Jekatěrinburg – Chabarovsk 5:4 (po pr.) | Čerepovec – Kunlun 2:1 (po pr.) | Jaroslavl – Jokerit 0:3 (kon.)
Riga – Ufa 2:4 (kon.)
Lokomotiv Jaroslavl
0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
Jokerit Helsinky
Pátek 07.12.2018, 17:30 • Arena 2000 • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Jokerit se vydal na venkovní trip, kdy začal porážkou na ledě Spartaku Moskva, kterému podlehl 1:5. Jokerit zcela nezvládl třetí třetinu, ve které obdržel čtyři branky. Dnes narazí na soupeře, který má vyšší kvality a opět to bude jeden z těžších zápasů pro finský celek.

Jaroslavl dokázala v minulém zápase přehrát Chabarovsk 3:0 a díky zaváhání Jokeritu, se posunula na třetí místo Západní konference. A právě Jokerit je dnešním soupeřem, který v případě vítězství, se může vrátit na svou třetí příčku, kterou okupoval delší dobu. Domácí však na svém ledě neprohrávají příliš často a pro hostující celek bude hodně těžké dosáhnout na jakýkoliv bodový zisk.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

00:01

00:30
    První útočná akce hostí a hned je z toho menší mela před brankou Saláka. Vylučovat se však nebude.

02:03
    Delší dobu se hrálo bez přerušení a oba celky se střídaly na puku. Již začátek utkání nám ukazuje, že lze očekávat vyrovnaný duel.

02:08
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Erik Embrich – 2 min., vysoká hůl).

02:30
    Jaroslavl začala přesilovku velmi dobře a vytvořila závar před brankou, následně hra přerušena pro postavení hráče v brankovišti.

02:44
    Domácí vyhráli buly ve středním pásmu a ihned se dostávají do útoku.

03:07
    Jaroslavl kombinuje a snaží se o vstřelení úvodní branky, nebezpečná rána od modré čáry šla mimo branku.

03:15
    Hosté dokázali vyvézt puk a také zaměstnat Saláka v jeho brance, který byl bdělý a kryl zakončení.

03:50
    Jegor Averin nestihl dlouhou přihrávku a Jaroslavl se provinila zakázaným uvolněním.

04:08
    Hosté v plném počtu. Domácí nesehráli přesilovku špatně, avšak chybělo jim přesnější zakončení.

05:13
    A je tu druhé vyloučení na straně Jokeritu, nyní pyká Norman za podražení.

06:05
    Domácí opět uzavřeli svého soupeře v jeho obranném pásmu, ale ten se statečně brání a blokuje všechny střely na branku.

06:38
    A další úspěšná sražená střela a následné vyhození puku k brance Saláka. Defenzíva Jokeritu nyní působí velmi dobře.

07:13
    Hosté v plném počtu. Hosté dokázali ubránit i další oslabení.

07:33
    První vyloučení i na straně domácích. Na trestné lavici sedí Kozun za vysokou hůl.

07:54
    Helsinky kombinují před brankou a taky se jim daří dostávat soupeře pod tlak.

08:18
    Nyní však prohráli souboj u mantinelu a hosté musí začít znovu ze svého pásma.

08:48
    Druhá minuta přesilovky už tak hostům nejde a Jaroslavl se nyní dvakrát úspěšně osvobozuje.

09:19
    Špatný přechod hostů přes modrou čáru a je pískán ofsajd. Jaroslavl nejspíše taktéž ubrání své první oslabení.

09:33
    Domácí v plném počtu. Je to tak. Domácí se ubránili, zvláště ve druhé polovině oslabení nedovolili soupeři vůbec nic.

10:00
    Polovina první třetiny je minulostí a sledujeme vyrovnanou hru, k vidění byly tři přesilové hry a na první branku stále čekáme.

11:00
    Nikolaj Averin nahodil puk na branku, po kterém vznikl závar před brankou Jokeritu, najednou se puk objevil před brankářem a jeden z obránců jej ihned vyhazuje pryč.

