Atlético – Sant Andreu 4:0 (kon.) | Girona – Alavés 2:1 (kon.) | Sevilla – Villanovense 1:0 (kon.)
Real Sociedad – Celta Vigo 2:0 (kon.) | Villarreal – Almería 8:0 (kon.) | Barcelona – Leonesa 4:1 (kon.)
Valladolid – Mallorca 2:1 (kon.)
Real Valladolid
2:1 (0:0)
RCD Mallorca
Středa 05.12.2018, 21:30 • Estadio José Zorrilla, Valladolid • Španělský pohár • 1/16 finále

Z tohoto utkání je to vše, dobrou noc. (23:25:09)

Držení míče: 62 % : 38 %.
    Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 6:4. Rohy: 9:0. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 14:9.

Je dobojováno! Valladolid si do dnešního střetnutí přenesl náskok 2:1. Ten si v první půli bez problémů uhlídal, ovšem po změně stran musel zpozornět kvůli trefě Pratse. Real tak i učinil a prakticky z následné akce vyrovnal na 1:1, o což se postaral Plano. Tahle trefa mohla domácí tým uklidnit, Čop v 82. minutě nedal penaltu, ovšem o chvíli později se prosadil střídající Verde a strhl vedení na stranu Valladolidu, jenž celkově zvítězil 4:2 a postupuje do osmifinále.

90+3

90+2
    Málem tu byla ještě jedna domácí trefa! Moi napřáhl z velké dálky a povedenou ranou orazítkoval Montagudovu pravou tyč!

90+1
    Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Óscar Plano, přichází Antonio Cotán.

90
    Nad rámec druhého poločasu jsou přidány tři minuty. Mallorca v nich potřebuje dát dvě branky, což se zdá být jako utopie.
    88. Daniele VERDE - 2:1

88
    Real Valladolid právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! Moi poslal z levé strany vynikající přihrávku za obranu. Do volného prostoru si naběhl DANIELE VERDE a ke dvěma trefám ze hřiště Mallorcy přidal přesný zásah i před vlastními fanoušky, když zblízka nekompromisně zakončil nad vybíhajícího Montaguda.

87
    Valladolid se nikam nežene a neriskuje ztrátu míče. Raději si přihrává na vlastní polovině a do kombinace se zapojil i Yoel.

86
    Sergio Buenacasa převzal Ginerův centr z levé autové čáry. Z hranice šestnáctky vystřelil jen doprostřed branky a Yoel měl znovu snadnou práci.

85
    Verde zprava pronikl do vápna a přihrával přesně na nohu Iviho. Ten na to nebyl připravený a ze stoje nedokázal vystřelit.

84
    Tak přece jen si hlavní sudí žluté karty nezapomněl. Za hru rukou daleko od obou branek ji dostal hostující stoper Xisco Campos.

83
    Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Javier Aparicio, přichází Alberto Guitián.
    83. Čop nepotvrdil domácí postup

83
    Duje Čop neodehrál příliš dobrý zápas a teď to korunoval neproměněnou penaltu! Montagud sice skákal na špatnou stranu, ale chorvatský útočník o půlmetr minul ze svého pohledu pravou tyč.

82
    Leandro Montagud dostal malou domů, po které ho zradil první dotek. Toho využil Plano, kterého hostující gólman fauloval. Je z toho penalta pro Real!

81
    Faurlín u půlící čáry tvrdě zajel do Óscara Plana. Říkalo si to o žlutou kartu, ovšem hlavní sudí Vega ji ani v tomto případě poprvé nevytáhl.

80
    Valladolid se metr po metru posouval kupředu. Na pravé straně mohl vhazovat a pak se zase vrátil až k Yoelovi.

79
    Yoel lapil nepřesný nákop a nyní sleduje své kolegy z obrany, jak šetří čas kombinací na vlastní polovině.

78
    Sevilla rozehrál na krátko k ose hřiště. Střela Stoichkova byla sražená na dalšího z hostů a ten už trefil prostor branky. Bohužel pro něj před ní jistě zasáhl brankář Yoel.

77
    Campos posílal přihrávku před sebe na Buanacasu, který byl zezadu přistrčen a to znamená standardní situaci pro hráče v červenočerných dresech.

