
    Darzinš tvrdou ranou z mezikruží nenadělal Šikinovi potíže, neboť bránu minul.

13:19
    Vyloučení v týmu HK Soči (Alexandr Polunin – 2+2 min, vysoká hůl).

13:40
    Hosté si dlouho přihrávali, nakonec pálil tvrdě Ališauskas, avšak mimo.

14:00
    Domácím se povedlo vyhodit.

14:51
    Spíš jen takové nahození Balinskise od modré Šikin bez potíží schoval do lapačky.

15:04
    Hostům se povedlo vstřelit gól, ovšem domácí reklamují hru kopnutí puku bruslí. Rozhodčí jde situaci konzultovat k videu.

15:04
    Gól nakonec uznán není, dle mínění arbitrů Andris Džerinš do puku kopl a branka tak neplatí.
    15:04 Džerinšův gól neplatí

15:55
    McMillan zůstal sám před brankářem, po pěkné kombinaci mu zbývalo už jen tečovat puk za záda Šikina, avšak do kotouče se netrefil.

16:50
    Šikin teď výtečně zasáhl proti Balinskisově nepříjemnému nahození a v poslední chvíli vytasil svoji lapačku.

17:10
    Šikin se včas dokázal přesunou a střelu protihráče zastavit. Další výborný zásah.

17:28
    Tečovaný puk končí mimo hrací plochu.

18:50
    Hra se přesouvá ze strany na stranu, ani jeden z brankářů však dlouho nemusel zasahovat.

19:02
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

19:40
    Bojuje se ve středním pásmu, nevypadá to, že by se skóre ještě mělo měnit.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Další třetina začne přibližně v 18:30.

Domácí odchází do kabin spokojenější, třebaže hosté začali aktivněji, byli to oni, kdo se ujal vedení. Soupeř pak sice v přesilovce vyrovnal, ovšem rozhodčí po protestech odešel zkonzultovat situaci k videu a verdikt nakonec změnil. Šikin následně předvedl sérii výborných zásahů a udržel čisté konto, čekají nás však ještě dvě třetiny duelu.

20:01

20:31
    Domácí se provinili icingem.

20:35
    Džerinšovo nahození ukryl Šikin do lapačky.

20:51
    Hráči Soči vyrazili do rychlé protiakce a bekhendem zakončoval Šmeljov, Biljalova ovšem nepropálil.

21:52
    Chomickij vypálil od modré, následně se domácí začali radovat, ovšem hra pokračovala dál. Poté, co se přerušilo, se rozhodčí půjde podruhé dívat na video.

21:52
    Vypadá to, že Biljalova zachránilo břevno, ale uvidíme.

21:52
    VADIM CHOMICKIJ vypálil tvrdě od modré čáry a puk nakonec přeci jen skončil za brankovou čárou. Hodně rychle se však odrazil zpátky, takže rozhodčí ihned nestačil zpozorovat, že bylo dosaženo branky.
    Asistence: Kirill Vorobjov a Alexander Polunin.
    21:52 Vadim CHOMICKIJ - 2:0

22:49
    Puk končí za bránou Rigy, její hráči musí zakládat další útok.

23:54
    Clarka zastavil v cestě do útoku ofsajd.

24:59
    Puk končí někde v hledišti, hra je přerušena.

25:34
    Razgals na prudkou přihrávku nedosáhl a puk končí na zakázaném uvolnění.

26:37
    Nahození hráče Rigy od modré bylo zblokováno mimo bránu.

27:03
    Po pěkné O´Dellově akci zakončoval z levé strany Archipov, Biljalov se ale stihl přesunout.

28:01
    Domácí vyrazili do přečíslení, Starkov však příliš dlouho vyčkával s přihrávkou, případně střelou, a Biljalova tak nakonec vůbec neohrozil.

29:17
    Řada nepřesností na obou stranách, týmy si puk mezi sebou vyměňují a šancí je pomálu.

29:30
    Nyní je hra po zakázaném uvolnění přerušena.

30:09
    Redlihs tvrdou ránou od modré prověřil Šikina, ten však zasáhl betony a poté ukryl puk pod lapačku.

30:37
    Po rychlém brejku domácích pálil po Starkově přihrávce Rykov, Biljalov však dobře viděl a zasáhl lapačkou.

31:53
    Archipov dostal parádní přihrávku do jízdy a směřoval sám na brankáře. Vinou faulu však nedokázal zakončit a světe div se, vyloučení ani trestné střílení to není.

32:40
    Archipov znovu v akci, tentokrát střílel z otočky u pravého mantinelu, Biljalov byl pozorný.

33:21
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Lauris Darzinš – 2 min., podrážení).
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Andris Džerinš – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

34:21
    Domácí jsou v přesilovce aktivní, ovšem hosté se dobře brání a čistí prostor před svojí bránou.

35:16
    Biljalov dobře viděl a střelu od modré čáry ukryl do své výstroje.

35:21
    Hosté hrají v plném počtu.

35:42
    Puk vyhodili k Šikinovi, aby mohli vystřídat.

35:48
    Icingem se pro změnu provinil domácí tým.

36:39
    Šikin podržel puk po Razgalsově ráně ve výstroji, následně před jeho bránou opět vznikla mela, po které se ale tentokrát vylučovat nebude.

37:01
    Teď domácí brankář možná ani sám nevěděl, jak ránu od modré vyrazil, ale povedlo se mu puk udržet před brankovou čárou.

