Lipt. Mikuláš – Nové Zámky 1:2 (kon.) | Banská Bystrica – Detva 5:2 (kon.) | Poprad – Miskolc 4:5 (po pr.)
Trenčín – Zvolen 2:1 (kon.) | MAC Budapešť – Košice 3:5 (kon.) | Nitra – Žilina 9:3 (kon.)
MAC Budapešť
3:5 (1:1, 1:3, 1:1)
HC Košice
Pátek 07.12.2018, 18:00Tipos Extraliga (SR) • 30. kolo

V závěrečné třetině jsme viděli dva přesné zásahy. Za domácí se v 55. minutě prosadil Jesse Dudás, tečku za tímto utkáním dal o tři minuty později Šimon Petráš.

To je již ode mne pro toto utkání vše, přeji Vám příjemný zbytek pátečního večera a u dalších textových přenosů na počtenou. (20:33:35)

59:58
    V závěru to domácí ještě chtěli zkusit se šesti bruslaři, ale Bálizs se musel vrátit rychle zpět na led, aby přerušil akci hostů. Košice se tak mohou radovat ze tří bodů.

58:42
    Hosté tak opět vedou o dva góly, když využili to, že domácí se vrhli bezhlavě do útoku a nechali velké mezery v obraně.

57:36
    Košice vstřelily branku!
    Hosté střílejí pátý gól a asi definitivně rozhodují tento zápas. ŠIMON PETRÁŠ dobře vyvezl puk až do útočného pásma, kde to střelou švihem namířil přes rameno Bálizsa. Bez asistence.

56:48
    V závěru třetí třetiny tak domácí vstřelili důležitý kontaktní gól a my jsme můžeme těšit na zajímavé závěrečné minuty.

55:30

54:31
    Budapešť vstřelila branku!
    Domácí střílejí kontaktní gól, když se prosadili v přesilové hře 5 na 3. JESSE DUDÁS to vyzkoušel střelou zpoza kruhů, kterou ještě nešťastně tečoval Šedivý a Habal tak neměl šanci zasáhnout. Asistence: Tomáš Klempa.

54:12
    Velká šance pro domácí celek, který bude mít k dispozici dlouhou přesilovou hru 5 na 3, ale zatím se jim vůbec nedaří a Košice poslali puk ven z pásma.

53:30
    Vyloučení v týmu HC Košice (Hričina – 2 min., krosček).

53:14
    Domácí tak budou mít opět k dispozici hru v početní převaze, ale hosté okamžitě poslali puk přes všechny čáry.

52:48
    Vyloučení v týmu HC Košice (Šoltés – 2 min., krosček).

52:26
    Pápa si nyní dobře nabruslil do pásma Košic, kde to zkusil střelou zpoza obránce, ale Habal byl pozorný a chytil puk do lapačky.

51:19
    Bodó nyní dobře vyvezl puk až do útočného pásma, kde však proti přesile obránců neměl šanci na úspěch.

50:25
    Před námi je závěrečných deset minut utkání a hosté i nadále drží dvoubrankový náskok.

49:20
    Habal se nyní raději rozhodl přikrýt puk a oba celky tak na led mohou poslat čerstvé síly.

48:41
    Domácí se nyní dokázali usadit v útočném pásmu, ale žádné nebezpečí pro Habala z toho nehrozilo, protože Bodó ztratil puk.

47:15
    Dudáš nahazoval puk od modré čáry, který ještě dokázal Petráš tečovat, ale Bálizs si s touto tečovanou střelou dokázal lehce poradit.

46:34
    Na puku jsou v těchto momentech domácí hokejisté, kteří však budou muset útočnou akci zakládat až zpoza vlastní brány.

45:00

44:25
    Obrovská šance domácích, když se k střele od modré dostal Macaulay, jeho pokus však dokázal Habal vyrazit.

43:17
    Domácí celek má k dispozici další přesilovou hru, což je ideální příležitost na vstřelení kontaktního gólu.

43:00
    Vyloučení v týmu HC Košice (Pulli – 2 min., krosček).

42:00

41:12
    V úvodu třetí třetiny tak má domácí celek k dispozici přesilovou hru a okamžitě se dokázali usadit v útočném pásmu, ale Habal je pozorný a dokázal puk přikrýt.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:58.

Ve druhé třetině jsme viděli hned čtyři přesné zásahy. Za hosty se prosadili postupně Petr Kafka, Evan Brophey a Ladislav Nagy. Za domácích snížil Krisztián Nagy.

40:00

40:00
    Vyloučení v týmu HC Košice (Suja – 2 min., sekání).

39:57
    V závěru druhé třetiny jsme už nic zajímavého neviděli a tak do šaten mohou jít spokojenější hokejisté Košic.