11:45
    Vzápětí další horký moment před brankou hostí, ale i tohle defenzíva Jokeritu ustála.

12:26
    Domácí mají nyní o něco více navrch a více útočí...

13:00
    ...avšak nyní je Jokerit nepustil do žádného zakončení a snaží se vybojovat puk ve vlastní třetině.

13:33
    Po komerční pauze pokračujeme ve hře. Jokerit se snažil v útoku něco vymyslet, ale zatím je v ofenzívě hodně bezzubý a Saláka příliš nezaměstnává.

14:19
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jesse Joensuu – 2 min., vysoká hůl).

15:27
    Jaroslavl opět mačká soupeře v jeho obranném pásmu, avšak chybí jim střelba. Poměrně dost se s tím útočníci mazlí a nestřílí.

16:25
    Jokerit v plném počtu a opět se ubránil. Soupeř pobýval většinu času před jejich brankou, avšak jejich zakončení bylo buď nepřesné anebo se to domácí hráči snažili dovézt, jak se říká – do kuchyně.

17:44
    Jaroslavl spíše nahazuje puky na brankáře Jokeritu a ten v klidu kryje a puky z něj nevypadávají.

18:19
    Blíží se nám koncovka první třetiny a po delší době musel zasahovat Salák ve své brance, který se zakončením soupeře neměl žádné větší problémy.

19:12
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Velká chyba na straně Jaroslavle. Nikita Čerepanov se chystal ke střele, ale promáchl a do úniku se dostal STEVE MOSES, který se rozjel směrem k brance Saláka a ač faulován, dokázal přesně zakončit a posílá svůj tým do vedení. Bez asistence.
    19:12 Steve MOSES - 0:1

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

První třetina přinesla dohromady čtyři vyloučení, třikrát na straně Jokeritu a jednou na straně domácího celku. Defenzíva na jedné či druhé straně pracovala velmi dobře a nebyla k vidění vyložená branková šance. Na konci třetiny se dopustili domácí hrubé chyby v obranném pásmu Jokeritu a Moses skvělým únikem určil stav po první třetině 1:0 pro svůj tým.

Střely na branku po první třetině: 16:7.

20:01

20:51
    Na začátku druhé třetiny se jako první do útočné akce dostali hosté, ale na Saláka se jim nepodařilo vystřelit.

21:10
    Kalninš na druhé straně však musel zasahovat proti jednodušší střelecké příležitosti.

21:30
    Hosté se dostávají do dvou brankového vedení, kdy obrana Jaroslavle nebyla nejlépe zorientována a po přihrávce přesně zakončil z levé strany JESSE JOENSUU. Asistence: Brian O'Neill.
    21:30 Jesse JOENSUU - 0:2

24:34
    Jokerit se nyní brání soupeři, který zvyšuje obrátky a snaží se o kontaktní branku.

24:58
    A vypadá to, že si domácí zahrají další přesilovku a jejich menší tlak v pásmu soupeře přináší ovoce.

25:09
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Alex Grant – 2 min., vysoká hůl).

25:48
    Jaroslavl je s pukem v útočné třetině, ale chybí jim zakončení a střelba...

26:11
    ...zajímavá pobídka z pravé strany, ale před Kalninšem nebyl nikdo z řad domácích.

26:49
    Hosté se brání velmi slušně a nyní se jim podařilo vyhodit puk až za branku Saláka a vypadá to, že Jaroslavl nevyužije ani další přesilovku.

28:15
    Jokeritu se daří narušovat přechod soupeře do útoku a bez problémů zachytává jejich útočnou snahu.

29:12
    Hosté nyní byli nějakou dobu v pásmu soupeře, ale přišlo jen nahození od modré čáry.

29:12
    A nakonec si Jokerit vymodlil faul a nyní sedí Kajumov za podražení.

30:08
    Minuta přesilovky je pryč a hosté se nedostali vůbec k ničemu. Mají problém se usadit v útočné třetině.

30:38
    To se jim daří až nyní...a je z toho třetí branka zápasu!