38:42
    Kapustinův pokus z levé strany Biljalov bez potíží ukryl do lapačky.

39:02
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

39:02
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Anthony-Marc Zanetti – 2 min., podrážení).

39:08
    Vyloučení v týmu HK Soči (Dmitrij Archipov – 2 min., vysoká hůl).

39:10
    Po buly se puk dostal k Šikinovi, ten jej místo pokrytí odpálil pryč od své brány.

39:41
    Domácí kombinují v útočném pásmu.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Další třetina začne přibližně v 19:25.

I ve druhé části padl jeden gól, který však musel posvětit až videorozhodčí. Domácí díky tomu odskočili soupeři na dvoubrankový rozdíl a ten si odnáší s sebou do kabin. Vyhráno však ještě nemají, posledních dvacet minut bude jistě hodně dramatických.

40:01

41:05
    Vorobjov mohl zvýšit vedení svého celku, střelou z dobré pozice ale nechal vyniknout pouze Biljalova.

42:23
    Na druhé straně střílel zblízka Meija, mezírku v Šikinově výstroji ale nenalezl.

42:34
    Domácí brankář se na chvíli ocitl bez hokejky, ale spoluhráč mu ji rychle podal.

43:00
    Soči bylo chvíli pod tlakem, ale povedlo se mu puk poslat až k bráně Rigy.

43:12
    Šikin raději přerušil hru, když puk zachytil do lapačky.

43:31
    Šulenin ranou od modré bránu netrefil.

44:30
    Rosén zkoušel projít přes dvojici obránců, ale záměr se mu nezdařil a o puk přišel.

44:35
    Vyloučení v týmu HK Soči (Stěpan Starkov – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Vitalijs Pavlovs – 2 min., hrubost).

45:45
    Šikin musel zasáhnout proti střele od modré, domácí brankář drží čistý štít.

46:35
    Oba celky hrají v plném počtu.

47:15
    Další zásah domácího gólmana proti prudké ráně soupeře.

48:14
    Hra se trochu zklidnila, hraje se nahoru dolů, ale bez nějaké příležitosti. U puku jsou domácí.

48:40
    Až teď se zase dokázali hosté osmělit, bránu však netrefili.

49:08
    Šikin zůstal napasován u levé tyči a nahozený puk schoval do výstroje.

49:31
    Po delší době musel zasáhnout Biljalov, který pouze ukryl nahozený kotouč do lapačky.

49:52
    Videll sice vstřelil gól, když odražený puk poslal do volné části domácí svatyně, sám hráč se ale moc neradoval, neboť věděl, že branka nebude platit. Švéd si totiž jasně pomohl bruslí a tady nebyla třeba ani konzultace s videem. Druhý gól Rigy, který v tomto klání není uznán.

50:30
    Domácí nahazují za hostující svatyni.

50:48
    Na druhé straně musel Šikin zasáhnout proti střele z dálky.

51:09
    Opět končí puk u Biljalova a není to icing.

51:35
    Soči vyrazilo do přečíslení dva na jednoho, Biljalov ale předvedl výtečný zákrok, když se sklouzl po ledě a zasáhl pravým betonem. Díky tomu jsou hosté stále ve hře.

52:25
    Vyloučení v týmu HK Soči (Robert Rosén – 2 min., podrážení).

52:35
    Domácím se daří vyvést puk do bezpečí.

53:24
    Riga právě vstřelila branku!
    Po zmatcích v obranné třetině domácího mužstva se puk dostal na pravou stranu k LINUSI VIDELLOVI, který měl před sebou odkrytou bránu a švédský hráč rychlou střelou poslal puk za brankovou čáru.
    Asistence: Lauris Darzinš.
    53:24 Linus VIDELL - 2:1

54:05
    Vhazování v útočném pásmu Soči.

55:00
    Domácí drží puk na hokejkách, do konce třetí části zbývá pět minut.

55:44
    Vyloučení v týmu HK Soči (Vadim Chomickij – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

56:37
    MATHEW MAIONE si vyměnil přihrávku se spoluhráčem a poté vypálil tvrdě od modré, Šikin toho moc neviděl, kotouč prosvištěl kolem něj a skončil u levé tyče jeho brány.
    Asistence: Linus Videll.
    56:37 Mathew MAIONE - 2:2

58:02
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:15
    Dvakrát domácí vyhodili na icing.

59:22
    Domácí drží puk na hokejkách a spíš už jen vyčkávají.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Domácí sice měli zápas velmi dobře rozehraný, ještě sedm minut před koncem vedli 2:0, nakonec ovšem budou muset o druhý bod bojovat v prodloužení, které začne za pár minut.

60:01

60:27
    Ščitov mohl hned v úvodu prodloužení rozhodnout, ale z bezprostřední blízkosti trefil pouze gólmanovu výstroj.

61:33
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Brandon McMillan – 2 min., hákování).

61:44
    Hosté vyhazují.

62:15
    Tvrdou ránu od modré Biljalov se štěstím vyrazil.

62:56
    O´Dell zblízka trefil připravenu lapačku Biljalova.

63:17
    Další rána domácích jde přímo do gólmana a hosté vyhazují.

63:33
    Krátce na to hrají ve čtyřech.

64:02
    Poslední minuta prodloužení.

64:16
    Domácí využili špatné rozehrávky soupeře, avšak žádnou velkou šanci si nevypracovali, Biljalov lapačkou zachytil letící puk ze vzduchu.