Olomouc – Zlín 0:5 (kon.) | Slavia – Plzeň 5:6 (1:2 po s.n.)
HC Olomouc
0:5 (0:0, 0:2, 0:3 - N 0:0 - 1:0)
Berani Zlín
Středa 05.12.2018, 17:30 • Zimní stadion Olomouc • DHL Extraliga juniorů • Skupina o 13. - 24. místo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Zimní stadion v Olomouci bude dnes hostit moravské derby – na led Olomouce totiž přijedou zlínští Berani. V tabulce ELJ o pořadí na 13. – 24. místě je na tom o něco lépe Zlín, který je se ziskem 42 bodů (do tabulky se započítávají i body získané v první části soutěže) na třetí příčce, Olomouc je s 37 body sedmá.

Olomouckým juniorům se v posledních zápasech nedaří, aktuálně mají na svém kontě sérii čtyř proher v řadě. Ve druhé části extraligy zatím odehráli dvě utkání, a to na ledě Mladé Boleslavi a Kladna. Oba zápasy skončily shodným výsledkem 3:2 v prodloužení.

Zlín si z posledních dvou zápasů připsal celkem čtyři body. Na domácím ledě proti Hradci Králové se sice Beranům vůbec nedařilo a prohráli vysoko 1:5 – Lvi si navíc odnesli také pod za výhru v nástavbě -, hned druhý den si ovšem spravili chuť proti Havlíčkovu Brodu, který porazili 5:3 v základní hrací době a dokázali vytěžit také bod v následném prodloužení.

HC Olomouc: Mokrý (Hasala) – Bahounek, Klesla, Hlaváč, Vosátko, Mader, Rutar, Pírek – Kalač, Handl, Matiaško, Štefka, Tomajko, Mácha, Horký, Podlaha, Rosecký, Ministr

PSG Berani Zlín: Kořének (Šarman) – Janošek, Hamrlík, Jaroněk, Pavlas, Talafa – Kočica, Hefka, Bachánek, Pröschl, Weintritt, Lekeš, Podešva, Handl, Kozubík, Luža, Sedláček, Fajkus, Sebera

Rozhodčí: Vrba – Měkýš, Otáhal.

00:01

00:07
    Úvodní buly zápasu vyhráli domácí, ale po 7 vteřinách je hra poprvé přerušena.

00:16
    Kořének zachytil puk za bránou a rozehrává.

00:45
    Zlín je v útočném pásmu, zatím se mu však nedaří vystřelit na bránu.

01:15
    Olomouc získala puk, ale nedokázala přejít přes střední pásmo. Zkouší to podruhé a tentokrát je úspěšná.

02:00
    Zlín se vydává do útoku.

02:31
    Pavlasova střela skončila ve skrumáži těl před Mokrého bránou.

03:20
    Horký zavezl puk po levém křídle do útočného pásma, ale obránci Zlína ho v rohu kluziště odzbrojili.

03:55
    Pírkova nahrávka na spoluhráče nebyla přesná, rozhodčí pískají zakázané uvolnění a vhazovat se bude v obranném pásmu Kohoutů.

04:20
    Handl prověřil pozornost brankáře Zlína, o chvíli později Kořének vycítil další nebezpečí, a tak raději přikryl puk, aby přerušil hru,

04:40
    Ministr poslal zpětnou přihrávku Podlahovi do středního pásma, tomu se ale při pokusu vykličkovat obránce zamotal puk mezi nohama.

05:50
    Další střela olomouckých útočníků, s níž si zlínský gólman musel poradit.

06:08
    Zakázané uvolnění Zlína.

06:38
    Horkého střela skončila v Kořénkově náručí. Kohouti jsou zatím střelecky i herně aktivnějším týmem.

06:38
    Další zakázané uvolnění Zlína.

07:02
    Teď musel zasahovat i Mokrý, se střelou na lapačku měl trochu problémy a puk mu vypadl na led, poblíž však nebyl žádný zlínský útočník. Vhazovat se bude po pravici olomouckého gólmana.

07:35
    Matiaško v útočném pásmu přihrál jen na hokejku protihráče a Zlín tak mohl jít do útoku, byla z toho ale jen střela na mantinel.

07:39
    Olomoucký útočník Podlaha (OLO) si jde sednout na trestnou lavici za sekání.

08:00
    Zlínskému obránci teď utekl puk na modré čáře, Berani proto musí vyklidit útočné pozice.

