Toronto – Detroit 4:5 (po pr.) | Philadelphia – Columbus 3:4 (po pr.) | Pittsburgh – NY Islanders 6:2 (kon.)
Florida – Colorado 2:5 (kon.) | Ottawa – Montreal 2:5 (kon.) | Tampa – Boston 3:2 (kon.)
Calgary – Minnesota 2:0 (kon.) | Arizona – Washington 2:4 (kon.) | Vancouver – Nashville 5:3 (kon.)
Vegas – Chicago 4:3 (kon.) | Los Angeles – New Jersey 3:6 (kon.)
Vegas Golden Knights
4:3 (2:0, 0:2, 2:1)
Chicago Blackhawks
Pátek 07.12.2018, 04:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Vegas Golden Knights a Chicago Blackhawks.

Vegas Golden Knights vyhrálo z posledních sedmi zápasů hned šest. V posledním dramatickém zápase vyhráli nad Washingtonem Capitals 5:3. Rozhodující branku vstřelil minutu a půl před koncem bek Nate Schmid. Stejný hráč pak ještě ze svého pásma trefil prázdnou branku. Kanadské bodování táhnou Jonathan Marchessault a William Karlsson s 21 body.

Chicago Blackhawks v posledním zápase nestačilo na Anaheim Ducks 2:4. Tento tým prohrál posledních pět zápasy a nyní má možnost tuto sérii zastavit. Kanadské bodování klubu táhne
    Patrick Kane s jednatřiceti body.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – McNabb, Schmidt, Theodore, Engelland, Holden, C. Miller – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Pacioretty, Eakin, Tuch – Nosek, O. Lindberg, Carpenter – Carrier, Bellemare, Reaves.

Chicago Blackhawks: C. Ward (Crawford) – Keith, Jokiharju, Manning, Seabrook, E. Gustafsson, Forsling – Saad, J. Toews, Perlini – Hayden, Anisimov, P. Kane – Fortin, D. Strome, DeBrincat – Krüger, Kämpf, Kahun..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

00:01

00:50
    V poklidném tempu zápas začíná, sledujeme klidnější pasáž hry.

01:01
    Domácí mají ponechanou výhodu, budou hrát přesilovku.

01:19
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Arťom Anisimov – 2 min., podrážení).

01:28
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Domácí celek bleskově proměnil přesilovku a dostává se do vedení. REILLY SMITH se před brankou dostal k odraženému kotouči, dostal se na druhou stranu, a pak rychle zakončoval do odkryté části brány. Asistence: Max Pacioretty a Jonathan Marchessault.
    01:28 Reilly SMITH - 1:0

03:22
    Dominik Kahun se dostal ke střele, se kterou si dokázal poměrně snadno brankář Vegas poradit.

03:30
    Brent Seabrook pálil od modré čáry, jeho rána končí mimo branku.

04:26
    Sledujeme rychlý hokej, William Karlsson zkoušel tečovat kotouč před brankou, jeho projektil byl však nepřesný.

05:00
    V úvodu zápasu je aktivnější domácí celek, který dokázal proměnit přesilovku, a tak se dostal do vedení.

05:25
    Alex DeBrincat zakončoval, jeho pokus zblokoval na poslední chvíli Nate Schmidt.

05:48
    Delší dobu se nepřerušovalo, sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky a fanynky bavit.

06:23
    Marc-Andre Fleury musel za svou branku, odkud rozehrával na spoluhráče.

06:50
    Brandon Manning pálil od modré čáry. Jeho střelecký pokus až k brance neprošel, byl totiž tečovaný.

07:25
    Zakázané uvolnění se nepíská, domácí tak musí hrát.

07:41
    Jonathan Marchessault neměl komu přihrát, a tak se vracel do obrany.

08:14
    Dobře hrající domácí celek navyšuje své vedení. Ránou od modré čáry se prosazuje DERYK ENGELLAND, který poslala kotouč do horní části branky. Asistence: William Karlsson a Reilly Smith.
    08:14 Deryk ENGELLAND - 2:0

09:20
    Chicago se v tomto zápase zatím do výraznější šance nedostalo, domácí hráči hrají zodpovědně a defenzivně velmi dobře.

10:01
    Dominik Kahun dostal do šance svého spoluhráče. Patrick Kane měl před sebou odkrytou část branky, jenže kotouč se mu zamotal, a tak nedokázal zakončit.

10:44
    Marc-Andre Fleury přerušuje znovu hru, vhazovat se bude před jeho brankou.

11:30
    Obrovskou šanci měl hostující celek, domácí obrana ve spolupráci s brankářem dokázal kotouč od brankové čáry odehrát a dorážející hráč zakončit nemohl.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

12:07
    Hosté hrají momentálně nejlepší pasáž zápasu.

12:33
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Colin Miller – 2 min., sekání).

12:42
    Chicago hraje svou první přesilovku v zápase, sledujeme hru v útočném pásmu Blackhawks.

13:13
    Tomáš Nosek zblokoval střelu soupeře, a pak kotouč rychle vyhodil přes všechny čáry.

