Atlético – Sant Andreu 4:0 (kon.) | Girona – Alavés 2:1 (kon.) | Sevilla – Villanovense 1:0 (kon.)
Real Sociedad – Celta Vigo 2:0 (kon.) | Villarreal – Almería 8:0 (kon.) | Barcelona – Leonesa 4:1 (kon.)
Valladolid – Mallorca 2:1 (kon.)
Atlético Madrid
4:0 (0:0)
UE Sant Andreu
Středa 05.12.2018, 19:30 • Wanda Metropolitano, Madrid • Španělský pohár • 1/16 finále

To by bylo z mé strany všechno. Já se s Vámi loučím, přeji příjemný zbytek dnešního večera a u dalšího fotbalového přenosu zase někdy na počtenou. (21:25:20)

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 7:3. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 10:12.

Je dobojováno, Atlético zvládlo i odvetné utkání a postupuje do dalšího kola španělského poháru. Domácí tým rozhodnul o svém postupu v úvodních desíti minutách druhého poločasu, kdy se nejprve trefil střídající Lemar, kterého následoval Kalinić a Correa. Definitivní tečku za dnešním utkáním udělal svou brankou Vitolo. Atlético tedy poráží Sant Andreu celkovým skóre ze dvou zápasů 5:0.

90+3

90+2
    Atlético ještě v závěru rozehrálo rohový kop, ale pouze nakrátko. Nakonec se ještě do zakončení dostal Saúl, ale na Segoviu si nepřišel.

90+1
    Rozhodčí prodloužil toto utkání o dvě minuty nad rámec základní hrací doby.

90
    Hosté konečně drží míč delší dobu, ale to bude zřejmě tím, že je domácí tým už nechává tento zápas dohrát.

89
    Další nepovedená akce z dílny Atlética a další odkop hostujícího brankáře, který doletěl až k Savićovi.

87
    Koke se prokličkoval do zakončení, ale to bylo nakonec nepřesné. Segovia bude odkopávat od své branky.

86
    Correa byl nachytán v ofsajdové pasti, akce Atlética opět končí hvizdem rozhodčího.

85
    Rodríguez centroval, ale Montero byl na svém místě připraven. Míč odhlavičkoval do bezpečí, ba dokonce přesně ke spoluhráči.

84
    Pomalu ale jistě se nám blíží závěr dnešního utkání. V tuto chvíli je u míče Sant Andreu, který se pokouší nastěhovat na domácí polovinu.

82
    Žlutou kartu dostává Carlos (UE Sant Andreu).
    81. VITOLO - 4:0

81
    Atlético právě vstřelilo branku!
    Je definitivně rozhodnuto! Krásná akce domácího celku na levé straně. Saúl si skvěle naběhnul na kolmici za hostující obranu a přízemním centrem předložil šanci VITOLOVI. Ten svého obránce předskočil a míč poslal do branky – 4:0.

80
    Correa vybojoval pro svůj tým další rohový kop, ale ten bude rozehrán až po ošetření hostujícího hráče, kterého postihly křeče.

79
    Hosté se zatáhnuli na vlastní polovinu a nechávají svého hostitele kombinovat. Atlético toho využívá a míří vstříc jejich brance.

78
    Nepřesná kombinace hostujícího celku končí v zámezí. Tohle bude autové vhazování pro madridské Atlético.

77
    Na hrací ploše se kupí nedovolené zákroky, rozhodčí má v posledních minutách čím dál více práce.

76
    Žlutou kartu dostává Koke (Atlético Madrid).

76
    Vitolo se pokusil získat pokutový kop, ale jeho pád byl více než teatrální. Rozhodčí ani v tomto případě nepísknul a nechal hru pokračovat.

75
    Až teď se domácí opět dostali k postupné kombinaci a hned to bylo zajímavé. Jenže Koke poté adresoval nepřesnou přihrávku.

74
    I ve druhém poločase vidíme sekci, kde týmy pouze nakopávají míče na náhodu. Ani jeden se nedokáže uchytit.

73
    Střídání v týmu UE Sant Andreu: ze hřiště odchází Guerrero, přichází Ó. Muñoz.

71
    Adán skvěle přečetl kolmici od soupeře a dostal se k míče dřív než útočník. Diváci můžou zatleskat.

70
    Rychlý domácí brejk málem zakončil Lemar, ale tomu chyběla snad centimetry. Míč skončil v zámezí.

69
    Rohový kop pro Sant Andreu nebyl rozehrán příliš přesně. Míč z rohu letěl na domácí hlavu, která míč odvrátila mimo vápno.