08:28
    Olomouc vyhazuje.

09:10
    Zlín opět ztrácí útočné pásmo, v mezičase už ovšem stihl i vystřelit.

09:21
    Matiaško mohl jet do brejku, ale nebyl dostatečně rychlý.

09:31
    Domácí hrají v plném počtu.

10:09
    Kořének se brankovišti musel hodně natahovat, aby zastavil střely olomouckých. Puk za svá záda nicméně nepustil.

10:17
    Další vhazování před zlínských gólmanem.

10:50
    Do útoku mohl na druhé straně jet Handl, jenže přihrávka na zlínské číslo 27 byla příliš prudká.

10:52
    Další přesilovka pro Zlín, tentokrát se provinil Matěj Tomajko (OLO), který podrazil soupeře.

11:45
    Ani tato přesilová hra se Zlínu zatím nedaří. Nejenže zatím nevystřelil na bránu, ale teď musel i vyklidit útočné pásmo.

12:15
    Na druhé straně Matiaško míří kousek nad Kořénkovu bránu.

12:50
    Tohle byl asi poslední útok přesilovky hostů, prudkou střelu jednoho ze žlutomodrých forvardů nicméně vytěsnil Vojtěch Mokrý.

12:58

13:36
    Domácí byli v útoku příliš horliví, čárový píská ofsajd.

14:29
    Janoškova střela skončila na rameni olomouckého gólmana.

14:50
    Matyáš Hamrlík po buly ve středním pásmu rozehrál přímo na olomouckého beka.

15:29
    Po delší době se hraje v obranném pásmu Olomouce, Mokrý teď raději přerušil hru.

16:40
    Štefka prokličkoval až do útočného pásma, jenže v rozhodující chvíli se mu podlomila noha.

16:47
    Vhazuje se před Kořénkem.

17:10
    Zlínu se podařilo vystihnout olomouckou rozehrávku zpoza Kořénkovy brány, nicméně Kohouti nadále zůstali v útočném pásmu. Pírkova střela skončila na Kořénkových betonech.

18:03
    Proti Bachánkově střele musel Vojtěch Mokrý vytáhnout parádní zákrok lapačkou.

19:07
    První přesilovku si zahrají také domácí, protože Matěj Sebera (ZLN) zahákoval protihráče.

19:27
    Olomouc vyhodila na zakázané uvolnění.

19:31
    Buly vyhráli Kohouti a mohou se pokusit o poslední útočný výpad první třetiny.

19:58
    Rutar pálil mimo.

20:00

V první třetině byli aktivnějším týmem domácí, kteří si vytvořili více střeleckých příležitostí, přesto byly dvě největší šance utkání na straně Zlína. Nejprve Mokrému vypadl puk z lapačky, ale poblíž zrovna nebyl žádný zlínský hráč, a poté se musel olomoucký gólman vytasit parádním zákrokem této části své výstroje. Stav zůstává nerozhodný 0:0.

Druhá třetina začne přibližně v 18:15.

20:01

20:20
    Olomouc si do druhého dějství přenesla téměř polovinu přesilové hry a hned zakládá útok.

20:39
    Půl minuty si Kohouti zahrají přesilovku 5:3, na trestnou lavici odjíždí Matyáš Hamrlík (ZLN).

21:07
    Zlín vyhazuje a Sebera právě naskakuje na led.

21:25
    Přesto mají domácí ještě více než minutu klasické přesilovky 5 na 4.

22:00
    Ovšem Zlínu se zatím daří bránit se a opět vyhazuje kotouč na druhou stranu kluziště za Mokrým.

22:41
    Ani tuto přesilovku domácí nevyužijí, hosté hrají v plném počtu.

22:41
    Ale teď přichází další trest pro Berany, kteří hráli v šesti bruslařích v poli.

23:00
    Olomouc rozjíždí útok zpoza vlastní brány.

24:10
    Zlín se dostal do brejku, ale Olomouc už má kotouč pod kontrolou.

24:35
    Kohouti musí opět začínat z vlastního obranného pásma.

24:49
    Hosté hrají v plném počtu, chvíli předtím se jeden z olomouckých útočníků ocitl tváří v tvář Kořénkovi, ale trefil pouze jeho betony.

25:27
    Po odpískání proběhla menší strkanice mezi jedním Beranem a jedním Kohoutem, rozhodčí ale vylučovat nebudou.