37:49
    Hosté se v těchto momentech dokázali ubránit pouze za cenu zakázaného uvolnění a hra se tak přestěhuje zpět před Habala, kde se bude vhazovat.

36:25
    Hosté opět zvyšují svůj náskok. LADISLAV NAGY v trestném střílení nezaváhal a střelou mezi Bálizsové betony přidává druhý gól v tomto utkání.

36:23
    Ladislav Nagy byl v samostatném úniku faulován a tak bude následovat trestné střílení ve prospěch hostí.

35:20
    Domácí však dokázali nečekaně snížit stav tohoto utkání. KRISZTIÁN NAGY si přebral puk mezi kruhy, odkud střelou do horního rohu brány snižuje opět na rozdíl jediného gólu.
    Asistence: Chris Bodó.

34:42
    Hosté tak střílejí třetí gól, když opět potrestali nedisciplinovanost domácího celku. navíc se Špilár dostal do další dobré šance, ale Bálizs nyní dokázal zasáhnout.

33:34
    Pěkná akce hostů a je tu další využitá přesilová hra. EVAN BROPHEY dostal křížnou přihrávku do poměrně těžkého úhlu, ale to trefil výborně. Hosté tak odskakují na rozdíl dvou branek. Asistence: Petr Kafka.

33:09
    Vyloučení v týmu MAC Budapešť (Nagy K. – 2 min., hákování).

32:38

32:07
    Dudás se dostal ke střele zpoza kruhů, ale jeho tvrdý projektil si nenašel cestu mezi tři tyče hostující branky.

31:32
    První přesilovou hru v tomto utkání si zahrají také domácí, což je ideální příležitost na vstřelení vyrovnávajícího gólu.

30:38
    Vyloučení v týmu HC Košice (Brophey – 2 min., vysoká hůl).

30:29
    Je za námi už polovina řádné hrací doby a hokejisté Košic si i nadále drží nejtěsnější náskok.

29:47
    Obrovská šance hostů, když se v samostatném úniku řítili na Bálizse, no ten předvedl výborný zákrok a ani následná dorážka Haščáka nebyla úspěšná.

28:33
    Dudás nyní dobře podržel puk v útočném pásmu, ale jeho zakončení dokázala obrana hostí zablokovat.

27:14
    Bálizs musel opět zasahovat, když se do zakončení dostal střelec druhého gólu Kafka, ale brankář domácích nyní podržel svůj celek.

25:46
    Hra se v těchto momentech přelivá z jedné strany na druhou a hosté mohli přidat třetí gól, ale Petráš v těsné blízkosti Bálizse nedokázal puk usměrnit do brány.

24:22
    Hosté se tak podruhé v zápase ujímají vedení, když využili nedůslednosti domácích obránců.

23:18
    Hosté střílejí druhý gól, když využili početní převahu. PETR KAFKA dostal výbornou přihrávku před brankoviště, odkud střelou z první nedal žádnou šanci Bálizsovi.
    Asistence: Evan Brophey, Eduard Šedivý.

23:09
    Hosté mají k dispozici další přesilovou hru a okamžitě se dokázali usadit v útočném pásmu, ale Brophey ani Kafka nedokázali vstřelit druhý gól hostů.

22:17
    Vyloučení v týmu MAC Budapešť (Negrin – 2 min., podrážení).

21:12
    Domácí pokračují ve své aktivitě i nadále, tentokrát se střelou švihem snažil prosadit Pápa, ale jeho pokus z před brankoviště nebyl úspěšný.

20:22
    V úvodu druhé třetiny se k střele zpoza kruhů dostal Pozsgai, Habal byl pozorný a připsal si úspěšný zákrok.

20:01

Další třetina začne přibližně v 19:00.

V první třetině jsme viděli dva přesné zásahy. Nejdříve se v 8. minutě prosadili hosté zásluhou Ladislava Nagye. V poslední minutě však domácí vyrovnali, když se prosadil Márton Pápa.

20:00

19:15
    Domácí v závěru první třetiny dokázali vyrovnat. MÁRTON PÁPA dostal výbornou přihrávku před brankoviště od Terbócsa a už neměl problém poslat puk do odkryté sítě. Asistence: István Terbócs.

18:22
    Velké zmatky před Bálizsom, hosté si vypracovali několik zajímavých střeleckých příležitostí, ale domácí brankář nyní podržel svůj celek.

17:24
    Klempa dobře vyvezl puk až do útočného pásma, kde se ještě snažil najít Browna, ale toho dobře pokryla obrana hostů.

16:19
    Terbócs ve velké šanci na vyrovnání, když se dobře natlačil před Habala, ale ten dokázal jeho zakončení zlikvidovat.