13:30
    V této sezóně přesilovky Chicagu nejdou, je nejhorší v lize, naopak oslabení se v domácím prostředí daří Vegas znamenitě.

14:13
    Značná část přesilovky je pryč, na výraznější šanci hostující celek zatím čeká.

14:33

14:40
    Vegas přečkalo hru v oslabení, jenže půjde znovu do čtyř.

15:13
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Jonathan Marchessault – 2 min., podrážení).

16:00
    Domácí celek vyhazuje přes všechny čáry.

16:14
    Polovina přesilovky je pryč, zatím se domácí hráči brání zodpovědně.

16:32
    William Karlsson vyhazuje přes všechny čáry.

17:13

17:31
    Jonathan Marchessault se nyní dostal do šance, zakončil, a tak musel Corey Crawford přerušit hru. Vhazovat se bude před jeho brankou.

17:47
    Jonathan Marchessault znovu zakončoval, tentokrát od modré čáry, hostující brankář viděl puk, a tak zasáhl.

18:27
    Dostáváme se do finální fáze první třetiny, William Carrier to zkoušel bekhendovým blafákem, brankáře nepřekonal.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.

19:30
    V poklidném tempu se dohrává úvodní třetina.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Domácí hokejisté po první třetině vedou díky brankám Maxe Paciorettyho a Deryka Engellanda 2:0. Hosté také měli nějaké šance, ale všech 10 střel dokázal zastavit domácí Marc-Andre Fleury.

20:01

20:46
    Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude v útočném pásmu hostujícího klubu.

20:55
    Duncan Keith pálil od modré čáry, jeho rána byla zblokovaná. Marc-Andre Fleury zasahovat nemusel.

21:28
    Špatná rozehrávka Vegas znamená zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou domácích.

23:04
    Sledujeme rychlý hokej ve druhé třetině, nyní se domácí dostali do útočného pásma.

23:25
    Max Pacioretty přišel o kotouč, ke střele se nedostal, naopak se musí rychle vracet.

24:00
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Hostující celek dokázal nyní snížit. David Kämpf vypálil od modré čáry a z nulového úhlu odrazil JONATHAN TOEWS puk od brankáře do brány. Asistence: David Kämpf a Duncan Keith.

24:17
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Shea Theodore – 2 min., podrážení).

24:31
    Třetí přesilovku v tomto zápase mají hostující hráči k dispozici.

24:45
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Brent Seabrook – 2 min., podrážení).

25:25
    Sledujeme hru čtyři na čtyři. Mnoho velkých šancí momentálně k vidění není.

25:55
    Jonathan Toews pálil z dobré pozice, jeho ránu kryje pozorný domácí brankář. Marc-Andre Fleury má na svém kontě další zákrok.

26:05
    Komerční přestávka, po které se bude vhazovat ve středním pásmu.

26:30
    Domácí celek se usadil v útočném pásmu, ale výrazněji ohrozit branku nedokázal.

27:20
    Sledujeme hru pět na pět. Cody Eakin velmi dobře zakončoval. Jeho ránu kryje brankář.

28:33
    Deryk Engelland se pokoušel dostat do šance, ale hra je přerušená.

28:35
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Tomáš Nosek – 2 min., podrážení).

28:35
    Další přesilovka pro hostující celek. Domácí hrají dnes hodně nedisciplinovaně.

28:47
    Brent Seabrook pálil z první, následná dorážka končí mimo.

29:16
    Zatím se domácí celek brání velmi dobře, Vegas drží jednobrankové vedení. Následně vyhazuje přes všechny čáry.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase. William Karlsson dělal problémy hostující rozehrávce. Chicago si dokázalo poradit.

30:41
    Jeden z hráčů Vegas se dostal do brejku, hostujícího brankáře však prostřelit nedokázal. Corey Crawford zastavil i druhý brejk v tomto zápase.

31:37
    Sledujeme rychlý hokej, Henri Jokiharju to zkoušel bekhendem, jeho rána však postrádala přesnost.

32:01
    Komerční přestávka.

32:32
    Domácí hokejisté se dostali do útočného pásma, kde kombinují. Ke střele na branku se Vegas zatím nedostalo.

33:00
    Špatná rozehrávka Blackhawks znamená zakázané uvolnění. Vhazovat se tak bude v jeho obranném pásmu.

34:11
    Brent Seabrook pálil od modré čáry, Marc-Andre Fleury kryje kotouč, a tak přerušuje hru. Komerční přestávka.

34:15
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál.

34:30
    Arťom Anisimov z dobré pozice zakončoval bekhendem. S jeho ránou si dokázal poradit Marc-Andre Fleury. Ten nadvakrát vyrazil, a pak už dobře zapracovali obránci.

35:14
    Nate Schmidt musel rychle bruslit zpět do obranného pásma, aby odehrát kotouč před dotírajícím útočníkem soupeře.

35:36
    Sledujeme rychlý hokej, domácí celek stále vede o jednu branku.

