Barys – Čeljabinsk 3:1 (kon.) | CSKA Moskva – Omsk 3:2 (kon.) | Minsk – N.Novgorod 3:6 (kon.)
Petrohrad – Kazaň 5:1 (kon.) | Viťaz – Nižněkamsk 3:1 (kon.)
Barys Nur-Sultan
3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Traktor Čeljabinsk
Čtvrtek 06.12.2018, 14:30 • Kazachstan Arena • KHL

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (16:45:34)

Československá stopa v utkání

Dominik Hrachovina (Astana) – do hry se nedostal

Je dobojováno! Úvodní třetina přinesla dvě branky, ta druhá pak žádnou. Před třetí částí platilo vyrovnané skóre a vypadalo to, že kdo se trefí, ten zvítězí. To se nakonec skutečně stalo, kazašský celek dokázal využít další přesilovku a po zásluze se dostal do vedení. V úplném závěru pak Astana své vítězství potvrdila střelou do prázdné branky!

59:30
    Do konce zbývá třicet vteřin, hosté se sice usadili v útočném pásmu, ovšem na nějaký zvrat to zatím rozhodně nevypadá.

59:13
    Na zemi zůstal ležet Kravcov, který se dožadoval odpískání faulu. Rozhodčí přerušili hru, hostující útočník se pomalu zvedá.
    58:51 Pavel AKOLZIN - 3:1

58:51
    Astana právě vstřelila branku!
    Řekl bych, že je rozhodnuto! Kotouč se v obranné třetině domácích odrazil do rohu kluziště, kde se k němu dostal PAVEL AKOLZIN. Ten ho poté bekhendem poslal přes celé hřiště do prázdné branky!

58:30
    Už ne! Traktor se s pukem dostal do útočné třetiny, Děmčenko míří na střídačku, Čeljabinsk to zkouší v šesti!

58:01
    Ohlášeny byly poslední dvě minuty třetí třetiny, puk mají na svých holích domácí hráči, Děmčenko tak zůstává stále v bráně.

57:23
    Astana vyhazuje přes všechny čáry, zakázané uvolnění se však nepíská, hostům už mnoho času nezbývá.

56:51
    Úplně sám se před domácí bránou ocitl Kokujov, který se pokoušel zakončovat z první. Hostující hráč s tím vůbec nepočítal, střela mu vůbec nevyšla!

56:14
    Skvělou práci odvedl Petuchov. Ten se s pukem dostal do útočné třetiny, poté střílel do horní části branky. Brankář Děmčenko byl pozorný.

55:33
    Hosté toho využít nedokázali, na modré čáře je znovu zastavil čárový rozhodčí, který pískal ofsajd.

55:14
    Frattin zavezl do útočné třetiny a čekal, až jeho spoluhráči vystřídají. Následně přišel o puk a musí se rychle vracet.

54:31
    Astana hraje chytře, drží puk v útočné třetině a kombinuje, hosté se téměř k ničemu nedostávají a musí se především bránit.

53:41
    Plné ruce práce měl Karlsson, nikdo totiž nevěděl, kde je puk. Domácí zadáci se dostali ke kotouči, následně odehráli do bezpečí.

53:22
    Glinkin dělal na modré čáře ještě kličku, s čímž nepočítali hned dva jeho spoluhráči, čárový teď píská postavení mimo hru.

52:49
    Přečíslení tři na dva. Domácí to sehráli dobře, puk se dostal na pravou stranu, kde už napřahoval Valk. Tomu však střela vůbec nesedla, Děmčenko pak pro jistotu přerušil hru.

52:04
    Už se se hraje před Děmčenkem, domácí se vydali rychle dopředu, kde sbírají cenné vteřinky a přihrávají si po mantinelu.

51:35
    Celou situaci ještě kontroloval rozhodčí na videu, branka platí!
    51:35 Valerij ORECHOV - 2:1

51:35
    Frattin puk zavezl za branku a přihrál k mantinelu, Valk poté dlouho přemýšlel, co s kotoučem udělá. Následně ho poslal před branku na teč, kde jeho pobídky využil VALERIJ ORECHOV! Asistence: Curtis Valk a Matt Frattin.

51:06
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Alexandr Rybakov – 2 min., podrážení).

50:34
    Střelec úvodního gólu půjde na trestnou, tedy pokud se domácím nepodaří trefit ve výhodě, kterou v tuto chvíli dostali.

