Barys – Čeljabinsk 3:1 (kon.) | CSKA Moskva – Omsk 3:2 (kon.) | Minsk – N.Novgorod 3:6 (kon.)
Petrohrad – Kazaň 5:1 (kon.) | Viťaz – Nižněkamsk 3:1 (kon.)
HC Viťaz Moskevská oblast
3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Neftěchimik Nižněkamsk
Čtvrtek 06.12.2018, 17:30 • Viťaz Ice Palace • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Zpravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí HC Viťaz Moskevská oblast a Neftěchimik Nižněkamsk.

HC Viťaz Moskevská oblast je v tabulce Západní konference na deváté pozici. Odehrál 35 zápasů s bilancí 11-3-3-18 a získal 31 bodů. Skóre má 80:102 a získal 31 bodů. Z posledních pěti zápasů vyhrál dva. Poradil si se Slovanem Bratislavou 3:2 a 3:2 v prodloužení. Tým nestačil na CSKA Moskvu 1:3, Petrohrad 0:6 a Dynamo Minsk 3:4 v nájezdech.

Neftěchimik Nižněkamsk odehrál 35 zápasů s bilancí 10-4-4-17 a získal 32 bodů. V tabulce je s 32 body ba desáté pozici. Z posledních pěti zápasů tým vyhrál jediný. Poradil si s Dynamem Minsk 2:1. Nestačil na Magnitogorsk 3:4 v prodloužení, 1:3 na Kazaň, 3:4 v nájezdech na Jaroslavl a 2:3 Čerepovec.

Poslední dva zápasy v rámci KHL vyhrál Viťaz – 3:1 a 1:0.

HC Viťaz Moskevská oblast: Ortio (Samonov) – Katičev, Mozík, Stasenko, Jevsejenkov, Jepišin, Voronkov, S. Romanov – A. Sjomin, M. Aaltonen, Stoljarov – A. Nikulin, Rendulić, Makejev – Kokarev, N. Komarov, Švec-Rogovoj – Vyglazov, Potěchin, Mojsejev.

Neftěchimik Nižněkamsk: Korotajev (I. Ježov) – Polášek, An. Sergejev, Bryncev, D. Musin, Šaripzjanov, Timašov, Semjonov – Jo. Nättinen, Ruohomaa, Puustinen – Nestrašil, E. Galimov, Bikmullin – P. Kulikov, Padakin, Chajrullin – Arkalov, Šiksatdarov, Zdunov..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

00:01

00:24
    V poklidném tempu zápas začíná. Ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do pásma.

00:50
    Andrej Sergejev rozehrává od své branky, následně se do šance dostal Rafael Bikmullin. Jeho ránu kryje brankář Joni Ortio.

01:23
    Vhazovat se bude před domácí brankou. Nižněkamsk sice vybojoval kotouč, k další střele to nevedlo.

02:20
    Pavel Padakin se propracoval před branku, ale jeho ránu velmi dobře vyrazil Joni Ortio. O zbytek se postarali obránci.

03:58
    Viťaz právě vstřelil branku!
    Domácí celek se dostává do vedení. Z bezprostřední blízkosti dokázal kotouč za brankovou čáru doklepnout a překonat brankáře ARŤOM ŠVEC-ROGOVOJ. Asistence: Denis Kokarev a Vojtěch Mozík.
    03:58 Arťom ŠVEC-ROGOVOJ - 1:0

04:21
    Hra je přerušena, po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Nižněkamsku. Následně Fjodor Korotajev kryje kotouč.

04:47
    Sledujeme klidnější pasáž hry, Nikita Komarov hledal před brankou spoluhráče, přihrávka postrádala přesnost.

05:30
    Vhazovat se bude před domácí brankou, obrana vybojovala kotouč, a tak se směr hry otáčí.

06:40
    Hra je přerušena, Joni Ortio kryje kotouč. Komerční přestávka.

07:00
    Na výraznější šanci kromě gólové situace zatím čekáme.

07:23
    Emil Galimov mohl zakončovat, ale rozhodl se pro kličku, při které přišel o kotouč.

07:31
    Icign, a tak se bude vhazovat před brankou hostujícího celku.

07:57
    Viťaz hraje aktivně v útočném pásmu, Juuso Puustinen hledal spoluhráče před brankou, ale neuspěl. Následně hosté znovu vyhazují na icing.

08:20
    Pavel Padakin pálil z dobré pozice, jeho projektil domácí brankář Joni Ortio dokázal vyrazit.

09:17
    Hostující celek se usadil v útočném pásmu, rána od modré čáry byla zblokovaná.

09:36
    Sledujeme rychlý hokej, který se přelévá ze strany na stranu.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině.

10:04
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Michail Jepišin – 2 min., hákování).

11:30
    Hostující celek hraje přesilovou hru, nastěhoval se do útočného pásma, kde kombinuje.

11:46
    Joni Ortio byl připravený a kryje ránu od modré čáry.

Z technických důvodů budeme ze zápasu přinášet informace o důležitých událostech.

12:04

14:40
    Domácí celek hraje aktivně, snaží se vstřelit druhou branku v zápase. Fjodor Korotajev musí být pozorný.

15:30
    Nikolaj Timašov to zkoušel individuálně, ale jeho rána postrádala přesnost.

17:00
    Sledujeme rychlý hokej, nyní má převahu Neftěchimik, jenže domácí brankáře nemlže prostřelit.