30:46
    Autorem branky je STEVE MOSES. Základem úspěchu byl vybojovaný kotouč u mantinelu, ten se dostal na střed hřiště, odkud přišla přihrávka před branku a Moses dává svou druhou trefu v dnešním zápase. Asistence: Viktor Lööv a Kristian Vesalainen.
    30:46 Steve MOSES - 0:3

32:00
    Vyloučení na straně Jokeritu přibývá, avšak zatím se jim to nevymstilo. Za nedovolené bránění sedí Lauridsen.

32:58
    Jaroslavli se daří vytvořit přesilový blok, ale stále je jejich zakončení nepřesné nebo hodně čitelné a Kalninš nemá problémy s pokrýváním střel.

34:03
    Hosté ubránili i další oslabení a domácí tyhle nevyužité šance budou jistě mrzet. Puk se jim daří držet, ale nedokáží si vytvořit nějakou překvapivou akci, která by Kalninše překvapila.

35:04
    Po komerční pauze se pokračuje ve hře. Hosté na puku a rozjíždí se od své branky.

36:03
    Nyní sledujeme uvolněnější pasáž hry, kdy ani jeden z týmů nezaměstnává brankáře.

36:31
    Až nyní přišla Jaroslavl se zajímavým útokem po levé straně, ale opět skvělá práce defenzívy soupeře, který nepustil puk směrem na Kalninše

37:38
    Salák raději přikryl puk u své levé tyčky, neboť se k němu nebezpečně sjížděli dva hráči Jokeritu.

38:00
    Poslední dvě minuty druhé třetiny.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Ve druhé třetině jsme viděli další brankové příležitosti. Jokerit dokázal soupeři vstřelit dvě branky a do třetí třetiny půjde s pohodlným náskokem. Domácí se sice snaží, ale zkrátka jim to dnes v ofenzívě příliš nelepí a navíc naráží na dobrou defenzívu soupeře. Ač měl Jaroslavl i další přesilovky, tak ani ty jim nepomohly k nějaké brance.

40:01

40:01
    Střídání v týmu Lokomotiv Jaroslavl: ze hřiště odchází Alexander Salák, přichází Ilja Konovalov.

40:52
    Hosté začali i úvod třetí třetiny s pukem na svých holích. Salák však nemusel čelit žádnému zakončení.

42:09
    Kalninš opět předvedl dobrý zákrok a eliminoval zakončení soupeře.

42:43
    Domácí rozjíždí útok, po kterém zavezli puk za branku Kalninše, avšak stále jim chybí zakončení.

43:56
    Oba celky nyní hrají spíše podél mantinelů a nevidíme žádné zakončení. Hra má spád a přelévá se z jedné strany na druhou.

44:36
    Ivanov se konečně dostal k pěkné střele, ale narazil na, dnes, bezchybně chytajícího Kalninše.

45:00
    Jaroslavl se tlačí do útoku, Arťom Iljenko však také nevyzrál na defenzívu soupeře.

45:13
    15:16 je to aktuálně na hity.

46:07
    Po dalším zakončení domácích, následuje komerční pauza.

47:03
    Hosté v pohodě kontrolují hru. Již se tolik nesnaží útočit a hrají zodpovědně odzadu.

47:43
    Jesper Jensen Aabo dostal tvrdý hit za svou brankou od Kajumova a následně se strhla menší potyčka. Kajumov ve snaze udeřit protihráče, tak trefil i rozhodčího, který se jej snažil udržet. No, to bude určitě trest pro Kajumova!

47:43
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Artur Kajumov – 5 min., zásah do hlavy nebo krku + osobní trest do konce utkání, zásah do hlavy nebo krku).

47:54
    Jokerit má nyní pětiminutovou přesilovku a s ambicemi Jaroslavle už to vypadá hodně špatně.

48:47
    Jokerit nikde nepospíchá a v poklidu kombinuje a snaží se unavit čtveřici bránících hráčů.

49:23
    Už to mohlo být o čtyři branky, ale hráč Jokeritu netrefil puk u pravé tyče.