50:04
    Z levé strany pálil Frattin! Děmčenko vyrazil před sebe, v brankovišti se strhla pořádná mela. Hostující gólman byl u puku jako první, rozhodčí přerušuje hru.

49:23
    V posledních minutách ožili nejen domácí hokejisté, ale i příznivci, kteří si přejí branku. Hraje se převážně před Děmčenkem.

48:42
    Situace jeden na jednoho, Michajlis nic nevymýšlel a střílel. Jeho skrytý pokus mířil těsně vedle branky, v ochozech to jen zahučelo!

48:08
    Karlsson chtěl kotouč ukrýt v lapačce, ale to se mu nepodařilo. Hosté už jsou kompletní a hned se vydali směrem dopředu.

47:19
    Rychlý přechod do útočné třetiny, poté zákrok od Děmčenka. Následná dorážka už úspěšná nebyla.

47:03
    Domácí teď svého soupeře dlouho drželi v pásmu, jenže chybělo zakončení, polovina přesilové hry je za námi.

46:03
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Dmitrij Alexejev – 2 min., vysoká hůl).

45:44
    Další nedovolený zákrok hostujícího hokejisty už bude po zásluze potrestán, Astana drží kotouč, má výhodu.

45:12
    Michajlis byl jasně podražen u vlastní střídačky, ani v této chvíli se vylučovat nebude, rozhodčí teď pouští opravdu hodně situací.

44:45
    Čeljabinsk je ve třetí třetině hodně pasivní, všechny puky pouze nahazuje do třetiny soupeře, domácí brankář je téměř bez práce.

44:04
    Příznivci Astany se dožadovali dalšího faulu. Rozhodčí byli jiného názoru, hra pokračuje, u puku hosté.

43:38
    Na druhé straně pouze nahození na Karlssona, hned dva hráči soupeře se poté vydali za pukem, švédský gólman přerušil hru.

43:29
    Z bezprostřední blízkosti zakončoval Frattin. Jeho ránu zastavilo rameno brankáře Děmčenka, který měl i trochu štěstí!

42:23
    Zblokovaný střelecký pokus z pravé strany, Děmčenko teď zasahovat nemusel, stále však musí být na pozoru.

42:00
    Karlsson chtěl podržet puk. Poté si všiml, že v obranném pásmu domácích není žádný hostující hokejista a rozehrál.

41:26
    Astana do třetí části vstoupila lépe, hosté znovu vyhodili přes všechny čáry, rozhodčí pískal zakázané uvolnění. Glinkin se zlobí, podle něj byl u puku dříve.

40:32
    Puk teď zajímavě poskakoval v brankovišti před Děmčenkem, hosté se nakonec dokázali osvobodit.

40:01

Další třetina začne přibližně v 16:06.

Zatímco první třetina bavila, nabídla několik příležitostí a dvě branky, druhá část hry tak záživná nebyla. Čeljabinsku patřilo úvodních deset minut, zbytek třetiny pak ovládla Astana. Gólu jsme se ale nedočkali, po čtyřiceti minutách tak platí stále vyrovnané skóre.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:59
    Vypadá to, že zakázané uvolnění domácích se nakonec pískat nebude, víc už se ve druhé dvacetiminutovce nestane.

39:06
    Na ledě čtvrtý útok hostujícího celku, Dugin zakončoval zpoza obránce, Karlsson byl připravený a jeho pokus chytá.

38:20
    Vhazovat se bude kvůli špatnému rozhodnutí rozhodčích ve středním pásmu, závěr druhé třetiny se blíží.

37:54
    Děmčenko vyráží betonem! Za malou chvíli se rozeběhnou závěrečné dvě minuty druhé části hry.

37:22
    Čeljabinsk měl v úvodu druhé dvacetiminutovky jasně navrch. Nyní je to Astana, která je nebezpečnějším celkem.

36:29
    Úplně sám na bránu teď uháněl Valk. Na poslední chvíli přišel výborný obranný zákrok hostujícího hráče, domácí hokejista už se snažil o zakončení.

36:00
    Do další zajímavé příležitosti se natlačil Akolzin. Ten se poté dostal i k dorážce, ta ale mířila pouze do ochranné sítě.

35:34
    Z pravé strany se před Děmčenka natlačil Blacker, hostující brankář byl pozorný, skóre se nemění!