76
    Čop a Verde byli příliš blízko sebe a předávka v plné rychlosti jim v pokutovém území nevyšla. Montagud ihned rozehrál, aby se hosté mohli přesunout do útoku.

74
    Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Keko, přichází Daniele Verde.

73
    Zástupce druhé ligy se na nějakou tu minutu zabydlel na útočné poloviny. Při každém přiblížení se pokutovému území ale přišel o míč.

72
    Borja Fernández svou kolmicí trochu zahnal Iviho. Ten vracel míč pod sebe na Plana a ten trefil jen clonícího obránce Mallorcy.

71
    Od poslední změny skóre se toho moc neudálo. Ani jeden z týmů ale nemá vyložený tlak a v posledních dvaceti minutách se tak může stát ještě cokoliv.

70
    Plano šel na bližší tyči za centrem z pravé strany. Ramón s ním šel do skluzu a případné zakončení srazil na roh.

69
    Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Martin Valjent, přichází Xisco Campos.

68
    Na stejném místě tentokrát operoval Ivi, jenže se líně vracel z ofsajdu a v momentě přihrávky byl stále za obrannou linií Mallorcy.

67
    Čopovi se nepovedl nízký centr z levého křídla, nicméně Mallorca o mčí přišla ještě na vlastní polovině.

66
    Ferrán Giner už byl s míčem za postranní čarou a ze střední části hřiště tak může vhazovat Valladolid.

64
    Hostující centr z hloubi pole propadl přes hrozen hráčů k Buenacasovi, jenž neměl ani chvilinku času na přípravy střely a míč se od něj odrazil do zámezí.

63
    Držení míče: 61% – 39%.

62
    Borja Fernández dlouhým pasem do vápna našel Čopa. O toho se postaral Russo a zase poslal míč za koncovou čáru. Osmý domácí roh Mallorca snadno ubránila.

61
    Keko chtěl odcentrovat, ale místo míče trefil nohu Pervise Estupiñána, který má zjevný problém s levým kotníkem. Po chvilce se ale zvedl a bolístku zkusí rozchodit.

60
    Duje Čop spěchal za míčem v prostoru vedle vápna a získal pro Real další rohový kop.

59
    Na druhé straně se odehrál Ivyho rohový kop a po něm střela Tuhamiho, jenž ze sedmnácti metrů o kousek minul Montagudovu horní tyč.

58
    Ferrán Giner se po kolmici Sevilly dral za domácí obranu, která stála blízko u sebe a na hranici pokutového území jej čistým způsobem zastavila.

57
    Z tribun se ozývají vánoční koledy. Domácí kotel se podle všeho velmi dobře baví.

55
    Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Marc Pedraza, přichází Salva Sevilla.

54
    Po dvou slepených gólech je situace taková, že Mallorca potřebuje dát ještě jeden gól, aby si vynutila půlhodinové prodloužení. V případě gólu na druhé straně už to bude mít hodně složité.

53
    Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Merveil Ndockyt, přichází Ferrán Giner.

52
    Na hrací ploše opět zůstal sedět Ndockyt a teď už vypadá, že bude muset skutečně opustit bojiště.
    50. Óscar PLANO - 1:1

50
    To jsou věci, domácí okamžitě odpovídají a je zase srovnáno! Vybojovaný rohový kop z levé strany rozehrál Ivi a našel uprostřed vápna ÓSCARA PLANA, jenž pohotově zacílil k pravé tyči Montagudovy brány.
    48. Abdón PRATS - 0:1

48
    Mallorca právě vstřelila branku!
    Hosté se v osmačtyřicáté minutě překvapivě ujali vedení! Faurlín si naváděl míč na pravačku, ale přes několik protihráčů vystřelit nemohl. Místo toho přihrál na pravý kraj pokutové území, odkud z prvního doteku odcentroval Ndockyt a ABDÓN PRATS zkušeně uklidil míč mimo dosah Yoela.

47
    Ani jeden z trenérů během poločasové přestávky nestřídal, a tak na obou stranách pokračují původní základní jedenáctky.