26:00
    Kořénkovy betony opět zasahují.

26:10
    Přesilová hra pro Zlín, Adam Rutar (OLO) vyhodil puk mimo kluziště.

26:29
    Mokrý měl teď plné ruce práce. První střela sice jen orazítkovala mantinel, proti druhé už si ovšem připsal zákrok a následně musel puk zalehnout vlastním tělem v brankovišti.

26:47
    A olomoucký gólman opět přerušuje hru.

27:15
    Střela od modrého jednoho z Beranů trefila jen hráče před olomouckou bránou a Kohouti mohli jet do brejku, ale už se zase hraje v obranném pásmu domácích.

27:44
    Zlín právě vstřelil branku!
    Berani se prosazují v přesilové hře. Mokrý byl daleko z brankoviště a už se nestačil natáhnout pro dorážku SEBASTIANA FAJKUSE. Asistence: David Kozubík, Petr Pavlas

28:40
    Po střele jednoho z Beranů se puk odrazil k DOMINIKU LUŽOVI, a ten neměl nejmenší problém umístit puk do odkryté brány. Zlín se tak během jedné minuty ujímá vedení 0:2. Asistence: Dan Handl, David Lekeš

29:01
    I nadále se hraje před Mokrým, který raději skryl puk ve své výstroji, aby trochu uklidnil hru.

29:38
    Kotouč teď proskočil kolem levé tyče olomoucké brány.

29:55
    Berani drží Kohouty v jejich obranném pásmu.

30:01
    Odpískán ofsajd.

30:38
    Naštěstí pro Kohouty si teď Berani v útoku nerozuměli.

30:42
    David Kozubík (ZLN) dostal osobní trest za nesportovní chování.

30:42
    Domácí si berou oddychový čas.

31:14
    Berani se opět dostali do přečíslení 2 na 1, tentokrát jim to všem nevyšlo.

31:30
    Štefkovu tvrdou ránu kryje Michal Kořének.

31:30
    Josef Podlaha (OLO) posílá Olomouc do oslabení,

32:50
    Zlín operuje před bránou olomouckého gólmana. Po jedné jeho střele zaduněl mantinel.

33:08
    Díky nedorozumění dvou Beranů se Kohouti dostali k puku.

33:20
    Další nebezpečná střela z hokejky zlínského útočníka. Vojtěch Mokrý byl však připraven.

33:32

34:00
    Po menší potyčce před bránou Zlína byli vyloučení Ministr (OLO) a Bachánek (ZLN) za hrubost.

35:10
    Matiaško přebruslil jednoho ze zlínských obránců, ale jeho střela mířila příliš vysoko.

35:50
    Na druhé straně se do šance mohl dostat Matyáš Hamrlík, ale byl včas ozbrojen domácí obranou.

36:00
    Oba týmy hrají v plném počtu.

36:07
    Zakázané uvolnění hostů, bude se vhazovat před Kořénkem.

36:53
    Vosátko vypíchl přihrávku Beranů a získal puk pro svůj tým.

37:44
    Puk skončil v Kořénkově výstroji, vhazovat se bude po levici žlutomodrého gólmana.

38:10
    Hráči Olomouce měli teď co dělat, aby dostihli Berany vyrážející do útoku. Po odpískání opět hráči jen těžko krotili své emoce, tentokrát se však po menším boxovacím souboji vylučovat nebude.

38:49
    Mokrý neměl na koho rozehrát, buly se tak odehraje přímo před ním.

39:00
    Janoškovi se nepodařilo ideálně zpracovat puk a Zlín se musí stáhnout do svého obranného pásma.

39:11
    Michal Kořének si připisuje další zákrok v dnešním utkání.

39:29
    Hadlovu střelu zastavil Vlastimil Hefka. Kohouti mají posledních 30 vteřin druhé třetiny na snížení.

39:35
    Puku se však zmocňují Berani.

40:00

Ve druhém dějství dnešního zápasu viděli diváci na Zimním stadionu v Olomouci dva rychlé góly.Nejprve se v 28. minutě prosadil Sebastian Fajkus a o necelou minutu později zvýšil trefou do odkryté klece domácích Dominik Luža. Zlín se po přestávce zvedl a v této části hry byl jednoznačně lepším týmem.

Třetí třetina začne přibližně v 19:10.

40:01

40:30
    Třetí třetina začala v ostrém tempu.