35:14
    Přesilová hra se blíží ke svému konci, hosté se opět dokázali osvobodit výhozem přes všechny čáry.

34:32
    Z levé strany zakončoval Valk, o dorážku se pokoušel Boyd. Hostující gólman drží kotouč ve své moci a přerušuje hru.

33:52
    Domácí nic nevymýšlejí a zakončují z každé pozice, Děmčenko si během krátké chvíle připsal hned tři zákroky!

33:24
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Jegor Dugin – 2 min., podrážení).

33:09
    Sedm minut se hraje bez přerušení! Dugin si v rohu kluziště počínal nedovoleně a bude se vylučovat, Karlsson je na střídačce, Astana pokračuje ve výhodě!

32:18
    Stále se hraje, diváci si přejí branku, domácí se vymanili z tlaku, před malou chvíli zahrozili i oni, Děmčenko byl pozorný.

31:23
    Dvě nebezpečné střely během krátké chvíle. Karlsson nakonec ani jednou zasahovat nemuseli, pomohli mu beci.

30:54
    Téměř čtyři minuty se hraje bez přerušení, obrázek hry se nemění, Kazaši se brání, puky vyhazují do střední třetiny.

30:03
    Vstupujeme do druhé poloviny tohoto utkání, Traktor má ve druhé třetině jasně navrch, domácí se musí především bránit.

29:23
    Dlouho se hraje bez přerušení, Ševčenko se dostal do obležení tří protihráčů, následně byl bez šance na úspěch.

28:35
    Hosté svou početní výhodu nakonec zužitkovat nedokázali, domácí hokejisté jsou kompletní.

28:03
    Obrovská příležitost pro hosty! Ti není rozebrali obranu soupeře, poté přišla nabídka před branku. Jeden z hostujících hráčů puk tečoval, kotouč letěl těsně vedle!

27:10
    Astana se v oslabení dostala do přečíslení dva na jednoho! Přihrávku dostal Cormier, kterému v nejméně vhodnou chvíli utekl puk. Jeho bekhnedové zakončení pak postrádalo razanci.

26:47
    Domácí vyhráli vhazování, následně puk poslali přes všechny čáry. Hosté tak musí začínat až zpoza vlastní branky.

26:35
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Jesse Blacker – 2 min., nedovolené bránění).

26:35
    Hra je přerušena, Blacker se diví, diváci pískají. Vypadá to, že se bude vylučovat na domácí straně.

25:44
    Kazachům se nedaří rozehrát. Soupeř napadá hodně vysoko, což domácím hráčům dělá obrovské problémy.

25:13
    Hosté jsou znovu aktivnějším a hlavně nebezpečnějším týmem, Děmčenko na svůj první zákrok ve druhé třetině čeká.

24:38
    To byla tvrdá rána Isajeva od modré čáry! Směřovala pouze doprostřed branky, připravený Karlsson bez větších problémů chytá!

23:55
    Na první šanci ve druhé dvacetiminutovce hry stále čekáme, rozhodčí pískal úmyslný ofsajd, do kterého se dostal Kravcov.

23:24
    O kotouč teď bojoval Gurkov. Puk se dostal do ochranné sítě, vhazovat se bude ve středním pásmu.

22:41
    Několik přihrávek po mantinelu. Čeljabinsk se znovu dostal do útočné třetiny a vypadá to, že hraje přesilovou hru.

21:58
    Hosté vyhazují přes všechny čáry, rozhodčí píská zakázané uvolnění, hra se stěhuje před Děmčenka.

21:33
    Po pravé straně se probíjel Boyd, který vzápětí přihrával před branku. Tam se po kotouči nenatáhl žádný z domácích hráčů.

21:03
    Hosté se nastěhovali do obranné třetiny soupeře. Hokejisté v modrých dresech až teď vyhazují do středního pásma.

20:36
    Přihrávka na pravou stranu, odkud pálil Stoa. Jeho ránu zastavila až maska domácího brankáře Karlssona, rozhodčí přerušil hru.

20:01

Další třetina začne přibližně v 15:20.

Úvodní dvacetiminutovka hry je za námi, viděli jsme dvě branky. Hosté do utkání vstoupili lépe, byli aktivnější a po zásluze je do vedení poslal Rybakov. Domácí poté zabrali, přebrali otěže duelu, chytrou tečí srovnal Orechov.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:53
    Z levé strany zakončoval Cormier, brankář Děmčenko si připsal úspěšný zákrok, pohlídal si bližší tyčku. Ještě jedno vhazování.