15:38
    Hričina hledal před bránou Petráše, který však v těžké pozici nedokázal ohrozit bránu domácího celku.

14:47
    Klempa se nyní dobře uvolnil za bránou hostů, ale Habal si s touto situací dokázal poradit a skóre se tak měnit nebude.

13:29
    Pulli to zkusil střelou od modré čáry a jeho pokus nadělal problémy Bálizsovi, který však přesto, že měl zakrytý výhled, dokázal včas zasáhnout.

12:37
    Domácí nyní zvýšily svoji aktivitu, ale jejich snaha je zastavena ofsajdovím postavením a vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

11:45
    Langkoe dobře vyvezl puk až do útočného pásma, kde však proti přesile hostujících obránců neměl šanci na úspěch.

10:34
    Petráš se nyní dostal ke střele od modré čáry, ta trefila jen jednoho z domácích hráčů, který měl problémy vstát z ledové plochy.

09:56

09:41
    Hokejistům Košic však přesilová hra vůbec nevychází a puk je opět za brankou Habala.

08:34
    Hosté se tak ujímají brzkého vedení a navíc mají možnost navýšit svůj náskok v přesilové hře. Domácí však posílají puk ven z pásma.

07:56
    Vyloučení v týmu MAC Budapešť (Pozsgai – 2 min., nedovolené bránění).

07:30
    Hosté otevírají sóre dnešního utkání. LADISLAV NAGY využil zaváhání domácích na modré čáře a v samostatném úniku přízemní střelou mezi betony Bálizsa přidává svůj 25 gól v této sezoně. Asistence: Petr Kafka.

06:28
    Útok domácích by zastaven ofsajdem ve kterém byl Terbócs.

05:36
    Šoltés dostal přihrávku mezi kruhy, zkusil to tvrdou střelou, Bálizs i přes menší problémy dokázal puk chytit.

04:42
    Suja se nacházel v dobré pozici, na poslední chvíli mu domácí obránce překazil zakončení.

03:37
    Na puku jsou domácí, kteří se dostali do pásma, ale branku Habala neohrozili.

02:19
    Šoltés mohl otevřít skóre, jeho bekhendová klička mu nevyšla podle představ a tak se skóre nemění.

01:25
    V úvodu zápasu se hra přelévá z jedné strany na druhou, ani jeden ze soupeřů neohrozil branku.

00:01

Hráči obou týmů již nastupují na ledovou plochu a zápas tak za malou chvilku začne.

MAC Budapešť: Bálizs (Rajna) – Pozsgai, Macaulay, Vokla, Dudás, Negrin, Burt, Kedves, Csollák – Nagy K., Langkow, Bodó – Klempa, Brown, Dansereau – Odnoga, Terbócs, Pápa – Szabad, Majoross, Szigeti

HC Košice: Habal (Škorvánek) – McDowell, Dudáš, Čížek, Šedivý, Koch, Pulli, Krajňák, Pretnar – Kafka, Brophey, Nagy L. – Spilár, Ignatushkin, Suja – Haščák, Klíma, Šoltés – Hričina, Galamboš, Petráš

Rozhodčí: Stano, Kova – Synek, Kacej – Beniač (video).

Vitejte při tomto online textovém přenose. Na řadě je už 30. kolo Tipsport Ligy, proti sobě nastoupí MAC Budapešť a HC Košice. Utkání začíná v 18:00.

Domáci celek má v letošní sezoně bilanci 9-2-5-15 se skóre 88:105. S 36 body jim patří 9. místo v tabulce. Nejproduktivnějším hráčem je Christopher Bodó s 31 body (10G – 21A). Na domácím ledě dokázali z 16 zápasů vybojovat 25 bodů.

HC Košice

Hosté mají v průběhu sezony zatím bilanci 20-1-3-7 se skóre 108:65. S 65 body se nachází na 2. místě. Nejproduktivnějším hráčem je s 41 body Ladislav Nagy (24G – 17A). Ze 14 zápasů na ledě soupeře dokázali vybojovat 28 bodů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Jan Přikryl

Branky a nahrávky: 20. Pápa (Terbócs), 36. Nagy K. (Bodó), 55. Dudás (Klempa) – 8. Nagy L. (Kafka), 24. Kafka (Brophey, Šedivý), 34. Brophey (Kafka), 37. Nagy L. (TS), 58. Petráš

HC Košice: Habal (Škorvánek) – McDowell, Dudáš, Čížek, Šedivý, Koch, Pulli, Krajňák, Pretnar – Kafka, Brophey, Nagy L. – Spilár, Ignatuškin, Suja – Haščák, Klíma, Šoltés – Hričina, Galamboš, Petráš

Rozhodčí: Stano, Kova – Synek, Kacej – Beniač (video)