46

Je za námi úvodní poločas, který toho moc zajímavého nenabídl. Real byl podle očekávání více na míči, kromě několika nepřesných střel z delší vzdálenosti ale zahrozil jen jednou, když Montaguda vystrašil přímý kop Iviho. Na straně Mallorcy stojí za zmínku snad jen Pratsova střela končící těsně nad břevnem, tudíž se do šaten odchází za stavu 0:0, což Valladolidu stačí k postupu.

45+1

45+1
    Nastavuje se 1 minuta.

45
    Krajní záložník Mallorcy odešel po svých a ošetření bude pokračovat za postranní čarou.

44
    Merveil Ndockyt ulehl na trávník se zraněným levým kolenem. Na první pohled to nevypadá, že by mohl pokračovat.

42
    Oba týmy solidně brání a až do této chvíle nepovolily jedinou vyloženou šanci. Bezbrankový stav zřejmě vydrží až do přestávky.

41
    Ofsajd a v něm hostující křídelník Sergio Buenacasa.

40
    Hostující defenziva odhlavičkoval další centr na Borju Fernándeza. Ten nechal balón Tuhamimu, jenž minul ze svého pohledu pravou tyč o značný kus.

39
    Hraje se v hodně vlažném tempu, čemuž napomáhá i komorní atmosféra na stadionu, který je zaplněn nanejvýš z jedné třetiny.

38
    Stoichkov technickou střelou přestřelil Yoleovu bránu o dobré dva metry.

37
    Pedraza se prezentoval tvrdým zákrokem uprostřed hřiště. Podle sudího Vegy nefauloval, ale míč přesto mají domácí.

35
    Valladolid v zadních řadách napravil chybu v rozehrávce a nepustili dvojici útočníků Mallorcy do zakončení.

34
    Domácí velmi rychle rozehráli po faulu na Čopa. Ten prodloužil centr zleva na Plana, který byl správně odhalen v ofsajdu.

33
    Roh už Ivimu vůbec nevyšel. Rozhodčí nařídili odkop od branky Lenadra Montaguda, který poslal míč do autu.
    32. Ivi (RVL)

32
    Ivi to nevymyslel vůbec špatně. Místo očekávaného centru z levé strany zkusil přímou střelou a Montagud měl co dělat, aby rychle letící míč vyrazil na roh.

31
    Moi udělal rychlou zasekávačku před Ramónem, který předním nechal nohu a jednoznačně domácího krajního beka podrazil.

30
    Držení míče: 56% – 44%.

28
    Prats se hodně ukopl. Podle všeho to byl centr, který proletěl asi pět metrů nad břevnem domácí brány.

27
    Merveil Ndockyt byl zatáhnut za horní končetinu a hosté mohou něco vymyslet ze standardní situace.

25
    Vzrušení při akci Realu bylo zbytečné. Čop byl podle pomezního rozhodčího v nesmírně těsném ofsajdu, a tak dohrání situace po jeho přihrávce z levého kraje velkého vápna bylo zbytečné.

24
    Už několikátý roh pro Valladolid. Klíčový hlavičkový souboj před Montagudem však vyhrála obrana Mallorcy.

23
    Moi si poradil s Ndockytem a ve vlastním vápně si řekl o faul, po kterém rozehrává Yoel.

22
    Tuhami zase pomohl na zem Buenacasovi. Dlouhý nákop Mallorcy pak znovu k ničemu nevedl.

21
    Ramón byl faulován Borjou Fernándezem. Hosté toho nevyužili a o balón záhy přišli.

20
    Keko narazil míč Planovi, kterému tím udělal prostor na pravém křídle, jenže centr jeden z obránců odkopl do bezpečí.

18
    Pervis Estupiñán si pokryl míč před Kekem a donutil ho faulovat. Rozehrávka pro hosty.

16
    Keko dostal pod tlak Estupiñána a čistě ho odseparoval od balónu. Sám o něj přišel na ose hřiště asi pětatřicet metrů od Montaguda.

15
    Estupiñánův centr zastavil Joaquiín Fernández a nedopustil žádné ohrožení svého gólmana. Dopředu už zase míří Real.
    14. Abdón Prats (MLR)

14
    Ndockyt nabral rychlost na pravé straně. Doběhl s míčem do vápna a přenechal ho Pratsovi, který o pár decimetrů přestřelil Yoelovu bránu.

