Winnipeg – St. Louis 0:1 (kon.) | Dallas – San Jose 3:2 (kon.) | Edmonton – Minnesota 7:2 (kon.)
Anaheim – Carolina 1:4 (kon.) | Buffalo – Philadelphia 2:6 (kon.) | Los Angeles – Vegas 5:1 (kon.)
Anaheim Ducks
1:4 (1:0, 0:1, 0:3)
Carolina Hurricanes
Sobota 08.12.2018, 04:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

Domácí hokejisté sice v zápase vstřelili první branku, pak ale čtyřikrát inkasovali a tento zápas prohráli. Hostujícímu tým se podařila třetí třetina, ve které o své výhře rozhodl. Vítěznou branku vstřelil Brett Pesce. Gólman Petr Mrázek si připsal 18 zásahů. (06:55:54)

Československá stopa v utkání:
    Ondřej Kaše (ANA) 0+0, 3 střely, čas na ledě 13:27
    Petr Mrázek (CAR) 60 minut, 18 zákroků, 1 gól, 94,7%

59:00
    Probíhá poslední minuta hry ve třetí třetině i zápase.

58:46
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Nick Ritchie – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Ryan Getzlaf – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Sebastian Aho – 2 min., sekání).
    58:46 Sebastian AHO - 1:4

58:46
    Carolina právě vstřelila branku!
    Do prázdné branky se trefil z dobré pozice SEBASTIAN AHO. Následně byla vyvolána šarvátka. Asistence: Teuvo Teräväinen.

58:10
    Ryan Getzlaf musí hrát, zakázané uvolnění se nepíská.

58:00
    Domácí hrají v šesti, odvolali brankáře.

57:40
    Mnoho šancí už k vidění momentálně není, sledujeme klidnější pasáž hry.

57:00
    Dostáváme se do finální fáze třetiny, Carolina hraje velmi dobře a míří za výhrou v tomto zápase.

56:10
    Zakázané uvolnění, Brandon Montour špatně rozehrál, a tak se bude vhazovat v obranném pásmu Ducks.

55:48
    Bleskovou akci hostujícího celku zastavuje domácí brankář. Komerční přestávka.

55:35
    Anaheim se sice dostane do útočného pásma, ale má problémy se zakončením.

55:13
    Ondřej Kaše sice dostal hru do útočného pásma, ale rychle o kotouč přišel. Rozehrávat tak bude Carolina.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině.

54:14
    Mnoho velkých šancí momentálně k vidění není, Carolina hraje takticky velmi dobře a drží hru daleko od své branky.

53:43
    Jakob Silfverberg rozehrává od své branky, jeho spoluhráči se dostali do útočného pásma. Adam Henrique však z bezprostřední blízkosti minul branku.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 12. Silfverberg (Dotchin) – 22. C. Bishop, 42. Pesce (T. Teräväinen), 43. Williams (C. Bishop, Svečnikov), 59. Aho (T. Teräväinen)

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – H. Lindholm, Montour, Ja. Larsson, Manson, Welinski, Dotchin – Åberg, Getzlaf, Sprong – N. Ritchie, Henrique, O. Kaše – Cogliano, Kesler, Silfverberg – Gibbons, Rowney, Sherwood.
    Carolina Hurricanes: Mrázek (Nedeljkovic) – Slavin, D. Hamilton, de Haan, Faulk, T. van Riemsdyk, Pesce – Martinook, Aho, T. Teräväinen – B. McGinn, V. Rask, Williams – Svečnikov, Wallmark, Foegele – C. Bishop, Di Giuseppe, Mäenalanen.

Rozhodčí: McIsaac, StLaurent – Racicot, Pancich