68
    Kalinić byl opět nachytán v ofsajdovém postavení, domácí akce je tedy opět u konce. Míč přechází na kopačky soupeře.

67
    Lemar se u postranní čáry stal obětí nedovoleného zákroku. Atlético bude rozehrávat standardní situaci.

66
    Rodríguez na poslední chvíli zasáhnul ve vlastním vápně před Kalinićem, který mohl doklépávat míč do branky.

65
    Correa se snažil protáhnout mezi obránci, ale míč si nakonec příliš předkopnul. Akce Atlética je u konce.

64
    Sen o postupu se zdá se rozplynul, hráči Sant Andreu už působí odevzdaným dojmem. Toto utkání se nejspíš bude dohrávat.

63
    Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází López, přichází Gallego.

63
    Dnešní utkání sleduje 31 414 diváků.

62
    Rodríguez se odhodlal ke střele, která ovšem letěla vysoko nad brankou. Adán bude odkopávat od své branky.

61
    Bandeh se jako by ve druhém poločase úplně vytratil. Už to není ten útočník, který v prvním poločase strašil domácí obránce svou aktivitou.

60
    Máme za sebou hodinu čisté hry tohoto odvetného utkání, které po skvělých patnácti minutách ovládá domácí tým.

59
    Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Hernández, přichází Montero.

58
    Žlutou kartu dostává Joan Noguera (UE Sant Andreu).

56
    Střídání v týmu UE Sant Andreu: ze hřiště odchází Llamas, přichází Alonso.
    55. CORREA - 3:0

55
    Pokud jsme se v prvním poločase nudili, tak v tom druhém se rozhodně nenudíme. ÁNGEL CORREA se v pokutovém území krásně uvolnil a střelou šajtlí na zadní tyč překonal hostujícího brankáře – 3:0.
    53. KALINIĆ - 2:0

53
    Domácí tým odskakuje do dvoubrankového vedení a pomalu, ale jistě míří do dalšího kola tohoto poháru. NIKOLA KALINIĆ si skvěle udělal v pokutovém území místo a svou hlavičkou nedal brankáři šanci zasáhnout, Segovia se natahoval marně – 2:0.

53
    Atlético rozehrávalo další rohový kop, avšak bez úspěchu. Hostující tým se dokázal ubránit a míč poslat do bezpečí.

52
    Hostující tým připravuje své úvodní střídání v zápase. Uvidíme, pro koho dnešní utkání skončí.

51
    Kalinić se sice chytře rozběhnul, ale od Lemara se přihrávky nedočkal. Míč byl z jeho kopačky příliš pomalý.

50
    Hernández byl pod velkým tlakem, ale nakonec to s Adánem vyřešil. Akce Sant Andreu musí začít znovu.
    48. LEMAR - 1:0

48
    První branka v tomto utkání je na světě a na svědomí ji má domácí tým. THOMAS LEMAR se zpoza vápna odhodlal k razantní střele, která nejprve orazítkovala tyč a poté se odrazila do branky. Hostující brankář byl bez šance – 1:0.

48
    Segovia musel centrovaný míč vytáhnout do zámezí. Tohle bude třetí rohový kop pro Atlético v zápase.

47
    Atlético na nic nečeká a ihned ve druhé minutě druhého poločasu má k dispozici standardní situaci, je to takový dost zkrácený rohový kop.

46
    Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Moya, přichází Lemar.
    Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Martins, přichází Rodrigo.

46

Druhý poločas začne přibližně v 20:33.

V prvním poločase se už nic zásadního nestane, rozhodčí nenastavil ani minutu nad rámec základní hrací doby a proto hráči odcházejí do šaten za bezbrankového stavu. První poločas sice postrádal výraznější tempo, ale o zajímavé šance nebyla nouze. Dnešní odveta čtvrtého kola mezi Atléticem a Sant Andreu je stále otevřená a já vás srdečně zvu na druhý poločas.

45
    Máme zde poslední minutu základní hrací doby prvního poločasu. Za malou chvíli se dozvíme počet nastavených minut. Pokut tedy hlavní rozhodčí něco nastaví.

44
    Villar se ujal standardní situace, kterou rozehrál dost nepřesně. Míč z jeho kopačky letěl vysoko nad domácí branku.
    43. Bandehova šance a vynikající Adán.

43
    Bandeh si skvěle naběhnul na centrovaný míč a nebezpečně zakončoval. Adán musel vytáhnout parádní zákrok u své tyčky.

42
    Další prohospodařená akce domácího týmu, který dnes nehraje povedené utkání. Do druhého poločasu se bude muset zlepšit.