19:21
    Teď už hostující hráči mohou konečně vystřídat, čárový signalizoval ofsajd, rozběhla se závěrečná minuta první třetiny.

19:03
    Hosté se diví, ale hra se stěhuje do jejich obranného pásma, vhazovat se bude před Děmčenkem, pískán byl icing.

18:30
    Na větší příležitost ale čekáme, je evidentní, že nikdo nechce inkasovat do šatny, oba celky teď dobře brání modré pásmo.

17:49
    Zasahovat musel také na druhé straně Děmčenko, který kotouč znovu vyrážel betonem do rohu kluziště. Následně byl hostům odpískán ofsajd.

17:04
    Zajímavá akce po pravé straně, poté střela Kokujova pouze doprostřed branky, kde byl připravený gólman Karlsson.

16:33
    Těch přerušení je dnes opravdu minimum, utkání má spád, jedna útočná akce střídá tu druhou, na tahu jsou zase hosté.

15:41
    Děmčenko se přesouval, poté puk poslal do ochranné sítě. Vhazovat se bude po jeho levé ruce, domácí jsou nyní nebezpečnější.

15:01
    Domácí se dostávali do přečíslení tři na dva. Vzrušení bylo zbytečné, jejich akci totiž zastavil čárový rozhodčí, který signalizoval ofsajd.

14:34
    Spousta nepřesností na obou stranách ve středním pásmu, u puku jsou hokejisté v modrých dresech.

13:56
    Kazaši se ihned vydali dopředu, Děmčenko musel přerušit hru, vhazovat se bude v útočném pásmu Astany. Následuje kratší reklamní pauza.
    13:32 Valerij ORECHOV - 1:1

13:32
    Domácí celek přesilovou hru přeci jen využívá a srovnává! Od modré čáry to zkoušel Dietz, kterému byla původně branka připsána. Nakonec však kotouč ještě tečoval VALERIJ ORECHOV. Asistence: Darren Dietz a Matt Frattin.

12:43
    Zblokovaný pokus od modré čáry, hosté se osvobozují přes všechny čáry, polovina přesilové hry je téměř za námi.

12:02
    Kazaši vyhráli vhazování, zatím hledají dobrou pozici pro střelu, Děmčenko se přesouvá z jedné strany na druhou.

11:46
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Jegor Dugin – 2 min., držení).

11:46
    Děmčenko přerušil hru, poté se před jeho bránou strhla pořádná mela. Rozhodčí mají zvednuté ruce, určitě se bude vylučovat.

10:38
    Domácí fanoušci se zlobí, dožadovali se faulu. Rozhodčí byl u celé situace velmi blízko, hra pokračuje.

10:11
    Úvodní desetiminutovka první třetiny je za námi, u kotouče jsou hosté, kteří vyčkávají na to, až budou kompletně prostřídaní.

09:25
    Závar před domácím brankářem, domácí puk odehráli do rohu kluziště, Čeljabinsk už zase kombinuje.

08:48
    Hosté jsou už zase nastěhovaní v útočném pásmu a kombinují, domácí hokejisté vůbec nestíhají, Karlsson má plné ruce práce.

08:01
    Uvidíme, jak na inkasovaný gól zareagují domácí. Za branku musel Karlsson, který dokázal rozehrát.
    07:33 Alexandr RYBAKOV - 0:1

07:33
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Totožná situace jako před malou chvílí, teď už je z toho vedoucí trefa hostujícího týmu! Od modré čáry nahazoval Glinkin, brankář Karlsson vyrážel betonem k pravému mantinelu, odkud ALEXANDR RYBAKOV dokázal trefit odkrytou branku! Asistence: Anton Glinkin a Igor Isajev.

06:30
    Obrovská šance pro hosty! Karlsson vyrazil betonem před sebe, k dorážce se dostával Szczechura, který by zakončoval do prázdné brány. Na poslední chvíli přišel skvělý obranný zákrok od Makljukova!

05:54
    Hraje se ve čtyřech na obou stranách, z mezikruží zakončoval Michajlis, Děmčenkovi vypadl puk, následně pro hosty směřoval vedle branky!

05:23
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Darren Dietz – 2 min., vysoká hůl).