19:00
    Probíhá poslední minuta hry v první třetině.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Po první třetině vede střelecky pasivnější domácí celek, ten prohrává na střely 10:15, nicméně se dokázal prosadit,a tak mohou jít do kabiny více spokojení hráči Vtťazu.

20:01

21:10
    Alexej Makejev se dostal do výborné střelecké pozice. Jeho ránu však zastavila branková konstrukce.

22:16
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Alexandr Sjomin – 2 min., sekání).

23:50
    Arťom Švec-Rogovoj byl tvrdě udeřen kotoučem po střele jednoho ze soupeřů. Spoluhráči mu pomáhají z ledu, míří do kabiny.

24:16

25:14
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Pavel Padakin – 2 min., nedovolené bránění).

26:09
    Alexej Makejev střílel zápěstím, jeho projektil však kryje brankář hostujícího celku. Fjodor Korotajev byl pozorný.

26:44
    Domácí celek navyšuje své vedení. V početní výhodě se svou obvyklou ránou od modré čáry prosazuje obránce VOJTĚCH MOZÍK. Asistence: Miro Aaltonen.
    26:44 Vojtěch MOZÍK - 2:0

28:14
    Domácí celek zkouší trenérskou výzvu – nedovolené bránění brankáři.

28:14
    Pavel Kulikov sice dostal puk do branky, sudí gól neuznávají pro nedovolené bránění brankáři. Domácím výzva vyšla.

29:06
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Gennadij Stoljarov – 2 min., podrážení).

32:44
    Domácí celek se dostal do útočného pásma, jeho hráči se do šance zatím nedostali.

33:38
    Adam Polášek tvrdě dohrál Bogdana Potěchina u mantinelu a půjde na trestnou lavici.

33:38
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Adam Polášek – 2 min., zásah do hlavy nebo krku + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku). Trest odpyká Rafael Bikmullin.

34:00
    Domácí hokejisté hrají početní výhodu hodně aktivně, nastěhovali se do útočného pásma, kde vybojovali vhazování.

34:20
    Viťaz rozehrává od své branky, dostal se rychle do útočného pásma.

35:38
    Přesilovka končí.

35:53
    Alexandr Nikulin byl sám před brankou, svou velkou příležitost proměnit ale nedokázal.

36:20
    Moskevská oblast hraje výrazně lépe než hostující celek. Ten se v posledních minutách do výraznějších šancí nedostal.

36:55
    Nikolaj Stasenko se dostal do zajímavé střelecké pozice, jeho ránu vyrazil Fjodor Korotajev.

37:12
    Rafael Bikmullin měl šanci, mohl snížit, ale jeho ránu vyrazil Joni Ortio před sebe, a pak už hráli obránci.

38:18
    Před domácí brankou se strhla menší potyčka, vylučovat se pravděpodobně nebude.

38:54
    Vhazovat se bude před hostující brankou. Domácí vybojovali kotouč, a tak mohou útočit.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.

39:38
    Fjodor Korotajev si dokázal poradit se střelou soupeře. Následně jeho spoluhráči zahráli na icing.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Domácí celek navýšil ve druhé třetině své vedení. Trefil se Vojtěch Mozík. Pak dokázali hosté snížit, ale sudí branku neuznali.

40:01

40:23
    Vojtěch Mozík znovu pálil od modré čáry, jeho rána byla zblokovaná.

41:23
    Gennadij Stoljarov to nemyslel vůbec špatně, jeho rána byla zblokovaná. Gólman ani zasahovat nemusel.

42:00
    Sledujeme rychlý hokej v úvodu třetí třetiny. Denis Kokarev to zkoušel individuálně, ale nakonec se ke střele nedostal.

42:23
    Alexej Makejev se dostal do postavení mimo hru, akce je tak přerušená.

42:52
    Fjodor Korotajev byl pozorný a zastavil ráno od modré čáry.

44:11
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

44:52
    Prvních pět minut hry ze třetí třetiny je pryč, domácí celek stále drží dvoubrankové vedení.

45:20
    Alexandr Nikulin se pokoušel dostat hru ze svého pásmo, což se mu nepodařilo.

46:33
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, takticky hraje Viťaz velmi dobře.

47:52
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Alexandr Sjomin – 2 min., nedovolené bránění).

48:44
    S ránou od modré čáry si domácí brankář dokázal poměrně snadno vyhodit.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

49:19
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    I hostující celek využívá početní výhodu, prosazuje se tvrdou ránou od modré čáry ADAM POLÁŠEK. Domácí brankář toho mnoho neviděl.
    49:19 Adam POLÁŠEK - 2:1

52:05
    Domácí celek se pokouší své vedení uhájit. Hraje aktivně a nyní musel po ráně od modré čáry zasahovat Fjodor Korotajev.

52:26
    Po komerční přestávce pokračuje zápas dál, Viťaz stále vede o jednu branku.

54:52
    Hra se bez výraznějších šancí přelévá ze strany na stranu.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině. Nižněkamsk prohrává o jednu branku.

55:16
    Adam Polášek se usadil v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet. Domácí vyhazují přes všechny čáry. Icing to není.

56:02
    Nikolaj Timašov nahazoval kotouč před branku, jeho nepovedený pokus vyrazil Joni Ortio před sebe.

56:30
    Mnoho šancí k vidění není, domácí hokejisté míří za výhrou.

57:23
    Neftěchimik Nižněkamsk se dostal nyní do útočného pásma, Joonas Nättinen se však ke střele nepropracoval.

57:43
    Borna Rendulić vede rychlou protiakci, Denis Kokarev se ke kotouči nedostal.