41
    Segovia prokázal skvělé čtení hry, když vyběhnul a před Martinsem odkopnul míč do zámezí.

40
    Koke zahrál paradní standardní situaci, na jejímž konci byl domácí Savić, který dobře zakončoval. Jenže tento stoper si naběhnul do ofsajdu, vzrušení bylo zbytečné.

39
    Kalinić opět v hlavní roli. Tentokrát se položil do centru nůžkami, které byly vzápětí hned zablokovány.

38
    První poločas se pomalu, ale jistě blíží ke svému konci. Dočkáme se ještě v první půli nějaké branky?

37
    Correa se chytře zbavil dvou dotírajících obránců, ale nakonec mu míč utekl do zámezí. Tohle bude odkop od hostující branky.

36
    Nikola Kalinić se zrovna vracel z ofsajdového postavení a následně se zapojil do hry. Rozhodčí neváhal a odpískal.

35
    Dnešní odveta se zatím nehraje v nějakém rychlém tempu, přirovnal bych to k takovému tréninku. Snad se to do druhého poločasu zlepší.
    34. Hráči Sant Andreu trefili tyčku, ale byl pískán ofsajd.

34
    Další zajímavá šance pro hostující celek, který dokázal trefit tyčku. Jenže rozhodčí odpískal ofsajdové postavení hráče, který se snažil zapojit do hry.

33
    Jutglà vybojoval pro svůj tým výhodu rohového kopu. Na rohové kopy je to zatím nerozhodně, oba mají po dvou.

32
    V tuto chvíli vidíme na hrací ploše spíše takovou nakopávanou z jedné strany na druhou. Není to žádný pohledný fotbal.

31
    Hostující tým stále nikde nespěchá, přitom svůj postup nemají daleko ve svých rukách.

30
    Žlutou kartu dostává Gelson Martins (Atlético Madrid).

30
    Třicet minut prvního poločasu je za námi. V Madridu se stále hraje bez branek, což znamená postup domácího týmu.

29
    Kalinić sice upadnul v pokutovém území, ale rozhodčí odpískal jeho útočný faul. Takže ani v tomto případě se penalta nebude pískat.

28
    Držení míče hostujícího týmu netrvalo příliš dlouho, protože pod enormním tlakem přišla nepřesná přihrávka do zámezí. Aut pro domácí.

27
    Vitolo se prezentoval nepřesným centrem, který skončil až v rukavicích hostujícího brankáře. Segovia ovšem nikde s odkopem nespěchá.

26
    Madridský tým drží míč v okolí poloviny hrací plochy a kombinuje. Hosté se nebezpečně zatahují blízko své branky.
    25. Kalinić a jeho šance.

25
    Nikola Kalinić dostal v pokutovém území místo a nebezpečně zakončil. Štěstí pro hosty, protože míč prolétnul těsně vedle tyčky.

24
    Až do doby, kdy se Martins ocitl na trávníku. Rozhodčí odpískal hostům útočný faul.

23
    Rohový kop sice nikde nevedl, ale hostující tým zůstává na polovině soupeře u míče.
    22. První zajímavá šance pro hostující tým.

22
    První velká příležitost v tomto utkání, kterou ale měli hostující hráči. Domácí obrana společně s Adánem zazmatkovala hosté byli blízko ke vstřelené brance. Nakonec zakročil domácí brankář, který střelu vyrazil těsně nad břevno. Roh pro Sant Andreu.

21
    Bandeh to sice zkoušel elegantně, ale nepřesně. Atlético se opět dokázalo ubránit a bude útočit.

20
    Adán musel vyběhnout z branky, aby míč vyboxoval do bezpečí. Při tomto zákroku trefil i svého obránce, ten však bude pokračovat bez problémů.

19
    Atlético i nadále preferuje držení míče a postupnou kombinaci, ale ta zatím v tuto chvíli nikde nevede.

18
    Jenže tato standardní situace nikde nevedla. Domácí obrana s přehledem odvrátila a nakonec i míč získala.

17
    Koke si v hlavičkovém souboji pomohl nedovoleným způsobem, katalánský tým má k dispozici standardní situaci.

16
    Kalinić zakončoval v záklonu těsně vedle levé tyče hostující branky. Tohle byla první zajímavá příležitost v zápase.

15
    Máme za sebou úvodních patnáct minut dnešního utkání, kde stále čekáme na úvodní branku a vůbec na vyloženou šanci v zápase.

14
    Centr od Kokeho se snesl na hlavu Saviće, který se nakonec neprezentoval přesnou hlavičkou. Hostující obrana si opět může oddechnout.