04:54
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Danil Gubarev – 2 min., podrážení).

04:43
    Rozhodčí má zdviženou pravici, Karlsson se vydal na střídačku, Astana má výhodu, Gubarev si pomohl faulem.

04:04
    Boj o puk u mantinelu. Domácí byli úspěšnější, do útočného pásma se ovšem znovu nedostali, těch nepřesností je zatím opravdu mnoho.

03:32
    Kotouč končí v ochranné síti, bylo to od jednoho z domácích beků, vhazovat se za malou chvíli bude před Karlssonem.

02:22
    Dvě minuty se hraje bez přerušení, na ledě je už zase první útočná trojice hostů, sledujeme hru především ve středním pásmu.

01:34
    Brankář Děmčenko musel za branku. Prokázal výbornou hru holí, dokázal totiž v obtížné situaci rozehrát svým spoluhráčům.

00:59
    Hokejisté Čeljabinsku teď svého soupeře zamkli v jeho třetině. Kazaši to nakonec zvládli, i oni mohli prostřídat.

00:21
    Domácí posílají kotouč přes všechny čáry, pískáno je zakázané uvolnění. Hosté střídají, na ledě je už jejich druhá pětka.

00:01

Barys Astana: H. Karlsson (Hrachovina) – Orechov, Dietz (A), Vi Svedberg, Dallman (C), Blacker, Makljukov, Šalapov, Polochov – Ševčenko, Valk, Frattin – Boyd (A), Cormier, Michajlis – Akolzin, Sagadejev, Panjukov – Petuchov, Gurkov, Jevdokimov.

Traktor Čeljabinsk: Děmčenko (Sudnicin) – Nikitin, Bailen (A), Borodkin, Isajev, Želdakov, Alexejev, Karpuchin – Szczechura, Thomas, Enlund – Kravcov (A), Stoa, Glinkin – Kokujov, Rybakov, Gubarev – Šarov, Dugin, Jerofejev – Šolochov..

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Dominik Hrachovina (Astana)

Vzájemná utkání

Tohle bude už třetí vzájemný duel v této sezoně. Oba zatím skončily nerozhodně, na ledě Čeljabinsku 4:4, v Kazachstánu pak 3:3. Následně se pokaždé radoval v prodloužení hostující tým.

Hosté jsou v tabulce Východní konference devátí, 33 bodů a skóre 64:95. Zatímco Barys má nejlepší ofenzivu v soutěži, tak Traktor má nejhorší útok ze všech. Ani ne dvě vstřelené branky na zápas. Čeljabinsk má velmi slušnou formu, vždyť z posledních pěti utkání hned čtyřikrát zvítězil. Venku odehrál Čeljabinsk šestnáct duelů, ze kterých posbíral 13 bodů.

Nejproduktivnější hráči:
    Igor Polygalov – 17 bodů (8+9)
    Ryan Stoa – 17 bodů (7+10)
    Vitalij Kravcov – 17 bodů (6+11)

Barys Astana

Domácí hokejisté do utkání půjdou v roli favorita. V tabulce Východní konference jim patří pátá příčka, mají 46 bodů, skóre 109:95. Polovinu bodů uhráli Kazaši doma, tu druhou pak venku, naposledy hráli na svém ledě v pondělí proti Magnitogorsku, výběr trenéra Jandače porazili 3:2. Astana je směrem dopředu nejlepší z celé soutěže.

Darren Dietz – 33 bodů (10+23)
    Roman Starčenko – 29 bodů (12+17)
    André Petersson – 28 bodů (12+16)

Pěkný den přeji všem hokejovým příznivcům. Kontinentální hokejová liga má ve čtvrtek na programu hned pět zápasů, jedním z nich bude duel, ve kterém Barys Astana před vlastními příznivci přivítá Traktor Čeljabinsk.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Štěpán Slovák

Branky a nahrávky: 14. Orechov (Dietz, Frattin), 52. Orechov (Valk, Frattin), 59. Akolzin – 8. Rybakov (Glinkin, Isajev)

Barys Nur-Sultan: H. Karlsson (Hrachovina) – Orechov, Dietz (A), Vi Svedberg, Dallman (C), Blacker, Makljukov, Šalapov, Polochov – Ševčenko, Valk, Frattin – Boyd (A), Cormier, Michajlis – Akolzin, Sagadejev, Panjukov – Petuchov, Gurkov, Jevdokimov.