40:50
    Kořének teď musel předvést ukázkový rozklek, aby Kohoutům zabránil skórovat.

41:27
    Kozubík poslal puk jen na zakázané uvolnění.

41:37
    Lužovu střelu vyrazil Mokrý mimo brankoviště.

42:16
    Hraje se v obranném pásmu Olomouce a Mokrý si zapisuje další zákrok betonem.

42:55
    Horký vyhazuje.

43:06
    Zakázané uvolnění Olomouce.

43:10
    Tahle přihrávka na Máchu byla příliš prudká.

43:45
    Na druhé straně může jít dopředu Pröschl, ale nedokázal se prosadit přes olomouckou obranu.

44:00
    Vhazovat se bude před Kořénkem, oba týmy střídají.

44:44
    Po delší době dokázala Olomouc na svého soupeře vyvinout tlak, ale nyní už se zase hraje před Mokrým.

45:30
    Matiaško se prosmýkl brankovištěm, bohužel mu však zrovna nikdo ze spoluhráčů nepřihrál.

46:20
    Podlahova střela skončila v lapačce zlínského gólmana, Kohouti nicméně zůstávají v útoku.

47:02
    Matiaško nedokázal žlutomodrého brankáře překonat ani na dvakrát. Olomouc však vybojovala alespoň vhazování v útočném pásmu.

47:23
    Kořének nadále drží čisté konto, i když teď mu při jeho práci pomohl také jeden z jeho spoluhráčů.

47:57
    Sedláček se osamocený řítil na Vojtěcha Mokrého, ale olomoucký strážce brány povolal do akce svoji lapačku.

48:50
    Kořénkovi vypadl puk z lapačky, ale zlínský gólman ho dokázal napodruhé pokrýt.

48:51
    Za hrubost byli současně vyloučení Lukáš Pírek (OLO) a Vlastimil Hefka (ZLN).

49:53
    Berani navyšují svůj náskok už na tři branky. Ve hře 4 na 4 se prosadil DAVID KOZUBÍK. Asistence: Matěj Sebera, Tadeáš Talafa

50:56
    Sotvaže se z trestné lavice vracel Pírek s Hefkou překonal Vojtěcha Mokrého zlínský forvard MATĚJ SEBERA. Bez asistence.

51:11
    Mokrý raději schovává puk a přerušuje hru.

51:58
    Další střela z hokejek Zlína skončila v náručí olomouckého gólmana.

52:23
    V olomouckém brankovišti teď zůstali ležet celkem tři hráči včetně gólmana, tentokrát se to však obešlo bez výbuchu emocí na té či oné straně.

52:55
    Dopředu mohl jít Mácha, jen kdyby ta přihrávka byla trochu pomalejší...

53:40
    Matiaško zkoušel najít přihrávkou Podlahu, jenže puk zachytil jeden z zlínských obránců.

54:15
    Bahounek s bolestivou grimasou odjíždí na střídačku.

55:10
    Olomoucký útočník měl šanci dorazit kotouč do prázdné brány, ale bez úspěchu.

55:10
    Vhazuje se po levici Kořénka.

55:10
    Hosté si berou oddechový čas.

56:15
    Kleslovi podjely brusle, puk za olomouckou bránou však stačil sebrat jeho spoluhráč dřív, než k němu přijel některý z Beranů.

56:52
    Domácí si v samotném závěru utkání zahrají ještě jednu přesilovku. Na trestnou lavici odjíždí Matěj Sebera (ZLN).

57:27
    Berani dávají gól ve vlastním oslabení. DAVID KOZUBÍK se dnes podruhé zapisuje do kolonky střelců, když se jeho střela odrazila od horní brankové konstrukce za záda Vojtěcha Mokrého. Asistence: Vlastimil Hefka

58:54
    Hosté hrají v plném počtu.

59:20
    Olomouc zkusí ještě jednou zaútočit v dnešním utkání.

59:40
    Kohoutům se však nedaří najít vhodnou střeleckou pozici.

60:01

60:45
    Hraje se v obranném pásu Olomouce, Zlín však zatím v prodloužení neohrozil bránu Mokrého.

60:48
    Na druhé straně musel zasahovat Kořének.

61:25
    Olomouc zakládá další útok.

61:32
    Na druhé straně ujel Kozubík, ale nepodařilo se mu zkompletovat hattrick.

61:33
    Zlín si zahraje přesilovku, Ministr (OLO) s provinil nedovoleným bráněním.