35:54
    Shea Theodore to zkoušel od modré čáry, s jeho ránou neměl brankář Chicaga výraznější problém.

36:15
    Kaneovu střelu dokázal domácí brankář vyrazit. Následně se však nestihl dostatečně rychle dostat zpět k tyčce, a tak inkasoval z hole DYLANA STROMEA. Asistence: Patrick Kane.
    36:15 Dylan STROME - 2:2

37:10
    Hostující celek hraje aktivně, domácí se musí bránit tlaku soupeře.

37:21
    Puk dostali do útočného pásma, takže mohou vystřídat.

37:45
    Domácí dostali kotouč do branky, ale ta byla posunutá, neboť Nosek v souboji před bránou ztratil rovnováhu. Situaci zkoumá video.

37:45
    Sudí řekl, že puk přešel brankovou čáru dříve než byla posunutá. Diváci ve Vegas začali slavit gól. Jakmile vřava utichla, sudí sdělil, že došlo ze strany Noska k nedovolenému brankáři. Následná výzva nepomohla, branka neplatí, Vegas nemá oddechový čas.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

38:19
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Vega.

38:32
    Duncan Keith pálil od modré čáry, jeho projektil kryje brankář.

39:00
    Oznámena poslední minuta hry v této třetině.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Ve druhé třetině se dvakrát prosadil hostující celek, a tak je vyrovnáno. Jonathan Toews a Dylan Strome se trefili, využili špatného postavení domácího brankáře, a tak platí zde ve Vegas po dvou třetinách stav 2:2.

40:01

40:22
    Po zakázaném uvolnění se vhazovalo před brankou Vegas. Domácí celek souboje o kotouč zvládl.

41:14
    Stejné provinění, jen na druhé straně. Corey Crawford musí být tedy pozorný.

42:13
    Na výraznější šanci v této třetině zatím čekáme.

42:43
    Sledujeme rychlý hokej, domácí celek se dostal do útočného pásma. Ránu od modré čáry kryje hostující brankář.

43:25
    Vegas rozehrává od své branky, následně se domácí dostali do útočného pásma. Cody Eakin hledal spoluhráče před bránou, přihrávka byla nepřesná.

44:12
    Brent Seabrook vede rychlou protiakci, ale do střelecké pozice se nepropracoval.

45:11
    Špatná rozehrávka Golden Knights znamená icing, a tak se bude vhazovat před brankou Vegas.

46:04
    Dylan Strome bojoval ve svém obranném pásmu o kotouč, vybojoval ho. Následná akce Chicaga nebyla zakončená střelou.

47:00
    Sedm minut hry je ze třetí třetiny pryč. Stále platí plichta.

47:14
    Poprvé v zápase se dostává Chicago do vedení. Nick Holden namazal soupeři. Do útočného pásma se vřítil ARŤOM ANISIMOV, jehož bekhendový blafák byl jen těžko chytatelný.
    47:14 Arťom ANISIMOV - 2:3

47:46

47:55
    Bleskově je vyrovnáno. Rychlé přenesení hry a tvrdá rána na bližší tyč. JONATHAN MARCHESSAULT srovnává povedenou střelou. Asistence: Reilly Smith a Shea Theodore.
    47:55 Jonathan MARCHESSAULT - 3:3

48:07
    T-Mobile Arena se třese v základech. Domácí jdou do vedení. Zkušený Brent Seabrook namazal soupeři. Na konci rychlé kombinace stál volný ALEX TUCH. Platnost jeho branky potvrdilo video. Asistence: Max Pacioretty.
    48:07 Alex TUCH - 4:3

48:41
    Patrick Kane měl na hokejce vyrovnání, ale výborně zasáhl a své spoluhráče podržel Marc-Andre Fleury.

49:00
    Sledujeme dramatický zápas, ostatně i poslední zápas Vegas proti Capitals byl podobně zamotaný a dramatický.

49:30
    Patrick Kane to zkoušel individuálně, ale neuspěl.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině. Chicago se pokouší vyrovnat. Nyní musí brankář Vegas pomoci i obrana.

50:40
    Hostující celek rozehrává od své branky. Nick Holden získal puk, jenže špatně rozehrál, a tak se píská icing.

51:22
    Brandon Manning se výborně vrátil a nenechal soupeře zakončit.

51:51
    Max Pacioretty se pokoušel něco vymyslet před brankou soupeře, jenže se do střelecké pozice nepropracoval.

52:18
    Jonathan Marchessault to zkoušel individuálně, soupeře sice přebruslil, ale pálil nepřesně.

53:33
    Pierre-Édouard Bellemare se svými spoluhráči kombinuje v útočném pásmu.

55:02
    Reilly Smith mohl domácím dopřát dvoubrankové vedení, jenže jeho rána byla nepřesná. Možná ještě zasáhl Corey Crawford.

55:35

56:07
    Dostáváme se do finální fáze třetí třetiny, domácí celek zde v T-Mobile Areně vede o jednu branku.

57:05
    Kotouč vypadl z hrací plochy. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.