13
    Gelson Martins sice podklouznul, ale přece jenom dokázal vybojovat další rohový kop pro svůj tým.

12
    Bandeh je snad z hostujícího týmu nejvíce aktivní. Tentokrát upadnul v pokutovém území, ale rozhodčí zůstal klidný.

11
    Další centr letěl do hostujícího pokutového území, ale na centrovaný míč od Ariase byl Martines krátký.

10
    Bandeh se právě na polovině hrací plochy dopustil faulu. Atlético na nic čeká a z místa prohřešku nakrátko rozehrává.

9
    Hostující tým napadá domácí rozehrávku pouze ve dvou hráčích, ostatní jsou na vlastní polovině, kde brání.

8
    Rohový kop byl s naprostým přehledem odvrácen do bezpečí, ale Atlético nakonec zůstane u míče.

7
    Koke centroval z levé strany, ale míč se ke Kalinićovi nedostal. Další centr od Martinse byl zablokován, Atlético má roh.

6
    Bandeh se dostal zpoza šestnáctky ke střele, ale ta neměla potřebné parametry. Adán bez větších problémů zasáhnul.

5
    Atlético bude v dnešním utkání sázet opět na držení míče a postupný útok. Naopak Sant Andreu bude hrát na brejky.

4
    Dnešní utkání vede z pohledu domácího týmu asistent hlavního trenéra. Diego Simeone jako hlavní trenér má stále zákaz na lavičku.

3
    Martins dostal míč do běhu, ale byl pomalý. Hostující obránce si jeho pohyb pohlídal a k míči ho nepustil.

2
    Hostující akce se nepovedla, ale to samé platí o té domácí. Segovia vyběhnul a míč odkopnul do zámezí.

1
    Úvodní výkop měli k dispozici hostující hráči, kteří se ihned vrhnuli do útočení. Atlético si bude muset hned dávat pozor.

1

Atlético Madrid: Adán – Arias, Moya, Savić, Hernández – Martins, Koke, Saúl, Vitolo – Correa, Kalinić
    Náhradníci: Oblak – Thomas, Lemar, Rodrigo, Garcés, Montero, J. Muñoz

UE Sant Andreu: Segovia – Llamas, Carroza, Noguera, López – Rodríguez, Villar, Guerrero, Jutglà – Carlos, Bandeh
    Náhradníci: Fuentes – Miranda, Alonso, Gallego, Sá, Kuku, Ó. Muñoz

Rozhodčí: Mario Melero – Manuel Torre, José Martínez.

VZÁJEMNÉ ZÁPASY

20. 10. 2018 • Sant Andreu – Atlético 0:1
    18. 12. 2013 • Atlético – Sant Andreu 2:1
    7. 12. 2013 • Sant Andreu – Atlético 0:4

UE SANT ANDREU

Katalánský celek letos hraje třetí nejvyšší soutěž a zatím nepředvádí nějaký pohledný fotbal. Sant Andreu je v páté skupině třetí ligy až na čtrnáctém místě se ziskem 21 bodů. Pět bodů je dělí od barážových míst, šest od přímého sestupu. Hostující tým může v hlavním městě Španělska způsobit velké překvapení, jelikož domácí prohra z prvního zápasu není vůbec velká a je dost hratelná.

ATLÉTICO MADRID

Celek z hlavního města zažívá poměrně povedenou sezónu. Atléticu se daří v lize, v LM a vítězně vstoupili i do letošního ročníku národního poháru. V lize je Atlético prozatím na třetím místě se ziskem 25 bodů, lepší je pouze Sevilla s 27 body a Barcelona s 28. Na evropské scéně mají na podzim dokončeno, jelikož se svěřenci Diega Simeoneho dokázali s předstihem kvalifikovat do jarní fáze Ligy mistrů. Co se týče národního poháru, tak v tom sice v prvním zápase vyhráli 1:0, ale rozhodně to žádný galakoncert nebyl.

2. 12. 2018 • Girona – Atlético 1:1
    28. 11. 2018 • Atlético – Monako 2:0
    24. 11. 2018 • Atlético – Barcelona 1:1
    10. 11. 2018 • Atlético – Bilbao 3:2
    6. 11. 2018 • Atlético – Dortmund 2:0

Hezký den přeji všem fanouškům španělského fotbalu. V tomto týdnu jsou na programu odvety čtvrtého kola Copa del Rey a my u toho nebudeme chybět. V tomto on-line textovém přenose se podíváme na zápas prvoligového Atlética Madrid, které na svém hřišti bude hájit jednobrankové vedení z prvního zápasu proti UE Sant Andreu. Zápasem Vás hodlá provést Jan Mládek, který přeje příjemnou zábavu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.