49:48
    Následně závar, kdy v brankovišti ležel Nakládal a Moses. Rozhodčí proto přerušují hru.

50:39
    Hosté se nedostávají do šancí a spíše se snaží vykombinovat k nějaké slušné šanci, avšak defenzíva Jaroslavle je dobře semknutá před svou brankou.

50:43
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Stěpan Sannikov – 2 min., držení).

51:00
    Geoff Platt dostal puk před branku a už se snažil zakončit, ale byl hodně blízko brankáře a následně jej obránce dokázal vychýlit mimo brankoviště.

51:47
    Jokerit mačká svého soka, ale bez střelby...

52:07
    Střela, který byla sražená do rohu kluziště a přesilovky nejdou ani jednomu týmu, v dnešním utkání.

52:20
    Viktor Lööv dobře vystřelil, ale puk našel lapačku Konovalova!

53:08
    Jaroslavl zvládla těžkou situaci bez inkasované branky, avšak k nějakému dramatizování duelu již mnoho času nezbývá.

54:03
    Domácí aktivně napadají v obranném pásmu soupeře, ale ten je dnes ve své defenzivní činnosti velmi dobře připraven. Zcela jiný Jokerit, než v předešlém, nepovedeném, utkání se Spartakem Moskva.

54:40
    Geoff Platt nevyhrál souboj u mantinelu a Jaroslalv se dostává k protiútoku, avšak z něj si nedokázala vytvořit vůbec nic a Jokerit ihned vrací hru do jejich pásma.

56:00
    Přesně čtyři minuty zbývají do konce utkání, ve kterém si s největší pravděpodobností připíše dva body do tabulky hostující celek.

56:35
    Jokerit v klidu kontroluje hru a přihrává si ve svém pásmu, hráči Jaroslavle se marně snaží vybojovat puk.

57:20
    Tvrdá střela z pravé strany, kterou brankář domácích vyrazil do ochranné sítě a opět tu máme menši strkanici.

57:38
    V obraně hostí se nyní vytvořilo menší okénko a ihned přišla střela ze středu kluziště, ale puk jde mimo branku.

58:00
    Poslední dvě minuty zápasu. Jokerit i nadále má hru pod kontrolou a uvidíme, jestli se soupeř nadechne k závěrečnému tlaku?

58:43
    Vypadá to, že nikoliv. Nyní musí o puk bojovat ve svém obranném pásmu a čas se neúprosně krátí.

Dobojováno. Jokerit dnes zaslouženě vítězí, kdy si držel své tempo hry od začátku až do konce. Dokázal využít své šance ve tři branky a jejich skvělá práce v defenzívě zcela vymazala střelce Jaroslavle. Domácím se nedala upřít snaha, avšak jejich soupeř byl na tento zápas lépe připravený. I přesto, že měli domácí několik přesilových her, zkrátka dnes nemohli najít recept na defenzívu Jokeritu.

Československá stopa v utkání
    Alexandr Salák – odehrál dvě třetiny, ve třetí třetině přenechal místo Konovalovi.
    Jakub Nakládal – 1 střela na branku, čas na ledě činil 17:03. (19:47:02)

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 20. Moses, 22. Joensuu (O'Neill), 31. Moses (Lööv, Vesalainen)

Lokomotiv Jaroslavl: Salák (41. Konovalov) – Nakládal, Rafikov, Jelesin, Kronwall, M. Osipov, N. Averin, Kutuzov, Čerepanov – Kozun, Kontiola, Loktionov – Iljenko, J. Averin, Sannikov – Apalkov, Alexejev, Kartajev – Kajumov, Ivanov, Kudrjavcev.
    Jokerit Helsinky: Kalninš (Zapolski) – Lööv, O. Lauridsen, Jensen Aabo, Stollery, A. Grant, Kivistö, Lepistö – Mäki, Niemi, H. Ikonen – Platt, Pihlström, Vesalainen – Moses, Manninen, Norman – Joensuu, O'Neill, E. Embrich.

Rozhodčí: M. Sidorenko, I. Fatejev – D. Golyak, I. Dedjulja