13
    První standardna pro Mallorcu zůstala nevyužita, kopat se bude od branky Yoela.

11
    Aparicio šel do skluzu a podle rozhodčích se míč odrazil do autu právě od něj, takže vhazovat může Estupiñán.

10
    Valladolid od začátku potvrzuje roli papírového favorita a neustále doráží na obranu svého druholigového protivníka.

9
    Ještě jednou Keko, z jehož nohy vyletěla střílená přihrávka a ta skončila v moci hostujícího brankáře Leandra Montaguda.

8
    Estupiñán nezabránil Kekovi odcentrovat, nicméně v pokutovém území se tentokrát nikdo nedostal k zakončení.

7
    Ivi pod tlakem přišel o míč, ale ještě u půlící čáry ho sám vybojoval zpět do domácího držení.

6
    Právě Ivi ho i rozehrál a našel hlavu Čopa. Chorvatský útočník se sice dostal ke střele, ale vzdálenější tyč o nějaký ten půlmetr minul.

5
    Keko byl na pravé straně pokrytý slovenským legionářem Valjentem. Po autu se domácí dostali do vápna a Ivi vybojoval roh.

4
    Real svému soupeři zatím nepůjčuje míč, ale sám se pohybuje hodně daleko od obou branek.

3
    Po prvním domácím rohu se uskutečnilo hned několik hlavičkových soubojů. Borja Fernández po tom posledním zůstal ležet na zemi, ale o faul se nejednalo, takže Montagud nemusel řešit žádné starosti.

2
    Úvodní výkop zápasu obstarali hosté, kteří nastupují v červenočerných, zatímco domácí v bílofialových dresech.

1

Real Valladolid: Yoel – Aparicio, J. Fernández, Luismi, Moi – Tuhami, B. Fernández (C) – Keko, Plano, Ivi – Čop.
    Náhradníci: Masip – Cotán, Guitián, Salisu, Ünal, Verde, Zalazar.

RCD Mallorca: Montagud – Estupiñán, Valjent, Russo, Ramón – Buenacasa, Pedraza, Faurlín, Ndockyt – Prats (C), Stoichkov.
    Náhradníci: Parera – Baba, Campos, Castro, Giner, Sevilla, Valcarce.

Rozhodčí: Vega – Melo, Parfenof.

1. zápas

Real Valladolid vykročil za postupem do pohárového osmifinále již na konci října, kdy se hrálo na hřišti Mallorcy. Prvoligový zástupce měl utkání pod kontrolou a a po dvou gólech italského útočníka Verdeho vedl do přestávky už 2:0. K radosti tří tisícovek diváků následně snížil Buenacasa, nicméně i výsledek 2:1 dává Valladolidu velmi dobrou výchozí pozici do odvety.

Hosté se v minulé sezóně vyškrábali ze třetí nejvyšší soutěže a velmi rychle se zabydleli ve druhé lize. V šestnácti odehraných zápasech našli jen tři přemožitele a v tabulce jim patří šesté místo, z něhož ztrácí na druhou příčku zaručující přímý postup do LaLigy čtyři body. Do národního poháru Mallorca vstoupila o kolo dříve než jeho dnešní soupeř. Před domácími fanoušky udolala dalšího druholigového zástupce Real Oviedo v poměru 1:0.

Domácí tým je v dnešním utkání výrazným favoritem, nicméně jeho nedávné výsledky mohou u jeho fanoušků vyvolávat menší obavy. Porážky 0:2 od Realu Madrid a 0:1 od Sevilly se daly víceméně očekávat, ovšem domácí utkání s Eíbarem dovedl Valladolid jen do remízového konce a před pár dny na svém hřišti dokonce vyfasoval čtyřgólový příděl od Leganésu. V LaLize se Real nachází na šestnáctém místě a disponuje pětibodovým náskokem na sestupové pásmo.

Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu z odvetného zápasu o postup do osmifinále Copa del Rey. Od jednadvaceti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na duel mezi Realem Valladolid a Mallorcou!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.